K-dramaKoreListeler

Okul Konulu Kore Dizileri!! 18+ En İyi Kore Lise Dizileri

Okul Konulu K-Drama Dizileri ve Kore Lise Dizileri 2023

Okul konulu Kore dizileri severler için Kore lise dizilerini listemizi hazırlamış bulunmaktayım. Kore lise dizileri ve okul Kore dizileri sevenler bu listemizde; Lisede geçen Kore dizileri‘nden tutun da okul konulu romantik Kore dizileri’ne kadar alanında en iyi olan dizileri‘ni bulacak.

Listemizi IMDb puan sıralamasına göre düşükten yükseğe doğru sıralamış bulunmaktayım. Okul konulu Kore dizileri listemizde göremediğiniz dizileri yorum alanını kullanarak belirtip eklememe yardımcı olabilirsiniz..


18. Cheese in the Trap

cheese-in-the-trap-okul-konulu-kore-dizileri

“Cheese in the Trap” okul konulu bir Kore dizisidir ve öğrenci olan Hong Seol’un hayatını ve üniversitede geçirdiği zamanı anlatmaktadır. Hong Seol, mükemmel bir öğrenci olarak bilinir ancak bir gün kolejde yeni bir öğrenci olan Yoo Jung ile tanışır. Yoo Jung, güzel ve zengin bir aileye sahip olmasına rağmen, arkadaşları tarafından sevilmeyen ve biraz misteryöz bir kişiliğe sahip olan bir öğrencidir. Hong Seol, Yoo Jung’un gerçek kimliğini öğrenir ve onunla ilgili birçok sır öğrenir. Bu arada, Hong Seol ve Yoo Jung arasında bir romantik ilişki de gelişmeye başlar.

 IMDB Puanı: 7.3 


17. Sassy Go Go

sassy-go-go-korean-lise-dizileri

 

Sassy Go Go Konusu: Oldukça etkileyici ve Romantik Komedi Kore Dizilerinden biri olan yapımdır. Gençlik Kore dizileri ve lise Kore dizileri severlerin mutlaka izlemesi gerektiğini düşünüyorum. Amigo takımı ve bu amigo takımının üyeleri etrafında geçmektedir. Okul konulu Kore dizileri severlerin mutlaka izlemesi gerektiğini düşünüyorum.

 IMDB Puanı: 7.4 


16. My ID is Gangnam Beauty

my-id-is-gangnam-beauty-korean-okul-dizileri

My ID is Gangnam Beauty Konusu: Çirkin olduğundan sürekli aşağılanmış ve zorbalığa uğramış birisidir. Bu durum artık canına tak etmiştir ve gidip estetik ameliyatı olur. Üniversiteye başlayan Mi-Rae’ye insanlar hiç de farklı davranmayacaktır. Gangnam Güzeli şeklinde kaba bir lakap takılmıştır. Dış güzelliktense iç güzelliğe önem veren birisi acaba onu bu durumun içinden kurtarabilecek midir? Okul konulu kore dizileri severler adına izlemeden geçmemenizi önerdiğim bir başka okul kore dizisi.

 IMDB Puanı: 7.5 


15. Mackerel Run

mackerel-run-romantik-okul-korean-diziler

Mackerel Run Konusu: Cha Gong Chan’ın lisedeyken kurduğu bir hayalle başlar. Harika, tanınmış bir futbolcu olmak istemektedir. Okulda da bu arzusunu gerçekleştirmek için spor koluna katılmıştır; ancak koçları çok sıkı biridir, oldukça sert ve kabadır. Tüm takımın yer aldığı bir futbol maçında sakatlanmıştır, kaşı açılır ve kanamaya başlar. Bu kan onun beynini dönderir ancak koç oyunda kalmasını devam etmesini ister. Cha Gong Chan ise devam edip harika bir gol atar ancak kendi kalesine… Kore lise dizileri severlere mutlaka izlemesi gerektiğini söyleyebilirim.

 IMDB Puanı: 7.5 

ilgini çekebilir >> En Popüler Yeni Kore Dizileri: Güncel K-Drama Önerileri


14. The Heirs

heirs-korean-diziler

The Heirs Konusu: Adından da anlaşılacağı gibi genç mirasçılar ve oldukça sıradan bir aileden gelen insanların arkadaşlıklarını ve aralarında geçen aşk öyküsünü anlatıyor. Romantik komedi kore dizileri severler ve Okul Kore dizileri severlerin göz atmasını öneriyorum.

 IMDB Puanı: 7.5 


13. School 2017

school-2017-kore-lise-dizileri

School 2017 Konusu: Gerçek hayatta öğrencilerin yaşadıkları sıkıntıları, başbaşa kaldıkları acıları ve nasıl bir hayat yaşadıklarını konu alan bu dizimiz. Okul konulu Kore dizileri listemizde School dizilerinden en son çıkanı. Okul Kore dizileri sevenlerin kaçırmaması gerektiğini düşünüyorum.

 IMDB Puanı: 7.6 

ilgini çekebilir >> Kore Dizi Önerileri: En İyi ve Popüler Dizileri – 2023


12. Dream High

dream-high-okul-konulu-kore-dizileri

Dream High Konusu: Öğrencilerin sanat okulunda, olay ve kavgalarının öbür boyutundan bahsetmektedir. Şarkıcıların, dansçıların ve oyuncuların; kısaca tüm eğlence sektörünün gerçekte nasıl bir dert ile uğraştığını anlatmaktadır. Bu sebeple oldukça sevilen bir dizi olmuştur. Okul Kore dizileri seviyorsanız özellikle de Kore lise dizileri seviyorsanız kaçırmayın derim. Güney Kore hayranı insanların izleyip gerçekleri görmesinin önemli olduğunu düşünüyorum.

 IMDB Puanı: 7.6 


11. At Eighteen

at-eighteen-okulda-gecen-kore-dizi

At Eighteen Konusu: Choi Joon-Woo 18 yaşındadır ve okulunu değiştirip bir başka okula transfer olur. Transfer olduğu  yeni okulunda iki öğrencinin hayatının akışını değiştir, bu iki öğrenci içinde bulundukları oldukça sıkıntılı durumdan kurtulurlar. Okul konulu Kore dizileri sevenlerin, özellikle de Kore lise dizileri severlerin kaçırmaması gerektiği bir yapımdır.

 IMDB Puanı: 7.6 


10. Angry Mom

angry-mom-okulda-geçen-kore-dizi

Angry Mom Konusu: Okulda türlü zorbalıklara maruz kalan kızını kurtarmak amacıyla yeniden okula dönen bir anneyi ele almaktadır. Bu anne gençliğinde Busan’ın kabadayılarındandır. Kızının okulda ezildiğini görünce kollarını çemrer ve hemen kimliğini değiştirip liseye başlar. Kore lise dizileri arasından en ilginç konulu olanlarından biridir ve Kore okul dizileri sevenlerin mutlaka izlemesi gerektiği bir dizidir.

 IMDB Puanı: 7.6 

ilgini çekebilir >> En Çok İzlenen Kore Dizileri! 30+ En Sevilen K-Drama


9. Who Are You: School 2015

who-are-you-school-2015-kore-lise-dizileri-netflix

School 2015 Konusu: Özel lise Sekang’da geçen bu dizimizin konusu; Eun-Byeol, bu okulda oldukça popüler ve tanınan bir çocuktur. Bir gün esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolur. Bir süre sonra Lee Eun-Byeol adında tıpa tıp aynısı olan kişi Sekang Lisesi’ne kayıt olur. Lee Eun-Byeol eski okulunda zulüm çeken yani kısacası zorbalık gören biridir ve Eun-Byeol’un kimliğine bürünür… Kore lise dizileri sevenler için Kore okul dizileri listemizde yerini alıyor.

 IMDB Puanı: 7.7 


8. You are Beautiful

you-are-beautiful-okul-konulu-kore-dizileri

You are Beautiful Konusu: Üç kişilik oldukça meşhur bir idol grubuna, Mi Nam adındaki biri daha katılır ancak Mi Nam ciddi bir kaza geçirir ve kardeşi Mi Nyeo onun yerini almaya zorlanır. O ve grup üyeleri başta çok fazla didişse de sonradan ortaya aşk dolu, eğlenceli bir hikaye çıkar.

 IMDB Puanı: 7.7 


7. Extracurricular

extracurricular-okul-konulu-kore-dizileri

Extracurricular Konusu: Henüz bir lise öğrencisi olmasına rağmen tamamen suç batağına saplanmış birinin hayatını ele almaktadır. Bir sınıf arkadaşının bu olaya merak duymasıyla birlikte hayatını ne gibi değişiklik beklemektedir… Kore lise dizileri ve okul konulu kore dizileri severlerin kaçırmaması gerektiğini düşündüğüm oldukça güzel konulara sahip bir yapım.

 IMDB Puanı: 7.7 


6. School 2013

school-2013-kore-lise-dizileri

School 2013 Konusu: Seungri Lisesi, Seoul’un en kötü lisesidir. Okul bu imajını değiştirmek için yeni sunumlar hazırlamaya başlar. Sınıf 2 ise 2.sınıflar arasındaki en berbar olanıdır. Okul çete üyelerinden birisi bir gün 2.sınıfların başkanı seçilir… Kore lise dizileri sevenlerin mutlaka izlemesi gereken Kore okul dizileri’ndendir.

 IMDB Puanı: 7.8 


5. Shut Up: Flower Boy Band

shut-up-flower-boy-band-kore-lise-dizileri

Shut Up: Flower Boy Band Konusu: Shut Up: Flower Boy Band; yakışıklı, özgür ruhlu ve liseli erkeklerden oluşan bir grubu konu almaktadır. Kore lise dizileri sevenleri yani Kore okul dizileri sevenlerin kesinlikle kaçırmaması gerketiğini düşündüğüm bir dizi.

 IMDB Puanı: 7.9 


4. Extraordinary You

extraordinary-you-kore-okul-dizileri

Extraordinary You Konusu: Aslında birer webtoon(Webtoon, Güney Kore kökenli web çizgi romanları için kullanılan bir terimdir.) karakterleri olduklarını fark eden bir grup öğrencinin etrafında dönen bir konuyu ele almaktadır. Dan-O kendisinin bir webtoon karakteri olduğunu fark eder. Bu durumu fark etmesinden sonra ise ortaya şöyle bir söz atılır; webtoondaki baş karakter o değildir ve belki de kısa bir süre sonra webtoondan çıkarılacaktır. Bunun üzerine ise Dan-O webtoonda yazan aşkı değil gerçek aşkı bulmaya karar verir ve Rowoon ile karşılaşır. Kore okul dizileri severlerin kaçırmaması gerektiğini düşünenlerdenim. Oldukça heyecanlı ve güzel bir konusu olduğu aşikar.

 IMDB Puanı: 7.9 

ilgini çekebilir >> Fantastik Kore Dizileri İzlemenizi Önerdiğimiz 15+ Öneri


3. Boys Over Flowers

boys-over-flowers-okul-konulu-kore-dizileri

Boys Over Flowers Konusu: Jandi, bir kuru temizlemeci dükkanına sahip, ortalama gelirli bir ailenin kızıdır. Jandi, bir gün okula çamaşırları teslim etmek amacıyla gider. Gittiğinde karşısında kendilerini F4 olarak bilen okulun en zengin 4 erkeğiyle karşılaşır. Bu erkekler oldukça şımarıktır ve kendilerine karşı açık konuşulmasından hiç mi hiç hoşlanmazlar.. Okul konulu diziler severler adına verebileceğim en iyi dizi tavsiyelerinden biridir.

 IMDB Puanı: 7.9 

ilgini çekebilir >> Romantik Komedi Kore Dizileri: EN iyi 18+ Kore Dizisi – 2022


2. Pinocchio

pinocchio-okulda-gecen-kdramalar

Pinocchio, okul konulu bir Kore dizisidir ve 2014 yılında yayınlanmıştır. Bu dizi, aynı adlı bir İtalyan çocuk masalından esinlenilerek yaratılmıştır. Dizi, köprü inşa etmeyi hedefleyen bir adam olan Ki-hoon’un hikâyesini anlatmaktadır. Ki-hoon, medya şirketinde çalışmaktadır ve eski sevgilisi olan In-ha ile bir araya gelir. In-ha, Pinocchio sendromu olan bir gazeteci olup, yalan söylediğinde burnu uzar. Ki-hoon, In-ha’nın bu sendromundan dolayı yaşadığı zorluklara yardımcı olmaya çalışır ve ona yardımcı olmaya çalışırken, kendi hayatında da değişiklikler olur.

 IMDB Puanı: 8.1 


1. True Beauty

true-beauty-okul-konulu-kore-dizileri

True Beauty Konusu: Lim Ju Kyung bir lise öğrencisidir. Dış görünüşü onun en büyük sorunudur, kendini hiç bepenmez ve sürekli abartılı makyajlar yapar. Makyajsız halini ise büyük bir sır gibi saklar. Onu çok seven iki erkek ise Lim Ju’nun peşini bırakmamaktadır. Kore lise dizileri ve okul konulu Kore dizileri listemizin 1 numarası ile karşınızdayım. Gerek oyunculuk, gerekse sanat, yönetim ekibi çalışmalarıyla en sevdiğim dizilerden biridir. Mutlaka izlemeniz gereken Kore okul dizileri’nden biridir.

 IMDB Puanı: 8.1 


Okul Konulu Kore Dizileri “Liste Halinde”

 1. “True Beauty”
 2. “Pinocchio”
 3. “Boys Over Flowers”
 4. “Extraordinary You”
 5. “Shut Up: Flower Boy Band”
 6. “School 2013”
 7. “Extracurricular”
 8. “You are Beautiful “
 9. “School 2015”
 10. “Angry Mom”
 11. “At Eighteen”
 12. “Dream High
 13. “School 2017”
 14. “The Heirs”
 15. “Mackerel Run”
 16. “My ID is Gangnam Beauty”
 17. “Sassy Go Go”
 18. “Cheese in the Trap”

Okul konulu Kore dizileri, öğrencilerin hayatının en heyecanlı ve önemli dönemlerini konu alan Kore dizileridir. Bu diziler, öğrencilerin arkadaşlıklarını, aşk ilişkilerini ve okul yaşamının getirdiği zorlukları işleyerek, izleyicilere eğlenceli ve düşündürücü bir seyir sunmaktadır. Okul ortamının getirdiği çeşitli konuları ele alan bu Kore lise dizileri, izleyicilere yeni düşünceler kazandırırken aynı zamanda da eğlenceli vakit geçirme imkanı sunmaktadır. Bu nedenle, okul konulu Kore dizileri, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de oldukça beğenilen ve popüler olan yapımlardır. Ayrıca Kore okul dizileri listemizi yaparken IMDb puanına göre sıralama yaptık.

Listemizi beğendiyseniz daha önce oluşturduğum aşağıdaki;listelere de göz atmayı unutmayın. Eğer Korece’ye ve Kore Kültürüne meraklıysanız;

Ayrıca > Kore < Kategorisini de ziyaret etmeyi unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu