AnimeListeler
Trend

Yeni Başlayanlar İçin En İyi Anime Önerileri -2022

Yeni başlayanlar için anime önerileri için oluşturduğum bu listede sizler için birbirinden güzelanimeleri derledim. Yeni başlayanlar için animeleri, diğer listelerimde olduğu gibi doğru bir sırayla paylaşabilmek adına animeleri, düşükten yükseğe doğru myanimelist puanına göre SIRALAMADIM. Bunun sebebi Yeni başlayanlar için anime önerileri listemizin daha çok, anime izlemeye yeni başlayanlara hitap etmesi ve benim bu durumu öznel bir durum olarak görmem. O yüzden sıralamadan bağımsız olarak animeleri izleyebilirsiniz.

Listeyi inceledikten sonra mutlaka yer almasını düşündüğünüz yeni başlayanlar için anime önerlerini yorum alanını kullanarak yazabilirsiniz.

Reklam:

15. Your Lie in April

your-lie-in-april-romantik-okul-anime
Romantik Okul Anime

Shigatsu wa Kimi no Uso (Your Lie in April) Konusu: Henüz daha çocuk olmasına rağmen çok başarılı piyanist olan Arima Kousei, çok sevdiği bir yakınını kaybetmesinin ardından bir çöküşün içersine girmiştir. İki sene geçmiş ve artık piyanoya elini dahi sürmüyordur. Tanıştığı bir kız onu eski ve başarılı yıllarına geri dönderebilecek midir?

Yeni başlayanlar için anime önerileri listemize Romantik anime sevenlerin ya da sevebileceğini düşünenlerin gönül rahatlığıyla başlayabileceği bir anime ile başlıyoruz.


14. Erased – Yeni Başlayanlar İçin Anime Önerileri

erased-romantik-animeler
Romantik Animeler

Erased Konusu: Bundan tam 18 yıl önce daha ilk okul yıllarında Satoru Fujinuma’nun sınıfından bir kız çocuğu öldürülmüştü, ne polisler suçluyu yakalayabilmişti ne de bir ipucu bulabilmişti. Bu da kahramanımızda her ne kadar derin psikolojik yaralar açsa da bu olayı aslında hatırlamama seviyesine getirmişti. Satoru bir gün kendini geçmişe yolculuk yaparken bulur ve olayı hatırlamaya bu arkadaşını kurtarmaya çalışmaya başlar. Mini bir anime olan Erased, Netflix yapımı bir anime olmakla beraber taktiri fazlasıyla toplamıştır. En iyi animeler listemizde yer bulması da kaçınılmazdır. Yeni başlayanlar için anime önerileri listemize kısa animeler ve aynı zamanda sır perdesinin aralandığı (gizem animeleri) severler için Erased’i de ekliyorum.


13. Slam Dunk

slam-dunk-en-cok-izlenen-animeler
en güzel animeler

Slam Dunk Konusu: Her ne kadar Kuroko no Basket ile rakip ve aynı zamanda benzer bir anime olduğu düşünülse de bunun çok büyük bir yanılgı olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Slam Dunk, hiç basketball izlememiş insanlara basketballı sevdiren, hiç anime izlememiş insanlara da animeleri sevdiren bir animedir. En iyi animeler listemizde mutlaka Slam Dunk’a da yer ayırmalıydık. Kendisi en iyi spor animelerinin başında gelmektedir. Basketbola ilginiz varsa Slam Dunk’u hiç kaçırmayın derim ancak benim gibi çok da ilgili değilseniz ancak anime izlemeye yeni başlayan birisi iseniz harika bir anime önerisi olduğunu unutmayın.


12. Jujutsu Kaisen

Jujutsu-kaisen-anime-tavsiyeleri

Jujustu Kaisen Konusu: Itadori oldukça güçlü bir öğrencidir. Herkes onun bu fiziksel gücüne karşın oldukça şaşkındır. Bir gün lanetler arkadaşına saldırır ve o esnada Itadori lanetlerden arkadaşını korumak için İki Yüzlü Hayalet’in parmağını yer ve böylece o lanetin gücünü kendi bedenine alır. Büyücülerin en güçlüsü Satoru Gojo’nun yardımıyla lanetlerle savaşan bir okul olan Tokyo Metropolitan Teknik Büyücülük Lisesi’ne kaydolur. Belki de en güçlü laneti bedenine hapseden Itadori acaba bu laneti kontrol edebilecek midir?

 #  En iyi animeler listemizde de almış bir anime olan Jujutsu Kaisen’i yeni başlayanlar için anime önerileri listemize gözüm kapalı ekliyorum. Zirâa benim gibi güncel ve harika çizimleri olan animeleri seviyorsanız direkt başlayın.


11. Dr. Stone – Yeni Başlayanlar İçin Anime Önerileri

dr-stone-yeni-baslayanlar-icin-anime-onerileri

Dr. Stone Konusu: Hepimiz, küçüklüğümüzde belki de şimdilerde keşke zaman biraz dursa demişizdir ya hani, Dr. Stone’nin bu kadar ilginç bir konusu var, günün birinde harika bir ışık patlaması olur ve tüm insanlık taşlaşır ancak birkaçbin yıl sonra liseli Taiju uyanır ve insanlığın yeni kaderini çizmek için çalışmalara başlar.

Dr. Stone animesinin bu günlerde 2. sezonu çıkıyor ve gerçekten de izleyen herkes farklı stildeki çizim tekniklerine hayran kalıyor. Yeni Başlayanlar için Anime Önerileri listemize Dr. Stone’yi gönül rahatlığıyla koyabilirim.


10. Dororo

dororo-yeni-baslayanlar-icin-anime-onerileri

Reklam:

Dororo Konusu: Bir gün ulusunuz kuraklık ve açlığın kötü yüzüyle karşılaşıyor ve sizin de bu ulusun lordu olarak bir şeyler yapmanız gerekiyor; ancak doğru yoldan şaşıp merhamet tanrısına ihanet edip şeytanlarla anlaşma yapıyorsunuz ve şeytanlar size bolluk bereketi veriyor ama yeni doğan oğlunuzun bedenini ve uzuvlarını çalıyorlar. Hiyakkimaru doğduğu andan itibaren uzuvsuz, hatta etsizdir, ailesi ona yaptığı zulüm yetmezcesine onu bir sepete koyup göle koyuyorlar ancak Hiyakkimaru bu sefer şanslı olmalı ki iyi bir insanla karşılaşıyor, Hiyakkimaru büyüdükçe farkediyor ki şeytanların ondan çaldığı uzuvları şeytanları alt ederek geri alabiliyor. Bu hikayeye de masum ama bi o kadar yaramaz Dororo da eklenince onlarca bölümü bir oturuşta izleyiveriyorsunuz.

Hem sizi bu kadar üzen hem de kendine bu kadar hayran bırakan anime Dororo’yu daha geçenlerde bitirdim, gerçekten tadı damağımda kaldı derler ya tam olarak öyle oldu. Yeni başlayanlar için anime önerileri listemizde Dororo da kendine yer buluyor ancak şunu hatırlatmalıyım dram konusuna hassas iseniz bu anime size çok farklı duygular yaşatabilir


9. Fate/Zero – Yeni Başlayanlar İçin Anime Önerileri

fate-zero-yeni-baslayanlar-icin-anime-onerileri

Fate Zero Konusu: Öyle bir savaş düşünün ki gerçekten en asil ailelerin katıldığı bir büyücü turnuvası, belirli sayıda bu asil büyücüler her büyücü gerçekte var olmuş dünya tarihine derinden dokunmuş insanları çağırıp bu büyücü turnuvasına katılıyor ancak bu insanların hepsinin özel güçleri var. Yuvarlak masa şövalyelerinden Excalibur’un sahibi Kral Arthur, Gılgamış, İskender ve daha fazlası. Bu savaşın galibi büyücünün ödülüyse istediği şeyi ona veren bir kupadır. Peki sen bu turnuvaya katılsaydın, 1 dileğini gerçekleştirecek bu kupa için insanları öldürür müydün ya da kupayı kazanırsan onunla neler yapardın?

Fate/Zero ile Fate serisinin ilk animesini kesinlikle Yeni başlayanlar için Anime önerileri listesine eklemem gerekliydi, sevmeniz durumunda devam serilerini de izleyebilirsiniz, son sezonlarında stüdyo değişiyor ve efsane grafiklere sahip savaş sahneleri izliyorsunuz.


8. Sword Art Online

sword-art-online-en-cok-izlenen-animeler
en çok izlenen animeler

 

Sword Art Online Konusu: Hepimiz bir gün oynadığımız oyunun içine sıkışıp kalmayı hayal ettik, ancak gerçek manada sıkışıp kalmaksa en son isteyeceğimiz şeydi, bu oyundan kurtuluşu ve belki de oyunda sevdiğin kişiyi kurtarma öyküsü gerçekten anime izlemeye yeni başlayanlar için anime önerileri listesinde mutlaka olmalıydı


7. Vinland Saga – Yeni Başlayanlar İçin Anime Önerileri

vinland-saga-yeni-baslayanlar-icin-anime-onerileri

Vinland Saga Konusu: Vikinglerin en iyi kahramanlarından birinin evladı olan Thorfinn, intikam isteğini yerine getirmek için yeteneklerini geliştireceği savaş alanlarında çocukluğunu geçirir.

Kimse 2019 yılının en iyi animelerinden biri olmasını beklemiyordu ancak izleyenler üzerinde oldukça etkili hisler uyandıran Vinland Saga’yı Yeni başlayanlar için Anime Önerileri listesine koymasaydım olmazdı

En İyi Animeler: Mutlaka izlenmesi Gereken 22 Anime listeme de göz atın.


6. Fullmetal Alchemist: Brotherhood

fullmetal-alchemist-en-iyi-animeler
en çok izlenen animeler

 

Reklam:

Fullmetal Alchemist Brotherhood Konusu: Hepimiz kimya dersinde simya işlemeye başladığımızda hayallere daldık, acaba simyacılar gerçekte var mıydı, ve acaba metalleri bükebilip birbirlerine dönüştürebiliyorlar mıydı? Acaba ölümsüzlük bulunabilir miydi? Fullmetal Alchemist Brotherhood, müziklerinden, savaş sahnelerine, hikayesinden, atmosferine kadar bu merak ve heycan hislerini hissettiriyor.

Yeni başlayanlar için anime önerileri listemde her yaştan insana rahatlıkla önerebileceğim bir anime. Başyapıt animelerden biri.


5. Akame ga Kill

akame-ga-kill-anime-oneri

Akame ga Kill Konusu: Gerek çizimler, gerek savaş sahneleri gerekse yaşattığı duygularıyla efsane bir anime, anime izlemek istiyorum, hangi animeyi izlemeliyim? Şeklinde soru soran herkese rahatlıkla önerebileceğim bir anime. Özellikle final savaşı ile akıllardan yıllarca gitmeyecek bir etki yaratıyor. Anime önerileri, yeni başlayanlar için anime önerileri listemde mutlaka yer almalıydı.


4. Kimetsu no Yaiba (Demon Slayer)

demon-slayer-mutlaka-izlenmesi-gereken-animeler
en iyi animeler

 

Demon Slayer Konusu: Demon Slayer, Japonya da yarattığı etkiyi insanlar Pokemona benzetmekte. Evet, her yerde! Satın aldığın silgi Demon Slayerli, Demon Slayerli çocuk menüleri, Demon Slayerli dondurmalar, yepyeni bir akım başlattı. Son zamanlarda gelmiş animeler içerisinde belki de bu etkiyi yaratabilen en iyi anime. Harika müzikleri gerek mizahi gerekse hüzünlü duyguları aynı anda yaşatması anime izleyicileri tarafından tam not aldı, bu vesileyle de anime önerileri konusunda kesinlikle ilk sıralarda.

Bir gün eve döndüğünde ailenin katlolduğunu görüyorsun bir tek kız kardeşin yaşıyor ve o da onlara dönüşmüş, aileni yiyen iblislere. Ailenin yasını tutamadan kız kardeşini iyileştirmenin bir yolunu aramaya başlıyorsun ve tam da hikaye böyle başlıyor..

bknz: Isekai anime önerileri: Mutlaka izlenmesi gereken isekai animeler


3. Yakusoku no Neverland

yakusoku-no-neverland-anime-oneri

Yakusoku no Neverland Konusu: Dram, gizem ve birazcık da gerilim sevenler için harika bir anime olduğunu düşünüyorum. Aslında gerçek sandığınız hayat yaşadığınızdan çok farklı ve sizler avcı değil birer avsınız, bu konuyu gerçekten duyguları çok iyi işleyerek gerek çizimleri gerekse yarattığı ambiyansıyla hissettiren Yakusoku no Neverland, yeni başlayacaklara anime önerileri listesinde mutlaka olması gereken bir anime, şu anda 2. sezonu yayınlanıyor ve oldukça heycanlı devam ediyor.

Reklam:

2. Shingeki no Kyojin

attack-on-titan-en-iyi-animeler
en çok izlenen animeler

 

Shingeki no Kyojin Konusu: Neden surların içersinde yaşıyoruz, acaba dışarıda ne gibi şeyler bizleri bekliyor, deniz diye bir şey duymuştum gerçek mi, meraklı 3 yakın arkadaş olan Eren, Armin ve Mikasa’nın kendi aralarında sorduğu sorulardı bunlar. Ta ki o gün gelip de devasa boyuttaki bir devin en dıştaki suru yıkana kadar, evet dışarda devler var ve bu devler insanları yiyorlar, neden devler var ve neden bize saldırıyorlar!!?

Anime izlemeye başlamadan önce arkadaş çevremde  hem İngilizcesi “Attack on Titan”ı hem de Japoncası “Shingeki no Kyojin”i onlarca defa duymuştum. Bir iki bölüm izleyip de konusunu öğreneyim dediğimde kendimi koskocaman bir anime serüveni içerisinde buldum, hala serisi devam etmekte olan Attack on Titan’ın şu an da final sezonu olan 4. sezonu yayınlanmakta ve gerek Japonya gerekse Dünya çapında izleyici kitlesiyle oldukça zirvelerde bulunmakta, işte bu yüzden yeni başlayacaklara anime önerileri listemde ilk iki sırada verdim


1. Death Note – Yeni Başlayanlar İçin Anime Önerileri

death-note-en-iyi-animeler
en güzel animeler

 

Death Note Konusu: Bir gün yolda yürürken önünüze bir defter düşseydi ve bu deftere adını yazdığınız kişi ölecek olsaydı? Bu deftere birilerinin adını yazar mıydınız ya da yazacak olsanız kimin adını yazardınız?

Yeni Başlayanlar için anime önerileri serimizin birinci sırasında Death Note var, ben ve benim gibi milyonlarca insan Death Note izleme serüveninin ardından anime izlemeye başlamıştır. O kadar derin ve güzel bir konusu var ki yaş fark etmeksizin başına oturan her insanın bir sürü bölümü aynı anda izlemesine neden olmaktadır. Anime öneri konusunda eğer izlemediyseniz tereddütsüz oturup başlamanızı öneririm

En iyi animeler: Mutlaka izlenmesi gereken animeler

Reklam:

Evet, yeni başlayanlar için anime önerileri listemizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Animeye yeni başlamış kişiler için animelerin yer aldığı bu listemizi beğendiyseniz mutlaka

Listelerine de göz atmayı unutmayın..! | SON.

2 Yorum

  1. Yakusoku no Neverland son sezonundan sonra, yeni başlayanlar için anime önerileri listende olmayı hak etmiyor.

  2. Katıldığımı söylemeliyim, finali her ne kadar kötü olsa da tam olarak anime izlemeye yeni başlayanlar için önerilebilecek bir anime olduğunu düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu