AnimeListelerManga

En İyi Mangalar: Mutlaka Okuman Gereken 41 Manga

Güncel Manga Önerileri: Son Zamanların En İyi Mangaları

Manga öneri, en iyi mangalar yazımıza hoş geldiniz. Bu listenin amacı sizler için mutlaka okunması gereken yani en iyi mangaları, yeni başlayanlar için en iyi mangaları, romantik mangaları, isekai mangaları, kısa mangaları, shounen ai mangaları ve shoujo mangalarının yer aldığı güzel bir liste yapmaktı. Oldukça güzel ve detaylı bir liste olduğuna emin olabilirsiniz.

Manga Nedir?

Tıpkı Japonların kendi çizgi filmlerine anime dediği gibi, kendi çizgi romanlarına da manga demesi ile ortaya çıkmıştır. Animelere kıyasla oldukça abartılı çizimlere sahiptir. Yazılar Yukarıdan aşağı ve sağdan sola öncelik verilerek okunur. Genelde mangaların animelerini bulabilirsiniz. Bu da bazı animelerde mangası mı daha iyi yoksa animesi mi daha iyi gibi sorular doğurur. İsterseniz manga öneri, en iyi mangaların yer aldığı listeye buyrun geçelim.


Yazımızda Yer Alan Manga Önerileri:

  1. En İyi Mangalar
  2. Yeni Başlayanlar İçin Manga Önerileri
  3. Romantik Manga Önerileri
  4. Harem Manga Önerileri
  5. Shounen ai Manga Önerileri
  6. İsekai Manga Önerileri
  7. Kısa Manga Önerileri

#1 En İyi Mangalar

Manga öneri listemize en iyi mangalar listesiyle başlıyoruz. Manga ve anime tarihine adını altın harflerle yazdırmış mangaları, en iyi mangalar ve manga öneri başlığı altında topluyoruz. Eğer animelere de ilgi duyuyorsanız;

1- Attack On Titan – En İyi Mangalar

attack-on-titan-en-iyi-animeler
en çok izlenen animeler

Devlerin insanları surların ardına kıstırdığı bir dünyada, bir insan ne kadar koruyabilir yada doğru soru nasıl koruyabilir? En iyi animeler listemizde de yer vermiş olduğum Attack on titan gelmiş geçmiş en iyi mangalar listelerinde hiç zorlanmadan tepeleri zorlar.

2- Death Note

death-note-en-iyi-animeler
en güzel animeler

Bir defter düşünün ki yüzünü düşünerek adını yazdığınız kişi, sizin istediğiniz şekilde ölüyor. Birinin adını yazar mıydınız? Ben de dahil birçok insanın anime/mangaya başlama sebebi olduğunu söylemeliyim, işte bu yüzden manga öneri arayan insanlar adına en iyi mangalardandır.

3- Fullmetal Alchemist

fullmetal-alchemist-en-iyi-animeler
en çok izlenen animeler

Hepimiz simyanın ne olduğunu biliyoruz. Peki simyanın sistematik olarak gerçek olduğu bir dünyayı hiç düşündünüz mü? Hikayesi, sürükleyiciliği ve daha birçok parametreyi göz önüne alacak olursak en iyi mangalar listesine eklemesem olmazdı.

4- Dragon Ball

dragon-ballz-en-iyi-anime-diziler
en iyi anime diziler

Hiç şüphesiz Japon anime/manga kültüründe mihenk taşlarından birisidir. Manga öneri arayan herkese verebileceğim en iyi mangalardandır.

5- Naruto

naruto-en-iyi-animeler

Meşhur naruto, hiç şüphesiz Japon ve ninjalık kültürüne hayran bir insansanız derhal başlamanız gereken bir mangadır. En iyi mangalar listesi varsa ve naruto yoksa o liste yanlış bir listedir.

6- One-Punch Man

one-punch-man-netflix-anime-onerileri

Yer yer komedi, yer yer dram ama daha çok dram, Saitama yeryüzündeki her canlıyı bir yumruk ile öbür tarafa gönderecek güçtü bir insandır ve keldir, hiçbir şekilde güçlüymüş gibi gözükmez ancak gelmiş geçmiş en güçlü canlıdır. Zaten işin komedisi de bu. Manga önerisi arayanlar için kaçırılmaması gereken bir mangadır.

7- Berserk

berserk-en-iyi-mangalar

En iyi mangalar listesine eklemesem ayıp olacağını düşündüğüm için hiç şüphesiz ekliyorum. Manga önerisi arayanlar için gözüm kapalı öneriyorum.

8- Monster

monster-animesi

Monster animesini daha önce gerilim, korku animeleri listesine eklemiştim. Oldukça başarılı bir anime olduğunu söylemeliyim. Bu yüzden mangasını da en iyi mangalar listesine ekliyorum.

9- Great Teacher Onizuka

great-teacher-onizuka-anime-onerileri-okul

Okul konulu animeler listesinde de yerini almış, oldukça başarılı ve insanın hayatına oldukça fazla şey katıp (ders çıkarabileceği) bir animeydi, keza mangası da aynı güzellikte olduğunu söylemeliyim. Manga önerileri listemizde en iyi mangalar kısmından yerini alıyor.

10- Haikyuu!!

haikyuu-shounen-anime-onerileri

Spor animeleri/mangaları severler için kaçırılmaması gereken bir mangadır. Haikyuu, spor mangaları arasında en iyi mangalardan birisidir.

11- Vinland Saga

vinland-saga-anime-oneri

Henüz yeni bir manga olmasına karşın oldukça fazla beğeni toplamış ve insanlar tarafından taktir edilmiştir. En iyi mangalar listesine de girme nedenlerinden birinin bu olduğunu söylemeliyim.

12- Solo Leveling

solo-leveling-manga-oneri

Listemize Kore yapımı bir anime ile (webtoon) devam ediyoruz. Canavarlar ve bu canavarlar ile insanlar arasında geçen savaşlara ilgi duyan birisi iseniz mutlaka okumanız gereken bir manga/webtoon’dur. En iyi mangalar listemize de bu şekilde kendini atıyor.

ilgini çekebilir >> En İyi Animeler: Mutlaka İzlemiş Olman Gerekenler 25+


#2 Yeni Başlayanlar İçin Manga Önerileri

Yeni başlayanlar için manga önerileri kısmında manga izlemeye başlayacak olan yada yeni başlamış olanlar için yeni başlayanlar için en iyi mangaları derledik. Daha çok en iyi mangalardan örnek verdim, zira yeni başlayanların kült bir manga ile başlaması daha doğru diye düşünüyorum. Bu yüzden de bu mangaların özetini yazmadım. Ayrıca animelere ilgi duyuyorsanız;

1- Attack On Titan

attack-on-titan-en-iyi-animeler
en çok izlenen animeler

2- Death Note

death-note-en-iyi-animeler
en güzel animeler

3- Fullmetal Alchemist

fullmetal-alchemist-en-iyi-animeler
en çok izlenen animeler

4- Dragon Ball

dragon-ballz-en-iyi-anime-diziler
en iyi anime diziler

5- Naruto

naruto-en-iyi-animeler

6- One-Punch Man

one-punch-man-netflix-anime-onerileri

ilgini çekebilir >> Yeni Başlayanlar İçin Anime Önerileri: EN İYİLER 2023


#3 Romantik Manga Önerileri / En İyi Romantik Mangalar

En iyi romantik mangalar kısmında romantik manga önerilerini derledik. Romantik mangalar okumak isteyenler için harika öneriler oldu. Ayrıca animelere de ilgi duyuyorsanız;

1- Lovely Complex

lovely-complex-romantik-manga-oneri-2021

Ortalamanın üzerinde uzunlukta bir Japon kızı ve ortalamanın altında uzunlukta bir Japon erkeği arasında geçen oldukça eğlenceli romantizmi anlatan mangadır. Herkese rahatlıkla önerebileceğim bir en iyi romantik mangalardan birisidir.

2- Sailor Moon

sailor-moon-en-guzel-animeler

Ay kraliçesini ve meşhur hikayesini duymadı iseniz hem

3- Fruit Basket

fruits-basket-the-final-season-2021-bahar-sezonu-en-iyi-anime
Bahar Sezonu En İyi Animesi

Bahar sezonu en iyi animeler listesine de girmiş aynı zamanda da en iyi romantik mangalardan birisidir. Kaçırılmaması gerektiğini düşünüyorum.

4- Kaichou wa Maid-sama!

kaichou-wa-maid-sama-romantik-anime-onerileri
Romantik Anime Önerileri

Romantik anime önerileri listemizde de yer vermiş olduğum bir o kadar da insanın içini ısıtacak romantizm dolu mangadır. Kesinlikle romantik manga önerileri listesinde yer vermem gerekiyordu.

5- Kimi Ni Todoke

kimi-ni-todoke-en-iyi-romantik-mangalar

En iyi romantik animeler listesinde en yüksek puanlı animelerden birisidir, keza benim de en beğendiğim romantik mangalardandır. Manga öneri listemizde de kesinlikle yer alması gerekiyordu.

ilgini çekebilir >> Romantik Animeler: En İlgi Çeken Aşk Dolu 21 Anime


#4 Harem Manga Önerileri / En İyi Harem Mangaları

Harem konulu manga severler için harem manga önerileri kısmını oluşturduk, harem mangaları başroldeki karakterin en az 4-5 kişi ile aşk yaşaması ve hangisini seçeceğeni bilmemesi tarzı mangalardır. Eğer bu tarzın animelerine de ilgi duyuyorsanız;

1- Ouran Koukou Host Club

ouran-highschool-host-club-anime-onerileri-okul

Oldukça pahalı bir okulda kırdığı bir vazo sonucunda bir kulübe katılması gereken ancak o kulüpte işler oldukça eğlenceli bir hâl alan birisi olduğunuzu düşünün.. Oldukça sağlam bir harem manga öneri olduğunu söylemeliyim.

2- Kami nomi zo Shiru Sekai

kami-nomi-zo-shiru-sekai-harem-mangasi

Romantizm, komedi ve aynı zamanda gizem konularında harika işlenmiş bir de harem mangası olduğunu düşünececk olursak oldukça seveceğinizi düşünüyorum bana göre harem manga öneri listesinde mutlaka yer almalıydı.

3- Isekai no Seikishi Monogatari

isekai-no-seikishi-monogatari-harem-animeleri

İsekai anime önerileri listemizi oluşturduğumda yer verdiğim bir animeydi sonradan da harem animeleri listesini de oluşturduğumda orada da yerini almıştı. Şimdi ise harem manga önerileri listemizde en iyi harem mangalarından birisi olması nedeniyle yerini alıyor.

4- Nisekoi

nisekoi-harem-animesi

Tatlı çizimleri ve eğlenceli bir başrol etrafında geçen harem animelerini seviyorsanız aynı zamanda lise konulu mangalara ilgi duyuyorsanız izlemeniz gerektiğini düşündüğüm bir mangadır.

5- High School DxD

high-school-dxd-en-iyi-harem-anime

Harem anime/manga kültürünün mihenk taşlarından birisi olan High School DxD, harem konulu herhangi bir listede rahatlıkla bulabileceğiniz bir mangadır. Bizim bu listedeki amacımız bilinmeyen mangalar değil en iyi mangaları paylaşmak olduğu için ise size rahatlıkla önerebilirim.

ilgini çekebilir >> Harem Animeleri: EN ÇEKİCİ Kızların İçinde Olduğu 18+ Anime


#5 Shounen ai Manga Önerileri / En İyi Shounen Ai Mangalar

Shounen ai, başroldeki erkek karakterin diğer erkek karakter ile arasında aşk yaşandığı manga türüdür. Manga önerileri arayanlar için kaçırılmaması gereken en iyi shounen ai mangalar listesi oldu. Shouen ai manga önerilerinde mangaların özetini yazmayacağım ancak kesinlikle en iyilerini seçtiğime emin olabilirsiniz.

1- Haiken Niisan-sama

haiken-niisan-sama-en-iyi-shounen-ai-mangalar

En iyi shouen ai mangalardan birisi olduğunu söylemeliyim. Shounen ai manga seven birisi iseniz hiç şüphesiz izlerken oldukça keyf alacaksınız.

2- Konbini-kun

kuro-no-shoukanshi-isekai-manga-oneri

 

Shounen ai manga öneri listelerinde mutlaka yer alması gereken bir mangadır.

3- Ouji no Hakoniwa

ouji-no-hakoniwa-shounen-ai-manga-2021

Shounen ai manga kültürünün gelişmesinde oldukça etkin bir rol oynamış ve izleyiciler tarafından oldukça iyi geri dönüşler almıştır.

4- Yozora no sumikko de

yozora-no-sumikko-de-shounen-ai-mangasi

Biraz duygusallık, biraz aşk. Shounen ai manga önerileri arayanların kaçırmaması gerektiği başka bir öneri.

ilgini çekebilir >> Yaoi Animeler: BL ve Shounen AI Türünün En İyileri


#6 İsekai Manga Önerileri / En İyi Isekai Mangalar

İsekai türü, paralel evrende geçen yada herhangi bir oyuna sıkışılan türlere verilen addır. Daha önce hiç isekai türde bir manga okumadıysanız kesinlikle isekai manga önerileri listesi sizin için bulunmaz bir fırsat çünkü en iyi isekai mangaların yer aldığı listemizdeki animeleri özenle seçtik. Ayrıca animelere de ilgi duyuyorsanız;

1- Kono Yuusha ga Ore TUEEE Kuse ni Shinchou Sugiru

kono-yuusha-ga-ore-tuee-kuse-ni-shinchou-sugiru-en-iyi-isekai-mangalar

Tanrıçanın başka bir boyuttan video oyununu andıran dünyasına çağırdığı bir kahramanı konu almaktadır.

2- Nidoume no Jinsei wo Isekai

nidoume-no-jinsei-wo-isekai-isekai-manga

Hiçlik konulu isekai mangalar severler için isekai manga öneri listemize ekliyorum. Bana göre en iyi isekai mangalardan birisidir.

3- Tensei Kyuuketsuki-san wa Ohirune ga Shitai

tensei-kyuuketsuki-san-wa-ohirune-ga-shitai-isekai-manga-oneri

Vampir olarak başka dünyada reenkarne olan bir çocuğun öyküsünü anlatmaktadır. İsekai manga türünü tam olarak yansıttığını söyleyebilirim. Oldukça iyi bir isekai manga önerisi olduğunu söyleyebilirim.

4- Class ga Isekai Shoukan sareta Naka Ore Dake Nokotta N Desu Ga

class-ga-isekai-shoukan-sareta-naka-ore-dake-nokotta-n-desu-ga-isekai-manga-oneri

Başka bir dünyaya gidip oradaki insanları zorla kendi dünyasına çekmeye çalışan hatta çekebilen bir tanrının yaptığı bu eylemden sonra dünyada unutulan bir kişi ve kazandığı yeni özel güçleri etrafında geçmektedir. En iyi mangalar listesinin en iyi isekai mangalarından biri olması nedeniyle listemize ekliyorum.

5- Kuro No Shoukanshi

 

Hafızasını kaybeden ve başka bir dünyada RPG oynarmışçasına lvl atlayıp yeteneklerini geliştiren MC etrafında geçmektedir. Kendimce bu tarz anime/mangaları çok sevdiğim için listeye de rahatlıkla ekliyorum.

ilgini çekebilir >> En İyi İsekai Anime Önerileri!! – 2023


#7 Kısa Manga Önerileri / En İyi Kısa Animeler

Kısa ve tek atımlık mangaların yer aldığı kısımdır. Buradaki mangalar en iyi kısa mangalardandır ve kısa manga önerileri arayanlar için oldukça güzel önerilerdir ve ayrıca kısa anime önerileri listeme de göz atmak isterseniz;

1- Shigatsu wa Kimi no Uso

shigatsu-wa-kimi-no-uso-mangasi

2- Ghost in the Shell

ghost-in-the-shell-manga-oneri

3- Ko e no Katachi

ko-e-no-katachi-mangasi-var-mi

4- Blame!

blame-manga-en-iyi-mangalar

ilgini çekebilir >> Kısa Animeler: Mutlaka İzlenmesi Gereken 12+ Mini Anime


Evet, manga öneri listemizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. En iyi mangaların yer aldığı bu listemizi beğendiyseniz ve animelere ilgi duyuyorsanız mutlaka;

Listelerine de göz atmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu