KoreListeler

Okul Konulu Kore Dizileri!! 16+ En İyi Kore Lise Dizileri

Okul Konulu Kore Dizileri ve Kore Lise Dizileri 2022

Okul konulu Kore dizileri severler için okul konulu Kore dizileri listemizi hazırlamış bulunmaktayım. Kore lise dizileri ve okul Kore dizileri sevenler bu listemizde; Lisede geçen Kore dizileri‘nden tutun da okul konulu romantik Kore dizileri’ne kadar alanında en iyi olan dizileri‘ni bulacak.

Listemizi IMDb puan sıralamasına göre düşükten yükseğe doğru sıralamış bulunmaktayım. Okul konulu Kore dizileri listemizde göremediğiniz dizileri yorum alanını kullanarak belirtip eklememe yardımcı olabilirsiniz..

Reklam:

16. Sassy Go Go – Okul Konulu Kore Dizileri

sassy-go-go-korean-lise-dizileri

 

Sassy Go Go Konusu: Oldukça etkileyici ve Romantik Komedi Kore Dizilerinden biri olan yapımdır. Gençlik Kore dizileri ve lise Kore dizileri severlerin mutlaka izlemesi gerektiğini düşünüyorum. Amigo takımı ve bu amigo takımının üyeleri etrafında geçmektedir. Okul konulu Kore dizileri severlerin mutlaka izlemesi gerektiğini düşünüyorum.

Türü: Romantik, Komedi, Okul, Gençlik

 IMDB Puanı: 7.4 


15. My ID is Gangnam Beauty

my-id-is-gangnam-beauty-korean-okul-dizileri

My ID is Gangnam Beauty Konusu: Çirkin olduğundan sürekli aşağılanmış ve zorbalığa uğramış birisidir. Bu durum artık canına tak etmiştir ve gidip estetik ameliyatı olur. Üniversiteye başlayan Mi-Rae’ye insanlar hiç de farklı davranmayacaktır. Gangnam Güzeli şeklinde kaba bir lakap takılmıştır. Dış güzelliktense iç güzelliğe önem veren birisi acaba onu bu durumun içinden kurtarabilecek midir? Okul konulu kore dizileri severler adına izlemeden geçmemenizi önerdiğim bir başka okul kore dizisi.

Türü: Romantik, Komedi, Okul, Dram

 IMDB Puanı: 7.5 

ilgini çekebilir >> En İyi Kore Dizileri: Tüm Zamanların En İyi 20+ Kore Dizisi


14. Mackerel Run

mackerel-run-romantik-okul-korean-diziler

Reklam:

Mackerel Run Konusu: Cha Gong Chan’ın lisedeyken kurduğu bir hayalle başlar. Harika, tanınmış bir futbolcu olmak istemektedir. Okulda da bu arzusunu gerçekleştirmek için spor koluna katılmıştır; ancak koçları çok sıkı biridir, oldukça sert ve kabadır. Tüm takımın yer aldığı bir futbol maçında sakatlanmıştır, kaşı açılır ve kanamaya başlar. Bu kan onun beynini dönderir ancak koç oyunda kalmasını devam etmesini ister. Cha Gong Chan ise devam edip harika bir gol atar ancak kendi kalesine… Kore lise dizileri severlere mutlaka izlemesi gerektiğini söyleyebilirim.

Türü: Komedi, Okul, Dram

 IMDB Puanı: 7.5 


13. The Heirs – Okul Konulu Kore Dizileri

heirs-korean-diziler

The Heirs Konusu: Adından da anlaşılacağı gibi genç mirasçılar ve oldukça sıradan bir aileden gelen insanların arkadaşlıklarını ve aralarında geçen aşk öyküsünü anlatıyor. Romantik komedi kore dizileri severler ve Okul Kore dizileri severlerin göz atmasını öneriyorum.

Türü: Komedi, Okul, Dram, Romantik, Gençlik

 IMDB Puanı: 7.5 


12. School 2017

school-2017-kore-lise-dizileri

School 2017 Konusu: Gerçek hayatta öğrencilerin yaşadıkları sıkıntıları, başbaşa kaldıkları acıları ve nasıl bir hayat yaşadıklarını konu alan bu dizimiz. Okul konulu Kore dizileri listemizde School dizilerinden en son çıkanı. Okul Kore dizileri sevenlerin kaçırmaması gerektiğini düşünüyorum.

Türü: Komedi, Okul, Dram, Romantik, Gençlik

 IMDB Puanı: 7.6 

ilgini çekebilir >> Mini Kore Dizileri: Türünün EN İYİSİ 18+ Kısa Kore Dizileri

Reklam:

11. Dream High – Okul Konulu Kore Dizileri

dream-high-okul-konulu-kore-dizileri

Dream High Konusu: Öğrencilerin sanat okulunda, olay ve kavgalarının öbür boyutundan bahsetmektedir. Şarkıcıların, dansçıların ve oyuncuların; kısaca tüm eğlence sektörünün gerçekte nasıl bir dert ile uğraştığını anlatmaktadır. Bu sebeple oldukça sevilen bir dizi olmuştur. Okul Kore dizileri seviyorsanız özellikle de Kore lise dizileri seviyorsanız kaçırmayın derim. Güney Kore hayranı insanların izleyip gerçekleri görmesinin önemli olduğunu düşünüyorum.

Türü: Komedi, Dram, Gençlik, Müzikal, Romantik

 IMDB Puanı: 7.6 


10. At Eighteen

at-eighteen-okulda-gecen-kore-dizi

At Eighteen Konusu: Choi Joon-Woo 18 yaşındadır ve okulunu değiştirip bir başka okula transfer olur. Transfer olduğu  yeni okulunda iki öğrencinin hayatının akışını değiştir, bu iki öğrenci içinde bulundukları oldukça sıkıntılı durumdan kurtulurlar. Okul konulu Kore dizileri sevenlerin, özellikle de Kore lise dizileri severlerin kaçırmaması gerektiği bir yapımdır.

Türü: Komedi, Dram, Gençlik, Romantik

 IMDB Puanı: 7.6 


9. Angry Mom – Okul Konulu Kore Dizileri

angry-mom-okulda-geçen-kore-dizi

Angry Mom Konusu: Okulda türlü zorbalıklara maruz kalan kızını kurtarmak amacıyla yeniden okula dönen bir anneyi ele almaktadır. Bu anne gençliğinde Busan’ın kabadayılarındandır. Kızının okulda ezildiğini görünce kollarını çemrer ve hemen kimliğini değiştirip liseye başlar. Kore lise dizileri arasından en ilginç konulu olanlarından biridir ve Kore okul dizileri sevenlerin mutlaka izlemesi gerektiği bir dizidir.

Reklam:

Türü: Komedi, Aile, Dram, Romantik

 IMDB Puanı: 7.6 

ilgini çekebilir >> Fantastik Kore Dizileri: EN İYİ Kore Bilim Kurgu Dizileri [2021]


8. Who Are You: School 2015

who-are-you-school-2015-kore-lise-dizileri-netflix

School 2015 Konusu: Özel lise Sekang’da geçen bu dizimizin konusu; Eun-Byeol, bu okulda oldukça popüler ve tanınan bir çocuktur. Bir gün esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolur. Bir süre sonra Lee Eun-Byeol adında tıpa tıp aynısı olan kişi Sekang Lisesi’ne kayıt olur. Lee Eun-Byeol eski okulunda zulüm çeken yani kısacası zorbalık gören biridir ve Eun-Byeol’un kimliğine bürünür… Kore lise dizileri sevenler için Kore okul dizileri listemizde yerini alıyor.

Türü: Gizem, Komedi, Dram, Romantik, Gençlik

 IMDB Puanı: 7.7 

Reklam:

7. You are Beautiful

you-are-beautiful-okul-konulu-kore-dizileri

You are Beautiful Konusu: Üç kişilik oldukça meşhur bir idol grubuna, Mi Nam adındaki biri daha katılır ancak Mi Nam ciddi bir kaza geçirir ve kardeşi Mi Nyeo onun yerini almaya zorlanır. O ve grup üyeleri başta çok fazla didişse de sonradan ortaya aşk dolu, eğlenceli bir hikaye çıkar.

Türü: Müzikal, Komedi, Romantik

 IMDB Puanı: 7.7 


6. Extracurricular

extracurricular-okul-konulu-kore-dizileri

Extracurricular Konusu: Henüz bir lise öğrencisi olmasına rağmen tamamen suç batağına saplanmış birinin hayatını ele almaktadır. Bir sınıf arkadaşının bu olaya merak duymasıyla birlikte hayatını ne gibi değişiklik beklemektedir… Kore lise dizileri ve okul konulu kore dizileri severlerin kaçırmaması gerektiğini düşündüğüm oldukça güzel konulara sahip bir yapım.

Türü: Aksiyon, Dram, Gerilim, Suç

 IMDB Puanı: 7.7 


5. School 2013 – Okul Konulu Kore Dizileri

school-2013-kore-lise-dizileri

School 2013 Konusu: Seungri Lisesi, Seoul’un en kötü lisesidir. Okul bu imajını değiştirmek için yeni sunumlar hazırlamaya başlar. Sınıf 2 ise 2.sınıflar arasındaki en berbar olanıdır. Okul çete üyelerinden birisi bir gün 2.sınıfların başkanı seçilir… Kore lise dizileri sevenlerin mutlaka izlemesi gereken Kore okul dizileri’ndendir.

Türü: Dram, Komedi, Gençlik

 IMDB Puanı: 7.8 


4. Shut Up: Flower Boy Band

shut-up-flower-boy-band-kore-lise-dizileri

Shut Up: Flower Boy Band Konusu: Shut Up: Flower Boy Band; yakışıklı, özgür ruhlu ve liseli erkeklerden oluşan bir grubu konu almaktadır. Kore lise dizileri sevenleri yani Kore okul dizileri sevenlerin kesinlikle kaçırmaması gerketiğini düşündüğüm bir dizi.

Türü: Dram, Komedi, Müzikal, Romantik, Gençlik

 IMDB Puanı: 7.9 


3. Extraordinary You

extraordinary-you-kore-okul-dizileri

Extraordinary You Konusu: Aslında birer webtoon(Webtoon, Güney Kore kökenli web çizgi romanları için kullanılan bir terimdir.) karakterleri olduklarını fark eden bir grup öğrencinin etrafında dönen bir konuyu ele almaktadır. Dan-O kendisinin bir webtoon karakteri olduğunu fark eder. Bu durumu fark etmesinden sonra ise ortaya şöyle bir söz atılır; webtoondaki baş karakter o değildir ve belki de kısa bir süre sonra webtoondan çıkarılacaktır. Bunun üzerine ise Dan-O webtoonda yazan aşkı değil gerçek aşkı bulmaya karar verir ve Rowoon ile karşılaşır. Kore okul dizileri severlerin kaçırmaması gerektiğini düşünenlerdenim. Oldukça heyecanlı ve güzel bir konusu olduğu aşikar.

Türü: Dram, Fantastik, Komedi, Romantik, Gençlik

 IMDB Puanı: 7.9 


2. Boys Over Flowers

boys-over-flowers-okul-konulu-kore-dizileri

Boys Over Flowers Konusu: Jandi, bir kuru temizlemeci dükkanına sahip, ortalama gelirli bir ailenin kızıdır. Jandi, bir gün okula çamaşırları teslim etmek amacıyla gider. Gittiğinde karşısında kendilerini F4 olarak bilen okulun en zengin 4 erkeğiyle karşılaşır. Bu erkekler oldukça şımarıktır ve kendilerine karşı açık konuşulmasından hiç mi hiç hoşlanmazlar.. Okul konulu diziler severler adına verebileceğim en iyi dizi tavsiyelerinden biridir.

Türü: Dram, Komedi

 IMDB Puanı: 7.9 

ilgini çekebilir >> Romantik Komedi Kore Dizileri: EN iyi 18+ Kore Dizisi – 2022


1. True Beauty – Okul Konulu Kore Dizileri

true-beauty-okul-konulu-kore-dizileri

True Beauty Konusu: Lim Ju Kyung bir lise öğrencisidir. Dış görünüşü onun en büyük sorunudur, kendini hiç bepenmez ve sürekli abartılı makyajlar yapar. Makyajsız halini ise büyük bir sır gibi saklar. Onu çok seven iki erkek ise Lim Ju’nun peşini bırakmamaktadır. Kore lise dizileri ve okul konulu Kore dizileri listemizin 1 numarası ile karşınızdayım. Gerek oyunculuk, gerekse sanat, yönetim ekibi çalışmalarıyla en sevdiğim dizilerden biridir. Mutlaka izlemeniz gereken Kore okul dizileri’nden biridir.

Türü: Dram, Komedi

 IMDB Puanı: 8.1 


Okul konulu Kore dizileri listemizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Kore okul dizileri listemizi yaparken IMDb puanına göre sıralama yaptık. Kore lise dizileri listemizde gördüğünüz eksik veya hatalı kısımları lütfen yorum alanını kullanarak belirtiniz. Kore lise dizileri listemizi beğendiyseniz

Daha önce oluşturduğum aşağıdaki;


listelere de göz atmayı unutmayın. Eğer Korece’ye ve Kore Kültürüne meraklıysanız aşağıdaki;


yazılarıma da göz atmanızı öneriyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu