AnimeListeler
Trend

Romantik Anime Önerileri!! En İyi 20+ Aşk Animeleri

En İyi Romantik Animeler, Romantik Anime Önerileri ve Aşk Animeleri 2022

Romantik anime önerileri listeme hoş geldiniz. En iyi romantik animeler 2022 listemizi oluştururken ki hedefimiz en iyi aşk animeleri yani romantik animeler arayan sizlere türünün en iyisi olan aşk animelerini göstermekti.

Romantik animeleri severler için başta, Violet Evergarden gibi tam anlamıyla romantik anime olmasa dahi o romantikliği sizlere hissettirecek animeler de önermeye özen gösterdim.. Umarım romantik anime önerileri listemizi beğenir takip edip bizlere destek olursunuz. Sevgilerle

Reklam:

 #  Romantik anime önerileri myanimelist puanına göre düşükten yükseğe doğru sıralanmıştır. Listede göremediğiniz romantik animeleri yorum olarak önerebilirsiniz.


21. Akagami no Shirayuki-hime

akagami-no-shirayuki-hime-romantik-animeler
Romantik Animeler

Akagami no Shirayuki-hime Konusu: Shirayuki kıpkızıl saçla doğmuş bir genç kızdır. Prens Raji onunla evlenmek ve onun cariyeliğini yapmak istemektedir. Shirayuki de gidecek bir yeri olmadığından dolayı saçını kesip başka bir ülkeye kaçar. Ormandan geçerken Zen adındaki çocuk tarafından tedavi edilip ona verilen bir elma tarafından zehirlenir. Romantik anime önerileri isteyenler için oldukça etkileyici bir anime olduğunu düşünüyorum.

Türü: Romantizm, Dram

 MYANIMELIST PUANI: 7.77 


20. Golden Time – Romantik Anime Önerileri

golden-time-okul-romantik-anime
Okul Romantik Anime

Golden Time Konusu: Tada Banri isimli lise öğrencimiz, mezuniyet günü akşamı liseden arkadaşı Linda’yı beklediği esnada motorsikletinin ona çarpıp köprüden düşmesi sonucu başlayayan bir hikayeyi konu alıyor. Banri hastahanede uzunca kaldıktan sonra yaşama geri dönüyor ancak hafıza kaybı yaşıyor ve birçok kişiyi tanıyamaz oluyor. Banri, Tokyo’da bir hukuk fakültesinde okumaya başlayıp kendine yeni bir hayat yaratıyor. Romantizm animelerine ilgi duyanlar için ve aynı zamanda okul animelerini de sevenler için romantik okul animeleri listemize eklemiş bulunmaktayım.

Türü: Romantizm, Komedi, Dram

 MYANIMELIST PUANI: 7.77 

ilgini çekebilir >> EN İyi Animeler: Gelmiş Geçmiş En İyi 25+ Anime – 2022


19. Kokoro Connect – Romantik Anime Önerileri

kokoro-connect-romantik-anime-onerileri
Romantik Anime Önerileri

Kokoro Connect Konusu: Beş yakın lise arkadaşı ve aralarında geçen fantastik bir konuyu ele alan Kokoro Connect adlı anime, bu arkadaşların okulda kulübe katılma zorunluluğu olduğu gerekçesiyle ve kulüpleri sevmemelerinin ardından bir kulüp kurmalarını ele alıyor. Kurdukları kulübün adı Kültür Kulübüdür. Bu beş arkadaş kendi aralarında beden değiştirmeye başlıyorlar, bu beden değişikliği bilinçsiz ve tamamen rastgele oluyor yani kimse kimin bedenine gireceğini seçemiyor. Romantik okul anime sevenler adına harika bir öneri olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle de en iyi romantik animeler listesinde yerini alıyor.

Türü: Romantizm, Komedi, Okul, Dram

 MYANIMELIST PUANI: 7.80 

Reklam:

18. Ore Monogatari!! (My Love Story!!)

ore-monogatari!!-romantik-okul-anime
Romantik Okul Anime

Ore Monogatari!! (My Love Story!!) Konusu: Gouda Takeo, lise birinci sınıf öğrencisidir. Öğrenci ama ne öğrenci. 2 metre 120 kilogram devasa cüsseli bir öğrenci. Takeo kızlar arasında çok popüler olan çocukluk arkadaşı Sunakawa ile mutlu mesut geçirmektedir. Okula gittiği esnada Takeo bir kızı tecavüzün eşiğinden kurtarır ve acaba bu kız Takeo’nun kaderindeki insan mıdır?  Romantik okul anime sevenler adına harika bir öneri olduğunu düşünüyorum.

Türü: Romantizm, Komedi, Dram

 MYANIMELIST PUANI: 7.94 


17. Wotaku ni Koi wa Muzukashii

wotaku-ni-koi-wa-muzukashii-romantik-anime-onerileri
Romantik Anime Önerileri

Wotaku ni Koi wa Muzukashii Konusu: Ofis çalışanı bir kadın Narumi ile oyun otakusu (Japonlar’ın bir tür bağımlılık adlandırması) olan Hirotaka, aynı iş yerinde çalıştıklarını öğrenirler ve ortaokuldan bu yana ilk defa bir araya gelmişlerdir. Harika bir uyum yakaladıkları düşünülse de bir ilişkide otaku biri varsa o ilişki oldukça zordur. Zor bir ilişkide geçen romantizm hoşunuza gidiyorsa romantizm animeleri listemizdeki bu animeye de göz atmanızı öneriyorum.

Türü: Romantizm, Komedi

 MYANIMELIST PUANI: 7.95 


16. Kimi ni Todoke (From Me to You)

kimi-no-todoke-romantik-animeler
Romantik Animeler

Kimi ni Todoke (From Me to You) Konusu: Sawako Kuronuma 15 yaşında genç bir lise öğrencisidir. Kapkara saçları vardır ve oldukça korkunç bir görüntüsü vardır ancak her ne kadar korkunç gözükse de tam da zıt bir kişiliğe sahiptir. Tam da sınıfındaki popüler bir erkek öğrenciyle arkadaşlık kurunca artık tamamen insanlar ona düşman olmuştur. Listemizdeki diğer birçok anime gibi bu anime de okul animeleri ve romantizm animelerini ortak şekilde yaşatmaktadır. Bu nedenle en iyi romantik animeler listemizdeki Kimi ni Todoke animesini de izlemenizi öneriyorum.

Türü: Romantizm, Okul, Yaşamdan Kesitler

 MYANIMELIST PUANI: 8.01 

ilgini çekebilir >> EN ÇEKİCİ Kızların İçinde Olduğu 18+ Anime


15. Kaichou Wa Maid-Sama

kaichou-wa-maid-sama-romantik-anime-onerileri
Romantik Anime Önerileri

Kaichou Wa Maid-Sama Konusu: Misaki ile Usui arasındaki çatışma giderek aşka dönmüştür. Bu ise oldukça eğlenceli bir şekilde işleniyor. Yer yer kahkaha atıyorsunuz yer yer hüzünleniyorsunuz. Hem romantik hem komedi konularını aynı anda işleyen hatta işleyebilen animelerin sayısının az olduğunu düşünüyorum. Bu anime de onlardan birisi olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle en iyi romantik animeler listesinde kendisine de yer veriyorum. Aşk animeleri ve bu türü sevenler, yeni başlayanlar için oldukça kaliteli bir yapım olduğu su götürmez bir gerçek.

Türü: Romantizm, OkulKomedi

Reklam:

 MYANIMELIST PUANI: 8.04 


14 . Honey and Clover – Romantik Anime Önerileri

honey-an-clover-tarihi-romantik-animeler
Romantik Animeler

Honey and Clover Konusu: Takemoto Yuuta ve iki üniversiteli ev arkadaşı, oldukça sefil bir üniversite hayatı geçirmektedir. Öğretmenleri onları bir akrabalarıyla tanıştırmasının ardından hayatları değişir. Haugmi 18 yaşında olmasına rağmen üniversite öğrencisidir, bununla birlikte resim ve heykeltraşlık gibi sanatlarda oldukça iyidir. Bu üç sefil arkadaş da ona aşık olacak ve belki de hayatları değişecektir.

Türü: Romantizm, Komedi, Dram

 MYANIMELIST PUANI: 8.04 


13. Akatsuki no Yona

akatsuki-no-yona-tarihi-romantik-animeler
Tarihi Romantik Animeler

Akatsuki no Yona Konusu: Krallığın sadece tek prensesi olan Yona pamuklara sarılarak büyütülmüştür. Küçüklüğünden beri aşık olduğu Soo-Won. Elinden hiçbir şey gelmeyen Yona ise krallıktan kaçmaya karar verir ancak bu kaçış aslında bir başlangıçtır..

Tarihi romantik animeler sevenler için harika bir anime önerisi olduğunu düşünüyorum.

Türü: Romantizm, Komedi, Dram

 MYANIMELIST PUANI: 8.04 


12. Yahari Ore no Seishun Love Comedy wa Machigatteiru

yahari-ore-no-seishun-love-comedy-wa-machigatteiru-romantik-anime-onerileri
Romantik Okul Anime

Yahari Ore no Seishun Love Comedy wa Machigatteiru Konusu: Hachiman Hikigaya yaşadığı olumsuz süreçlerin ardından artık oldukça asosyal bir kişiliğe bürünmüştür. Öğretmeni ise buna çözüm olarak onu kulübe kaybettirir. Kulüpte ise okulun en önde gelen öğrencilerinden biri olan Yukino Yukinoshita ile karşılaşır.

Türü: Romantizm, Okul, Komedi, Dram

Reklam:

 MYANIMELIST PUANI: 8.04 


11. Kamisama Hajimemashita

kamisama-hajimemashita-romantik-animeler
Romantik Animeler

Kamisama Hajimemashita Konusu: Momozono Nanami’nin babasının kumar sorunu vardır ve oldukça fazla bir miktarda borç ile ortalıktan kaybolur. Borçları yaptığı kişilerse Nanami’yi evden zorla çıkarırlar. Nanami de bir köpeğin saldırısından kaçarken sakin görünüşlü, ikna yeteneği yüksek bir adamla karşılaşır. Bu adam ona kendi evini verebileceğini söyler, Nanami de buna inanır ve onun evine gider ;ancak geldikleri yer tapınaktır ve tilki kulaklı bir  adam vardır. Fantastik anime severler için oldukça etkileyici bir fantastik anime olduğunu düşünüyorum. Buna ek olarak da en iyi romantik animelerden olduğu için romantik animeler listesinde kendisine yer veriyorum.

Türü: Fantastik, Romantizm, Komedi, Dram

 MYANIMELIST PUANI: 8.17 

ilgini çekebilir >> Komedi Animeleri: Gülmekten Karnınız Ağrıtacak! 11+ Anime


10. Toradora! – Romantik Anime Önerileri

toradora!-romantil-okul-anime
Romantik Okul Anime

Toradora! Konusu: Lise öğrencisi Ryuuji Yakasu henüz lise 2. sınıfa yeni başlayacaktır. Normalde oldukça sevimli ve normal bir çocuk olmasına rağmen serseriymiş hissi veren yüzü onu insanlardan soyutlamaktadır. En yakın arkadaşı ve hoşlandığı kızın da aynı sınıfa düşmesinin verdiği mutlulukla ilerlerken Taiga Aisaka’ya çarpar. Taiga ise tamamen yanlız bir kişiliktir, kendi ailesi dahi onu sevmez. Başta oldukça gürültülü başlayan ilişkileri dışlanmışlıklarının ortaklığıyla olsa gerek oldukça güzel bir sevgi hikayesine dönüşecektir. Böylelikle en iyi aşk animeleri listemizde yerini alıyor

Türü: Romantizm, Komedi, Okul, Dram, Yaşamdan Kesitler

Reklam:

 MYANIMELIST PUANI: 8.18 


9. Maison Ikkoku

maison-ikkoku-tarihi-romantik-animeler
Tarihi Romantik Animeler

Maison Ikkoku Konusu: Genç yaşta dul kalmış Kyoko, kocasının kaybından sonra kayınpederinin yerine ikkoku adlı apartmandaki yöneticiliği yapmaya başlar. Herkes tecrübeli bir yönetici beklerken karşılarında genç bir bayanı görmek herkesi etkiler. Hatta Godai ise ilk görüşte aşkın varlığına Kyoku’yu gördükten sonra inanmaya başlar ancak ne Godai kendini ifade edebilir ne de Kyoko vefat eden kocasını unutabilir. Yer yer ağlatıp yer yer güldürecek sizlere romantizmi sonuna kadar yaşatacak bir animedir.

Türü: Romantizm, Komedi, Dram, Yaşamdan Kesitler

 MYANIMELIST PUANI: 8.19 


8. Emma: A Victorian Romance

emma_a-victorian-romance-tarihi-romantik-animeler
Tarihi Romantik Animeler

Emma: A Victorian Romance Konusu: 19. yüzyıl İngiltere’sinde geçen hikayede, hizmetçi Emma ile harika bir İngiliz erkeği olan William arasında geçen aşkı anlatıyor. Her ne kadar aşk kazansa da bu statü farkını insanlara kabul ettirmeleri koly olmayacaktır. Tarih konulu romantik animeleri severler için en iyi romantik animelerin yer aldığı listemize eklemiş bulunmaktayım.

Türü: Tarihi, Romantizm, Yaşamdan Kesitler, Dram

 MYANIMELIST PUANI: 8.19 


7. Nodame Cantabile – Romantik Anime Önerileri

nodame-cantabile-romantik-okul-anime
Romantik Okul Anime

Nodame Cantabile Konusu: Nadome, bir piyano koleji öğrencisidir ;ancak onun için notlardan ziyade zevkine göre çalmak önemlidir çünkü kendisi anaokulu öğretmeni olmayı istemektedir. Shininichi ise aynı koleyin en yetenekli öğrencisidir. Çok iyi keman ve piyano çalar. Bu ikili birbirini tamamen şans eseri tanır ve oldukça güzel bir aşk hikayesine döner. Biraz tatlı biraz gülün ama oldukça eğlenceli.. Müzikle ilgili anime severlerin özellike izlemesi gerektiğini düşündüğüm buna ek olarak da romantizmi kalbinizin en derin köşelerine kadar hissettirebilecek bir anime olduğu için listemize eklemiş bulunmaktayım.

Türü: Romantizm, Komedi, Dram, Müzik, Yaşamdan Kesitler

 MYANIMELIST PUANI: 8.31 


6. Erased – Romantik Anime Önerileri

erased-romantik-animeler
Romantik Animeler

Erased Konusu: Satoru bir şeyleri biliyor ancak neyi bildiğini bir türlü hatırlayamıyor. Geçmişte yaşadığı bir olay sanki onu kendisine çekiyor ancak bu olayın ne olduğuna dair en ufak bir fikri yok. Günün birinde kendini geçmişte bulur ve 18 yıl önce kaybolan kız arkadaşını ve tüm olan biteni hatırlar. Şimdiki halinizle ilk okul yıllarınıza döndüğünüzü düşünün. İşler sandığınız kadar kolay olur muydu?

 #  Esasında romantik anime olmasa da kurulan kurgu ve anlatılmak istenen hikaye oraya bağlandığı için bu kategoride değerlendirdim. Netflix yapımı harika bir romantik anime önerisi olduğunu düşünüyorum. Aşkı en iyi anlatan en iyi aşk animelerinden olduğunu düşünüyorum zirâ kalben temiz sevmek nasıl olur bunu güzelce gösteriyor.

Türü: Dram, Gizem, Gerilim

 MYANIMELIST PUANI: 8.34 


5. Nana

nana-romantik-okul-anime
Romantik Okul Anime

Nana Konusu: Nana’nın erkek arkadaşı bundan bir sene evvel güzel sanatlar akademisine kayıt yapmış ve Tokyo’ya gitmiştir. Nana ise erkek arkadaşının yanına gitmek için oldukça sıkı çalışmış, para biriktirmiştir. Nana Tokyo’ya erkek arkadaşının yanına giderken trende Osaki ile tanışacaktır. Osaki ise kendisinden tamamen farklı bir kızdır. Bu ikili trenden indikten sonra Tokyo da tekrardan karşılacaktırlar ve oldukça etkileyici bir öykü yaşayacaklar. Aşk, kariyer ve birbirinden eğlenceli birçok olay. En iyi aşk animelerinden birisidir. Dramı animeleri ve aşk animeleri listemizde de yerini almış bir animedir.

Türü: Müzik, Romantizm, Yaşamdan Kesitler, Komedi, Dram

 MYANIMELIST PUANI: 8.47 

ilgini çekebilir >> Korku Animeleri: Sizi Korku ve Gerilimden Terletecek 15 Anime


4. Tatami Galaxy – Aşk Animeleri

tatami-galaxy-romantik-anime-onerileri
Romantik Anime Önerileri

Tatami Galaxy Konusu: Kyoto da üniversite okumakta olan kahramanımızın mühendislik okuyan başka bir üniversite öğrencimize romantik anlamlar taşıyan sözler vermeye başlamasını ve bu sözleri verdikten sonra görevlerin sonuçları daima o kıza olan ilgisiyle örtüşür. Romantik okul anime önerileri arayanlar için oldukça sağlam bir romantik anime olduğunu düşünüyorum.

Türü: Romantizm, Psikoloji, Gizem

 MYANIMELIST PUANI: 8.60 


3. Violet Evergarden – Romantik Anime Önerileri

violet-evergarden-romantik-dram-anime
Romantik Dram Anime

Violet Evergarden Konusu: Violet resmen savaşlarda kullanılmak için yetiştirilen yetim bir kızdı. Uzunca yıllar savaştı, harika bir savaş makinesiydi. Yıllarca emrini aldığı Binbaşı Gilbert’a çok büyük bir hayranlık duyuyordu. Büyük bir savaşın ardından Violet’in de diğer insanlar gibi bir hayat yaşaması gerekiyordu ancak bunu yapabilir miydi? Acaba Binbaşı Gilbert’e karşı hissettiklerinin adı neydi? Aşkın dahi anlamını bilmeyen bir kız…

 #  Romantik anime önerileri listemize, görsel şölen sayılabilecek bir animeyle devam edelim. Violet Evergarden özellikle müzik ve çizimleriyle gönlünüze taht kuracak. Buna eminim.

Türü: Fantastik, Yaşamdan Kesitler, Dram

 MYANIMELIST PUANI: 8.65 


2. Shigatsu wa Kimi no Uso (Your Lie in April)

your-lie-in-april-romantik-okul-anime
Romantik Okul Anime

Shigatsu wa Kimi no Uso (Your Lie in April) Konusu: Henüz daha çocuk olmasına rağmen çok başarılı piyanist olan Arima Kousei, çok sevdiği bir yakınını kaybetmesinin ardından bir çöküşün içersine girmiştir. İki sene geçmiş ve artık piyanoya elini dahi sürmüyordur. Tanıştığı bir kız onu eski ve başarılı yıllarına geri dönderebilecek midir?

 #  Romantik anime sevenlerin mutlaka göz atması gerektiğini düşünüyorum.

Türü: Müzik, Romantizm, Okul, Shounen, Dram

 MYANIMELIST PUANI: 8.70 


1. Clannad: After Story

clannad_after-story-tarihi-romantik-animeler
Tarihi Romantik Animeler

Clannad: After Story Konusu: Tomoya Okazaki için hayat oldukça kötü bir hâl almıştır, artık arkadaşları yoktur ve yalnızdır. Tıpkı kendisi gibi hiçbir arkadaşı olmayan Nagisa Furukawa ile tanıştıktan sonra hayatı tamamen değişir. Nagisa’ya her ne kadar ilgi göstermiyor gibi gözükse de işler tam olarak öyle olmamaktadır

Türü: Fantastik, Romantizm, Yaşamdan Kesitler, Dram

 MYANIMELIST PUANI: 8.95 

ilgini çekebilir >> Dram Anime Önerileri: Gözlerinizi Kurutacak, Ağlatan Animeler


Romantik anime önerileri listemizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. En iyi romantik animeler listesini beğendiyseniz mutlaka;Listelerine de göz atmayı unutmayın..! | SON.

7 Yorum

 1. Bu listeden izlediklerimi eleştiriyim de bu nasıl anime demeyin. ”Wotaku ni Koi wa Muzukashii” ve ”Kamisama Hajimemashita” alışılması zor olduğu için ilk bölümlerden bıraktım çok sevdirmedi kendisini. Ama ”Kamisama Hajimemashita” fanları gerçekten fazlaca var belki devam ederseniz seversiniz ama ben ısınamadım. ”Kaichou Wa Maid-Sama” , ”Toradora!” ve ”Yahari Ore no Seishun Love Comedy wa Machigatteiru” çerezlik animeler. Tam anlamıyla öylesine izlediğim ve asla tekrar izlemiyeceğim animeler. Şimdi gelelim efso romantik animelere sırasıyla söyleyemiyceğim: 1)Shigatsu wa Kimi no Uso (Your Lie in April)(en iyi animelerimden)
  2)Violet Evergarden (sevdiği adam kaybolduğu için yüz yüze bir aşk göremiyoruz genellikle ve duyguların anlamını arayan bir kadın en iyi animelerimdendir)
  3)Erased (erased gerçekten bir başyapıt ama romantiklikten ziyade bilim kurgu daha ön planda ama kesinlikle izlenmesi gereken bir anime)
  4)ReLife (kardeşim romantik konulu animeler arasında bu neden listede yok, 2 3 tane dandik anime koymuşsun(dalgasına yazdım alınmayasın sayfan iyi imiş sevdim), keşke bana zor beğenen bir anime ustasından öneri alsaydın(öneri istersen yazarım seve seve gerçekten zor beğenen bir insanım)
  5)Koe no Katachi (yine efso bir yapıt,üsttekilerden tek farkı film olması)
  6)Kimi no Na wa (aynı şekilde efso bir film)
  7)Josee to Tora to Sakana-tachi (yine efso bir film)

  Şu 7 animeden 1 tanesine kalitesiz diyecek insan yoktur en az 4ü sizi derinden etkiler nokta.

 2. Bu listedeki Clannad ve Kimi ni Todoke hiç unutamadıklarımdan, gerçekten bu ikisini özellikle izlemenizi öneririm bir de admn romantik anime önerileri diye liste yapmışsın erasedi izledim ben zaten kısa bişi hiç romantik anime değil ki daha çççok gizem bilim kurgu gibi.

 3. Romantik animelerden Your lie in april ile anime izlemeye başlamıştım. Şu an bu listedeki tüm romantik anime leri izlemişimdir yani. Kanlı animeler izlemeye başladım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu