AnimeListeler

Aksiyon Animeleri: Sizi Aksiyonun İçinde Hissetirecek 15 Anime

Aksiyon animeleri sevenler için oluşturduğum bu listede sizler için birbirinden AKSİYON DOLU 15+ aksiyon animesini derledim. en iyi aksiyon animeleri 2021 listesini doğru bir sırayla paylaşabilmek adına animeleri, düşükten yükseğe doğru myanimelist puanına göre sıraladım. Aksiyon animeleri severler için mutlaka kaçırılmaması gereken aksiyon anime önerileri listesi oldu.

Listeyi inceledikten sonra mutlaka yer almasını düşündüğünüz aksiyon animesi, aksiyon anime önerilerini yorum alanını kullanarak yazabilirsiniz.

15. Boku no Hero Academia

boku-no-hero-academia-shounen-anime-onerileri

Boku no Hero Academia Konusu: Doğan herkesin harika güçleri vardır. Kimisi şeker yediğinde güçlenir, kimisinin ter bezleri patlayıcıdır, kimi uçabilir, kimi görünmez olabilir ama bir tek sizin özel güçleriniz yoktur. Izuku Midoriya, doğduğu andan itibaren özel güçlere sahip değildir. Birçok doktora gitseler de bu hastalığının tedavisi yoktur. Artık özel güçleri olan insanların sınavla alındığı kahramanlık okuluna gitme hayalinden vazgeçmesi gerekir taaa ki diyarın en güçlü kahramanının ona uzattığı bir teklife kadar..

 #  Kendisi shounen anime önerileri listesinde de yer vermiş olduğum. Çizimleriyle savaş sahneleriyle insanın gözlerini doldurabilecek. Şarkılarıyla insanı ağlatabilecek bir anime. Aksiyon anime sever biriyseniz mutlaka göz atmanız gerektiğini düşünüyorum.

Boku no Hero Academia Türü: Shounen, Aksiyon, Okul, Komedi

 MYANIMELIST Puanı: 8.0 


14. Naruto / Naruto: Shippuuden

naruto-en-iyi-animeler

 

Naruto / Naruto: Shippuuden Konusu: Naruto henüz yeni doğmuşken, dokuz kuyruklu tilki köylerine saldırır ve onu zar zor yenerler. Onun ruhunu ise Narutonun bedenine hapsederler. Naruto’nun kötü Konoha’da insanlar Naruto’yu pek sevmezler, onu resmen bir yaratık olarak görürler. Narutonun tek hayali ise Hokage olmaktadır. Hokage olmak için oldukça kararlıdır ve bir o kadar da yaramazdır herkesi illallah ettirişi sizi oldukça eğlendirecektir. En iyi aksiyon animeleri listemizdeki en iyi animelerden biri olduğunu söylemeden geçemeyeceğim.

Naruto / Naruto: Shippuuden Türü: Shounen, Macera, Komedi, Aksiyon

 MYANIMELIST Puanı: 8.21 


13. Fate/Zero – Aksiyon Animeleri

fate-zero-anime-oneri

 

Fate/Zero Konusu: Öyle bir savaş düşünün ki gerçekten en asil ailelerin katıldığı bir büyücü turnuvası, belirli sayıda bu asil büyücüler her büyücü gerçekte var olmuş dünya tarihine derinden dokunmuş insanları çağırıp bu büyücü turnuvasına katılıyor ancak bu insanların hepsinin özel güçleri var. Yuvarlak masa şövalyelerinden Excalibur’un sahibi Kral Arthur, Gılgamış, İskender ve daha fazlası. Bu savaşın galibi büyücünün ödülüyse istediği şeyi ona veren bir kupadır. Peki sen bu turnuvaya katılsaydın, 1 dileğini gerçekleştirecek bu kupa için insanları öldürür müydün ya da kupayı kazanırsan onunla neler yapardın? Aksiyonu en derinlerinde hissetmek isteyenler için Fate’i aksiyon anime önerileri listesine ekliyorum.

Fate/Zero Türü: Aksiyon, Büyü

 MYANIMELIST Puanı: 8.31 

13.1 Fate/stay night: Unlimited Blade Works

fate-stay-night-aksiyon-animeleri

 

Fate/stay night: Unlimited Blade Works Konusu: Fate serisi 2. filmi yani Fate/Zero animesinden sonra izlenmesi gereken animedir. Fate/Stay Night yerine Unlimited Blade Works olanını izlemenizi öneriyorum. Sonu da dahil tamamen yeniden ve kaliteli grafiklerle yapılmış halidir.

bknz: Komedi Animeleri: Gülmekten Karnınız Ağrıtacak! 11+ Anime


12. Psycho-Pass – Aksiyon Animeleri

psycho-pass-mutlaka-izlenmesi-gereken-animeler
en iyi animeler

Psycho-Pass Konusu: Harika bir aksiyon animesi olan Psycho-Pass, Kahramanlarımız insanların güvenliğini sağlamak maksadıyla kurulmuş olan Unit-1 biriminde özel silahlarıyla suçlulara karşı savaşmaktadır. Cyberpunk animelerinden biri olan Psycho-Pass, oldukça seveni ve hayranıyla insanları etkilemeyi başarmıştır. En iyi aksiyon animeleri 2021 listemizde de bu sayede yer almaktadır.

Psycho-Pass Türü: Aksiyon, Bilim Kurgu, Polisiye

 MYANIMELIST Puanı: 8.36 


11. Hellsing Ultimate

hellsing-ultimate-vampir-animeleri

Hellsing Ultimate Konusu: Alucard yakalanmasının ardından laboratuvar ortamlarında güçlendirilmiş efsanevi güçleri olan bir vampirdir. Britanya merkezli Hellsing organizasyonu için önemli bir kişi olan alucard, tıpkı diğer hellsing üyeleri gibi gecenin yaratıklarına karşı savaş halindedir. Daha önce Korku Animeleri, Vampir animeleri listelerinde de yerini almış en iyi aksiyon anime önerilerinden olduğunu düşünüyorum.

Hellsing Ultimate Türü: Korku, Vampir, Aksiyon

 MYANIMELIST Puanı: 8.38 


10. Samurai Champloo

samurai-champloo-aksiyon-animeleri

Samurai Champloo Konusu: Mugen, kadınlara çok düşkün bir hayduttur. Jin ise bir ronindir. Günün birinde karşı karşıya gelirler ve muhteşem bir düelloya başlarlar ancak bu düello galibi olmayacak bir düellodur. Çok uzun süren ancak galibi olmayan bu savaş esnasında bir yangın gelir ve bu ikisinin yakalanmasına neden olur. İdam edilmek üzeredirler ancak o sırada yanlarına ayçiçeği gibi kokan bir samurayı bulmasına yardım etmeleri şartıyla onları kurtarabilecek Fuu gelir…

Samurai Champloo Türü: Shounen, Tarihi, Aksiyon, Macera, Komedi

 MYANIMELIST Puanı: 8.50 


9. Shingeki no Kyojin (Attack on Titan)

attack-on-titan-en-iyi-animeler
en çok izlenen animeler

Attack on Titan Konusu: Bugünlerde final sezonu (4.sezon) yayınlanan Attack on Titan rekor üstüne rekorlar kırıyor. Surlarla çevrili bir dünyada yaşayan 3 arkadaş günün birinde bu devasa surların neden yapıldığını anlıyor, DEVLER. Bu devler akılsız birer canlılar gibi davranmaktadır ve insanları yemek üzerine zaafları bulunmaktadır. İnsanlar ile devlerin mükemmel mücadelesi işte böyle başlıyor. Ancak bu savaşın sadece insanlarla devler arasında gerçekleşmeyeceği ortada. Eğer aksiyon animeleri seven biriyseniz AoT serisi sizler için en doğru tercih diye düşünüyorum zira animelerin bir kalibresinin olduğunu düşünürsek AoT çok yüksek bütçeli ve milyonlarca izlenmelere erişmiş bir animedir.

Attack on Titan Türü: Shounen, Fantastik, Dram, Gizem, Aksiyon

 MYANIMELIST Puanı: 8.51 


8. One Punch Man

one-punch-man-en-iyi-animeler
mutlaka izlenmesi gereken animeler

One Punch Man Konusu: Bir insan düşünün, gördüğü ve duyduğu her canlıyı tek yumruk ile moleküllerine kadar ayıracak güce sahip. Aslında sahip değil ancak sahip. Ne diyorsun be diyebilirsiniz ancak bunu en doğru anlatacak tabirin bu olduğunu düşünüyorum. Madem herkesi tek bir vuruşla yenebiliyor, nasıl oluyor da bu kadar yüksek puan ve izleyici kitlesine sahip derseniz de işte orda efsane Komedi animesi ve aksiyon animesi olması devreye giriyor. Bu türlerde gerçekten de oldukça başarılı bir anime olduğunu düşünüyorum.

One Punch Man Türü: Aksiyon, Komedi, Bilim Kurgu, Parodi

 MYANIMELIST Puanı: 8.53 


7. Kimetsu no Yaiba (Demon Slayer)

demon-slayer-mutlaka-izlenmesi-gereken-animeler
en iyi animeler

Demon Slayer Konusu: Demon Slayer, Japonya da yarattığı etkiyi insanlar Pokemona benzetmekte. Evet, her yerde! Satın aldığın silgi Demon Slayerli, Demon Slayerli çocuk menüleri, Demon Slayerli dondurmalar, yepyeni bir akım başlattı. Son zamanlarda gelmiş animeler içerisinde belki de bu etkiyi yaratabilen en iyi anime. Harika müzikleri gerek mizahi gerekse hüzünlü duyguları aynı anda yaşatması anime izleyicileri tarafından tam not aldı, bu vesileyle de aksiyon anime önerileri konusunda kesinlikle ilk sıralarda.

Bir gün eve döndüğünde ailenin katlolduğunu görüyorsun bir tek kız kardeşin yaşıyor ve o da onlara dönüşmüş, aileni yiyen iblislere. Ailenin yasını tutamadan kız kardeşini iyileştirmenin bir yolunu aramaya başlıyorsun ve tam da hikaye böyle başlıyor..

Demon Slayer Türü: Shounen, Tarihi, Aksiyon, Şeytanlar

 MYANIMELIST Puanı: 8.58 

bknz: Romantik Anime Önerileri


6. One Piece

one-piece-aksiyon-animeleri
gelmiş geçmiş en güzel animeler

One Piece Konusu: Sürekli Arka Sokaklar misali yıllarca çıkması nedeniyle Arka Sokaklar yakıştırması yapılan One Piece 900’ü aşan bölümüyle rekorlara koşan bir animedir. Çok bölüm olması ve eski çizim tarzları insanları korkutsa da One Piece’yi Japonlar 3 çaylarında, yemek yerken ya da boş vakitlerinde izlemektedirler yani eğer hayatınızdaki boşlukları doldurmak için anime arayan biri iseniz mutlaka bunu One Piece ile değerlendirin. Kendileri en iyi animeler listesinde tepeleri zorlayan bir animedir. İşte bu nedenle en iyi aksiyon animeleri listemizde de yerini alıyor.

One Piece Türü: Shounen, Fantastik, Aksiyon, Macera, Komedi, Dram

 MYANIMELIST Puanı: 8.59 


5. Code Geass – Aksiyon Animeleri

Code-Geass-aksiyon-animeleri
en çok izlenen animeler

Code Geass Konusu: Japonya ve Britanya imparatorluğunun savaştığı zamanların sonrasındaki zamanı konu olan Code Geass, Britanyalıların Japonları ezmesini, onlara aşağılayıcı lakaplar takmasını bununla birlikte de Lelouch adlı gencin Geass adlı gücü ele geçirip Britanya İmparatorluğunu yok etmek için kullanmaya karar vermesini anlatır. İzleyicileri Death Note ile çok benzerliklerinin olduğunu söylese de en iyi aksiyon animelerinden biri olduğunu söylemeden geçmemem gerekiyor.

Code Geass Türü: Mecha, Aksiyon, Bilim Kurgu, Askeri, Dram

 MYANIMELIST Puanı: 8.71 


4. Cowboy Bebop – Aksiyon Animeleri

cowboy-bebop-en-cok-izlenen-animeler
en iyi anime diziler

Cowboy Bebop Konusu: Güneş sisteminin belki de en azılı suçlularını yakalamayı amaç edinmiş kelle avcılarını anlatan Cowboy Bebop yeteri kadar ücret karşılığında dünyayı kurtarmak için her şeyi yapmaya hazırdır. En iyi aksiyon animeler listemizin en üst sıralarını zorlayan bu animeyi mutlaka izlemeniz gereken aksiyon animelerden biri olarak görebilirsiniz.

Cowboy Bebop Türü: Aksiyon, Bilim Kurgu, Uzay, Macera, Komedi, Dram

 MYANIMELIST Puanı: 8.77 


3. Vinland Saga – Aksiyon Animeleri

vinland-saga-aksiyon-animeleri

Vinland Saga Konusu: Vikinlerin en kıdemli ve en yetenekli savaşçılarından birinin varisi olan Thorfinn, intikam almanın vereceği o muhteşem hazzı hissetmek amacıyla çocukluk yıllarını oyun köşelerinde değil kılıç tutarak geçiriyor..

Vinland Saga Türü: Tarihi, Aksiyon, Macera, Dram

 MYANIMELIST Puanı: 8.78 


2. Hunter x Hunter 2011

hunterxhunter-en-cok-izlenen-animeler
en iyi animeler

Hunter x Hunter 2011 Konusu: Gon Freecs adındaki baş kahramanımız, öldüğünü sandığını babası gibi avcı olmaya karar vermiştir çünkü babası yeryüzünde yaşayan en iyi avcı sayılmaktadır. Ancak avcı olmak sanıldığı kadar kolay değildir. Bu efsane serüveni izlerken tek bir dakikanızın dahi boş geçmediğini göreceksiniz. Oldukça uzun soluklu ancak bir o kadar da eğlenceli aksiyon animesi arıyorsanız sizin için oldukça doğru bir tercih.

Hunter x Hunter 2011 Türü: Shounen, Macera, Fantastik, Aksiyon

 MYANIMELIST Puanı: 9.06 

bknz: Gelmiş Geçmiş En İyi Animeler


1. Fullmetal Alchemist Brotherhood

fullmetal-alchemist-en-iyi-animeler
en çok izlenen animeler

Fullmetal Alchemist Brotherhood Konusu: Liseye geçtiğimizde Fen Bilgisi dersinin yerini kimya, biyoloji ve fizik alıyor. Hepimiz kimya dersinde simya denen bir şeyle tanışıyoruz. Bilimsel verilere dayanmayan simya, metallerin birbirine dönüşmesi ve ölümsüzlük arayışını konu almaktadır. Ancak Fullmetal Alchemist: Brotherhood evreninde simya gerçektir.

 #  Ölen annelerini yeniden getirmek uğruna simya bilimini kullanırlar ancak simyada tepkimeye giren ve çıkanın eşit olması gerekmektedir. Annenin ruhu karşılığında kardeşinin bedeni ve kendi bacağını kaybeden Edward’ın annesi ise tam olarak geri dönememiştir ve “Lütfen beni öldürün!” den başka bir şey söylememektedir. Kardeşinin bedenini bir zırha bağlar ve vücutlarını geri almak amacıyla bu bilimde ustalaşmaya çalışmaktadırlar. En iyi aksiyon animeleri listemizdeki Fullmetal Alchemist Brotherhood animesini izleyen hiç kimse sadece 1 kere izlemekle yetinmez. Mutlaka izlemeniz gereken aksiyon animelerinden biri olduğunu canı gönülden söylemeliyim.

Fullmetal Alchemist Brotherhood Türü: Shounen, Fantastik, Aksiyon, Macera, Askeri, Komedi, Dram

 MYANIMELIST Puanı: 9.16 


Evet, aksiyon animeleri önerileri 2021 listemizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. En iyi aksiyon animeleri nin yer aldığı bu listemizi beğendiyseniz mutlaka

Listelerine de göz atmayı unutmayın ve sizin de herkesin izlemesini düşündüğünüz bir aksiyon animesi varsa yorum alanını kullanarak belirtip yazıya eklememize yardımcı olabilirsiniz. | SON.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu