AnimeListeler
Trend

Yeni Başlayanlar İçin Anime Önerileri EN Çok İzlenenler 2024

Animeye Yeni Başlayanlara Öneriler 2024

Yeni başlayanlar için anime önerileri 2024 için oluşturduğum bu listede sizler için birbirinden güzelanimeleri derledim. Anime izlemeye yeni başlayanlara öneriler listemizdeki animeler sıralamadan bağımsız tamamen keyfi olarak numaralandırmıştır. İlginizi çeken animeden gönül rahatlığıyla izlemeye başlayabilirsiniz

Listeyi inceledikten sonra mutlaka yer almasını düşündüğünüz yeni başlayanlar için anime önerlerini yorum alanını kullanarak yazabilirsiniz.


18. Bleach – Yeni Başlayanlar için Anime Önerileri

bleach-en-cok-izlenen-animeler
en iyi animeler

Bleach Konusu: 15 yaşındaki hayaletleri görme yeteneğine sahip lise öğrencisi Ichigo Kurosaki’nin yaşamını anlatır. Rukia Kuchiki adındaki Ölüm Meleği günün birinde Kötü Ruhu takip ederken Ichigo ile karşılaşır. Kötü Ruhla savaşırken yaralandığı için güçlerini Ichigo’ya vermek zorunda kalır. Böylece Ichigo ve Rukia’nın maceraları başlar. Birlikte Kötü Ruhları arar, düzensiz ruhlar üzerinde ruh gömme işlemi yani Konsoh yapar ve onları Ruh Toplumu’na yollarlar.


17. Fumetsu no Anata e

fumetsu-no-anata-e-anime-tavsiyeleri

Fumetsu no Anata e Konusu: Gizemli ölümsüz bir varlık dünyaya küre olarak iner. Bu varlık etrafındaki nesnelerin şeklini alabilmektedir. Gökten inerken bir kara indikten sonra bir taşa dönüşür. Yanına bir kurdun gelmesiyle de kurdun şeklini alır. Yaşadıkları Tundrada bir çocukla tanışır ve efsane bir maceraya atılırlar.


16. Chainsaw Man

yeni-baslayacaklara-anime-onerileri-chainsaw-man

Chainsaw Man Konusu: Denji için işler oldukça kötü durumdadır. Babasından kalan borç ödenemeyececeği kadar fazladır, Denji de yakuzalardan borç alır. Bu borcu da ödemesinin mümkünatı yoktur. Her şey tam da kötü gitmeye başlamışken Pochita adında bir köpeği kurtarır. Bu köpek sayesinde iblis avına başlar ve iyi para kazanıp borçlarını ödemeye başlar ancak birgün Denji yaşamını yitirir ve ona can borcu olan Pochita, Denji’nin yaşaması için kendini feda eder ve Denji’yi diriltir ancak işler oldukça karmaşıklaşmıştır çünkü Denji artık Pochita’nın testere güçlerinin sahibi olmuştur.


15. Your Lie in April

your-lie-in-april-romantik-okul-anime
Romantik Okul Anime

Shigatsu wa Kimi no Uso (Your Lie in April) Konusu: Henüz daha çocuk olmasına rağmen çok başarılı piyanist olan Arima Kousei, çok sevdiği bir yakınını kaybetmesinin ardından bir çöküşün içersine girmiştir. İki sene geçmiş ve artık piyanoya elini dahi sürmüyordur. Tanıştığı bir kız onu eski ve başarılı yıllarına geri dönderebilecek midir?

Yeni başlayanlar için anime önerileri listemize Romantik anime sevenlerin ya da sevebileceğini düşünenlerin gönül rahatlığıyla başlayabileceği bir anime ile başlıyoruz.


14. Erased – Yeni Başlayanlar İçin Anime Önerileri

erased-romantik-animeler
Romantik Animeler

Erased Konusu: Bundan tam 18 yıl önce daha ilk okul yıllarında Satoru Fujinuma’nun sınıfından bir kız çocuğu öldürülmüştü, ne polisler suçluyu yakalayabilmişti ne de bir ipucu bulabilmişti. Bu da kahramanımızda her ne kadar derin psikolojik yaralar açsa da bu olayı aslında hatırlamama seviyesine getirmişti. Satoru bir gün kendini geçmişe yolculuk yaparken bulur ve olayı hatırlamaya bu arkadaşını kurtarmaya çalışmaya başlar. Mini bir anime olan Erased, Netflix yapımı bir anime olmakla beraber taktiri fazlasıyla toplamıştır. En iyi animeler listemizde yer bulması da kaçınılmazdır. Yeni başlayanlar için anime önerileri listemize ve kısa animeler listemize Erased’i de eklemiş bulunuyorum.


13. Slam Dunk

slam-dunk-en-cok-izlenen-animeler
en güzel animeler

Slam Dunk Konusu: Slam Dunk, hiç basketbol izlememiş insanlara basketbolu sevdiren, hiç anime izlememiş insanlara da animeleri sevdiren bir animedir. En iyi animeler ve En iyi spor animeleri listelerinde de yer aldı. Basketbola ilginiz varsa ve anime izlemeye yeni başlayan birisi iseniz Slam Dunk’u hiç kaçırmayın derim.


12. Jujutsu Kaisen *

Jujutsu-kaisen-anime-tavsiyeleri

Jujustu Kaisen Konusu: Itadori oldukça güçlü bir öğrencidir. Herkes onun bu fiziksel gücüne karşın oldukça şaşkındır. Bir gün lanetler arkadaşına saldırır ve o esnada Itadori lanetlerden arkadaşını korumak için İki Yüzlü Hayalet’in parmağını yer ve böylece o lanetin gücünü kendi bedenine alır. Büyücülerin en güçlüsü Satoru Gojo’nun yardımıyla lanetlerle savaşan bir okul olan Tokyo Metropolitan Teknik Büyücülük Lisesi’ne kaydolur. Belki de en güçlü laneti bedenine hapseden Itadori acaba bu laneti kontrol edebilecek midir?

 #  En iyi animeler listemizde de almış bir anime olan Jujutsu Kaisen’i yeni başlayanlar için anime önerileri listemize de gözüm kapalı ekliyorum. Zirâ benim gibi güncel ve oldukça estetik çizimleri olan animeleri seven birisi iseniz direkt uyum sağlayacak ve bağımlısı olacaksınız.


11. Dr. Stone – Yeni Başlayanlar İçin Anime Önerileri

dr-stone-yeni-baslayanlar-icin-anime-onerileri

Dr. Stone Konusu: Hepimiz, küçüklüğümüzde belki de şimdilerde keşke zaman biraz dursa demişizdir ya hani, Dr. Stone’nin bu kadar ilginç bir konusu var, günün birinde harika bir ışık patlaması olur ve tüm insanlık taşlaşır ancak birkaçbin yıl sonra liseli Taiju uyanır ve insanlığın yeni kaderini çizmek için çalışmalara başlar.

Dr. Stone animesinin bu günlerde 2. sezonu çıkıyor ve gerçekten de izleyen herkes farklı stildeki çizim tekniklerine hayran kalıyor. Yeni Başlayanlar için Anime Önerileri listemize Dr. Stone’yi gönül rahatlığıyla koyabilirim.

ilgini çekebilir >> En İyi Animeler: Mutlaka İzlemiş Olman Gerekenler 20+


10. Dororo

dororo-yeni-baslayanlar-icin-anime-onerileri

Dororo Konusu: Bir gün ulusunuz kuraklık ve açlığın kötü yüzüyle karşılaşıyor ve sizin de bu ulusun lordu olarak bir şeyler yapmanız gerekiyor; ancak doğru yoldan şaşıp merhamet tanrısına ihanet edip şeytanlarla anlaşma yapıyorsunuz ve şeytanlar size bolluk bereketi veriyor ama yeni doğan oğlunuzun bedenini ve uzuvlarını çalıyorlar. Hiyakkimaru doğduğu andan itibaren uzuvsuz, hatta etsizdir, ailesi ona yaptığı zulüm yetmezcesine onu bir sepete koyup göle koyuyorlar ancak Hiyakkimaru bu sefer şanslı olmalı ki iyi bir insanla karşılaşıyor, Hiyakkimaru büyüdükçe farkediyor ki şeytanların ondan çaldığı uzuvları şeytanları alt ederek geri alabiliyor. Bu hikayeye de masum ama bi o kadar yaramaz Dororo da eklenince onlarca bölümü bir oturuşta izleyiveriyorsunuz. Anime izlemeye yeni başlayanlar için oldukça sağlam bir anime olduğunu düşünüyorum.


9. Fate/Zero – Yeni Başlayanlar İçin Anime Önerileri

fate-zero-yeni-baslayanlar-icin-anime-onerileri

Fate Zero Konusu: Öyle bir savaş düşünün ki gerçekten en asil ailelerin katıldığı bir büyücü turnuvası, belirli sayıda bu asil büyücüler her büyücü gerçekte var olmuş dünya tarihine derinden dokunmuş insanları çağırıp bu büyücü turnuvasına katılıyor ancak bu insanların hepsinin özel güçleri var. Yuvarlak masa şövalyelerinden Excalibur’un sahibi Kral Arthur, Gılgamış, İskender ve daha fazlası. Bu savaşın galibi büyücünün ödülüyse istediği şeyi ona veren bir kupadır. Peki sen bu turnuvaya katılsaydın, 1 dileğini gerçekleştirecek bu kupa için insanları öldürür müydün ya da kupayı kazanırsan onunla neler yapardın?

Fate/Zero ile Fate serisinin ilk animesini kesinlikle Yeni başlayanlar için Anime önerileri listesine eklemem gerekliydi, sevmeniz durumunda devam serilerini de izleyebilirsiniz, son sezonlarında stüdyo değişiyor ve efsane grafiklere sahip savaş sahneleri izliyorsunuz.


8. Sword Art Online

sword-art-online-yeni-baslayanlar-icin-anime-onerileri
en çok izlenen animeler

 

Sword Art Online Konusu: Hepimiz bir gün oynadığımız oyunun içine sıkışıp kalmayı hayal ettik, ancak gerçek manada sıkışıp kalmaksa en son isteyeceğimiz şeydi, bu oyundan kurtuluşu ve belki de oyunda sevdiğin kişiyi kurtarma öyküsü gerçekten anime izlemeye yeni başlayanlar için anime önerileri listesinde mutlaka olmalıydı


7. Vinland Saga – Yeni Başlayanlar İçin Anime Önerileri

vinland-saga-yeni-baslayanlar-icin-anime-onerileri

Vinland Saga Konusu: Vikinglerin en iyi kahramanlarından birinin evladı olan Thorfinn, intikam isteğini yerine getirmek için yeteneklerini geliştireceği savaş alanlarında çocukluğunu geçirir.

Kimse 2019 yılının en iyi animelerinden biri olmasını beklemiyordu ancak izleyenler üzerinde oldukça etkili hisler uyandıran Vinland Saga’yı Yeni başlayanlar için Anime Önerileri listesine koymasaydım olmazdı

En İyi Animeler: Mutlaka izlenmesi Gereken 22 Anime listeme de göz atın.


6. Fullmetal Alchemist: Brotherhood

fullmetal-alchemist-en-iyi-animeler
en çok izlenen animeler

 

Fullmetal Alchemist Brotherhood Konusu: Hepimiz kimya dersinde simya işlemeye başladığımızda hayallere daldık, acaba simyacılar gerçekte var mıydı, ve acaba metalleri bükebilip birbirlerine dönüştürebiliyorlar mıydı? Acaba ölümsüzlük bulunabilir miydi? Fullmetal Alchemist Brotherhood, müziklerinden, savaş sahnelerine, hikayesinden, atmosferine kadar bu merak ve heycan hislerini hissettiriyor.

Yeni başlayanlar için anime önerileri listemde her yaştan insana rahatlıkla önerebileceğim bir anime. Başyapıt animelerden biri.

ilgini çekebilir: Romantik Animeler: Gerçek Aşkı Yaşatan 20+ Anime.!


5. Akame ga Kill

akame-ga-kill-anime-oneri

Akame ga Kill Konusu: Gerek çizimler, gerek savaş sahneleri gerekse yaşattığı duygularıyla efsane bir anime, anime izlemek istiyorum, hangi animeyi izlemeliyim? Şeklinde soru soran herkese rahatlıkla önerebileceğim bir anime. Özellikle final savaşı ile akıllardan yıllarca gitmeyecek bir etki yaratıyor. Yeni başlayanlar için anime önerileri listemde mutlaka yer almalıydı.


4. Kimetsu no Yaiba (Demon Slayer)

demon-slayer-mutlaka-izlenmesi-gereken-animeler
en iyi animeler

 

Demon Slayer Konusu: Bir gün eve döndüğünde ailenin katlolduğunu görüyorsun bir tek kız kardeşin yaşıyor ve o da onlara dönüşmüş, aileni yiyen iblislere. Ailenin yasını tutamadan kız kardeşini iyileştirmenin bir yolunu aramaya başlıyorsun ve tam da hikaye böyle başlıyor..

Demon Slayer’in, Japonya da yarattığı etkiyi insanlar Pokemon‘a benzetmekte. Evet, her yerde! Satın aldığın silgi Demon Slayerli, Demon Slayerli çocuk menüleri, Demon Slayerli dondurmalar, yepyeni bir akım başlattı. Son zamanlarda gelmiş animeler içerisinde belki de bu etkiyi yaratabilen en iyi anime. Harika müzikleri gerek mizahi gerekse hüzünlü duyguları aynı anda yaşatması anime izleyicileri tarafından tam not aldı, bu vesileyle de yeni başlayanlar için anime önerileri konusunda kesinlikle ilk sıralarda.

ilgini çekebilir >> En İyi +18 İsekai Anime Önerisi! Güncel 2024 Animeler


3. Yakusoku no Neverland

yakusoku-no-neverland-anime-oneri

Yakusoku no Neverland Konusu: Dram, gizem ve birazcık da gerilim sevenler için harika bir anime olduğunu düşünüyorum. Aslında gerçek sandığınız hayat yaşadığınızdan çok farklı ve sizler avcı değil birer avsınız, bu konuyu gerçekten duyguları çok iyi işleyerek gerek çizimleri gerekse yarattığı ambiyansıyla hissettiren Yakusoku no Neverland, yeni başlayacaklara anime önerileri listesinde mutlaka olması gereken bir animedir.


2. Shingeki no Kyojin

attack-on-titan-en-iyi-animeler
en çok izlenen animeler

 

Shingeki no Kyojin Konusu: Neden devasa surlarla çevrili bir yerde yaşıyoruz, dışarıda başka bir hayat var mı? deniz adında bir şey okumuştum acaba gerçek mi, meraklı 3 yakın arkadaş olan Eren, Armin ve Mikasa’nın kendi aralarında sorduğu sorulardı bunlar. Ta ki o gün gelip de devasa boyuttaki bir devin, aslında onları korudu ortaya çıkan en dıştaki suru yıkana kadar, evet dışarda devler var ve bu devler insanları yiyorlar, neden devler var ve neden bize saldırıyorlar ve kapıdaki dev gedik devlerin içeri girmesini sağladı, acaba insanlık kurtulabilecek mi?

> Yeni başlayanlar için anime önerileri listemizdeki en beğenilen animelerden biri olduğunu belirtmeliyim.

ilgini çekebilir >> Harem Animeleri: EN ÇEKİCİ Kızların İçinde Olduğu 18+ Anime


1. Death Note – Yeni Başlayanlar İçin Anime Önerileri

death-note-en-iyi-animeler
en güzel animeler

 

Death Note Konusu: Bir gün yolda yürürken önünüze bir defter düşseydi ve bu deftere adını yazdığınız kişi, yazdığınız şekilde ölecek olsaydı? Bu deftere birilerinin adını yazar mıydınız ya da yazacak olsanız kimin adını yazardınız?

Yeni Başlayanlar için anime önerileri serimizin birinci sırasında Death Note var, ben ve benim gibi milyonlarca insan Death Note izleme serüveninin ardından anime izlemeye başlamıştır. O kadar derin ve güzel bir konusu var ki yaş fark etmeksizin başına oturan her insanın bir sürü bölümü aynı anda izlemesine neden olmaktadır. Anime izlemeye başlayanlar için öneriler arıyorsanız mutlaka izlemeniz gereken bir anime olduğunu söylemeliyim

>> En iyi animeler: Mutlaka izlenmesi gereken animeler <<


Evet, yeni başlayanlar için anime önerileri listemizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Animeye yeni başlamış kişiler için animeler derlemesinin yer aldığı bu listemizi beğendiyseniz mutlaka;

Listelerine de göz atmayı unutmayın.. Ayrıca > Anime < kategorimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Yakusoku no Neverland son sezonundan sonra, yeni başlayanlar için anime önerileri listende olmayı hak etmiyor.

  2. Katıldığımı söylemeliyim, finali her ne kadar kötü olsa da tam olarak anime izlemeye yeni başlayanlar için önerilebilecek bir anime olduğunu düşünüyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu