KoreListeler

Romantik Komedi Kore Dizileri: EN iyi 18+ Kore Dizisi [2022]

Romantik komedi Kore dizileri listemize hoş geldiniz. En iyi romantik komedi Kore dizileri‘ni sizler adına puan sıralamasını düşükten yükseğe olacak şeklinde sıraladım.

 #  Eğer Güney Kore dizileri‘ne ilgi duyuyorsanız, eklenmesini istediğiniz dizileri ya da eksik ve kusurlu gördüğünüz yerleri yorum alanını kullanarak belirtirseniz sevinirim.

Reklam:

16. Obeo Deo Reinbou – Romantik Komedi Kore Dizileri

obeo-deo-reinbou

Obeo Deo Reinbou Konusu: Romantik komedi Kore dizileri sevenler için, izleyenlerin oldukça sevdiği bir dizi ile başlamak istedim.

 IMDb Puanı: 7.0 


15. Misulgwan Yup Dongmulwon

misulgwan-yup-dongmulwon

Misulgwan Yup Dongmulwon Konusu: Yanlış bir anlaşılma sonucunda. Chul-su, Chun-hie’nin kapısına gelir. Gidecek hiçbir yeri olmadığı için onun evinde kalır. Birbirlerinden başta nefret etselerde sonradan birbirlerini sevmeye başlarlar

 IMDb Puanı: 7.0 


14. Aneun Yeoja – Romantik Komedi Kore Dizileri

aneun-yeoja

Aneun Yeoja Konusu: Chi-Seong’un 3 aylık ömrü kalmıştır. Başarılı bir beyzbol oyuncusudur, kendisini sevdiğini zannettiği kız arkadaşı da onu terk etmiştir. Aşkın anlamını uzunca düşünür ve talihsiz geçmişinde onu kimsenin sevmediğini fark eder. Bu esnada Yi-yeon ile karşılaşır…

 #  Listemizde yer vermemin başlıca sebebi hem romantik konuları hem de komediyi oldukça güzel işlemesidir. Rahatlıkla izlemenizi tavsiye edeceğim bir yapıttır.

 IMDb Puanı: 7.0 


13. Geunyeoreul Midji Maseyo

geunyeoreul-midji-maseyo-romantik-komedi-kore-dizileri

Reklam:

Geunyeoreul Midji Maseyo Konusu: Esas kızımız Choi hee-cheol, aşırı derecede iyi bir yalancıdır. İnsanları attıkları yalanlarıyla rahatlıkla kandırabilmektedir. Esas oğlanımız Ju Yeong-ju ise oldukça şaşkın bir kişiliğe sahiptir. Haliyle bu ikisi arasında geçen aşk da oldukça komik oluyor…

 #  Sonu tahmin edilircesine bir konusu olsa da komedi unsuru o kadar güzel işlenmiştir ki romantik komedi Kore dizileri listesine almasam olmazdı..

 IMDb Puanı: 7.0 


12. Peulraenmaen – Romantik Komedi Kore Dizileri

peulraenmaen-en-iyi-romantik-diziler

Peulraenmaen Konusu: Jung-Suk, obsesif kompülsif bozukluğu olan biridir. Çok plancı ve bir o kadar da temizlikçidir. Temizlik malzemeleri olmadan hiçbir yere gidemez ancak So-Jung adında ve kendisinin tamamen zıt kişiliğinde biriyle karşılaşır..

 #  Özellikle komedi sevenlerin kaçımaması gereken romantik komedi Kore dizileri’nden olduğunu söylemem gerekiyor.

 IMDb Puanı: 7.1 


11. Eorin Shinbu

eorin-shinbu-en-iyi-komedi-kore-dizileri

Eorin Shinbu Konusu: Manevi büyükbabasının hastalanması nedeniyle eğitimini yarıda kesip Kore’ye dönen Sangmin’i hava alanında birlikte büyüdükleri ve kendisinden küçük olan Boeun gelir. Kendisi oldukça şımarık ve çapkındır. Çapkın ama ne çapkın, resmen sapıklık boyutunda. Kendisi hiç değişmemiştir. Eve geldiğinde ise büyükbabasının hastalığından çok daha büyük bir şokla karşılaşır…

 IMDb Puanı: 7.1 

bknz: Mini Kore Dizileri


10. Nae Yeojachingureul Sogae Habnida

nae-yeojachingu-eul-sogae-habnida-en-iyi-romantik-kore-dizileri

Reklam:

Nae Yeojachingureul Sogae Habnida Konusu: Kjung, işini çok seven ve oldukça iyi yapan bir polis memurudur. Tatil olduğu bir gün sokaklardaki insanın haykırışlarına kulak verir ve kapkaççının peşine düşer. Yakaladığı kişi yanlış kişidir ancak onu bırakmaz çünkü ondan çok hoşlanmıştır. Anahtarı olmayan bir kelepçeyi geçirir koluna ve gerisi oldukça komik bir şekilde ilerler..

 IMDb Puanı: 7.2 


9. Marriage Not Dating

marriage-not-dating-romantik-komedi-dizileri

Marriage Not Dating Konusu: Gong Ki-tae çok başarılı bir plastik cerrahtır. Kişisel tercihi evlenmemekten yanadır ancak ailesinin baskılarına daha fazla dayanamayıp Joo Jang-mi’yi ailesine sevgilisi olarak tanıtır. Temennisi ailesinin Joo’u kabul etmemesidir ancak işler istediği gibi gitmez..

 #  Mutlaka izlemeniz gereken Kore Dizileri‘nden birisi olduğunu düşünüyorum

 IMDb Puanı: 7.6 


8. Oh My Venüs – Romantik Komedi Kore Dizileri

oh-my-venüs-romantik-güney-kore

Oh My Venüs Konusu: Çocukluktan kalma travmaları olan ve çok başarılı kişisel antrenör Kim Young-Ho ile obezlik problemi yaşayan Kang Joo-Eun arasında geçen tatlı komik aşk hikayesini anlatıyor.

 #  En iyi romantik komedi Kore dizileri listesine mutlaka koymalıydım.

 IMDb Puanı: 7.8 

Reklam:

bknz: Kore Dizileri: Mutlaka İzlemeniz Gereken Kore dizileri


7. Thirty But Seventeen – Romantik Komedi Kore Dizileri

thirty-but-seventeen-romantik-komedi-guney-kore-dizileri

Thirty But Seventeen Konusu: 17 yaşındasınız ve bir trafik kazası geçirdiniz. Uyandığınızda artık 30 yaşındasınız çünkü 13 yıldır komadasınızdır…

 #  Yer yer dram içerse de oldukça eğlenceli bir yapım olması gerekçesiyle kendisini romantik komedi Kore dizileri listesine ekledim.

 IMDb Puanı: 7.9 


6. Yeopgijeogin geunyeo (Hırçın Sevgilim)

yeopgijeogin-geunyeo-romantik-komedi

Yeopgijeogin geunyeo Konusu: Kyun-woo, kolej öğrencisidir. Bir gün akşam bindiği metroda çok güzel bir kız görür, bu kız aynı zamanda çok sarhoştur. O kadar çok sarhoştur ki ayakta zor durmaktadır. Onu düşmekten kurtarır ve kız düşmeden önce en son bu çocuğa laf attığı için insanlar onu kızın sevgilisi zanneder ve suçlayıcı bakış atarlar. Kyun-woo ise onu motele götürür…

Reklam:

 #  2001 yapımı eski ama oldukça güzel bu yapımın, en iyi romantik komedi Kore dizileri listemiz de mutlaka yer alması gereken bir yapım olduğunu düşünüyorum.

 IMDb Puanı: 8.0 


5. Romance is a Bonus Book

romance-is-a-bonus-book-romantik-komedi-kore-dizileri

Romance is a Bonus Book Konusu: Kang Dan-yi, reklam yazarıdır. Oldukça başarılı ve kariyerli bir kadındır ancak evlendikten sonra işini bırakır ve çalışmaz. Yedi yıllık evlilik sonrası boşanır ve bir çocukla evsiz, işsiz kalır. Bir türlü iş bulamaz, özgeçmişi hakkında yalan söylerek yakın arkadaşının yanında işe başlar ve artık yepyeni bir hayatı vardır.

 #  Yeni romantik komedi Kore dizileri’nden biridir ve oldukça güzel bir dizidir mutlaka izlemeniz gereken romantik komedi Kore dizileri’ndendir.

 IMDb Puanı: 8.1 


4. Because It’s My First Life

because-this-is-my-first-life-romantik-komedi-dizi

Because It’s My First Life Konusu: Nam Se Hee, yetişkin 30’lu yaşlarında bekar bir adamdır ve kendi tercihi doğrultusuyla evlenmemiştir. Nam’ın kendine ait bir evi vardır ancak bu evi ipoteklidir. Yoon Ji Ho ise 30’larında bekar bir kadındır, ve evi olan insanlara imrenmektedir. Mali durumları da iyi değildir bu sebeple flörtten uzak durmaktadır. Bu ikili aynı evde yaşamaya başlarlar…

 #  En iyi romantik komedi Kore dizileri listemizde mutlaka olması gerektiğini düşündüğüm bir diziydi.

 IMDb Puanı: 8.1 


3. Kimssi Pyoryugi

kimssi-pyoryugi-romantical-comedy-korean-series

Kimssi pyoryugi Konusu: Kim Seul’da intihar etme düşüncesiyle köprüden Han nehrine atlamak ister. Uyandığında ise çok garip bir şey olmuştur, kendisi nehrin içersindeki Bam Adası’ndadır. Adada yaşamaya başlayan Kim ve onu odasının penceresinden onu süzen Hikikomori adlı kadın arasında geçen ilginç ve bir o kadar güzel bir ilişkiyi konu alıyor.

 #  Güney Kore Romantik Komedi sevenler için ısrarla tavsiye ediyorum

 IMDb Puanı: 8.1 


2. Welcome To Waikiki

welcome-to-waikiki-romantical-comedy-korean-series

Welcome To Waikiki Konusu: Batmak, yani iflasın eşiğine gelmiş bir pansiyonun başına 3 yakın arkadaş geçer. En büyük hayalleri ise kendi filmlerini çekmektir. Hayalleri doğrultusunda ise ellerinden gelen en güzel şey bu pansiyonu ayakta tutmaktır. Günün birinde otele bebekli bir kadın gelir ve bu 3 gencin hayatını değiştirir.

 #  Özellikle günümüz stresini bir nebze de olmak için romantik komedi Kore dizileri izlemeye karar verenler için harika bir romantik komedi Kore dizisidir. Şiddetle tavsiye ettiğim bir dizidir.

 IMDb Puanı: 8.3 


1. Weigtlifting Fairy Kim Bok-Joo

weigtlifting-fairy-kim-bok-joo-romantical-comedy-korean

Weigtlifting Fairy Kim Bok-Joo Konusu: Kim Book Joo oldukça sinirli bir gençtir, halterci olmak için spor ile uğraşmaktadır. Kendisi gibi sporcu olma hayaliyle yanıp tutuşan bir kızla tanışması acaba Kim’i ve Kim’in düşüncelerini değiştirecek midir?

 IMDb Puanı: 8.4 


Romantik Komedi Kore dizileri listemizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Romantik Komedi Kore dizileri listemizi yaparken IMDb puanına göre sıralama yaptık. Listemizde gördüğünüz eksik veya hatalı kısımları lütfen yorum alanını kullanarak belirtiniz. Kore lise dizileri listemizi beğendiyseniz;

Daha önce oluşturduğum aşağıdaki;


listelere de göz atmayı unutmayın. Eğer Korece’ye ve Kore Kültürüne meraklıysanız aşağıdaki;


yazılarıma da göz atmanızı öneriyorum. Kesinlikle detaylı araştırılmış ve sizler adına oldukça faydalı yazılardır.

SON|

Bir Yorum

  1. Weigtlifting Fairy Kim Bok-Joo ve Welcome to Waikikiyi izlemeyen biri Romantik Komedi Kore dizisi izledim demedisin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu