AnimeListeler

Spor Animeleri: TÜM ZAMANLARIN EN İYİ 10+ Spor Animesi

Spor Animeleri severler için oluşturduğum bu listede sizler için birbirinden güzel en iyi spor animelerini derledim. En iyi spor animelerini doğru bir sırayla paylaşabilmek adına animeleri, düşükten yükseğe doğru myanimelist puanına göre sıraladım. Spor anime severler için kaçırılmaması gereken bir liste oldu.

Listeyi inceledikten sonra mutlaka yer almasını düşündüğünüz spor animelerini yorum alanını kullanarak yazabilirsiniz.

Reklam:

13. Kaptan Tsubasa

kaptan-tsubasa-super-golcu-spor-animeleri

Tennis no Ouji-sama Konusu: Çocukluğumuz efsanesi olan ve daha önce Türkiye’de “Süper Golcü” olarak da yayımlanan bir futbol tutkunu genci konu almaktadır. Tek hayali FIFA Dünya Kupası’nda Japonya’yı temsil etmektir ancak önünde oldukça uzun ve zorlu bir yol vardır. Spor Animeleri ve futbol animeleri severler için izlenmediği taktirde çok şey kaybedeceği, türünün mihenk taşlarından olan bir spor animesidir.

Tennis no Ouji-sama Türü: Spor, Dram

 MYANIMELIST Puanı: 7.41 


12. Tennis no Ouji-sama

tennis-no-ouji-sama-spor-animeleri

Tennis no Ouji-sama Konusu: Echizen Ryoma, tıpkı babası gibi tenisçi olmak istemektedir. Babasının geçmişte yaptığı başarılı profesyonel tenis kariyeri Echizen için oldukça baskı yaratmaktadır. Echizen ise kendini geliştirmek için Japonya’nın en başarılı tenis kulüplerinden birine sahip olan orta okuluna katılır.. Spor Animeleri ve tenis animeleri severler için oldukça güzel bir anime önerisidir.

Tennis no Ouji-sama Türü: Shounen, Aksiyon, Spor, Komedi

 MYANIMELIST Puanı: 7.88 


11. Yuri!!! on Ice – Spor Animeleri

yuri-on-Ice-spor-animeleri

Yuri!!! on Ice Konusu: Buz pateni müsabakası Gran Prixin finaline kalan ve Japonlar’ın ulusal gururu haline gelen Yuuri Katsuki, finalde oldukça aşağılayıcı bir mağlubiyet almıştır. Hevesi kırılan Yuuri, emekli olmak ile devam etmek arasında %50 %50 kararsızlıkta kalmıştır. Ailesinin evine kendini kapatıp istirahata karar verir. O esnada geçmişi Gran Prix başarılarıyla dolu Rus patenist ve oldukça başarılı genç bir patenist belirir, bu üçü daha önce hiç böylesi görülmemişçesine Gran Prix serisi üzerine meydan okuma başlar. Paten animeleri ve spor animeleri severlerin kaçırmaması gereken bir animedir.

Yuri!!! on Ice Türü: Spor, Komedi

Reklam:

 MYANIMELIST Puanı: 7.91 


10. Eyeshield-21 – Spor Animeleri

eyeshield-21-amerikan-futbolu-animesi

Eyeshield-21 Konusu: Kobayakawa Sena, geçmişi ezikliklerle dolu ve sorumluluk almaktan kaçan birisidir. Çocukluk arkadaşı Mamori ise onun bu davranışları üzerine, hep Sena’nın üzerine titremiştir. Sena okuldaki zorba birkaç kişi tarafından, okulun Amerikan futbol kulüp odasına kıstırılmıştır, bu ise Sena’nın hayatını değiştirecektir. Kaptan Hiruma Sena’nın içindeki o gizli cevheri keşfeder.. Spor animeleri ve Amerikan futbolu animeleri severlerin kaçırmaması gereken animelerdendir.

Eyeshield-21 Türü: Shounen, Aksiyon, Spor, Komedi

 MYANIMELIST Puanı: 7.93


9. Yowamushi Pedal

yowamushi-pedal-spor-animeleri

Yowamushi Pedal Konusu: Sakamichi liseye başladığında, içine kapanık, asosyal ve anime meraklısı bir gençtir. Kendine güveni hiçbir zaman tam olmamıştır. Okul açıldığında anime kulüplerine katılmak amacıyla kayıt olmaya gider ancak yeterli çokluk sağlanamadığı için anime kulübü açılmaz. Halihazırda yeni tanıştığı iki sınıf arkadaşı ünlü bisiklet sürücüsü olması da nedeniyle bisiklet kulübüne katılır ve hiç farkında olmadığı cevherini keşfetmeye başlar. Heycan dolu shounen spor animeleri severler için kaçırılmaması gereken bir animedir.

Yowamushi Pedal Türü: Shounen, Spor, Komedi, Dram

 MYANIMELIST Puanı: 7.97 


8. Diamond no Ace – Spor Animeleri

diamond-no-ace-beyzbol-animesi

Diamond no Ace Konusu: Eijun Sawamura, arkadaşlarıyla birlikte karar verip aynı liseye gidip ulusal seviyedeki beyzbol turnuvalarına katılmak istemektedir. Maç oynadıkları bir gün seçkin bir okulun antrenörü Sawamura’yı uzaktan görür ve onun içindeki cevheri keşfeder, onu okuluna davet eder. Başlarda arkadaşlarını düşünüp katılmak istemez ancak gelişen olaylar silsilesi onu takıma katılmaya ve iyi bir beyzbol oyuncusu olmaya iter.

Diamond no Ace Türü: Shounen, Okul, Spor, Komedi

Reklam:

 MYANIMELIST Puanı: 8.11 


7. Chihayafuru

chihayafuru-spor-animeleri

Chihayafuru Konusu: Ayase Chihaya ilk okul öğrencisidir, ablası ise Japonya’nın ileri gelen modellerinden biridir. Okula yeni gelen Arata ise yalnız ve pek de seveni olmayan biridir. Araya’nın hayali ise Japonya’nın en iyi karuta oyuncusu olmaktır.

Chihayafuru Türü: Spor, Okul, Dram

 MYANIMELIST Puanı: 8.21 

bknz: Romantik Anime Önerileri


6. Major – Spor Animeleri

major-beyzbol-animesi

Major Konusu: Honda Shigeharu, ünlü bir beyzbol oyuncusudur. Hayatta istediği çoğu şeyi başarabilmektedir. Aşk hayatıda da buna dahildir ki Goro adında bir oğlu olmuştur ancak Honda eşini kaybetmiştir. Bu nedenle beyzbol hayatı da mahvolmuştur. Babası talihsiz bir kaza üzerine kariyerini noktalar. Goro ise sürekli gizliden gizliye antrenmanlar yapar ve babasını bir süper idol olarak görür. Birgün öğretmeni onu görür ve ona destek verir. Goro da acaba babasının izinden gidebilecek midir? yoksa hayatın Goro’nun hayatı üzerinde başka planları mı vardır? Spor animesi ve beyzbol animeleri severler ön sıradan yerinizi ayırtsanız iyi olur.

Major Türü: Shounen, Spor, Komedi, Dram

 MYANIMELIST Puanı: 8.25 

Reklam:

5. One Outs – Spor Animeleri

one-outs-spor-animeleri

One Outs Konusu: Hiromichi Kojima, koşarken saate 134 kilometre hıza erişebilen ve One Out adlı bir tür beyzbol onunun lideri olan Tao Tokuchi ile tanışır. Tokuchi Lycaons ile eşi benzeri olmayan bir anlaşma yapmıştır. Anlaşmanın şartları: Dışarı yolladığı her top 5.000.000 YEN (50.000 Dolar) alacaktır. Kaybettiği her puan içinse 50.000.000 Yen (500.000 Dolar) borçlanacaktır. Bu kumara girme cesareti gösterebilecek bir insanın yer aldığı animeyi izlemek dahi insanı heycanlandırıyor. Beyzbol animeleri ve spor animeleri severler için oldukça iyi bir anime olduğunu söylemeliyim.

One Outs Türü: Spor, Psikoloji

 MYANIMELIST Puanı: 8.35 


4. Kuroko no Basket

kurokonun-basketi-mutlaka-izlenmesi-gereken-animeler
en çok izlenen animeler

Kuroko no Basket Konusu: Zamanında Mucizeler Takımı ünvanı kazanmış namağlup bir orta okul takımı, orta okulun bitmesi ve lisenin başlamasıyla dağılmıştır. Kuroko da bu efsane takımın bir parçası hatta en değerli oyuncusu sayılacak birisidir. Lisede herkes onun geldiği okulu duydukça onunla tanışmak için sıraya girer ancak tanıdıkça farkederler ki Kuroko sıradan birisidir ve hiçbir yeteneği yoktur. Zamanla fark ederler ki Kuroko’nun kimsede olmayan bir yeteneği vardır. Kendisini unutturma yeteneği çok üst düzeydedir. Silik olan kişiliği onu bu sporda çok başarılı yapmaktadır. Kesinlikle izlemeniz gereken animelerden biri olan Kuroko no Basket animesini. En iyi animeler listemizde de paylaşmıştım, basketbol animesi ve spor animesi severlerin izlemeden geçmemesi gerektiği bir animedir.

Kuroko no Basket Türü: Shounen, Spor, Okul, Komedi

 MYANIMELIST Puanı: 8.37 

Reklam:

3. Haikyuu!!

haikyuu-shounen-anime-onerileri

Haikyuu!! Konusu: Bir etkinlik vasıtasıyla Shouyou Hinata voleybol oynamaya karar verir. Kortun Kralı lakablı Tobio Kageyama’ya fena şekilde ezilirler. İçini intikam hissi saran Souyou tamamen Kagayema’dan intikam almak amacıyla Karsuno Lisesi voleyvol takımına yazılır. Spor animesi sevenler için shounen anime önerileri listesine de eklediğim Haikyuu oldukça eğlenceli ve bir o kadar da güzel bir anime. Basketbol konulu animeleri ve okul konulu animeleri severler kaçırmasınlar

Haikyuu!! Türü: Spor, Shounen, Komedi, Dram, Okul

 MYANIMELIST Puanı: 8.47 

bknz: En İyi Animeler


2. Slam Dunk

slam-dunk-en-cok-izlenen-animeler
en güzel animeler

Slam Dunk Konusu: Her ne kadar Kuroko no Basket ile rakip ve aynı zamanda benzer bir anime olduğu düşünülse de bunun çok büyük bir yanılgı olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Slam Dunk, hiç basketball izlememiş insanlara basketballı sevdiren, hiç anime izlememiş insanlara da animeleri sevdiren bir animedir. En iyi animeler listemizde mutlaka Slam Dunk’a da yer ayırmalıydık. Kendisi en iyi spor animelerinin başında gelmektedir. Basketbol konulu animeler ve spor animeleri severlerin gözü kapalı koşması gereken bir animedir.

Slam Dunk Türü: Shounen, Okul, Spor, Komedi, Dram

 MYANIMELIST Puanı: 8.53 


1. Hajime no Ippo

hajime-no-ippo-boks-animesi

Hajime no Ippo Konusu: 2000-2002 yılları arasında yayımlanan Hajime no Ippo halen unutulamamış ve tüm listeleri zorlayan bir spor animesidir. Magunochi Ippo; içine kapanık, asosyal ve bir o kadar da utangaç bir lise öğrencisidir. Okuldan arttırabildiği herbir vakitte annesine balık işinde yardımcı olmaktadır. Okulda da zorbalığa oldukça maruz kalmaktadır. İnsanların onu hırplaması onu her ne kadar öfkelendirse de onlara müdahale etmek onu çok daha öfkelendirmektedir. Bir gün zorbaların onu ciddi şekilde yaralamak istediği anda Takamura ismindeki bir boksör onu kurtarır. İşte Ippo’nun hayatının dönüm noktası burasıdır, artık boksa ilgi duyar ve boksör olmak için her şeyi yapacaktır. Takamura ise hiçbir boks bilgisi olmayan Ippo’ya bir test uygular, testi geçmesi onu hayallerine kavuşması yolunda bir adım atmasını sağlayacaktır.

Belki de türünün en iyisi olan boks animesi ve spor animeleri listelerinde zirvelerin zirvesini zorlayan bir animedir. Ippo’nun başından geçen olayları izlemek, spor animeleri seven bizleri oldukça heycanlandırmıştır..

Hajime no Ippo Türü: Shounen, Spor, Komedi, Dram

 MYANIMELIST Puanı: 8.74 


Evet, spor anime önerileri listemizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. En iyi spor animeleri nin yer aldığı bu listemizi beğendiyseniz mutlaka

Listelerine de göz atmayı unutmayın..! | SON.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu