AnimeListeler
Trend

En İyi İsekai Anime Önerileri!! – 2024

İsekai Anime Önerileri, Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi 22 İsekai Animesi

İsekai anime önerileri, isekai animeler Japon animelerinde son dönemlerde oldukça popüler olan bir tür. Bu tür animelerde, bir karakterin modern dünyadan başka bir dünyaya, dimensiyona veya zamana geçişini izleyebilirsiniz. Aşağıda sizler için seçtiğimiz en iyi isekai isekai animeler ve çok bilinmeyen isekai animeler özenle seçilmiş ve en yüksek puanlı isekai animeleri içermektedir.

Isekai Anime Önerileri listemizde ayrıca çok bilinmeyen isekai animeler de yer almakta.


Isekai Anime Nedir?

Isekai anime nedirisekai anime Japon kültüründe yaygın olarak izlenen bir türdür ve genellikle bir karakterin başka bir dünya, dimensiyon veya zamandaki bir hayatını anlatır. Bu tür animeler, karakterin bir önceki hayatının aksine, yeni bir hayatının başlangıcını konu alır ve genellikle fantastik elementler içerir. Örneğin, bir karakterin modern dünyadan bir fantastik dünyaya geçişini ve orada yeni bir hayat kurmaya çalışmasını anlatan “Sword Art Online” ve “No Game No Life” gibi animeler isekai türüne dahildir.


21. Knight’s & Magic

knight_s-&-magic-en-guzel-isekai-animeler
Mutlaka İzlenmesi Gereken Isekai Animeler

Knight’s & Magic Konusu: Otaku bir genç, başka boyuttaki bir dünyaya Eru adıyla reenkarne olur. Bu dünyada Gölge Şövalye adında insana benzer robot silahlar vardır. Eru ve dostları, bu robotları kullanmak istemektedirler. Knight’s & Magic, En iyi isekai animeler listemizde bonuslar kısmından yerini alıyor.

 MYANIMELIST PUANI: 6.93 


20. I’ve Been Killing Slimes for 300 Years and Maxed Out My Level

i-have-been-killing-slimes-for-300-years-and-maxed-out-my-level-konusu

I’ve Been Killing Slimes for 300 Years and Maxed Out My Level Konusu: Bir ofis çalışanı, sıradanlaşmış ofis çalışma hayatına son verir. Öldükten sonra ölümsüz bir cadı olarak reenkarne olur. İlk başlarda uğraşması gereken hedefler slimeler gibi basit hedeflerdir ancak bu canlılar çok az level puanı getirmektedir ancak yüzyıllar boyunca yaptığınız zaman sonuç yine aynıdır. Kendini maximum seviyeye ulaşmış olarak bulur ancak bu durum ve getirileri onu korkutmaktadır, kendini her ne kadar gizlemeye çalışsa da bu durum ortaya çıkar.

 #  Yorumlarda istek olarak gelen isekai anime “I’ve Been Killing Slimes for 300 Years and Maxed Out My Level”i ve konusunu oldukça beğenmiş bulunmaktayım. Sizlere de gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum. (Slime Taoshite 300-nen, Shiranai Uchi ni Level Max ni Nattemashita)

 MYANIMELIST PUANI: 6.94


19. Sword Art Online – Isekai Anime Önerileri

sword-art-online-en-cok-izlenen-animeler
en çok izlenen animeler

Sword Art Online Konusu: Birçok isekai animede bulunan oyunun içinde kalma durumu bu sefer de sword art online animesinde Swort Art Online oyununda gerçekleşir. Kafalarına takılan VR’lar ile oyuna katılan oyuncular artık oyundan çıkamayacaklarını öğrenirler. Başlıklarını çıkaranları VR başlıkları öldürecektir. Yani artık oyuna sıkışmış durumdadırlar. Sadece 100. kattaki bossu öldürenler dışarı çıkabilecektir. Diğerlerinden farklı olarak Sword Art Online animesinde romantizim konusu da sık sık ele alınmaktadır. Kendisi en iyi isekai animeler listesi yapılsa en yüksek puanlı isekai animelerden birisi olmasa da en çok tanınan animelerden biridir.

 MYANIMELIST PUANI: 7.03 


18. Maoyuu Maou Yuusha

maoyuu-maou-yuusha-isekai-anime-onerileri

Maoyuu Maou Yuusha Konusu: İnsanlar ve şeytanlar amansız bir savaşın içersindedirler. İnsanların kahramanı bir gün şeytan kralını öldürmek için kalesine gizlice sızar ancak kral kahramanla savaşmak yerine onu ortak düşmana karşı savaşma konusunda ikna eder böylece insanlar ve şeytanlar arasında kalıcı bir barış getirme amacına koyulurlar.

 MYANIMELIST PUANI: 7.03 


17. Oda Nobuna no Yabou – Isekai Anime Önerileri

oda-nobuna-no-yabou-paralel-dunyada-gecen-animeler
Mutlaka İzlenmesi Gereken Isekai Animeler

Oda Nobuna no Yabou Konusu: Yoshiharu bir lise öğrencisidir. Zamanda yolculuk yapar ve Sengoku dönemi Japonya’ya gelir. Bu evrende ünlü ve güçlü generaller vardır ve hepsi de kadındır. Diyarı feth etmek için Nobuna ile tanışır. Nobuna ona Maymun lakabını takar ve birlikte dünyayı feth etme maceralarına atılırlar. Mutlaka izlenmesi gereken başka dünyada geçen animelerden biridir.

 MYANIMELIST PUANI: 7.04 


16. Hai to Gensou no Grimgar

hai-to-gensou-no-grimgar-isekai-animeler
Isekai Anime Önerileri

Hai to Gensou no Grimgar Konusu: Kendisi de dahil çevresindeki hiç kimse, adından başka hiçbir anıya sahip değildi. Koskocaman bir karanlık, burası neresi, biz kimiz ve neden buradayız? Karanlıktan çıktıktan sonra fark ediyordu ki bir tür video oyunun içindelerdi. Bu dünyaya kendini hazırlamak için dövüşmeyi öğrenmiş, gruplar kurmuş ve Grimgar dünyasına adım atmış birçok insan vardı. Maceranın sonu nereye varmaktaydı ve bu macera ondan ne istemekteydi… Bilim kurgu ve oyun severler için, isekai anime önerileri listemizde mutlaka yer alması gerektiğini düşündüğüm bir anime.

 MYANIMELIST PUANI: 7.08 

ilgini çekebilir >> En İyi Animeler: Mutlaka İzlemiş Olman Gerekenler 20+


15. Digimon Adventure

digimon-adventure-isekai-anime-listeleri
Isekai Anime Önerileri

Digimon Adventure Konusu: Yedi arkadaş, yaz kampında tatil yapmaktadırlar. Birden bir fırtına başlar, fırtınanın dinmesiyle beraber gökten 7 nesne düşer ve bu nesneler aslında birer anahtardır. Nesneleri ellerine aldıktan sonra başka bir dünyaya çekilirler. Burası Dijital Dünya’dır. Kendilerini bekleyen 7 digimon ile tanışıp kendi dünyalarına dönmenin yolunu ararlar, tabi bu esnada da dijital dünyayı kötü digimonlardan korumaları gerekmektedir.

 #  Çocukluğumuzu kasıp kavuran pokemon ile kardeş tür sayılabilirler. Çocuklarınızla rahatlıkla izleyebilirsiniz. Kendi açımdan en iyi isekai animelerden biridir. Parelel evren ve başka dünyada geçen anime kategorilerini oldukça iyi temsil etmektedir.

 MYANIMELIST PUANI: 7.11 


14. Gate: Jieitai Kanochi nite, Kaku Tatakaeri

gate_jieitai-kanochi-nite-kaku-tatakaeri-isekai-animeler
Isekai Anime Önerileri

Gate: Jieitai Kanochi nite, Kaku Tatakaeri Konusu: Tokyo, Ginza da bir geçit belirir. Bu geçitten geçen orta dünya canavarları, Tokyo’nun dört bir yanına akın edip insanları öldürmeye başlarlar. Artık Tokyo’daki insanların çoğu ölmüştür. Japon Savunma Gücü’nden Yoji ve küçük bir asker grubu geçidin ardına geçerler. Bu dünyanın bir ejderha tarafından yıkıldığını fark ederler. Ejderhanın bu yıktığı dünyada sağ kalan bir elf kızı da artık bu grupla birlikte maceraya atılır. Mutlaka izlenmesi gereken başka boyutta geçen animelerden biridir.

 MYANIMELIST PUANI: 7.29 


13. Isekai no Seikishi Monogatari

isekai-no-seikishi-monogatari-en-guzel-isekai-animeler
Isekai Anime Önerileri

Isekai no Seikishi Monogatari Konusu: Kenshi Masaki, bir gün Geminar adlı başka bir evrene çağrılır. Kenshi kendisini bu dünyaya kimin çağırdığını bilmez ancak kendi dünyasına geri dönebilmek için her yolu da denemeye razıdır. Bunun farkına varan gizli güçler ise ona bir görev vermek ister ve bunun karşılığında dünyaya döndürme sözü verirler. Görevleri ise Kraliçe Lashara’yı öldürmek. İzlediğim en iyi isekai animelerden biri olan Isekai no Seikishi Monogatari, Isekai anime önerileri listemizde de yerini alıyor.

 MYANIMELIST PUANI: 7.43 


11. Hataraku Maou-sama! – Isekai Anime Önerileri

hataraku-maou-sama-isekai-animeler-listesi
En İyi Isekai Animeler

Hataraku Maou-sama! Konusu: Şeytan Kral Sadao, Emilia tarafından bozguna uğratılmış ve günümüz Tokyo’suna gönderilmiştir. Şeytan Kral’ın fetih güçleri Tokyo’da işe yaramazdır. Part-time bir iş bulur ve kendi kendine yeten bir birey haline gelmeye çalışır. Mutlaka izlenmesi gereken isekai animelerdendir.

 MYANIMELIST PUANI: 7.54 


10. Drifters

drifters-isekai-animeler-listesi
En İyi Isekai Animeler

Drifters Konusu: Toyohisa Shimazu girdiği savaşta ölümcül yara almıştır. Ölmek üzeredir, kan kaybederek yürürken kendini birsürü kapının olduğu bir koridorda bulur. Orada oturan gözlüklü birisi vardır ve onu beklemektedir. Toyohisa’yı en yakın kapıya yönlendirir. Artık başka bir evrene gelmiştir. Orada kendisi gibi güçlü savaşçılarla karşılaşır. Bu savaşçıların grubunun adı ise Drifters’dir. En iyi isekai animelerden biri olduğunu ve mutlaka izlemeniz gerektiğini söylemeden geçmeyeceğim.

 MYANIMELIST PUANI: 7.57 


9. Overlord

overlord-paralel-dunyada-gecen-animeler
En İyi Isekai Animeler

Overlord Konusu: Popüler online oyun Yggdrasil bir gün kapatılır. Momonga ise oyundan çıkmamaya karar verir. Oyunun son gününde geçmişi yaad etmek için oyundan çıkmamaya karar veren Mononga oyunun kapanış süresi içerisinde oyunda tıkılı kalıp dışarı çıkamaz ve eline Ainz Ool Gown ‘ un asasını alarak adını Ainz Ool Gown olarak değiştirir, neler olup bittiğini anlamak ve oyundan çıkmanın bir yolunu aramaktadır. NPC (oyunun içinde yer alan cansızkarakterler) duygulara sahip olmaya başlarlar. Momonga’nın bu yeni oyun dünyasını ele geçirme hikayesini mutlaka izlemeniz gerektiğini düşünüyorum. Başka boyutta geçen animeler arasında en iyilerinden olduğunu söylemeden edemeyeceğim.

 MYANIMELIST PUANI: 7.63 


8. Log Horizon – Isekai Anime Önerileri

log-horizon-mutlaka-izlenmesi-gereken-isekai-animeler
En İyi Isekai Animeler

Log HorizonKonusu: Elder Tales adında fantezi ve rol yapma oyunudur. Yeni bir güncellemenin ardından 30.000 oyuncu oyunun içinde mahsur kalır. Shiroe bu dünyada hayatta kalmak için “Log Horizon” adlı klanı kurar.. Paralel dünya animelerini sevenler sevenler için harika bir öneri olacağını düşündüğüm için. Isekai anime önerileri listesinde kendisine de yer veriyorum.

 MYANIMELIST PUANI: 7.68 

ilgini çekebilir >> Harem Animeleri: EN ÇEKİCİ Kızların İçinde Olduğu 18+ Anime


7. Tate no Yuusha no Nariagari

tate-no-yuusha-no-nariagari-isekai-anime-onerileri
En İyi Isekai Animeler

Tate no Yuusha no Nariagari Konusu: Iwatani Naofumi, 3 kişiyle birlikte efsane ekipmanlara sahip olacakları paralel bir evrene çağırılırlar. Bu üçü arasından en tecrübesiz ve en az yeteneklisi Iwatani’dir. Diğerleri Iwatani’ye ihanette bulunurlar. Iwatani ise büyük bir yemin eder ve bu ihanetin intikamını alacağını söyler. Artık onun kaderi harika bir intikam hikayesine dönüşmüştür. Isekai anime önerileri listemizde 6. sıradan yerini alıyor.

 MYANIMELIST PUANI: 7.86 


7. Inuyasha

Inuyasha-en-guzel-isekai-animeler
Isekai Anime Önerileri

Inuyasha Konusu: Higurashi Kagome, ailesi ile birlikte koruduğu tapınakta; annesi , dedesi, erkek kardeşi ve kedisiyle birlikte yaşıyordur. Bir gün kedisini kuyuda görür ve onu kurtarmaya çalışır ancak o esnada bir iblisin onu aşağı çekmesiyle birlikte Sengaku dönemi Japonya’sında bulur.. Paralel evrende geçen animelerden olan Inuyashe, isekai anime önerileri listemizde mutlaka yer almalıydı.

 MYANIMELIST PUANI: 7.86 

ilgini çekebilir >> En İyi Ecchi Anime Önerileri: Seksi ve Eğlenceli


6. Tensei shitara Slime Datta Ken

tensei-shitara-slime-satta-ken-isekai-anime-onerileri
Başka Dünyada Geçen Animeler

Tensei shitara Slime Datta Ken Konusu: Rimuru Tempest. Geçmiş yaşamında bir insandır, 37 yaşında bir soygun esnasında öldürülmüştür. Yeni yaşamında ise bir balçıktır. Eşsiz yetenekleri vardır, yeni adı Satou Mikami olan bu balçığın başından geçen efsane öyküye tanıklık edeceğiz. İsekai Anime Önerileri listemizde kendine rahatlıkla yer verebiliriz.

 MYANIMELIST PUANI: 7.89 


5. Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo!

kono-subarashii-sekai-ni-shukufuku-wo-isekai-anime-onerileri
Başka Dünyada Geçen Animeler

Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo! Konusu: Satou Kazuma bir trafik kazası sonucu hayatını kaybetmiştir, en azından kendisi öyle zannediyordu. Gözünü açtığında kendisine bir tanrıça Başka bir dünyaya gitmek ister misin? Ancak yanında tek bir şey götürebileceksin. Sorusunu yöneltiyor. Satou da öyleyse seni götürmek istiyorum şeklinde cevaplıyor. Satou reankarne olduktan sonra Şeytan Kral ile mücadeleye tutuşuyor. Oldukça eğlenceli bir anime olan Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo! paralel evdende geçen yani en iyi animelerden.

 MYANIMELIST PUANI: 7.98 

ilgini çekebilir >> Romantik Animeler: Gerçek Aşkı Yaşatan 20+ Anime.!


4. No Game No Life – Isekai Anime Önerileri

no-game-no-life-isekai-anime-onerileri
Başka Dünyada Geçen Animeler

No Game No Life Konusu: 2 Kardeş, Sora ile Shrio, oyun dünyasında oldukça ünlü kişilerdir. Bu iki kardeşe göre gerçek hayat da kocaman berbat bir oyundur. Bir gün Tanrı adındaki kişi bu iki kardeşi alternatif bir dünyaya çağırır. Bu dünya oldukça ütopiktir, bu dünyada savaşamak yasaktır. Her şeyin kararını oyunlar belirler. Sınırları bile… İnsalık ise oldukça aşağılanmış ve küçük şehirlere püskürtülmüştür. Acaba bu iki kardeş insanlığı kurtarabilecek mi? Mutlaka izlemeniz gereken isekai animelerden birisi olduğunu düşünüyorum.

 MYANIMELIST PUANI: 8.06 

ilgini çekebilir >> Yeni Başlayanlar İçin Anime Önerileri: EN İYİLER 2023


3. Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu

re_zero-kara-hajimeru-isekai-seikatsu-isekai-anime-onerileri
Başka Dünyada Geçen Animeler

Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu Konusu: Subaru Natsuki bir anda öteki dünyada çağrılır. Kimin tarafından çağıldığına dair en ufak fikri yoktur. Saldırıya uğrar ancak gümüş saçlı bir kız, kedisiyle birlikte onu kurtarır. Subaru artık ona iyilik borcunu ödemelidir. İkisi beraber ipuçları üzerinde çalışırken saldırıya uğrarlar ve Subarıyla kız öldürülür. Subaru artık “Ölümden Dönüş” yeteneğine sahiptir. Zamanı geri alıp ölümden öncesine gidebilmektedir. Acaba ona iyilik borcu olduğu kızı da kurtarabilecek midir? Kendisi Başka boyutta geçen animelerin en iyi örneklerinden biridir.

 MYANIMELIST PUANI: 8.12 


2. Youjo Senki

youjo-senki-isekai-anime-onerileri
Başka Dünyada Geçen Animeler

Youjo Senki Konusu: Japonya’nın en ünlü iş adamlarından biri olan kişinin ölümünün ardından tanrıyı kızdırdığı için yeniden küçük bir kız olarak dünyaya gelmişir. Savaşta ön safhalarda yer alan ve aynı zamanda da iyi bir büyücü olan bu kız. Sarı saçları, mavi gözleri ve açık ten rengiyle oldukça güzel olmasıyla birlikte, bir ordunun komutanı konumunda.

 #  Isekai animelere ilgi duymuş kişilerin mutlaka izlemesi gerektiği animelerdendir. En iyi isekai animeler listemizde mutlaka yer almalıydı.

 MYANIMELIST PUANI: 8.12 


1. Mushoku Tensei – Isekai Anime Önerilerimushoku-tensei-en-iyi-animeler

Mushoku Tensei Konusu: Geçmişte oldukça zorbalığa maruz kalan otaku, karşılaştığı bir durum esnasında kahramanlık denerken yaşamını kaybeder. Gözleri açtığında bir bebektir. Adı Rudeus Greyrat’dır. 30 yaşında bir zihne sahip olmasına karşın bir bebektir. Roxy adındaki bir büyücünün yardımıyla büyü öğrenmee başlar…

 #  Oldukça güzel bir isekai anime olan Mushoku Tensei’yi mutlaka izlemeniz animeler listesine gönül rahatlığıyla ekliyorum.

 MYANIMELIST PUANI: 8.36 


En İyi İsekai Animeler “Liste Halinde”

En çok beğenilen 20+ İsekai Anime

 1. Mushoku Tensei
 2. Youjo Senki
 3. Re: Zero Kara Hajimeru Isekai Seikatsu
 4. No Game No Life
 5. Kono Subarashii Sekai ni Shufuku wo!
 6. Tensei Shitara Slime Datta Ken
 7. Tate no Yuusha no Nariagari
 8. Log Horizon
 9. Overlord
 10. Drifters
 11. Hataraku Maou-sama!
 12. Inuyasha
 13. Isekai no Seikishi Monogatari
 14. Gate: Jieitai Kanochi Nite, Kaku Tatekaeri
 15. Digimon Adventure
 16. Hai to Gensou no Grimgar
 17. Oda Nobuna no Yabou
 18. Maoyuu Maou Yuusha
 19. Sword Art Online
 20. Knight’s & Magic
 21. I’ve Been Killing Slimes for 300 Years and Maxed Out My Level

Evet, isekai anime önerileri listemizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Paralel evrende geçen animeleri sıraladığımız yani başka bir boyutta, başka bir evrende geçen; en iyi isekai animeler beğendiğiniz animelerse mutlaka;

Myanlimelist puanlarına göre sıralanmış bu listemizi sevdiyseniz. Yukarıdaki listelerine de göz atmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

27 Yorum

 1. Kumo desu ga diye bir isekai anime var bu sene çıktı bunuda eklersen çok güzel olur çok güzel animeı

 2. bir ofis calisanı ölüyodu cadı olarak reankarde oluyodu sonrada 300 yıl yaşıyo sonrasında 2 tanede çocugu oluyordu animenin adını hatırlamıyorum ama bunuda koyarsanız bulursanız

 3. tsukimichi-moonlit fantasy / seirei gensouki / shinka no mi / isekai kizoku ni tensei suru / Arifureta Shokugyou de Sekai Saikyou / Maou-sama, Retry / Choujin Koukousei-tachi wa Isekai demo Yoyuu de Ikinuku you desu / Death March kara Hajimaru Isekai Kyousoukyoku / Isekai Maou to Shoukan Shoujo no Dorei Majutsu / Hyakuren no Haou to Seiyaku no Valkyria / Kenja no Mago / bu animelerin hepsi isekai listeye eklermisin. hepsi baya güzel animeler biraz fazla olabilir hepsi karmaşıkta olabilir ama ekle baya iyiler.

  1. Yorumun için teşekkürler,
   Öncelikle animeleri not ettim. Kısa bi araştırmanın ardından eklenmesi gerekenleri, listemizin bonus animeler bölümüne ekleyeceğim. Bu sırada sitemizde yer alan diğer anime önerileri listelerine erişmek istersen “Anime Önerileri” bağlantıyı kullanabilirsin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu