İlginçKişisel Gelişim

Zayıflayamıyorum! Lexi Nasıl 158 Kilogram Zayıfladı?

Zayıflayamıyorum sözcüğü bir bahane midir, yoksa bir yakarış mı?

 #  Hayatta her şeyi deneyimleyip neyin doğru, neyinse yanlış olduğunu öğrenemeyiz. Yaşam bunu yapmak için yeterince kısa, işte bu yüzden her ne yaparsak yapalım, geçmişte yaşamış insanların tecrübelerinden faydalanmalıyız. Burada bize çok iş düşüyor çünkü hani bir söz vardır ya “Hırsıza hırsız olduğunu unutturursan sana ahlâk dersi verir” diye. İşte bu yüzden sizin gözünüzde başarılı ve kıymetli insanlar kim? Bunları doğru seçip doğru örnekleri göz önünde bulunmalıyız. En nihayetinde herkesin tavsiyesini dinleyen bir insan olabilecek en başarısız insandır.

Şişman Çiftimiz ve Zayıflayamıyorum… Süreci

 #  Lexi ve Danny adlı iki çiftimiz, ezberleri bozarcasına bir harekata kalkıştı. Bir şeyi 10 kere dener ve hepsinde pes edersiniz ya hani, sonra öyle bir an gelir ki artık karar verilmiştir, hedef koyulmuştur ve sarsızlmaz bir iradeyle başarılır. Aslında burada şunu bilmemiz gerekir, sizler 11 kere denemediniz, 1 kere denediniz çünkü diğer 10 tanesi sadece kendinizi kandırmaktı. Zayıflamak istediniz ancak emek vermek istemediniz. Sadece zayıflamak istediniz, canınız cips yemek istedi ve yediniz ancak yine de zayıflamak istediniz.

 #  Lexi ve Danny çifti kafalarına koyduğu şeyi yapmaya başladılar ve sadece 18 ayın sonunda inanılmaz bir şey oldu..

Gelin birlikte bu harika çiftin değişim öyküsünü ve değişimin kendisine yenilen binlerce genç icin olan tavsiyelerinin üzerinde duralım.

Erken Yaş Problemleri

 #  Lexi Reed henz daha çocukluk yıllarındayken bile kilo problemi yaşıyordu. Neşeli ve dışa dönük yapısı onun mutsuz olmasına izin vermiyordu. Sık sık diyet denedi, farklı diyetlerdi ancak hiç biri işe yaramadı, sanki onun kaderi buymuşçasına; ZAYIFLAYAMIYORUM.! diyordu.

 #  25’li yaşlarına gelmişti, artık onun çocukluğundan beri süre gelen kilolar (177 kilogram) onu ve mutluluğunu etkilemeye başlamıştı. Yaşam kalitesi azalmış, yaşam alanı kısıtlanmıştı.

Lexi’nin Aşk Hayatı

lexi-reed-danny-reed-oncesi-sonrasi

 #  Danny adında bir çocukla tanışmıştı, son 10 yılının en iyi arkadaşı olduğunu söylerdi. Lexi’nin gözlerinin içine bakar ve kalbinin derinliklerinde yatan o sevgiyi görürdü, asla kiloları problem olmamıştır.

 #  Lexi’yi o kadar seviyordu ki bu kendini öldürme yani kötü sağlıksız beslenme sürecinde bile onu destekliyordu ki onun da tembellik ve kötü beslenme gibi ciddi sorunları vardı.

Sağlıksız Sınırlamalar

 #  Lexi ve Danny çifti kaliteli bir ilişki yaşayamıyorlardı. Romantik bir gece yürüyüşü, bisiklet sürme yada harika bir doğa yürüyüşü yapamıyorlardı çünkü fiziksel şartları onları evde oturup yemek yerken televizyon izlemeye zorluyordu.

 #  Lexi’nin defalarca olan “Zayıflayamıyorum” süreci artık onun zayıflamaya ya da “Şişman bir kız olmak” döngüsünden çıkamayacağına inandırmıştı. Zaten inancı olsa da ya özgüveni olmuyor ya da motivasyonunu toparlayamıyordu.

Evlilik ve Nişan – Zayıflayamıyorum.!

lexi-ve-danny-reed-cifti-zayiflayamiyorum

 #  Nihayet bu çiftimiz önce nişanlanıp sonra da evlenmişlerdi. Artık 219 kilogram olan Lexi’nin beyni kendi kendine: “İştahlıyım zayıflayamıyorum, Zayıflamak istiyorum ama zayıflayamıyorum, zayıflayamıyorum piskolojim bozuldu” gibi gibi düşünceleri döndürüp duruyordu. Zaten bu kadar olumsuz düşüncesi olan bir insanın başına da iyi bir şeyin gelmemesi şaşılacak bir şey değil.

Yeni Bir Yıl, Yeni Bir Başlangıç

lexi-reed-danny-reed-oncesi-sonrasi

 #  2016’nın başlangıcıyla Lexi yıllarca aklının bir köşesinde bulunan ve onun hayatını mahveden, onu başarısızlığa iten Zayıflayamıyorum düşüncesinden arındı. Artık yeni bir başlangıç yapmıştı ve bunun adıda 2016 idi.

 #  Danny’nin Lexi’ye nasıl bir aşk beslediğini söylemiştim. “diyet yapıyorum ama zayıflayamıyorum, bi türlü zayıflayamıyorum” dediğinde   olsun birlikte kilo alırız dermişçesine hayatına dalan bu kişi, 2016’da yine Lexi’nin en büyük destekçisi olmuştu.

Zayıflayamıyorum Diyenlerin Zayıflamaya Karar Vermesine Arkadaşların Tepkisi

 #  Başarının Sırrı 365 Gündür. Adında oldukça iddaalı bir yazı yazmıştım, eğer bu tarz konulara merak saldıysanız onu da mutlaka okumalısınız, o yazımdan kısa bi alıntı yapmam gerekiyor.

 #  Çevreniz sizi tembellik vb. gibi durumlarla tanıdıysa öncelikle siz bir işe kalkıştığınız zaman asla ama asla destek almayacaksınız. Anneniz bile size; ama sen yapamazsın ki… İle başlayan cümleler kuracak. Burada siz laf dalaşına girip enerjinizi bu tarz konulara harcamak yerine çalışmaya devam etmelisiniz çünkü çalışmalar meyvelerini vermeye başladığı zaman, yani kıpırdanmalar oluşmaya başladığı zaman artık başta bu insanlar sizin yanınıza gelecek ve size NASIL BAŞARDIN? gibi  klişe sorular soracak.

 #  Lexi ve Danny çiftinin başına da tam da böyle bir olay geliyor. En yakın arkadaşları onlarun bu işi fazla sürdüremeyeceklerine dair iddaaya giriyorlar…

Ne Diyeti? Sağlıklı Yaşamı Seçtiler

 #  Başta restorant gibi hazır yiyecek satan yerlerden uzaklaştılar, birlikte yemek yapmaya ve bu sağlıklı yemekleri yemeye başladılar. Sonra bir spor salonuna yazıldılar, kilolu insanların sık karşılaştığı özgüvensizlik sorunu onları daha az kalabalık spor salonu seçmeye itmişti ancak görünüş o ki bu onların çok işine yaradı çünkü istedikleri her aleti rahatlıkla kullanabiliyorlardı.

ÜCRETSİZ, Full Artı Full Destek Sistemi

lexi-ve-danny-reed-cifti-zayiflayamiyorum

 #  Kulağa tuhaf geliyor değil mi? Yazının başında ne demiştik, dünyada her şeyi deneyimleyip neyin doğru, neyin yanlış? Olduğunu anlayacak kadar zamanımız yok, işte bu yüzen yükselme başkalarının omuzlarına çıkarak gerçekleşir. Bu ana kadar bir çok ders çıkarabilirdiniz, kiloları yanlış beslenme biçimi getirir, kilolar özgüveni götürür, özgüven başarınızı etkiler ve size sonuna kadar destek çıkacak biri -ki özellikle doğru biri olmalı- çok önemlidir.

 #  Motivasyonunu bir an bile kaybetmeyen Lexi inanın bana Danny’e çok şey borçlu, aslında değil çünkü eş olmak bunu gerektirir. Malesef Türkiye’de her ne kadar böyle olmasada…

Zayıflayamıyorum! Tabusu Yıkıldı, Özgüven Aşısı

lexi-reed-danny-reed-zayiflayamiyorum

 #  Artık Lexi aynanın karşısına geçmeyi seviyor hale geldi, ayda en az 8-9 kilogram zayıflıyordu. Başta kilo kaybı onun özgüvenini geri kazandırıyordu, artık spor salonlarından korkmuyor aksine sosyalleşebileceği spor salonlarını tercih ediyordu.

 #  Spor salonuna gittiğinde insanlar ona kilolu olarak etiket takarsa o da bu spor salonundaki en çalışkan kişi şeklinde iddaalı bir sözle bu etiketi değiştirmeye kararlıydı. Ne mükemmel bir kafa yapısı…

Danny de asla boş durmadı, her zaman lexi ile yanyanaydı. Danny de 24 ayın sonunda 50’ye yakın kilo vermişti.

İnstagram Yıldızına Dönüştü

lexi-reed-instagram-zayiflayamiorum

 #  Arkadaşlar, başarının tadını alan her insan diğer insanlara bunun bir sırrı olmadığını anlatma serüvenine başlar. Başarı ile fenalık farklı şeylerdir. Başarılı bir insan onu çok zor yollardan elde eder, şansa yer yoktur. Zorluk ise insanı yüceltir, olgunlaştırır. Olgunlaşmış bir insan ise bunun sırrını insanlara anlatır.

 #  Lexi Instagram’ını aktif bir şekilde kullanıyordu. Şişman Kız Beslendi (Fat Girl Fed Up) ismiyle insanlarla durumunu paylaşmaya başladı. Önceki/Sonraki şeklinde yaptığı paylaşımlar büyük bir ilgi gördü ki 750.000 takipçiye ulaştı.

Zayıflayamıyorum Diyen Kız Büyük Bir Adım Attı

danny-reed-lexi-reed-kirmizi-hali

 #  Lexi artık ülkenin aranan kişisiydi. Program yapımcıları onunla röportaj yapmak için sıraya giriyorlardı. TV Showlarına teker teker katılmaya başladılar.

 #  Artık bu çift evlilik teklifinin yapıldığı ve evliliğin başladığı o sahilde bırakın yavaş hareket etmeyi koşuşturup eğlenecek seviyelere gelmişlerdi.

Lexi’nin Tavsiyesi – Zayıflayamıyorum

lexi-reed-danny-reed-televizyon

 #  Küçük bir adım at, küçük adımlar büyük sonuçlara yol açar. Her gün neler yapabileceğinize odaklanın, ne kadar ileri gitmeniz gerektiğine değil. Ayrıca zayıflamak için ne bir gizli hap var ne de bir ameliyat, bunun kafada bittiğini unutmamalısınız.

 #  Lexi’nin de dediği gibi, ne kadar kilo vermeniz gerektiğine değil, bu gün kilo vermek için ne yaptığınıza odaklanın. Bence en can alıcı nokta bu zira, yıllarca Zayıflayamıyorum diyen bir insan için harika olgunlukta tavsiyeler..

Son Söz

 #  Bu hayatta geçmişte her ne yapmış olursanız, her ne zorluk yaşamış olursanız olur şunu aklınıza getirin: Geçti ve Bitti. Geçmişte yediğiniz zararlı yiyecekleri vücudunuzdan bi çırpıda söküp atamazsınız, geçmişte yıllarca süren tembellik yıllarının getirdiği başarısızlığı 1 ayda yenemezsiniz.

Lexi’nin de dediği gibi bugün ne yaptığınıza odaklanın, ne yapmanız gerektiğine değil. Sizler yolu geçmek için oturup kaç adım atmanız gerektiğini hesaplamak yerine adım atıyorsunuz değil mi? Hah, işte hayat da bu şekilde sadece başarılı olmak ağızdan çıkan birkaç sözcük kadar kolay değil… |SON.

Lexinin Instagram Hesabı: Fatgirlfedup

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu