AnimeListeler

Netflix Anime Önerileri, Mutlaka İzlenmesi Gerekenler – 2024

Netflix Anime Önerileri, Netflix'teki En İyi Animeler

Netflix anime önerileri 2024 arayanlar için oluşturduğum bu listede, sizler için mutlaka izlenmesi gereken Netflix animelerini derledim. en iyi netflix animeleri listesini doğru bir sırayla paylaşabilmek adına animeleri, IMDb puanına göre sıraladım. Netflix satın alan yada almayı düşünenler için mutlaka kaçırılmaması gereken Netflix anime önerileri listesi oldu.

Listeyi inceledikten sonra mutlaka yer almasını düşündüğünüz Netflix animeleri, Netflix anime önerilerini yorum alanını kullanarak yazabilirsiniz.


12. Chainsaw Man

yeni-baslayacaklara-anime-onerileri-chainsaw-man

Chainsaw Man Konusu: Denji için işler oldukça kötü durumdadır. Babasından kalan borç ödenemeyececeği kadar fazladır, Denji de yakuzalardan borç alır. Bu borcu da ödemesinin mümkünatı yoktur. Her şey tam da kötü gitmeye başlamışken Pochita adında bir köpeği kurtarır. Bu köpek sayesinde iblis avına başlar ve iyi para kazanıp borçlarını ödemeye başlar ancak birgün Denji yaşamını yitirir ve ona can borcu olan Pochita, Denji’nin yaşaması için kendini feda eder ve Denji’yi diriltir ancak işler oldukça karmaşıklaşmıştır çünkü Denji artık Pochita’nın testere güçlerinin sahibi olmuştur.


11. Death Note

death-note-en-iyi-animeler
en güzel animeler

Death Note Konusu: Başta ben olmak üzere birçok insanın anime izlemeye başlamasına vesile olan bir animedir. Birgün ölüm meleklerinden birisi sıkılır ve macera aramak için “Death Note” yani ölüm defterini dünyaya atar. Light ise okul çıkışında bu defteri bulur. Deftere adını, yüzünü düşünerek yazdığınız herbir kişi teker teker sizin istediğiniz şekilde ölmektedir. Light ise bu defteri tüm suçluları öldürmek için kullanır peki bu yaptığı onu suçlu yapmaz mı? Netflix anime önerileri arayanlar için izlenmediyse mutlaka ama mutlaka izlenmesi gereken bir anime olduğunu söylemeliyim.

 IMDb PUANI: 9.0 


10. Demon Slayer

demon-slayer-netflix-animeleri-onerileri

Demon Slayer Konusu: Sadece karanlıkta yaşayabilen ve insanların kanını emen iblisler Tanjiro’nun tüm ailesini katlederler ancak sadece bir kardeşi hayatta kalabilmiştir ancak o da iblise dönüşmüştür ancak bu sıradan bir iblis değildir hâla içersinde bi yerlerde insanlık ve sevgi kalmıştır. Küçük kardeşi Nezuko’yu sırtlayıp tedavi aramak için yola çıkan Tanjiro, iblislerin bu kadar artmamasının sebebinin iblis katilleri olduğunu öğrenir. Bir iblis katili olmak ve kardeşi için tedavi bulabilmek için harika bir maceraya atılır.

Açıkçası anime izleyen birisi iseniz ve Demon Slayeri hâla izlemediyseniz, üstüne üstlük bir de Netflix’iniz varsa çok büyük hata yaptığınızı söylemeliyim. Netflix anime önerileri listesinde onlarca farklı animemiz var ancak her kesime hitap eden sayılı animelerden olduğunu söylemeliyim. Özellikle shounen animeler seven birisi iseniz kaçırmayın derim.

 IMDb PUANI: 8.7 


9. Boku no Hero Academia

boku-no-hero-academia-shounen-anime-onerileri

Boku no Hero Academia Konusu:Herkesin süper güçlere sahip olarak doğduğu dünyada hiçbir özel gücü olmadan doğmuştu ancak en büyük hayali kahramanlık okulunu kazanmaktı. O yine de hiç pes etmeden çalıştı ta ki birgün yeryüzünün en kuvvetli kahramanının ona sen de bir kahraman olabilirsin diyerek gücünü vermesi ile harika bir hikaye başlıyor. Okul konulu animeler listemizde de shounen anime önerileri listemizde de yerini alan Boku no Hero Academia animesini Netflix anime önerileri listemize de ekliyorum.

 IMDb PUANI: 8.4 


8. Kuroko no Basketball

kuroko-no-basketball-netflix-anime-onerileri

Kuroko no Basketball Konusu:Spor konulu animeler severler için daha önce listemize eklemiş olduğum bir animedir. Basketbola hiç ilgi duymayan beni bile bu kadar etkilediyse gerçekten de izlemeniz gerektiğini söyleyebilirim. En iyi animeler listemizde de yerini bulmuş bir anime de olması nedeniyle Netflix animeleri listemizde de mutlaka yer almalıydı.

 IMDb PUANI: 8.3 


7. One-Punch man | Netflix Anime Önerileri

one-punch-man-netflix-anime-onerileri

One Punch Man Konusu Konusu:Komedi animeleri severler için daha önceden Komedi anime önerileri listemize eklemiş olduğum bir animedir. Yeryüzündeki her canlıyı sadece bir şaplak atarak yere serebilen manyak güçlü ancak tipine baktığınız zaman hiçbir gücü olmayan Saitama etrafında geçen olayları inceliyoruz. En iyi animeler listemizde de en üstlerden yerini almıştı. Bu nedenle Netflixte yer alan en iyi animelerden birisi olduğunu söylemeliyim.

 IMDb PUANI: 8.8 


6. Akamega Kill | Netflix Anime Önerileri

akamega-kill-netflix-animeleri

Akamega Kill Konusu: Diğerleri kadar iddaalı puanları olmasa da oldukça eğlenceli bir anime olduğunu söylemeliyim. Yeni başlayanlar için anime önerleri listemizde kendisine de yer vermiştim, gönül rahatlığı ile önerebileceğim Netflix animelerinden biri olduğunu söylemeliyim.

 IMDb PUANI: 7.8 


5. Code Geass | Netflix Anime Önerileri

Code-Geass-en-guzel-animeler
en çok izlenen animeler

Code Geass Konusu:Japonya ve Britanya imparatorluğunun savaştığı zamanların sonrasındaki zamanı konu olan Code Geass, Britanyalıların Japonları ezmesini, onlara aşağılayıcı lakaplar takmasını bununla birlikte de Lelouch adlı gencin Geass adlı gücü ele geçirip Britanya İmparatorluğunu yok etmek için kullanmaya karar vermesini anlatır. İzleyicileri Death Note ile çok benzerliklerinin olduğunu söylese de en iyi aksiyon animelerinden biri olduğunu söylemeden geçmemem gerekiyor. En iyi Netflix animeleri listemizde de yerini alıyor.

 IMDb PUANI: 8.7 


4. Fullmetal Alcehemist: Brotherhood

fullmetal-alchemist-en-iyi-animeler
en çok izlenen animeler

Fullmetal Alchemist Konusu: Hepimizin gördüğü, duyduğu ancak gerçek değil diye anlatılan simyanın gerçek olduğu bir dünyada geçiyor hikayemiz. Babaları tarafından terk edilen iki çocuk simyaya oldukça meraklılardır, yıllarca kendilerini geliştirip henüz daha küçücük çocukken simyada iyi seviyelere gelmiştirler ancak anneleri birgün amansız bir hastalığa kurban gider, çocuklar ise annelerini geri getirmek için simyaya başvururlar. Simyanın altın kuralı olan giren ve çıkanın eşit olması gerektiği kuralını unutan çocuklardan birisi bedeninin tamamını diğeri ise kolunu kaybeder ancak karşılarında duran şey annelerinden daha çok harap olmuş bir bedendir, lütfen beni öldürün diye yalvarmaktadır. Edward küçük kardeşi Alphonso’nun ruhunu bir zırha mühürler ve bundan sonraki hayatlarını annelerini geri getirmek, ve kaybettikleri bedenlerini geri almak üzerine planlarlar.

Hiç şüphesiz tüm anime evrenindeki en yüksek puanlı 3-4 animeden birisidir. Anime evreninin mihenk taşlarından birisidir desek yanlış olmaz. shounen anime önerileri, En iyi animeler ve Yeni başlayanlar için anime önerleri listelerinde de kendisine yer vermiştim. Netflix anime önerileri arayanlar için de kesinlikle izlemeniz gereken animelerden olduğunu söylemeliyim.

 IMDb PUANI: 9.1 


3. Cowboy Bebop

cowboy-bebop-en-cok-izlenen-animeler
en iyi anime diziler

Cowboy Bebop Konusu: Güneş sisteminin belki de en azılı suçlularını yakalamayı amaç edinmiş kelle avcılarını anlatan Cowboy Bebop yeteri kadar ücret karşılığında dünyayı kurtarmak için her şeyi yapmaya hazırdır. En iyi aksiyon animeler listemizin en üst sıralarını zorlayan bu animeyi mutlaka izlemeniz gereken aksiyon animelerden biri olarak görebilirsiniz.

 IMDb PUANI: 8.9 


2. Helsing Ultimate

hellsing-ultimate-vampir-animeleri

Helsing Ultimate Konusu: Meşur Alucard ve hikayesine hoşgeldiniz. Korku animeleri ve vampir animeleri listelerinde de kendisine yer vermiştim. Hemen hemen her listenin tepelerinde yer alması ise onun ne kadar kaliteli ve etkileyici bir anime olduğunu gözler önüne seriyor. İşte bu nedenle Netflix’te yer alan en iyi animeler listesine de rahatlıkla giriyor.

 IMDb PUANI: 8.3 


1. Fate/Zero | Netflix Anime Önerileri

Ωfate-zero-anime-oneri

Fate/Zero Konusu: Çok büyük bir oyun düşünün, büyük ailelerin içersinden gelen büyük büyücülerin oynadığı. 8 tane büyücü kendileri için savaşmak amacıyla tarihin tozlu sayfaları arasına karışmış Gılgamış, Büyük İskender, Kral Arthur gibi artık efsaneleşmiş kişileri çağırıp oyuna başlıyorlar. Kendisi yada kahramanı öldürülen büyücüler eleniyor ve sona kalan kişi ise kutsal kaseye bir dilek söyleme hakkına erişiyor. Efsane ötesi savaşlar ve harika epic duygulara tanıklı ettirecek tarzda bir anime olduğunu söylemeliyim. Üstelik seri şeklinde bir anime olması da onu ayrı bir seviyeye taşıyor zira Fate/Zero izlenme sırasına göre 1. Fate animesidir ve dördüncü kutsal kase savaşını anlatmaktadır. Yeni başlayanlar için anime önerleri, aksiyon anime önerileri ve En iyi animeler listelerin hemen hemen hepsinde yer almıştır, ee bir de netflixte yer alınca geriye sadece izlemek kalıyor. İşte bu yüzden en iyi netflix animelerinetflix anime önerileri listemizde yerini alıyor.

 IMDb PUANI: 8.3 


Evet, Netflix animeleri önerileri listemizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. En iyi Netflix animeleri nin yer aldığı bu listemizi beğendiyseniz mutlaka

Listelerine de göz atmayı unutmayın..! | SON.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu