AnimeListeler

Shoujo Anime Önerileri: Mutlaka İzlenmesi Gereken +8

En İyi Shoujo Animeler ve Dahası

Shoujo anime önerileri listemize hoş geldiniz. Bu listede sizleri en iyi shoujo animeler beklemekte. Shoujo animeleri severler yada shoujo animeleri denemek isteyenler için oldukça cazip ve güzel bir liste oldu.
Listeyi incelediğinizde gözümüzden kaçmış olabilecek ve varsa herkesin izlemesini düşündüğünüz shoujo anime önerilerini yorum olarak belirterek listemize eklememize yardımcı olabilirsiniz.

Shoujo Ne Demek / Shoujo Anime Nedir?

Shoujo ne demek ya da shoujo anime nedir diye aklınızda en ufak bir soru varsa gelin birlikte bu sorunu giderelim.

Shoujo ne demek?

Shoujo ne demek?, kelime anlamı bakımıyla Japonca bir kelime olup “küçük kız çocuğu”,  “genç kız” anlamlarına gelmektedir. Kısaca genç kızları hedef alma anlamı çıkarabilirsiniz. Yani kelime anlamı her ne kadar kız çocuğu olsa da, kullanılan anlam genç kız ya da kız çocuklarını hedef alan animelerin adlandırma şeklidir.

Shoujo Anime Nedir?

Shoujo ne demek, diye sorulduğunda her ne kadar kız çocuğu anlamına gelse de orada kastedilen anlam hitap edilen kitledir. Shoujo anime önerileri listenmize baktığınızda birçok animeyi her yaştan, her cinsiyetten insana hitap eden şekilde olsa da işin özünde, shoujo anime önerileri genç kızları hedef alan animelerdir.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Shounen Anime Önerileri yazımızdaki durumla birebir aynıdır. Kelime bakımı ve hedef kitle olarak aynı şekildedir.

Shounen animeler her ne kadar her kitle tarafından izlense de esasında baş rolünde erkek çocuk olan yada erkek çocuklarına hitap eden animelerdir. Aynı şekilde Shoujo anime ne demek dendiğinde de her ne kadar kız çocuklara hitap eden animeler olarak anılsa da her kitle tarafından izlenmektedir ve genel olarak başrol karakterleri kız çocuğudur.


8. Cardcaptor Sakura

cardcaptor-sakura-clear-card-shoujo-anime-onerileri

Cardcaptor Sakura Konusu: Büyülü bir kitabın mührünü kıran ve içersindeki kartları özgür bırakan genç kızımız, kartları geri almak zorunda olan bir kart avcısına dönüşecektir. Dizimiz Netflix’te yer almaktadır, 1998 yılına ait eski bir animedir ve aynı zamanda Shoujo anime önerileri listemizde yer bulacak kadar da başarılıdır. Zira çizimleri ve konusu oldukça başarılıdır.


7. Tonari no Kaibutsu-kun (My Little Monster)

tonari-no-kaibutsu-kun-shoujo-animeler

Tonari no Kaibutsu-kun Konusu: Shizuku Mizutani, oldukça az arkadaşı olan, asosyal, hayatını derslerine ve kariyerine vermiş Liseli bir kızdır. Öğretmeni bir gün Shizuku’dan belalı bir tip olan Yoshida’ya notlarını götürmesi konusunda ısrar eder. Yoshida ise çevresi çıkarcı kişilerle çevrili, özünde iyi bir insandır. Duygularını iyi ifade edemediği için kendin zor durumda bırakmıştır. Shizuku her ne kadar duygusuz bir kız olsa da Yoshida’nın sömürülmesine göz yumamamıştır ve dostlukları bu şekilde pekişmeye başlar. Shoujo anime önerileri listemize, oldukça eğlenceli bir okul animesi olarak girmiştir.


6. Kimi ni Todoke (From Me to You)

kimi-ni-todoke-sawako-yamanaka-kazehaya-shouta-shoujo-anime-onerileri

Kimi ni Todoke Konusu: Sawako Kuronuma 15 yaşında genç bir lise öğrencisidir. Kapkara saçları vardır ve oldukça korkunç bir görüntüsü vardır ancak her ne kadar korkunç gözükse de tam da zıt bir kişiliğe sahiptir. Tam da sınıfındaki popüler bir erkek öğrenciyle arkadaşlık kurunca artık tamamen insanlar ona düşman olmuştur. Listemizdeki diğer birçok anime gibi bu anime de okul animeleri ve romantizm animelerini ortak şekilde yaşatmaktadır. Bu nedenle en iyi romantik animeler, shoujo anime önerileri listemizdeki Kimi ni Todoke animesini de mutlaka izlemenizi öneriyorum.


5. Ore Monogatari!! (My Love Story!!)

ore-monogatari!!-romantik-okul-anime
Romantik Okul Anime

Ore Monogatari!! Konusu: Gouda Takeo, lise birinci sınıf öğrencisidir. Öğrenci ama ne öğrenci. 2 metre 120 kilogram devasa cüsseli bir öğrenci. Takeo kızlar arasında çok popüler olan çocukluk arkadaşı Sunakawa ile mutlu mesut geçirmektedir. Okula gittiği esnada Takeo bir kızı tecavüzün eşiğinden kurtarır ve acaba bu kız Takeo’nun kaderindeki insan mıdır? Romantik animeler, okul animeleri sevenler adına harika bir öneri olduğunu düşünüyorum. Shoujo animeler severlerin kaçırmaması gereken bir animedir.


4. Natsume Yuujinchou (Natsume’s Book of Friends)

natsume-yuujinchou-shoujo-anime-onerileri

Natsume Yuujinchou Konusu: Natsume ruhları görebilme yetisine sahip olmasıyla birlikte bu sırrı uzunca bir süredir kimseye anlatmamıştır. Natsume ise dışlanan, insanlarca pek sevilmeyen birisidir. Bir gün büyük annesini kaybeder ve büyük annesinden ona tuhaf miras kalır. Bir kitaptır ve bu kitap ruhları hapsetmekte kullanılan büyülerle doludur. Natsume ise bütün bu ruhları serbest bırakmaya yemin eder.. Sadece shoujo animeler severler değil de şeytanların ve dramın bolca yer aldığı animeleri severlerin de izlemesi gerektiğini düşünüyorum.


3. Kaichou wa Maid-sama!

kaichou-wa-maid-sama-romantik-anime-onerileri
Romantik Anime Önerileri

Kaichou wa Maid-sama! Konusu: Misaki ile Usui arasındaki tartışmanın, çatışmanın aşka sürüklenişini konu alan bir shoujo animedir. Ancak sanılanın aksine sıkı fıkı bir romantik anime değil, daha çok komedi animesidir. Gününüzün güzel geçmesini istiyorsanız mutlaka denemelisiniz derim.


2. Ouran Koukou Host Club – Shoujo Anime Önerileri

ouran-highschool-host-club-anime-onerileri-okul

Ouran Koukou Host Club Konusu: Oldukça pahalı, elitlerin gittiği bir okulu tam burslu olarak kazanan Haruhi’nin sakarlığı tutacaktır ki daha ilk günden çok pahalı bir vazoyu kırar. Bu vazo öyle ödeyebileceği türden bir vazo değildir. Host Club’a mensup üyeler ise ondan mezun olana kadar kendilerinin yanında çalışmasını ister. Esas sorun herkes onu erkek olarak bilse de genç bir kızdır. Daha önce komedi animeler, okul animeleri gibi birçok anime listemde de yer verdiğim, oldukça başarılı bir shoujo animesidir.


1. Fruits Basket – Shoujo Anime Önerileri

fruits-basket-the-final-season-2021-bahar-sezonu-en-iyi-anime
Bahar Sezonu En İyi Animesi

Fruits Basket Konusu: Tohru Honda’nın hayatını ele alan bir animedir. Tohru’nun annesi bir trafik kazası sonucunda hayatını kaybeder ve Tohru öksüz kalır. Kısa bir süreliğine evsiz kalan Tohru çadırda yaşamaya ve hademelik yapmaya başlar. Okulun en zenginlerinden olan Yuki Sohma’ya ait bir arazide kira karşılığı kalmaya başlar ancak bilinmeyen bir şey vardır ki bu arkadaşı ve ailesi lanetlidir. Spoiler vermemek adına konusu hakkında sır vermemeye başladım. Okul konulu animeler , romantik animeler ve shoujo animeler listesine eklenmesi gereken bir animedir. Ayrıca 2021 bahar sezonu en iyi animeler listesinde de ödül almış bir animedir.


Evet, shoujo anime önerileri listemizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Shoujo animeleri listemize shoujo konulu en iyi animeleri koymuş bulunmaktayım. Her ne kadar kısa bir liste olsa da bu animelerin büyük kısmı sitemizde yer alan diğer önemli listelerde de yerini bulabilmiştir.

Shoujo animelerini seçerken shoujo animelere ilgisi olmayanlara shoujo animelerini sevdirecek animeler olmasına özen gösterdim.

Bu listemizi beğendiyseniz mutlaka;

Listelerine de göz atmayı unutmayın..!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu