KoreListeler
Trend

En İyi Kore Dizileri: Tüm Zamanların En İyi 20+ Kore Dizisi

Kore dizileri severler için hazırladığım bu listeyi oluştururken en iyi Kore dizileri, en çok izlenen Kore dizileri ve mutlaka izlenmesi gereken Kore dizileri‘nin en iyilerini seçmeye özen gösterdim. En iyi Kore dizileri listemizi oluşturken dizileri IMDb puanlarına göre sıralamaya özen gösterdim.

En iyi Kore dizileri listemizdeki eksik, yanlış gördüğünüz yerleri veya varsa mutlaka izlenmesi gereken kore dizilerini yorum alanını kullanarak bizimle paylaşabilirsiniz.

Reklam:

16. God’s Gift: 14 Days – Kore Dizileri

god_s-gift-14-days-mutlaka-izlenmesi-gereken-kore-dizileri

God’s Gift: 14 Days Konusu: Onlarca duyguyu bir arada yaşamanıza neden olacak God’s Gift: 14 Days dizisi, Bilim kurgu teması ağırlıktadır. Kızı kaçırılmış ve öldürülmüş bir anneyi anlatıyor. Çocuğunu kaybeden anneye yas tutarken harika bir şans doğuyor. İstediği zamana gidebiliyor ancak zaman oldukça kısıtlıdır. Kızını yaşatabilmek için attığı tüm adımları özenle seçmek zorunda çünkü attığı her adım zamanla yarışıyor. En iyi Kore dizileri listemizde yerini alan God’s Gift: 14 Days, daha önce fantastik Kore dizileri listemizde yerini almıştı.

God’s Gift: 14 Days Türü: Fantastik, Gizem, Gerilim

 IMDb Puanı: 8,2 


15. The 1st Shop of Coffee Prince

the-1st-shop-of-coffee-prince-en-cok-izlenen-kore-dizileri

The 1st Shop of Coffee Prince Konusu: Komedinin ağır bastığı bir dizidir. Ailesini geçindirmek için küçük yaşlardan beri büyük yükler edinmiş bir kızı konu alıyor. Dışarıdan bakıldığında bile erkeğe benzeyen kız, bunu fırsata dönüştürebileceğini fark ediyor. Zengin bir ailenin Amerika’da ikamet eden torunu, evlilik baskılarından kurtulmak için ailesine eşcinsel olduğunu söylüyor ve erkek sandığı kızımızı rol yapması için tutuyor. Bununla birlikte seyahatini kısa tutup erkenden Amerika’ya dönmeyi düşünüyor ancak işler hiç de umduğu gibi gitmiyor. En çok izlenen Kore dizileri‘nin yer aldığı bu listede size komediyle dramayı aynı anda yaşatacak bir dizidir.

The 1st Shop of Coffee Prince Türü: Komedi, Drama, Romantik

 IMDb Puanı: 8,2 


14. Secret Garden

secret-garden-kore-serileri

Secret Garden Konusu: Bir gün uyandınız ancak bir başkasının bedenindesiniz. Eminim hepimiz bunu yaşamayı hayal etmişizdir. Ancak ne gibi duygular yaşatacağını hiçbirimiz bilmiyoruz. En iyi Kore dizilerinden biri olan Secret Garden bana göre mutlaka izlenmesi gereken Kore Dizileri‘nden birisidir.

Secret Garden Türü: Komedi, Drama, Fantastik

Reklam:

 IMDb Puanı: 8,2 

bknz: Fantastik Kore Dizileri


13. City Hunter

city-hunter-dizisi

City Hunter Konusu: Babasını öldüren kişiyi öldürmek amacıyla eğitilen bir adamın hikayesini izleyeceksiniz. Gizem, korku ve polisiye Kore dizileri severleri en önden sıraya almak gerekiyor. İntikam, aksiyon konulu Kore dizilerini severler için en iyi Kore dizileri listemize eklemiş bulunmaktayım.

City Hunter Türü: Aksiyon, Romantik, Gerilim, Polisiye

 IMDb Puanı: 8,2 


12.  I Hear Your Voice

i-hear-your-voice-dizisi

I Hear Your Voice Konusu: Eğer bir suç işlemiş ve yargılanıyorsanız. Mahkeme de sizi savunması amacıyla bir avukat tutmanız gerekmektedir. Maddi durumunuz iyi değilse avukat tutamazsınız. İşte bu durumda devlet sizi savunması için bir avukat atar ancak suçlu olma durumu çok yüksek kişilerin avukatlığını kimse yapmak istemez. İşte bu gibi insanları savunmak için bir ekip oluşturuluyor. Ekibin üyelerinden birisinin ağızı çok bozuk olmasına rağmen bir o kadar cesur ve komik bir hanımefendi. Diğer üyesi ise işini fazla ciddiye alan erkek. Ekiplerine bir gün çok genç birisi katılır. Daha 19 yaşındadır. Yaşına aldırış etmeyin çünkü çok yeteneklidir. Bu üçlünün efsane duruşma sahneleri sizleri duygudan duyguya sürükleyecektir. En iyi Kore dizileri listelerinin hemen hemen hepsinde yer alabilecek güzellikte bir dizidir.

I Hear Your Voice Türü: Komedi, Fantastik, Drama

 IMDb Puanı: 8,2 


11. Innocent Defendant – Kore Dizileri

innocent-defendant-dizisi

Innocent Defendant Konusu: Hemen hayal edin! Gözlerinizi açtığınızda hapistesiniz ve idam hükmü yemişsiniz. Ancak aklınızda olan bitene dair en ufak bir anı yoktur. Yani nasıl buraya düştüğünüzü hatırlamıyorsunuz. Suçunuz da eşiniz ve çocuğunuzu öldürmek. Acaba ortada bir oyun mu var? Yoksa gerçekten de eşini ve çocuklarını sen mi öldürdün? Sır perdesinin aralandığı Kore dizilerini sevenler için en iyi Kore dizileri listemize eklemiş bulunmaktayım.

Reklam:

Innocent Defendant Türü: Drama, Gizem, Gerilim

 IMDb Puanı: 8,2 

bknz: Mini Kore Dizileri


10. Misty

misty-dizisi

Misty Konusu: Go Hye-Ran ve Kang Tea-Wook adlarındaki iki çiftimiz, artık evliliklerindeki eski güçlü bağı bulamamaktırlar. Bu bağ günün birinde Go Hye-Ran’ın cinayet şüphelisi olması ve eşinin suçsuzluğuna derinden inanan avukat eşi Kang Tea-Wook tarafından savunulmasıyla değişecek midir? Uzun zamandır gizem konulu bu kadar güzel kore dizisi izlemediğimi söylemeliyim. En iyi Kore dizileri listesi yapılıyorsa bana göre Misty o listede mutlaka olmalıdır.

Misty Türü: Drama, Gizem, Romantik

 IMDb Puanı: 8,2 


9. Vagabond

vagabond-kore-dizileri

Vagabond Konusu: Yeğenine babalık yapan Cha Gun, yeğeninin Fas’a giderken uçağının düşmesi ve uçaktaki herkesin ölmesi sebebiyle yıkılmıştır. Hava yolu şirketi ölenlerin tanıdıklarını Fas’a getirir. Yeğeni uçaktayken Cha Gun’a video gönderir. Cha Gun’da yeğeninin olduğu videoda olan bir kişiyi Fasta görür. Cha Gun ve tanıştığı ajan Go Haeri ile durumu araştırırken efsane aksiyon ve gerilim içinde gezeceksiniz. En çok izlenen Kore dizilerinden birisidir ve ayrıca mutlaka izlemeniz gereken bir dizi olduğunu da söylemeliyim.

Vagabond Türü: Aksiyon, Gizem, Gerilim

Reklam:

 IMDb Puanı: 8,3 


8. Welcome To Waikiki – Kore Dizileri

welcome-to-waikiki-guney-kore-dizisi

Welcome To Waikiki Konusu: Pansiyon işleten bir grup gencin öyküsünü anlatan Welcome To Waikiki dizisi. Bu gençlerin pansiyondan kazandıkları paralarla film çekmesini konu alıyor. Hayat çok zordu ancak bu gençleri asla vazgeçiremiyordu. Günün birinde bu pansiyona bi anne ile bebeği geliyor ve bu gençler aslında kendi zorluklarının hiç de zor olmadığının farkına varıyor. Hayatın acı yüzünü böyle derinden işleyip bu kadar da güzel tebessüm ettirebiliyorsa bu dizi olmuş demektir. Drama ve komedi konularını severler için en iyi Kore dizileri listemize eklemiş bulunmaktayım.

Welcome To Waikiki Tür: Komedi, Drama

 IMDb Puanı: 8,3 


7. My Love From The Stars

my-love-from-the-star-en-cok-izlenen-kore-dizileri

My Love From The Stars Konusu: Efsane bir bilim kurgu dizisi olan My Love From The Stars, uzaylı Do Min Joon’un hikayesini anlatıyor. Bu uzaylı 400 yaşında olmasıyla beraber çok uzun zamandır dünyada yaşıyor. Ancak insan ırkını hor görüyor. Taa ki Cheon Son Yi adlı oyuncuyu görene kadar. Kadına yanaşmak adına harcadığı çaba 400 yıllık ömründe harcadığı hiçbir çabaya benzemiyor. En çok izlenen Kore dizilerinden biri olan My Love From The Stars dizisine ayrıca Fantastik Kore Dizileri listemizde de yer vermiştim. O listeyi de incelemenizi öneriyorum.

Reklam:

My Love From The Stars Türü: Komedi, Drama, Fantastik,

 IMDb Puanı: 8,3 


6. Arthdal Chronicles

arthdal-chronicles-korean-diziler

Arthdal Chronicles Konusu: Gezegenimiz dünyada iki farklı ırk yaşamaktadır. Birisi biz, insanlarken diğeri Nweantallar’dır. Bu iki ırk arasında efsane bir savaş dönmektedir. Günün birinde insanlar tarafından asla bulunmaması gereken özel bir çocuk dünyaya gelir. Bu yüzden doğduğu yerden kaçar ancak günün birinde tekrardan dönmesi gerekmektedir. Acaba bu efsane savaşı bitirebilecek midir? Efsane aksiyon sahneleri sizlerin kalbinin atışını değiştirecektir. Fantastik ve tarih Kore dizileri severler için oldukça güzel bir dizi olduğunu ve mutlaka izlemeniz gereken Kore dizileri listenize not almanızı tavsiye ettiğimi söylemeliyim.

Arthdal Chronicles Türü: Drama, Fantastik, Tarih

 IMDb Puanı: 8,4 

bknz: Tarihi Kore Dizileri


5. Bridal Mask – Kore Dizileri

bridal-mask-en-cok-izlenen-dizileri

Bridal Mask Konusu: Kore’nin Japonya sömürgesi altında olduğu dönemleri anlatan Bridal Mask dizisi. Böyle bir ortaya çıkan Gaktisal adındaki süper kahraman Korelileri Japonlardan koruma öyküsünü konu almaktadır. Dizinin yaşattığı duyguları o kadar yoğun ki sizleri duygudan duyguya gezdirecektir. Fantastik ve tarih Kore dizileri severler için oldukça güzel bir dizi olduğunu ve mutlaka not almanızı tavsiye ettiğimi söylemeliyim.

Bridal Mask Türü: Aksiyon, Tarih, Romantik

 IMDb Puanı: 8,5 


4. Healer

healer-mutlaka-izlemen-gereken-kore-dizileri

Healer Konusu: İzleyenleri bir bir ters köşe yapan Healer dizisinde umduğunuz heyecanı bulacağınızı düşünüyorum. Genç bir muhabir geçmişindeki olaylara dönüp yeniden baktığında geçmişteki olayların gerçek boyutunu görüyor. Artık doğru bildiği çoğu şey yanlıştır ve bu hikayedeki heyecanı ve komiklikleri aynen size yansıtmaktadır. Healer En çok izlenen Kore dizilerinden birisidir.

Healer Türü: Aksiyon, Komedi, Suç

 IMDb Puanı: 8,5 


3. Moon Lovers – Scarlet Heart: Ryeo

moon-lovers-scarlet-heart-ryeo2-en-cok-izlenen-kore-dizileri

Moon Lovers – Scarlet Heart: Ryeo Konusu: Genç bir kız gözünü açtığında kendisini Kore Hanedanlığı döneminde bulmuştur. Kore dizilerinde eksik olmayacak tek şey aşk ise bu sefer kızın prense olan aşkıdır. Ancak bu aşkın önündeki en büyük engel ZAMANDIR. Kendisine Tarihi Kore dizileri, Fantastik Kore dizileri gibi diğer listelerimde de yer verdim ve bu listelerin de hepsinde başı çekmiş bir dizidir. Zirâ En İyi Kore Dizileri listemizde de başı çeken bir dizi.

Moon Lovers – Scarlet Heart: Ryeo Türü: Drama, Fantastik, Tarih

 IMDb Puanı: 8,6 


2. Signal

signal-mutlaka-izlenmesi-gereken-kore-dizileri

Signal Konusu: Dizideki çoğu vaka gerçek vakalardan esinlenilmiş olan Signal dizisinde bir dedektif telsizindeki bir frekansta seksenlerdeki başka bir dedektifle iletişim kuruyor. Suçluları yakalamak için seksenlerdeki dedektifle iş birliği yapan dedektifin efsane fantastik dizisini izlemeyi herkese öneriyorum. Mutlaka izlemeniz gereken Kore dizilerinden birisidir.

Signal Türü: Suç, Drama, Fantastik

 IMDb Puanı: 8,7 


1. Chuno – Kore Dizileri

chuno-the-slave-hunters-korean-series

Chuno Konusu: Daha çok tarihi bir dizi havası yayan Chuno, geçmişte Güney Kore Halkının çektiği acıları anlatmaktadır. Köle avcılar ve maceralarını anlatan bu dizi Kore dizi tarihinin en beğenilen dizilerinden birisidir. İşte bu yüzden en çok izlenen Kore dizileri listemde yer verdim. Ayrıca tarihi Kore dizilerini seviyorsanız kaçırmamanız gereken bir yapım olduğunu söylemeliyim.

Chuno Türü: Aksiyon, Drama, Tarih

 IMDb Puanı: 8,8 

bknz: Mini Kore Dizileri


Bonus En İyi Kore Dizileri

Yorum alanına sevdiğin, Mutlaka izlenmesi gereken Kore dizilerini yazarak sevdiğin diziyi bonus Kore dizileri bölümüne eklenmesini sağlayabilirsiniz.

1. Crash Landing On You (2019-2020)

crash-landing-on-you-en-cok-izlenen-kore-dizileri

Crash Landing On You Konusu: Romantik, kore dizilerini seviyorsanız ve bununla birlikte sevdiğiniz dizinin kendine has bir konusunun olmasını istiyorsanız tam sizlik bir dizi. Güney Kore’nin zengin ailelerinden birinin varisi Yoon Se-ri ile Kuzey Koreli Asker Ri Jeong-hyeok arasında geçen yasak aşkı konu alıyor.

 #  Mutlaka izlemeniz gereken kore dizileri ve 2019-2020 yıllarında en çok izlenen Kore dizilerinden

 IMDb Puanı: 8,7 


2. W: Two Worlds (2016)

w-two-worlds-mutlaka-izlenmesi-gereken-kore-dizileri

W: Two Worlds Konusu: Fantastik ögelere sahip romantik dizi severler adına mutlaka izlemeniz gereken kore dizilerinden. Cerrah, kalp cerrahı olan Oh Yeon-joo; babasının kaybolmasından sonra onun ofisine gider ve babasının çizdiği bir çizgi romanın içine çekilir ve ardından ciddi bir cinayet soruşturmasının içinde bulur kendini. En çok izlenen güney kore dizileri listeme bonus bölümünden girmeye hak kazanmış bulunuyor.

 IMDb Puanı: 8,1 


3. Guardian: The Lonely and Great God (2016-2017)

goblin-en-yüksek-puanli-kore-dizileri

Guardian: The Lonely and Great God Konusu: Dizi genel olarak Goblin ismiyle de bilinen bir dizidir. Evlenene kadar lanetlenmiş bir generalin, geçmiş yıllarda kurtardığı Ji Eun-tak arasındaki hüzünlü aşk hikayesini anlatıyor. Mutlaka izlemeniz gereken Kore dizilerinden biri olduğunu düşünüyorum. Kore dizilerini seven bir kişinin mutlaka izlemesi gerektiği dizilerden biridir. Bu nedenle en iyi Kore dizileri listemize eklemiş bulunmaktayım.

 IMDb Puanı: 8,6 


4. Hospital Playlist – Kore Dizileri

hospital-playlist-en-cok-izlenen-guney-kore-dizileri

Hospital Playlist Konusu: Günümüzde “Mucize Doktor” gibi dizilerinin türemesinin ardından insanların hastane dizilerine ve ortamına oldukça heveslendiğini ve sevdiğini gören yapımcıların yapmış olduğu bir başka Hastane dizisi. Harika dostluğa sahip beş doktorun etrafında dönen bu dizi, doktorluğu ve çektikleri çileleri anlatıyor. Dizinin diğer dizilerden ayrılan en büyük yanı ise bu beş arkadaş kendilerine bir müzik grubu kuruyorlar. Harika arkadaşlık ortamı, oldukça başarılı bir komedi dizisi arayanlara duyrulur. Kendisi en iyi Kore dizileri listemize sonradan giriyor.

 IMDb Puanı: 8,7 


En iyi Kore dizileri listemizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. En çok izlenen Kore dizileri listemizi yaparken dizileri puanlamaya göre düşükten yükseğe doğru sıralama yaptık. Mutlaka izlenmesi gereken Kore dizileri listemizi beğendiyseniz daha önce oluşturduğum aşağıdaki;


listelere de göz atmayı unutmayın. Eğer Korece’ye ve Kore Kültürüne meraklıysanız aşağıdaki;


yazılarıma da göz atmanızı öneriyorum. Kesinlikle detaylı araştırılmış ve sizler adına oldukça faydalı yazılardır. | SON.

İlgili Makaleler

9 Yorum

  1. Hospital Playlist’i de ekleyebilir misin acaba? Kendisi mutlaka izlenmesi gereken kore dizilerinden, kaç defa izlediğimi sayamadım

  2. Admin şimdi bu Mutlaka izlenmesi gereken kore dizileri mi? Yoksa en çok izlenen kore dizileri mi? Bi onu bi onu yazmssın anlayamadım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu