KoreUmutvadi Özel
Trend

Squid Game Konusu: 2. Sezon ne Zaman Çıkacak? Oyuncuları

Squid Game Nedir? Squid Game Konusu Nedir?

Squid Game konusu (Squid Game ne anlatıyor?): Yüz kadar oyuncu para sıkıntılarını gidermek amacıyla para kazanabilecekleri bir oyuna davet edilirler. Bu davet oldukça tuhaf ve bir o kadar da cazip bir tekliftir zira yarışmacıların çocuk oyunları oynaması istenir ancak bu oyunlar sanıldığı gibi kolay oyunlar değildirler. 40 milyon dolarlık büyük ödülü kazanmak için her ne kadar çabalıyorlarsa da ölmemek için bir o kadar çabalamaları gerekmeleri gerekmektedir. Ayrıca Squid Game konusu merak eden sizler için, IMDb puanlamasına göre 170k oyu geçkin oy aldı ve 8.3’lük gibi bir oy ortalaması yakaladı.


Squid Game Ne Demek?

squid-game-konusu

Reklam:

Squid Game her ne kadar Güney Kore yapımı bir dizi olsa da ismi gerçekte İngilizcedir ve Kalamar Oyunu anlamına gelmektedir. Güney Kore Dizileri’ne ilginiz varsa Güney Kore Dizileri listelerimize göz atmayı unutmayın hatta en başta En İyi Kore Dizileri listemize bakarak başlayabilirsiniz.


Squid Game oyuncuları

squid-game-oyunculari


jung-jae-lee-squid-game-oyunculari

Jung-jae Lee

(Seong Gi-Hu)

Instagram


park-hae-soo-kimdir

Park Hae-Soo

(Cho Sang-Woo)

Instagram


heo-sung-tae-kimdir

Reklam:

Heo Sung-Tae

(Jang Deok-Soo)

Instagram


wi-ha-joon-kimdir

Wi Ha-Joon

(Hwang Joon-Ho)

Instagram


Squid Game 2. Sezon Çıkacak mı?

Squid Game 2. sezon çıkacak mı? yada Squid Game 2. sezon ne zaman çıkacak? diyenler için; hayranlarının 2. sezonun çıkması için çılgınlar gibi baskı yapması üzerine Squid Game’nin yönetmeni Hwang’ın sözleri:

“Squid Game 2 için pek planım yok. Düşüncesi bile yoruyor. Ama eğer 2. sezonu yapacak olsaydım kesinlikle bunu tek başıma yapmaya kalkmazdım. Bir senaristler topluluğu oluşturmayı düşünürdüm ve birden fazla deneyimi olan yönetmenle çalışırdım. Modern kapitalist toplum üzerine alegori ve fabl içeren, bir şekilde hayatın aşırı rekabetini gösteren bir hikaye yazmaya çalıştım. Tüm bunları günlük hayatta karşılaştığımız tiplerde kullanmak istedim. Bir hayatta kalma oyunu olarak eğlence ve insanlık dramı içeriyor. Oyunlar son derece basit ve anlaşılması kolay. Bu durum kurallara odaklanıp dikkatlerin dağılması yerine izleyicilerin karakterlere odaklanmasını sağlıyor.” Dong-hyuk Hwang


Squid Game 2. Sezonu Ne Zaman Çıkacak?

Squid Game 2. sezonu ne zaman çıkacak diye kendi kendine sorup duranlar için, Squid Game yönetmeni Hwang her ne kadar düşüncesini belli etse de 9 bölümlük bu enfes dizinin 2. sezonunun çıkacağını size canı gönülden söyleyebilirim zira bu kadar kısa sürede bu kadar hit olmuş bir dizi uzun zamandır gelmemişti. Biraz zor olsa da hemen gelmeyecek olsa da geleceğine kesin emin olabilirsiniz.


Squid Game Nereden İzlenir?

Squid Game’nin telif haklarını Netflix satın almış durumdadır. İster Squid Game türkçe dublaj izle, ister Squid Game Korece izle, isterseniz de Squid Game Türkçe altyazılı izle mek için Netflix kullanmanızı öneriyorum. Zira dizi sadece Netflix’te yayınlanmaktadır.


Squid Game 1. Bölüm:

Reklam:

Squid Game 1. sezonunun 1. bölümünde; kolay yoldan para kazanma hayaliyle yanıp tutuşan ve paraya oldukça ihtiyacı olan Gihun esrarengiz bir oyunu oynamayı kabul eder. Henüz yarışma başlar başlamaz ilk turda oldukça korkunç bir olay gerçekleşir..


Squid Game Kaç Bölüm?

Squid Game şu anda toplamda 1 sezon ve 9 bölüm yayınlanmıştır.


Squid Game: Büyük Tehlike!

squid-game-2-sezon-ne-zaman-cikacak

Belçika’da bir okulda çocukların Squid Game oynamaya çalıştığı iddaa edildi. Çocuklar Squid Game oyunu oynayıp kaybedenleri oldukça ciddi dövüp görüntüleri Facebook’a yüklediler ve Facebook bu görüntülere sınırlama getirdi. Okul yönetimi ise çocukları yakından izleyip bu saçma oyunu oynamalarını durduracağını belirtti. Ailelerin ufak çocuklarına bu tarz diziler izletirken bir kez daha düşünmesi gerektiğini görmüş olduk.


Squid Game Hakkında Bilinmeyen En Garip Bilgi

Dong-hyuk Hwang, Squid Game‘yi 2008’de yazdı ve tam tamına 10 yıl boyunca tüm stüdyolar Squid Game’nin yapımı reddedildi. Bu durum bizlere milyonluk fikirlerimizin olabileceğini sadece arkasında durup sıkı çalışmamız gerektiğine dair oldukça sağlam bir motivasyon hikayesi olarak geri dönüyor..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu