KoreListeler

Netflix Kore Dizileri!! Netflix’te Kaçırılmayacak Diziler

En İyi Netflix Kore Dizileri "2022 - 2021 - 2020 - 2019"

Netflix Kore dizileri yazıma hoşgeldiniz, en iyi Netflix Kore dizileri yazımızı oluştururken Netflix’te yer alan; Netflix Kore dizileri 2022, Netflix Kore dizileri 2021 ve Netflix Kore dizileri 2020 dizileri seçmeye özen gösterdim.

Bu diziler; o yıllarda popüler olmuş ve çok izlenmiş dizileri içermektedir.

Reklam:

Örneğin; listemiz sadece Netflix Kore dizileri 2022 değil -yani sadece 2022’de popüler olmuş diziler değil!- aynı zamanda Netflix Kore Dizileri 2021 -yani 2021’de Netflix’te yer almış popüler dizileri- de içermektedir.

Bu listemizdeki Netflix Kore dizileri, türünün en iyilerini içerdiğini söylemeliyim. Birçok türden birçok diziyi içermektedir.

Listede görmediğiniz ancak varsa çok sevdiğiniz Netflix Kore dizilerini yorum olarak alanını kullanarak mutlaka bizimle paylaşın.


16. Squid Game

squid-game-en-iyi-netflix-kore-dizileri-2021

Hepimizin adını duymuş olduğu 2021’in en popüler Netflix Kore dizisi olan Squid Game’i anlatmama gerek bile yok sanırım. Maddi sıkıntı yaşayan bazı insanların özel davet ile katıldığı bir yarışmada, ya kazanırsın ya ölürsün. Türkçesi kalamar oyunu olan bu dizi 2021’i resmen kasıp kavurmuştur.

 IMDB Puanı: 8 


15. Vagabond

vagabond-kore-dizileri

Yeğenine babalık yapan Cha Gun, yeğeninin Fas’a giderken uçağının düşmesi ve uçaktaki herkesin ölmesi sebebiyle yıkılmıştır. Hava yolu şirketi ölenlerin tanıdıklarını Fas’a getirir. Yeğeni uçaktayken Cha Gun’a video gönderir. Cha Gun’da yeğeninin olduğu videoda olan bir kişiyi Fasta görür. Cha Gun ve tanıştığı ajan Go Haeri ile durumu araştırırken efsane aksiyon ve gerilim içinde gezeceksiniz. En çok izlenen Kore dizilerinden birisidir bu nedenle de en iyi Kore dizileri listesinde yer aldığını söylemeliyim. Bu nedenle de en iyi Netflix Kore dizileri listemizde yerini alıyor.

 IMDB Puanı: 8.2  


14. Itaewon Class

itaewon-class-en-iyi-netflix-kore-dizileri

Mahkûmiyet döneminden arkadaş olan birkaç kişilik bir grup, Seul’ün havalı bir mahallesinde güzel bir cadde üzerine “bar” açmak istemektedirler ancak bu yolda karşılarına güçlü engeller ve güçlü rakipler çıkacaktır. Netflix Kore dizileri 2020 listemizde yer almaya hak edecek kadar güzel bir dizi olduğunu söylemeliyim.

Reklam:

 IMDB Puanı: 8.2  


13. Coffee Prince

coffee-prince-netflix-kore-dizileri

Yakışıklı erkekleri işe almayan Han Kyul, ailesinin kafesinin tarzını değiştirmiştir. Bütün bunlar olurken erkek gibi gözüken bir kızın da çalışanlar arasında olması işlere biraz eğlence katacaktır. Diğerlerine nazaran eski bir dizi olsa da Netflix’te yer alan en iyi Kore dizilerinden birisi olduğu gerçeği yadsınamaz bir gerçektir.

 IMDB Puanı: 8.2  


12. My Love from Another Star

my-love-from-the-star-en-cok-izlenen-kore-dizileri

400 yıldır dünyamızda yaşayan bir uzaylı en nihayetinde kendi ülkesine dönme fırsatını yakalar ancak gördüğü ünlü bir aktrist ona dünyada kalmak için gerekli motivasyonu verecektir. Aynı zamanda en çok izlenen Kore dizileri listemizde de yerini almış bir yapımdır. En iyi Netflix Kore dizileri listesinde de bu nedenle yerini alıyor.

 IMDB Puanı: 8.2  


11. My Country: The New Age

my-country-the-new-age-2020-netflix-kore-dizileri

Goryeo döneminin bitmesine yakın dönemlerde geçen oldukça sağlam bir politik ve tarihi Kore dizisi olan My Country: The New Age oldukça başarılı bir yapımdır. Henüz 2019 yapımı yeni bir dizi olması nedeniyle de en iyi Netflix Kore dizileri 2019‘da boy göstermiş bir dizidir..

 IMDB Puanı: 8.2  


10. Aseudal Yeondaegi

arthdal-chronicles-korean-diziler
Korean Diziler

Gezegenimiz dünyada iki farklı ırk yaşamaktadır. Birisi biz, insanlarken diğeri Nweantallar’dır. Bu iki ırk arasında efsane bir savaş dönmektedir. Günün birinde insanlar tarafından asla bulunmaması gereken özel bir çocuk dünyaya gelir. Bu yüzden doğduğu yerden kaçar ancak günün birinde tekrardan dönmesi gerekmektedir. Acaba bu efsane savaşı bitirebilecek midir? Efsane aksiyon sahneleri sizlerin kalbinin atışını değiştirecektir. Fantastik Kore dizileri ve tarih Kore dizileri severler için oldukça güzel bir Kore dizisi olduğunu ve en iyi Kore dizileri, en çok izlenen kore dizileri yazımda da yer aldığını söylemeliyim. Şimdi de bütün bunlara ek olarak Netflix Kore dizieri listemizde de yerini almıştır.

 IMDB Puanı: 8.3  

Reklam:

9. Kingdom

kingdom-tarihi-kore-dizisi

Ülke oldukça kritik bir dönemden geçmektedir. Bir tarafta ülkeyi oldukça tuhaf bir hastalık esir almışken diğer tarafta da kral hastalanmıştır ve garip dedikodular patlak vermeye başlamıştır. Bütün bunlar olurken geriye kalan son umut ise tahtın varisi prenstir. Tarihi Kore dizileri seven birisiyseniz, oldukça seveceğiniz bir Kore dizisi olduğunu söylemeden geçmeyeceğim.

 IMDB Puanı: 8.3  


8. Signal

signal-mutlaka-izlenmesi-gereken-kore-dizileri
En Çok İzlenen Kore Dizileri

Dizideki çoğu vaka gerçek vakalardan esinlenilmiş olan Signal dizisinde bir dedektif telsizindeki bir frekansta seksenlerdeki başka bir dedektifle iletişim kuruyor. Suçluları yakalamak için seksenlerdeki dedektifle iş birliği yapan dedektifin efsane fantastik dizisini izlemeyi herkese öneriyorum. Gerçek dostluğu anlatan, Dram Kore dizilerini seviyorsanız asla kaçırmamanız gereken bir Kore dizisi dir. Ayrıca tüm zamanların en çok izlenen Kore dizileri listemizde de yerini almıştı. Şimdi de en iyi Netflix Kore dizileri listemizde yerini alıyor.

 IMDB Puanı: 8.5  


7. Prison Playbook

prison-playbook-netflix-en-iyi-kore-dizi

Hayatını tam yoluna sokmuş ve beyzbol kariyeri konusunda istediği seviyeye gelmek üzereyken bir anda hapse girer. Artık ne eski hayatına sahiptir ne de istediği hayata. Hayat ona adapte olmayı öğretecektir. Beyzbol birinci ligine çıkmak üzere olan yıldız bir top atıcı hapse girer. Bu yeni dünyada yolunu bulmayı öğrenmek zorundadır. 2017 yapımı olan bu dizi, Netflix Kore dizileri listemizdeki en iyi Kore dizileri‘nden birisidir.

 IMDB Puanı: 8.5  


6. It’s Okay Not to Be Okay

its-okay-to-not-be-okay-2020-netflix-kore-dizi

Çok da sosyal olmayan çocuk kitabı yazarı ile psikiyatri kliğinin koğuşunda çalışan bir bakıcının yollarının kesişmesi ve hayatlarını etkilemesini oldukça güzel işleyen bir dizidir. Bu tarz romantik Netflix Kore dizileri arasında oldukça başarılı bulduğum bir tür olduğunu da eklemeliyim.

Reklam:

 IMDB Puanı: 8.6  


5. Mr. Sunshine

mr-sunshine-netflix-kore-dizi

1871 yılında gerçekleşen Shinmiyangyo olayı sonrası kendini bir anda ABD’de bulan bir genç, belki de Kore tarihinin en önemli kırılma anlarından birinde ülkesine döner. Döndüğünde ise onu asil bir kadına olan saf aşkı beklemektedir. Ayrıca, 2018 yapımı bir Netflx Kore dizisidir.

 IMDB Puanı: 8.7  


4. Stranger

stranger-dizi

Hisleri tamamen körelmiş bir savcı, kendinin tam tersi olan delikanlı bir kadın dedektifle birlikte siyasi kargaşanın ortasında oldukça ciddi bir cinayeti çözmeye çabalar. Netflix Kore dizileri 2020 listemizde yerini almıştır. 2020 yapımı bu dizi henüz yepyeni bir dizi olmasına rağmen yüksek puanı ve aldığı başarılı geri dönüşlerle en iyi Netflix Kore dizilerindendir.

 IMDB Puanı: 8.7  

Reklam:

3. Crash Landing on You

crash-landing-on-you-en-cok-izlenen-kore-dizileri
Mutlaka İzlenmesi Gereken Kore Dizileri

Romantik, kore dizilerini seviyorsanız ve bununla birlikte sevdiğiniz dizinin kendine has bir konusunun olmasını istiyorsanız tam sizlik bir dizi. Güney Kore’nin zengin ailelerinden birinin varisi Yoon Se-ri ile Kuzey Koreli Asker Ri Jeong-hyeok arasında geçen yasak aşkı konu alıyor. Listemize en çok izlenen Kore dizileri listesiyle daha önce girmişti. Şimdi ise yeni listemiz olan Netflix Kore dizileri listemizde yerini alıyor.

 IMDB Puanı: 8.7  


2. Hospital Playlist

hospital-playlist-en-cok-izlenen-guney-kore-dizileri
En Çok İzlenen Güney Kore Dizileri

Harika dostluğa sahip beş doktorun etrafında dönen bu dizi, doktorluğu ve çektikleri çileleri anlatıyor. Dizinin diğer dizilerden ayrılan en büyük yanı ise bu beş arkadaş kendilerine bir müzik grubu kuruyorlar. Harika arkadaşlık ortamı, oldukça başarılı bir komedi Kore dizleri arayanlara duyrulur. Kendisi en iyi Kore dizileri listemizde mutlaka yer almalıydı, zira hastane temalı oldukça hoş bir Kore dizisi olduğunu da söylemeliyim. Netfix Kore dizileri 2020 listemize en tepeden girmiş bulunuyor.

“Mucize Doktor dizisi’nin Hospital Playlist dizisinden uyarlandığını söylersek yanlış olmaz diye düşünüyorum.”

 IMDB Puanı: 8.8  


1. My Mister

my-mister-guncel-netflix-dizi

Hayatın kendilerine iyi davranmadığı, oldukça acımasız bir dünyada. Genç olmayan bir adam ve genç bir kadın bi tür yakınlaşmanın içersine girerler. Belki de aradıkları huzur, mutluluk birbirlerindedir. 2018 yapımı bu dizi ne kadar övgüyü alsa da az kalır. Zira bu denli yüksek puanlı Netflix Kore dizisi yok denecek kadar az. Üstelik oldukça yeni bir dizi olması da onu güncel kılıyor.

 IMDB Puanı: 9.1  


Evet, Netflix Kore dizileri listemizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Bu listemizde en iyi Netflix Kore dizileri 2022, en iyi netflix dizileri 2021, en iyi netflix dizileri 2020 türünden dizilere yer verdik. Listemiz o yıllarda popüler olmuş, çok izlenmiş ve puanları yüksek olan dizileri içermektedir.

Ayrıca yüksek IMDB puanlı dizilerden oluşan bu listemizi beğendiyseniz;yazılarıma da göz atmanızı öneriyorum. Kesinlikle detaylı araştırılmış ve sizler adına oldukça faydalı yazılardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu