K-dramaKoreListeler
Trend

Mini Kore Dizileri: En İyi +17 Kısa Dizi Tavsiyesi

En İyi Mini Kore Dizi Önerileri ve En İyi Kısa Kore Dizi Önerileri

Mini Kore dizileri, son yılların en popüler trendlerinden biridir. Uzunlukları genellikle 8-16 bölüm arasında değişirken, hikayeleri ve karakterleriyle izleyiciyi kendine hayran bırakıyor. Bu kısa diziler, genellikle romantik, komedi veya gerilim türlerinde olurken, izleyiciyi kısa sürede bağlamaya ve karakterlerle empati kurmaya odaklıdır.

Özellikle genç izleyiciler tarafından sıklıkla izlenen mini Kore dizileri, kısa Kore dizileri izleyicilerin kısa sürede bitirip yeni bir diziye geçebilecekleri bir seçenek sunuyor. Ayrıca, mini Kore dizileri genellikle yüksek bütçeli ve yüksek kaliteli çekimlere sahip olurken, izleyiciyi mükemmel bir deneyime davet ediyor. Mini Kore dizi önerileri, son yılların en popüler trendlerinden biridir ve izleyicilerin kısa sürede bitirip yeni bir diziye geçebilecekleri bir seçenek sunuyor.


17. Nail Shop Paris – 6.1/10

nail-shop-paris-mini-kore-dizileri
Nail Shop Paris mini Kore dizi önerileri

Nail Shop Paris, İki erkek arasında kalan bir kız ve yaptığı seçimdeki ilginçlik gibisinden klişe bir konuya sahip olsa da önyargılarınızı yıkıp izlemenizi öneriyorum kezâ kötü bir dizi olsa mini Kore dizi önerileri listesine bizzat etklemezdim.

Bölüm Sayısı: 10


16. Ma Boy – 6.2/10

ma-boy-mini-kore-dizileri
Ma Boy mini Kore dizileri

Ma Boy, Kız yurdunda kaldığınızı ve en yakın arkadaşlarınızdan birisinin kız olmadığını düşünün sizce bu durumda ne olurdu? Hoş ve eğlenceli bir kısa Kore dizisi olduğunu düşünüyorum, bu nedenle mini Kore dizileri listemizde Ma Boy da yerini alıyor.

Bölüm Sayısı: 3


15. Seven First Kisses – 6.2/10

seven-first-kisses-romantik-dizi
Seven First Kisses tek sezonluk Kore dizi önerileri

Seven First Kisses, Her bölümü 20 dakika olması itibariyle Amerikan Sitcom dizilerini oldukça andırıyor. Min Soo-Jin 25 yaşındadır ve doğduğundan beri kimseyle çıkmamıştır. Günün birinde bir kadın çıkagelir ve Min’e 7 farklı adamdan 7 farklı öpücük hediyesi verir. Kısa Kore dizi önerilerinde mutlaka yer alan Seven First Kisses dizisi, kısa bölümlü Kore dizisi olması gerekçesiyle de Mini Kore dizileri listemizde de yerini alıyor.

Bölüm Sayısı: 8

ilgini çekebilir >> En İyi Kore Dizileri Listesi: 20+ Popüler Kore Dizisi


14. Her Lovely Heels – 6.4/10

her-lovely-heels-kisa-kore-dizi
Her Lovely Heels tek sezonluk Kore dizileri

Her Lovely Heels, Başroldeki kızın alışverişi esnasında, işyeri müdürünü çalışan sanması ve ona aşık olmasıyla başlayan klişeler silsilesini anlatıyor. Her ne kadar klişe bir konu ve işleyişe sahip de olsa izleyenler tarafından seviliyor. Böylelikle kısa Kore dizileri listemizde de yerini alıyor.

Bölüm Sayısı: 10


13. Mimi – 6.5/10

mimi-mini-kore-dizileri
Mimi mini Kore dizi önerileri

Mimi, Gerçeklerle, halüsinasyonları ayırt edemez hale gelen yazar Min Woo, artık yazdıklarına odaklanamıyordu. Neyin gerçek, neyin sahte olduğunu anlayamaz hale gelmişti. Günlerden bir gün takip edildiğini sanarak minik bir kafeye kadar yol alır. Orada Mimi adında çok güzel bir kızla tanışır.. Heycan verici olmasının yanında kısa ve az bölümlü bir dizi olmasıyla nedeniyle Mini Kore dizileri listemizde yerini alıyor.

Bölüm Sayısı: 4

ilgini çekebilir >> En Çok İzlenen Kore Dizileri! 30+ En Sevilen K-Drama


12. Queen of Ring – 6.8/10

queen-of-ring-mini-kore-dizileri
Queen of Ring mini Kore dizi önerileri

Queen of Ring, İsmi size dünyaca ünlü bir başyapıtı andırsa da, bu dizideki yüzüğü taktığınızda elde ettiğiniz güç değil. Sevdiğiniz kişinin tam da istediği tipi oluyorsunuz. İzleyenlerinin oldukça eğlendiğini söylediği Queen of Ring dizisi kısa Kore dizileri listemizde yerini alıyor.

Bölüm Sayısı: 6


11. After School: Lucky or Not – 6.8/10

after-school-lucky-or-not-kisa-kore-dizileri
After School Lucky or Not kısa Kore dizi önerileri

After School: Lucky or Not, Her bölümün 13 dakika sürdüğü bir dizidir. Kim So-Eun adındaki kızın okulunun değerli kulüplerinden “Bokbulbuk kulübü”ne katılmak için aldığı davet ve bunun ardından olağanüstü birçok olay yaşamaya başlar ve bu yaşadıkları onun pasif kişiliğini oldukça parlak ve göz önünde birine dönüştürecektir. En iyi kısa Kore dizileri listemizde kendisi de yer buluyor.

Bölüm Sayısı: 12

ilgini çekebilir >> Okul Konulu Kore Dizileri!! 18+ En İyi Kore Lise Dizileri


10. Don’t Worry, I’m a Ghost – 6.8/10

dont-worry-im-a-ghost-kisa-kore-dizileri
Don’t Worry, I’m a Ghost kısa Kore dizileri

Don’t Worry, I’m a Ghost, Kendisi bir dizi mi, yoksa film mi? 1 bölümlük dizi mi olur? Diyebilirsiniz. Ancak böyle film de olmaz. Gizem perdesi aralandıkça merak uyandırıyor. Gizem konulu Kore dizileri severler için Kısa Kore dizileri listemizde yer vermem gerektiğini düşündüm. İronik ama evet 1 bölümlük bir kısa Kore dizi önerimiz var.

Bölüm Sayısı: 1


9. I’ll The Teach Love – 7.1/10

i-will-the-teach-love-kisa-dizi
I’ll The Teach Love mini Kore dizileri

I’ll The Teach Love, Oldukça çekingen olan ve aynı zamanda çiçekçilik yapan Lee Jin Yi, çocukluk aşkına hiç açılamamıştır. İnsanların sevdiklerini tavlamalarına yardım eden bir şirketin başındaki kişi bu kızımıza yardımcı olarak sevdiğine açılmasına yardımcı olacaktır. Kısa kore dizileri severler için rahatlıkla önerebileceğim romantik mini Kore dizilerindendir.

Bölüm Sayısı: 1


8. Noble My Love – 7.1/10

noble-my-love-mini-dizi
Noble My Love mini Kore dizi önerileri

Noble My Love, Konusu ve işlenişi bakımıyla oldukça klişeyi bir arada bulundursa da, izleyenlerin oldukça sevdiği bir dizidir. YAKIŞIKLI ve COOL HOLDİNG SAHİBİ bir adam ile fakir bir aileden gelen çok çalışkan olması nedeniyle veteriner olup kendi veteriner kliniğini açmış bir kız arasında geçen bir öykü. Bu tarz klişe dizileri asla önermezdim ancak bazen konudan daha çok işleyişe önem vermek lazım. İşleyişi güzel olsa gerek ki oldukça sevilmiş bir dizi. Kendisini bu nedenlerden kısa mini Kore dizileri listesine yerleştirdim.

Bölüm Sayısı: 20

ilgini çekebilir >> Romantik Komedi Kore Dizileri: En İyi 16+ Kore Dizisi


7. My Secret Romance – 7.2/10

my-secret-romance-mini-kore-dizileri
My Secret Romance mini Kore dizi önerileri

My Secret Romance, Tek gecelik bir ilişkiden sonra başınıza gelenler silsilesini anlatan, her bölümü 60 dakika civarlarında olan oldukça beğeni toplayan My Secret Romance dizisi en çok izlenen mini Kore dizilerinden.

Bölüm Sayısı: 14


6. 20 Years Old – 7.3/10

20-years-old-tek-sezonluk-kore-dizi
20 Years Old tek sezonluk Kore dizi önerileri

20 Years Old, Eski okul arkadaşınla günün birinde tekrardan karşılaşırsın ancak bu sefer aşık olursun. O ise artık ünlü birisidir. Bu yüzden bu ilişkiyi gizlemeniz gerekir. İzleyicileri tarafından çok fazla beğeni toplamıştır. Bu yüzden mini Kore dizileri listemizde yerini alıyor.

Bölüm Sayısı: 4


5. High End Crush – 7.3/10

high-end-crush-mini-kore-dizileri
High End Crush mini Kore dizileri

High End Crush, Her bölüm ortalama 20 dakikadır. Oldukça klişe zengin erkek fakir kız denklemi çözülmeye çalışılan bir dizidir. Kaçık bir eğlence şirketi yöneticisi ve köylü fakir bir kızın romantik komedi tadında ilişkisini konu alıyor. Mini Kore dizileri listemizde yerini alıyor. Bu tarz kısa Kore dizileri seveceğinizi düşündüğüm için bolca yerleştirdim zaten listedeki mini Kore dizilerinin hepsini toplasan birkaç sezon etmiyor..

Bölüm Sayısı: 20


4. Go Ho’s Starry Night – 7.7/10

go-ho_s-starry-night-cerezlik-kore-dizileri
Go Ho’s Starry Night çerezlik Kore dizileri

Go Ho’s Starry Nigh, Oldukça naif ve mütevazi bir sevgi öyküsünü konu alıyor. Kısa Kore dizileri severlerin anında not alıp bu dizileri izlemesini önereceğim. Keza mini Kore dizileri listesinin en yüksek puanlı dizileri baş yapıttan farksız diye düşünüyorum.

Bölüm Sayısı: 4

ilgini çekebilir >> Tarihi Kore Dizileri: EN İYİ Tarih Konulu Kore Dizileri


3. Splash Splash Love – 7.8/10

splash-splash-love-kisa-kore-dizileri
Splash Splash Love kısa Kore dizi önerileri

Splash Splash Love, Geçmişe giden bir öğrenci ve onun yaşadığı komik anları konu alan Splash Splash Love dizisini Mini Kore dizileri listemize en ön sıralardan giriyor. Romantik mini Kore dizileri severlerin kaçırmaması gerektiği bir dizidir. Fantastiklik, komedi ve romantiklik oldukça güzel işlenmiştir.

Bölüm Sayısı: 10


2. Go Back Couple – 7.9/10

go-back-couple-kisa-kore-dizileri
Go Back Couple kısa Kore dizileri

Go Back Couple, Birbirini çok severek evlenen ancak evliliğin o eski büyüsü kalmaması nedeniyle geçmişe, üniversite yıllarına dönen bir çiftin hikayesini oldukça komik bir işleyişle ele alıyor. Kısa Kore dizileri severler için mutlaka izlenmesini önerdiğim bir dizidir. Romantik Komedi Kore Dizileri‘ni seviyorsanız o listeme de göz atmayın zirâ romantik komedi Kore dizilerinden biri olmasına rağmen bir o kadar da mini Kore dizisidir..

Bölüm Sayısı: 12


1. Secret Love – 8.1/10

secret-love-mini-kore-dizi-onerileri
Secret Love mini Kore dizi önerileri

Secret Love, Her bölüm yepyeni bir konunun işlendiği, eski dağılmış, KARA adındaki grubun başrolünde olduğu bir dizidir. Mini Kore Dizileri severler için kaçırılmaması gereken kısa Kore dizisi.

Bölüm Sayısı: 16

ilgini çekebilir >> Kore Dizi Önerileri: En İyi ve Popüler Dizileri – 2023


Mini Kore Dizileri listemizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. En iyi kısa Kore dizileri listemizi yaparken IMDb puanına göre sıralamamızı yaptık. En iyi Mini Kore dizileri listemizde gördüğünüz eksik ya da hatalı kısımları lütfen yorum alanını kullanarak bildiriniz.

Daha önce oluşturduğum aşağıdaki;listelere de göz atmayı unutmayın. Eğer Korece’ye ve Kore Kültürüne meraklıysanız;

Ayrıca > Kore < Kategorisini de ziyaret etmeyi unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu