AnimeListeler
Trend

En İyi Romantik Animeler, En Çok İzlenenler 2024

Romantik Anime Önerileri, Mutlaka İzlenmesi Gereken Aşk Animeleri

Romantik animeler, anime sevenler arasında oldukça popüler bir türdür. Romantik anime önerileri , sevdiklerimize olan aşkımızı, arzularımızı ve duygusal bağlarımızı anlatan hikayeler sunar. İzleyicileri duygusal bir yolculuğa çeken romantik animeler, kalpleri çalmakta uzmandır. Genellikle gençlerin aşk hikayelerini konu alsalar da, bazen yaşlıların aşk hikayelerini de ele alırlar.

Romantik animeler, genellikle duygusal bağları, kırılganlıkları ve aşkın karmaşıklıklarını başarılı bir şekilde yansıtan derin ve etkileyici hikayelere sahiptir. İzleyicileri romantik bir atmosferin içine çekerek, karakterlerin duygusal deneyimlerine ortak olmalarını sağlarlar.

Eğer romantik animeler arasından seçim yapmak isterseniz, aşağıdaki listede yer alan en popüler romantik animeler, en iyi romantik animeler size ilham verebilir:


21. Akagami no Shirayuki-hime

akagami-no-shirayuki-hime-romantik-animeler
Romantik Animeler

Akagami no Shirayuki-hime, Shirayuki kıpkızıl saçla doğmuş bir genç kızdır. Prens Raji onunla evlenmek ve onun cariyeliğini yapmak istemektedir. Shirayuki de gidecek bir yeri olmadığından dolayı saçını kesip başka bir ülkeye kaçar. Ormandan geçerken Zen adındaki çocuk tarafından tedavi edilip ona verilen bir elma tarafından zehirlenir. Romantik anime önerileri isteyenler için oldukça etkileyici bir anime olduğunu düşünüyorum.

 MYANIMELIST PUANI: 7.77 


20. Golden Time – Romantik Anime Önerileri

golden-time-okul-romantik-anime
Okul Romantik Anime

Golden Time, Tada Banri isimli lise öğrencimiz, mezuniyet günü akşamı liseden arkadaşı Linda’yı beklediği esnada motorsikletinin ona çarpıp köprüden düşmesi sonucu başlayayan bir hikayeyi konu alıyor. Banri hastahanede uzunca kaldıktan sonra yaşama geri dönüyor ancak hafıza kaybı yaşıyor ve birçok kişiyi tanıyamaz oluyor. Banri, Tokyo’da bir hukuk fakültesinde okumaya başlayıp kendine yeni bir hayat yaratıyor. Romantizm animelerine ilgi duyanlar için ve aynı zamanda okul animelerini de sevenler için romantik okul animeleri listemize eklemiş bulunmaktayım.

 MYANIMELIST PUANI: 7.77 

ilgini çekebilir >> En İyi Animeler: Tüm Zamanların En İyi Animesi


19. Kokoro Connect – Romantik Animeler

kokoro-connect-romantik-anime-onerileri
Romantik Animeler

Kokoro Connect, Beş yakın lise arkadaşı ve aralarında geçen fantastik bir konuyu ele alan Kokoro Connect adlı anime, bu arkadaşların okulda kulübe katılma zorunluluğu olduğu gerekçesiyle ve kulüpleri sevmemelerinin ardından bir kulüp kurmalarını ele alıyor. Kurdukları kulübün adı Kültür Kulübüdür. Bu beş arkadaş kendi aralarında beden değiştirmeye başlıyorlar, bu beden değişikliği bilinçsiz ve tamamen rastgele oluyor yani kimse kimin bedenine gireceğini seçemiyor. Romantik okul anime sevenler adına harika bir öneri olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle de en iyi romantik animeler listesinde yerini alıyor.

 MYANIMELIST PUANI: 7.80 


18. Ore Monogatari!! (My Love Story!!)

ore-monogatari!!-romantik-okul-anime
Romantik Okul Anime

Ore Monogatari!! (My Love Story!!), Gouda Takeo, lise birinci sınıf öğrencisidir. Öğrenci ama ne öğrenci. 2 metre 120 kilogram devasa cüsseli bir öğrenci. Takeo kızlar arasında çok popüler olan çocukluk arkadaşı Sunakawa ile mutlu mesut geçirmektedir. Okula gittiği esnada Takeo bir kızı tecavüzün eşiğinden kurtarır ve acaba bu kız Takeo’nun kaderindeki insan mıdır?  Romantik okul anime sevenler adına harika bir öneri olduğunu düşünüyorum.

 MYANIMELIST PUANI: 7.94 


17. Wotaku ni Koi wa Muzukashii

wotaku-ni-koi-wa-muzukashii-romantik-anime-onerileri
Romantik Anime Önerileri

Wotaku ni Koi wa Muzukashii, Ofis çalışanı bir kadın Narumi ile oyun otakusu (Japonlar’ın bir tür bağımlılık adlandırması) olan Hirotaka, aynı iş yerinde çalıştıklarını öğrenirler ve ortaokuldan bu yana ilk defa bir araya gelmişlerdir. Harika bir uyum yakaladıkları düşünülse de bir ilişkide otaku biri varsa o ilişki oldukça zordur. Zor bir ilişkide geçen romantizm hoşunuza gidiyorsa romantizm animeleri listemizdeki bu animeye de göz atmanızı öneriyorum.

 MYANIMELIST PUANI: 7.95 


16. Kimi ni Todoke (From Me to You)

kimi-no-todoke-romantik-animeler
Romantik Animeler

Kimi ni Todoke (From Me to You), Sawako Kuronuma 15 yaşında genç bir lise öğrencisidir. Kapkara saçları vardır ve oldukça korkunç bir görüntüsü vardır ancak her ne kadar korkunç gözükse de tam da zıt bir kişiliğe sahiptir. Tam da sınıfındaki popüler bir erkek öğrenciyle arkadaşlık kurunca artık tamamen insanlar ona düşman olmuştur. Listemizdeki diğer birçok anime gibi bu anime de okul animeleri ve romantizm animelerini ortak şekilde yaşatmaktadır. Bu nedenle en iyi romantik animeler listemizdeki Kimi ni Todoke animesini de izlemenizi öneriyorum.

 MYANIMELIST PUANI: 8.01 

ilgini çekebilir >> Harem Animeleri: EN ÇEKİCİ Kızların İçinde Olduğu 18+ Anime


15. Kaichou Wa Maid-Sama

kaichou-wa-maid-sama-romantik-anime-onerileri
Romantik Anime Önerileri

Kaichou Wa Maid-Sama, Misaki ile Usui arasındaki çatışma giderek aşka dönmüştür. Bu ise oldukça eğlenceli bir şekilde işleniyor. Yer yer kahkaha atıyorsunuz yer yer hüzünleniyorsunuz. Hem romantik hem komedi konularını aynı anda işleyen hatta işleyebilen animelerin sayısının az olduğunu düşünüyorum. Bu anime de onlardan birisi olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle en iyi romantik animeler listesinde kendisine de yer veriyorum. Aşk animeleri ve bu türü sevenler, yeni başlayanlar için oldukça kaliteli bir yapım olduğu su götürmez bir gerçek.

 MYANIMELIST PUANI: 8.04 


14 . Honey and Clover – Romantik Animeler

honey-an-clover-tarihi-romantik-animeler
Romantik Animeler

Honey and Clover, Takemoto Yuuta ve iki üniversiteli ev arkadaşı, oldukça sefil bir üniversite hayatı geçirmektedir. Öğretmenleri onları bir akrabalarıyla tanıştırmasının ardından hayatları değişir. Haugmi 18 yaşında olmasına rağmen üniversite öğrencisidir, bununla birlikte resim ve heykeltraşlık gibi sanatlarda oldukça iyidir. Bu üç sefil arkadaş da ona aşık olacak ve belki de hayatları değişecektir.

 MYANIMELIST PUANI: 8.04 


13. Akatsuki no Yona – Romantik Animeler

akatsuki-no-yona-tarihi-romantik-animeler
Tarihi Romantik Animeler

Akatsuki no Yona, Krallığın sadece tek prensesi olan Yona pamuklara sarılarak büyütülmüştür. Küçüklüğünden beri aşık olduğu Soo-Won. Elinden hiçbir şey gelmeyen Yona ise krallıktan kaçmaya karar verir ancak bu kaçış aslında bir başlangıçtır..

Tarihi romantik animeler sevenler için harika bir anime önerisi olduğunu düşünüyorum.

 MYANIMELIST PUANI: 8.04 


12. Yahari Ore no Seishun Love Comedy wa Machigatteiru

yahari-ore-no-seishun-love-comedy-wa-machigatteiru-romantik-anime-onerileri
Romantik Okul Anime

Yahari Ore no Seishun Love Comedy wa Machigatteiru, Hachiman Hikigaya yaşadığı olumsuz süreçlerin ardından artık oldukça asosyal bir kişiliğe bürünmüştür. Öğretmeni ise buna çözüm olarak onu kulübe kaybettirir. Kulüpte ise okulun en önde gelen öğrencilerinden biri olan Yukino Yukinoshita ile karşılaşır.

 MYANIMELIST PUANI: 8.04 


11. Kamisama Hajimemashita

kamisama-hajimemashita-romantik-animeler
Romantik Animeler

Kamisama Hajimemashita, Momozono Nanami’nin babasının kumar sorunu vardır ve oldukça fazla bir miktarda borç ile ortalıktan kaybolur. Borçları yaptığı kişilerse Nanami’yi evden zorla çıkarırlar. Nanami de bir köpeğin saldırısından kaçarken sakin görünüşlü, ikna yeteneği yüksek bir adamla karşılaşır. Bu adam ona kendi evini verebileceğini söyler, Nanami de buna inanır ve onun evine gider ;ancak geldikleri yer tapınaktır ve tilki kulaklı bir  adam vardır. Fantastik anime severler için oldukça etkileyici bir fantastik anime olduğunu düşünüyorum. Buna ek olarak da en iyi romantik animelerden olduğu için romantik animeler listesinde kendisine yer veriyorum.

 MYANIMELIST PUANI: 8.17 

ilgini çekebilir >> Komedi Animeleri: Gülmekten Karnınız Ağrıtacak! 11+ Anime


10. Toradora! – Romantik Animeler

toradora!-ask-okul-anime
Romantik Okul Anime

Toradora! Lise öğrencisi Ryuuji Yakasu henüz lise 2. sınıfa yeni başlayacaktır. Normalde oldukça sevimli ve normal bir çocuk olmasına rağmen serseriymiş hissi veren yüzü onu insanlardan soyutlamaktadır. En yakın arkadaşı ve hoşlandığı kızın da aynı sınıfa düşmesinin verdiği mutlulukla ilerlerken Taiga Aisaka’ya çarpar. Taiga ise tamamen yanlız bir kişiliktir, kendi ailesi dahi onu sevmez. Başta oldukça gürültülü başlayan ilişkileri dışlanmışlıklarının ortaklığıyla olsa gerek oldukça güzel bir sevgi hikayesine dönüşecektir. Böylelikle en iyi aşk animeleri listemizde yerini alıyor

 MYANIMELIST PUANI: 8.18 


9. Maison Ikkoku

maison-ikkoku-tarihi-romantik-animeler
Tarihi Romantik Animeler

Maison Ikkoku, Genç yaşta dul kalmış Kyoko, kocasının kaybından sonra kayınpederinin yerine ikkoku adlı apartmandaki yöneticiliği yapmaya başlar. Herkes tecrübeli bir yönetici beklerken karşılarında genç bir bayanı görmek herkesi etkiler. Hatta Godai ise ilk görüşte aşkın varlığına Kyoku’yu gördükten sonra inanmaya başlar ancak ne Godai kendini ifade edebilir ne de Kyoko vefat eden kocasını unutabilir. Yer yer ağlatıp yer yer güldürecek sizlere romantizmi sonuna kadar yaşatacak bir animedir.

 MYANIMELIST PUANI: 8.19 


8. Emma: A Victorian Romance

emma_a-victorian-romance-tarihi-romantik-animeler
Tarihi Romantik Animeler

Emma: A Victorian Romance, 19. yüzyıl İngiltere’sinde geçen hikayede, hizmetçi Emma ile harika bir İngiliz erkeği olan William arasında geçen aşkı anlatıyor. Her ne kadar aşk kazansa da bu statü farkını insanlara kabul ettirmeleri koly olmayacaktır. Tarih konulu romantik animeleri severler için en iyi romantik animelerin yer aldığı listemize eklemiş bulunmaktayım.

 MYANIMELIST PUANI: 8.19 


7. Nodame Cantabile

nodame-cantabile-ask-okul-anime
Romantik Okul Anime

Nodame Cantabile, Nadome, bir piyano koleji öğrencisidir ;ancak onun için notlardan ziyade zevkine göre çalmak önemlidir çünkü kendisi anaokulu öğretmeni olmayı istemektedir. Shininichi ise aynı koleyin en yetenekli öğrencisidir. Çok iyi keman ve piyano çalar. Bu ikili birbirini tamamen şans eseri tanır ve oldukça güzel bir aşk hikayesine döner. Biraz tatlı biraz gülün ama oldukça eğlenceli.. Müzikle ilgili anime severlerin özellike izlemesi gerektiğini düşündüğüm buna ek olarak da romantizmi kalbinizin en derin köşelerine kadar hissettirebilecek bir anime olduğu için listemize eklemiş bulunmaktayım.

 MYANIMELIST PUANI: 8.31 


6. Erased – Romantik Animeler

erased-romantik-animeler
Romantik Animeler

Erased, Satoru bir şeyleri biliyor ancak neyi bildiğini bir türlü hatırlayamıyor. Geçmişte yaşadığı bir olay sanki onu kendisine çekiyor ancak bu olayın ne olduğuna dair en ufak bir fikri yok. Günün birinde kendini geçmişte bulur ve 18 yıl önce kaybolan kız arkadaşını ve tüm olan biteni hatırlar. Şimdiki halinizle ilk okul yıllarınıza döndüğünüzü düşünün. İşler sandığınız kadar kolay olur muydu?

 #  Esasında romantik anime olmasa da kurulan kurgu ve anlatılmak istenen hikaye oraya bağlandığı için bu kategoride değerlendirdim. Netflix yapımı harika bir romantik anime önerisi olduğunu düşünüyorum. Aşkı en iyi anlatan en iyi aşk animelerinden olduğunu düşünüyorum zirâ kalben temiz sevmek nasıl olur bunu güzelce gösteriyor.

 MYANIMELIST PUANI: 8.34 


5. Nana – Romantik Animeler

nana-romantik-okul-anime
Romantik Okul Anime

Nana, Nana’nın erkek arkadaşı bundan bir sene evvel güzel sanatlar akademisine kayıt yapmış ve Tokyo’ya gitmiştir. Nana ise erkek arkadaşının yanına gitmek için oldukça sıkı çalışmış, para biriktirmiştir. Nana Tokyo’ya erkek arkadaşının yanına giderken trende Osaki ile tanışacaktır. Osaki ise kendisinden tamamen farklı bir kızdır. Bu ikili trenden indikten sonra Tokyo da tekrardan karşılacaktırlar ve oldukça etkileyici bir öykü yaşayacaklar. Aşk, kariyer ve birbirinden eğlenceli birçok olay. En iyi aşk animelerinden birisidir. Dramı animeleri ve aşk animeleri listemizde de yerini almış bir animedir.

 MYANIMELIST PUANI: 8.47 

ilgini çekebilir >> Ecchi Anime Önerileri: En Cesur 18+ Ecchi Animeler


4. Tatami Galaxy

tatami-galaxy-romantik-anime-onerileri
Romantik Animeler

Tatami Galaxy, Kyoto da üniversite okumakta olan kahramanımızın mühendislik okuyan başka bir üniversite öğrencimize romantik anlamlar taşıyan sözler vermeye başlamasını ve bu sözleri verdikten sonra görevlerin sonuçları daima o kıza olan ilgisiyle örtüşür. Romantik okul anime önerileri arayanlar için oldukça sağlam bir romantik anime olduğunu düşünüyorum.

 MYANIMELIST PUANI: 8.60 


3. Violet Evergarden – Romantik Animeler

violet-evergarden-romantik-dram-anime
Romantik Dram Anime

Violet Evergarden, Violet resmen savaşlarda kullanılmak için yetiştirilen yetim bir kızdı. Uzunca yıllar savaştı, harika bir savaş makinesiydi. Yıllarca emrini aldığı Binbaşı Gilbert’a çok büyük bir hayranlık duyuyordu. Büyük bir savaşın ardından Violet’in de diğer insanlar gibi bir hayat yaşaması gerekiyordu ancak bunu yapabilir miydi? Acaba Binbaşı Gilbert’e karşı hissettiklerinin adı neydi? Aşkın dahi anlamını bilmeyen bir kız…

 #  Romantik animeler listemize, görsel şölen sayılabilecek bir animeyle devam edelim. Violet Evergarden özellikle müzik ve çizimleriyle gönlünüze taht kuracak. Buna eminim.

 MYANIMELIST PUANI: 8.65 


2. Shigatsu wa Kimi no Uso (Your Lie in April)

your-lie-in-april-romantik-okul-anime
Romantik Okul Anime

Shigatsu wa Kimi no Uso (Your Lie in April), Henüz daha çocuk olmasına rağmen çok başarılı piyanist olan Arima Kousei, çok sevdiği bir yakınını kaybetmesinin ardından bir çöküşün içersine girmiştir. İki sene geçmiş ve artık piyanoya elini dahi sürmüyordur. Tanıştığı bir kız onu eski ve başarılı yıllarına geri dönderebilecek midir?

 #  Romantik anime sevenlerin mutlaka göz atması gerektiğini düşünüyorum.

 MYANIMELIST PUANI: 8.70 


1. Clannad: After Story

clannad_after-story-tarihi-romantik-animeler
Tarihi Romantik Animeler

Clannad: After Story, Tomoya Okazaki için hayat oldukça kötü bir hâl almıştır, artık arkadaşları yoktur ve yalnızdır. Tıpkı kendisi gibi hiçbir arkadaşı olmayan Nagisa Furukawa ile tanıştıktan sonra hayatı tamamen değişir. Nagisa’ya her ne kadar ilgi göstermiyor gibi gözükse de işler tam olarak öyle olmamaktadır

 MYANIMELIST PUANI: 8.95 

ilgini çekebilir >> En Çok İzlenen Animeler! Tüm Zamanların ENLERİ


Romantik animeler, anime severler için en sevilen türler arasında yer alır. Bu tür animeler, izleyicilerin kalbini fethetmekte ve onları aşka dair heyecanlı hikayelere ortak etmektedir. Romantik anime önerileri arasında özellikle izleyicilerin ilgisini çekenler, aşkın güçlülüğünü ve zorluklarını anlatan hikayelerdir. Bu yazıda, romantik anime önerileri arasında yer alan en iyi animeler hakkında bilgi verdik.


Listelerine de göz atmayı unutmayın..!

Ayrıca animelerin Myanimelist puanlarına göre sıralandığını unutmayn

İlgili Makaleler

8 Yorum

 1. Bu listeden izlediklerimi eleştiriyim de bu nasıl anime demeyin. ”Wotaku ni Koi wa Muzukashii” ve ”Kamisama Hajimemashita” alışılması zor olduğu için ilk bölümlerden bıraktım çok sevdirmedi kendisini. Ama ”Kamisama Hajimemashita” fanları gerçekten fazlaca var belki devam ederseniz seversiniz ama ben ısınamadım. ”Kaichou Wa Maid-Sama” , ”Toradora!” ve ”Yahari Ore no Seishun Love Comedy wa Machigatteiru” çerezlik animeler. Tam anlamıyla öylesine izlediğim ve asla tekrar izlemiyeceğim animeler. Şimdi gelelim efso romantik animelere sırasıyla söyleyemiyceğim: 1)Shigatsu wa Kimi no Uso (Your Lie in April)(en iyi animelerimden)
  2)Violet Evergarden (sevdiği adam kaybolduğu için yüz yüze bir aşk göremiyoruz genellikle ve duyguların anlamını arayan bir kadın en iyi animelerimdendir)
  3)Erased (erased gerçekten bir başyapıt ama romantiklikten ziyade bilim kurgu daha ön planda ama kesinlikle izlenmesi gereken bir anime)
  4)ReLife (kardeşim romantik konulu animeler arasında bu neden listede yok, 2 3 tane dandik anime koymuşsun(dalgasına yazdım alınmayasın sayfan iyi imiş sevdim), keşke bana zor beğenen bir anime ustasından öneri alsaydın(öneri istersen yazarım seve seve gerçekten zor beğenen bir insanım)
  5)Koe no Katachi (yine efso bir yapıt,üsttekilerden tek farkı film olması)
  6)Kimi no Na wa (aynı şekilde efso bir film)
  7)Josee to Tora to Sakana-tachi (yine efso bir film)

  Şu 7 animeden 1 tanesine kalitesiz diyecek insan yoktur en az 4ü sizi derinden etkiler nokta.

 2. Bu listedeki Clannad ve Kimi ni Todoke hiç unutamadıklarımdan, gerçekten bu ikisini özellikle izlemenizi öneririm bir de admn romantik anime önerileri diye liste yapmışsın erasedi izledim ben zaten kısa bişi hiç romantik anime değil ki daha çççok gizem bilim kurgu gibi.

 3. Romantik animelerden Your lie in april ile anime izlemeye başlamıştım. Şu an bu listedeki tüm romantik anime leri izlemişimdir yani. Kanlı animeler izlemeye başladım.

 4. Loved this post! As a romantic at heart, I can’t get enough of these adorable animations. The Dragon and the Phoenix one is my personal favorite, it’s so sweet and nostalgic. Thanks for sharing these gems, Umutvadi!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu