KoreListeler

Kore Dram Dizileri! Ağlatan, Duygusal Kore Dizileri 2022

En Duygusal, En Romantik Kore Dram Dizileri - 2022

Kore dram dizileri yazıma hoşgeldiniz, Kore dram dizileri yazımızı oluştururken. Romantik dram Kore dizileri seçmeye özen gösterdik.

Birbirinden duygusal Kore dizileri gözlerinizi şişirecek “ağlatan Kore dizileri“nden seçilerek sizleri resmen duygudan duyguya sokacak.

Reklam:

Listede göremediğiniz ancak mutlaka olması gerekiyor dediğiniz Kore dram dizilerini yorum alanını kullanarak mutlaka bizimle paylaşın.


11. Wedding Dress

gelinlik-dram-kore-dizileri

Go-Eun oldukça başarılı bir gelinlik tasarımcısıdır. Kızı ile birlikte yaşamaktadır ve bekârdır. Birgün kanser olduğunu öğrenir, artık hayatının sonuna yaklaştığının farkındadır ve kızı So-Ra’nın önüne dünyaları sermek, ona bir gelinlik yapmak istemektedir ancak durumu hergeçen gün daha da kötüleşir. Bunun farkına varan So-Ra ise annesinin isteklerini yerine getirmeye odaklanır. Kore dram dizileri listemize insanın kalbini sızlatan ağlatan Kore dizi dizileri ile başlıyorum.

 IMDB Puanı: 7.5  


10. The Way Home

the-way-home-dram-kore-dizileri

Annesi şehre iş bulmak için giden, şımarık ve oldukça terbiyesiz bir çocuk; sabırlı, özverili ve oldukça mütevazi anneannesinin yanında kalmaya başlar. Bu kadın çocuğun iç dünyasını derinden etkilemek ve onu değiştirmek için çok uğraşır. Bu değişimin sonu nasıl bitecektir..? Ağlatan Kore dizileri listemize duygusal Kore dizileri ile devam ediyoruz. Gelin devam edelim.

 IMDB Puanı: 7.7  


9. The Classic

klasik-dram-kore-dizileri

Babası, o henüz küçücük bir kız çocuğu iken ölmüştür, annesi ise yurtdışındaki bir işte çalışmaktadır. Üniversite öğrencisi Ji-hae annesinin henüz daha evli olmadan önce sevdiği kişi tarafından yazılan aşk mektuplarını bulur.. Oldukça duygusal bir dizi olması neticesiyle dram Kore dizileri listemizde yerini almaktadır. Sık sık gözlerinizin dolacağını ve duygusal olarak etkileneceğiniz bir romantik dram Kore dizilerinden olduğunu unutmayın.

 IMDB Puanı: 7.8  

ilgini çekebilir >> Romantik Komedi Kore Dizileri: EN iyi 18+ Kore Dizisi – 2022

Reklam:

8. Uncontrollably Fond

uncontrollably-fond-aglatan-kore-dizileri

Henüz yaşadıkları ayrılığı sindirememiş, birbirini çok seven iki aşık; uzun yıllar sonra tekrardan bir araya gelmiştir ancak bu kez çoğu şey eskisi gibi değildir. Birisi oldukça ünlü bir aktör olmuştur, diğeri ise başarılı bir belgeselci.. Romantik dram Kore dizileri severler için oldukça başarılı bir dizi olduğunu söylemeden geçemeyeceğim.

 IMDB Puanı – 7.8  


7. Hi Bye, Mama!

hi-bye-mama-dram-kore-dizileri

49 gün, sadece 49 günlüğüne ruhunuz yeniden dünyada belireceğinizi düşünün kızınız ve güzel bir evlilik yaşamış kocanızın tam olarak önünde olduğunuzu.. Başarılı dramatik Kore dizilerindendir.

 IMDB Puanı: 7.9  


6. Silenced

silenced-dramatik-kore-dizileri

Kang In-Ho işitme engelliler okulunda öğretmendir ancak bu okul sanıldığı kadar masum değildir. Bu çocuklar tacize ve şiddede uğramaktadırlar. İnsan Hakları Koruma Merkezi’nde çalışan Seo Yoo-jin ile birlikte bu çocukların haklarını savunmak için kollarını çemrerler. Acaba her şey beklendiği gibi olacak mıdır?

“Senaryosu gerçekten yaşanmış olaylara dayanmaktadır.”

 IMDB Puanı: 8.0  

ilgini çekebilir >> Okul Konulu Kore Dizileri!! 16+ En İyi Kore Lise Dizileri


5. Miracle in Cell no. 7

7-kogustaki-mucize-duygusal-kore-dizileri

Reklam:

Ryoo Seung-Ryong halk adıyla delilik olarak bilinen zihinsel engeli olan birisidir. Bu hayattaki en değer verdiği şey ise onun küçük kızıdır. Bir yanlış anlaşılma sonucu çocuk kaçırma ve cinayet suçları nedeniyle hüküm giyer ve hapsi boylar, cezası ise idamdır. Kızını görmek onun için en büyük önceliktir. Hapishaneden arkadaşlarıyla birlikte bir plan yapar, planın amacı bir mucizeyi gerçekleştirmektir. Dram Kore dizileri listemize böylesine “ağlatan Kore dizileri” böylesine “duygusal Kore dizileri”nden birisini koymasam olmazdı.

“ayrıca Aras Bulut’un başrolünde oynadığı 7. Koğuştaki Mucize filmi bu filmimizden uyarlanmıştır.”

 IMDB Puanı: 8.1  


4. A Moment to Remember

hatirlanacak-bir-ani

Delilercesine sevdiği Su-jin, Alzahimar’ın oldukça ender görülen türlerinden birisine yakalanır. Her gün anılar birbiri ardına gitmektedir. Peki bu aşka ne olacak? Romantik dram Kore dizileri kategorisinden listemizde üst sıralardan yerini alıyor.

 IMDB Puanı: 8.1  


3. Hope

hope-aglatan-kore-dizisi

Oldukça yağışlı bir günde okula gitmek için evden ayrılan Son-wo’dan uzunca bir süre haber alınamaz. Kaçırıldığı şüphesiyle polise gidilir. Polis kızı bulur ve ailesini arayarak kızın tecavüze uğradığını ve hastanede olduğunu ailesine bildirir.. Bırakın yaşanmasını, okunması dahi bu kadar insanın kalbini yaralayan bu olay;

“gerçek bir hikayeye dayanmaktadır.” 

 IMDB Puanı: 8.2  

Reklam:

2. Goblin

goblin-en-yüksek-puanli-kore-dizileri
En Yüksek Puanlı Kore Dizileri

Dizi genel olarak Goblin ismiyle de bilinen bir dizidir. Evlenene kadar lanetlenmiş bir generalin, geçmiş yıllarda kurtardığı Ji Eun-tak arasındaki hüzünlü aşk hikayesini anlatıyor. Mutlaka izlenmesi gereken Kore dizileri listemizde de daha önce yerini almış bu diziyi dram Kore dizileri severler, ağlatan Kore dizileri severler yada duygusal Kore dizileri severlerin mutlaka izlemesini öneriyorum.

 IMDB Puanı: 8.6  

ilgini çekebilir >> En İyi Kore Dizileri: Tüm Zamanların En İyi 20+ Kore Dizisi


1. Moon Lovers

Genç bir kız gözünü açtığında kendisini Kore Hanedanlığı döneminde bulmuştur. Kore dizilerinde eksik olmayacak tek şey aşk ise bu sefer kızın prense olan aşkıdır. Ancak bu aşkın önündeki en büyük engel ZAMANDIR. Kendisine Tarihi Kore dizileriFantastik Kore dizileri gibi diğer listelerimde de yer verdim ve bu listelerin de hepsinde başı çekmiş bir dizidir. Zirâ En İyi Kore Dizileri listemizde de başı çeken bir dizidir. Ayrıca oldukça geniş konu skalasını bünyesinde bulunduran Moon Lovers aynı zamanda oldukça dramatik Kore dizilerindendir. Dram Kore dizileri severler için kaçırılmaması gereken bir dizidir.

 IMDB Puanı: 8.7  

ilgini çekebilir >> Tarihi Kore Dizileri: EN İYİ Tarih Konulu Kore Dizileri – 2021

Reklam:

Evet, dram Kore dizileri listemizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Bu listemizde ağlatan Kore dizileri, duygusal Kore dizileri, romantik dram Kore dizileri gibi birçok türden dram Kore dizilerine yer verdik.

Ayrıca yüksek IMDB puanlı dizilerden oluşan bu listemizi beğendiyseniz;yazılarıma da göz atmanızı öneriyorum. Kesinlikle detaylı araştırılmış ve sizler adına oldukça faydalı yazılardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu