AnimeİlginçListeler

Az Bilinen Animeler: Hak Ettiği Değeri Görmeyen Animeler

En Underrated Animeler ve Pek Keşfedilmemiş Animeler

Az bilinen animeler ve hak ettiği değeri görmeyen iyi animeler hem popilizmden uzak hem de başarılı animelerdir. Bu yazıda, bu az bilinen animelerin bazılarını keşfetmeye çalışacağız. Bu animeler, özgün konuları, yaratıcı senaryoları ve etkileyici karakterleriyle dikkat çekiyor. Ayrıca, bu animelerin hepsi, izleyicilere düşündürücü ve etkileyici bir deneyim sunuyor. Bu animeler arasında keşfedilmeyi bekleyen birçok harika hikaye var.


12. Parasyte: The Maxim

kiseijuu-sei-no-kakuritsu-korku-animeleri

Parasyte: The Maxim, az bilinen iyi animeler arasında yer alsa da hak ettiği değeri görmeyen, birçok insan tarafından keşfedilmemiş bir animedir. Bu anime, bir parazitin insan vücuduna girdiği ve onunla bütünleştiği bir hikaye anlatmaktadır. Bu parazit, insanların bedenlerini kontrol ederken, aynı zamanda insanların düşüncelerini ve duygularını da etkileyebilmektedir. Bu anime, insanların doğasını ve parazitlerin insanları nasıl etkilediğini incelemeye odaklanmaktadır.


11. Kakegurui

kakegurui-underrated-anime

Kakegurui, Hyakkaou Private Academy adlı bir okulda geçen bir anime serisidir. Okulun öğrencileri, zengin ailelerin çocuklarıdır ve okulda oyun oynamak için doğmuşlar gibi davranırlar. Bu okulda öğrenciler, büyük miktarda para kazanmak için birbirleriyle oyunlar oynarlar. Ancak, Kakegurui hak ettiği değeri görmeyen animeler arasındadır, çünkü hikayesi, karakterleri ve oyunları ile gerçekten benzersiz ve etkileyicidir.


10. Made in Abyss

made-in-abyss-kisa-animeler

“Made in Abyss, hak ettiği değeri görmeyen animeler arasında yer alan bir animedir. Bu anime, genç bir kız olan Riko’nun, kayıp annesinin izini sürerken, derin bir mağaraya dalış yaptığı bir hikayeyi anlatmaktadır. Bu yolculuk, Riko’nun beden ve zihin olarak zorluklarla yüzleşmesine ve karanlık sırlarla dolu bir dünyayı keşfetmesine yol açar.”

ilgini çekebilir >> Kısa Animeler: Mutlaka İzlenmesi Gereken 12+ Mini Anime


9. Bungo Stray Dogs

bungo-stray-dogs-az-bilinen-animeler

Bungo Stray Dogs animesi, hak ettiği değeri görmeyen animeler arasında yer alan, Japon Edebiyatının ünlü yazarlarının karakterleriyle birlikte bir suç örgütünün mensuplarının hikayesini anlatmaktadır. Bu yazarlar, kendilerine özgü yetenekleri sayesinde suçları çözmekte ve adaleti sağlamaktadır.


8. Haikyuu!!

haikyuu-shounen-anime-onerileri

Haikyuu!!, genç bir voleybol oyuncusu olan Hinata Shouyo’nun, kendisinden daha uzun boylu ve güçlü olan büyük rakipi Kageyama Tobio ile mücadele etmesini anlatan bir anime. Özellikle sporu sevenler için oldukça güzel bir anime, ancak underrated olarak kabul edilir çünkü yeterli popülerliği bulamamıştır.

ilgini çekebilir >> Spor Animeleri: TÜM ZAMANLARIN EN İYİ 10+ Spor Animesi


7. JoJo’s Bizarre Adventure

jojos-bizarre-adventure-en-iyi-animeler

“JoJo’s Bizarre Adventure, Joestar ailesinin üyelerinin karanlık ve gizemli düşmanlarla mücadele etmelerini konu alan underrated bir anime serisidir.”


6. Kaguya-sama: Love Is War

kaguya-sama-love-is-war-az-bilinen-animeler

“Kaguya-sama: Love Is War, okulun en zeki öğrencilerinden oluşan bir öğrenci yönetim kurulu üyesi olan Shirogane ve Miyuki’nin birbirlerine olan aşklarının hikayesini anlatıyor. Bu az bilinen iyi anime, taktik ve zekasını kullanarak aşkını gerçekleştirmeye çalışan iki karakter arasındaki zekice diyaloglar ve komik sahneler ile izleyiciyi büyülüyor.”


5. Re:Creators

re_creators-az-bilinen-anime-onerileri

“Re:Creators, az bilinen iyi animeler arasında yer alan bir anime serisidir. Konusu, bir anime yaratıcısının hayal ettiği karakterlerin gerçek dünyaya gelerek, onların yaratıcılarıyla ve gerçek dünya ile mücadelesini konu alır.”


4. Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo!

kono-subarashii-sekai-ni-shukufuku-wo-mutlaka-izlenmesi-gereken-isekai-animeler
Başka Dünyada Geçen Animeler

“Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo!, az bilinen iyi animeler arasında yer alan bu anime, genç bir otaku olan Kazuma Satō’nun, oyun dünyasına düşmesi sonucu fantastik bir dünyada macera dolu bir hayat sürdürmesini konu almaktadır.”

ilgini çekebilir >> En İyi İsekai Anime Önerileri!! – 2023


3. Mob Psycho 100

mob-psycho-100-hak-ettigi-degeri-gormeyen-anime

“Mob Psycho 100, az bilinen iyi animeler arasında yer alan bir anime serisidir. Genç bir medyum olan Shigeo Kageyama, güçlü bir psikik enerjisi olan Mob olarak bilinir ve bu gücünü kontrol edemezse, korkunç bir patlama gerçekleştirir. Shigeo, bu gücünü kontrol etmek için mücadele ederken aynı zamanda okul ve aşk hayatı ile de uğraşmaktadır.”


2. Kemono Michi: Rise Up

kemono-michi-rise-up-az-bilinen-animeler

“Kemono Michi: Rise Up, az bilinen animeler arasında yer alsa da, konusu oldukça ilginç ve özgün. Bu anime, bir profesyonel wrestler olan Genzō Shibata’nın, bir gün kendisini bir fantastik dünyada bulması ve orada hayvanların kralı olarak tanınmasının hikayesini anlatıyor.”


1. Mononoke

mononoke!-korku-animeleri

Mononoke, az bilinen animeler arasında öne çıkan bir anime serisidir. Bu anime, Edo döneminde geçen bir hikayesini anlatmaktadır. Bir sağlık memuru olan Ashinaka olayların merkezinde yer alır. Ashinaka, Mononoke adı verilen, insanların güncel hayatını etkileyen gizemli varlıklar tarafından saldırıya uğrar. Ashinaka, Mononoke’lerin gerçek yüzünü öğrenmek için birçok zorlukla yüzleşir.


Az Bilinen, En Underrated Animeler – Liste Halinde

Az bilinen animeler arasında yer alan ve hak ettiği değeri görmeyen, keşfedilmemiş birçok iyi anime var. Bu yazıda, sizlere az bilinen ama hak ettiği değeri görmeyen en iyi animelerden bahsedeceğiz. ”

 1. Mononoke
 2. Kemono Michi: Rise Up
 3. Mob Psycho 100
 4. Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo!
 5. Re:Creators
 6. Kaguya-sama: Love Is War
 7. JoJo’s Bizarre Adventure
 8. Haikyuu!!
 9. Bungo Stray Dogs
 10. Made in Abyss
 11. Kakegurui
 12. Parasyte: The Maxim

Not: Bu anime listesi kişisel bir seçim olabilir, farklı kişilerin farklı anime’leri tercih edebileceği unutulmamalıdır.


IMDb puanlarına göre sıralanmış bu listemizi sevdiyseniz. Yukarıdaki listelerine de göz atmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu