AnimeListeler

Kısa Animeler: En İyi 12+ Mini Anime – 2024

Tek Sezonluk En İyi Animeler, Kısa Animeler 2024

Kısa animeler sevenler için oluşturduğum bu listede sizler için birbirinden kısa anime önerileri ve mini animeleri derledik. en iyi kısa anime önerileri listesini doğru bir sırayla paylaşabilmek adına kısa animeleri, düşükten yükseğe doğru Myanimelist puanına göre sıraladım. Anime severler için kaçırılmaması gereken mini animeler, kısa animeler listesi oldu.

Listeyi inceledikten sonra mutlaka yer almasını düşündüğünüz kısa animeleri, kısa anime önerilerini yorum alanını kullanarak yazabilirsiniz.


12. Elfen Lied

elfen-lied-en-iyi-korku-animeleri

Elfen Lied, Diclonius adı verilen iki boynuzlu yaratıklar, oldukça güçlü telekinetik güçlere sahiptirler. Bu güçleri insanları tedirgin etmiştir ve bu insanlar kendilerini korumak amaçlarıyla Diclonius ırkındaki tüm canlıları laboratuvarlara hapsetmiştir. Birgün bir Diclonius laboratuvardaki tüm insanları öldürür ve kaçar. Bu kaçan Diclonius kaçışı esnasında kafasından vurulur ancak kuzeni tarafından kurtarılır. Ölmez ancak hafızasını kaybetmiştir. Elfen Lied’e Korku animeleri listemizde de yer vermiştik. Korku animeleri severler için özellikle önerebileceğim kısa animedir. Kısa animeler listesindeki en sağlam, herkesin izlemesi gerektiğini düşündüğüm animelerdendir.

Bölüm Sayısı: 14

 MYANIMELIST Puanı: 7.53 


11. Erased – Kısa Animeler

erased-romantik-animeler
Romantik Animeler

Erased, Satoru bir şeyleri biliyor ancak neyi bildiğini bir türlü hatırlayamıyor. Geçmişte yaşadığı bir olay sanki onu kendisine çekiyor ancak bu olayın ne olduğuna dair en ufak bir fikri yok. Günün birinde kendini geçmişte bulur ve 18 yıl önce kaybolan kız arkadaşını ve tüm olan biteni hatırlar. Şimdiki halinizle ilk okul yıllarınıza döndüğünüzü düşünün. İşler sandığınız kadar kolay olur muydu? 12 bölümlük gerçekten efsane bir kısa gizem animesi olduğunu düşünüyorum. Netflix yapımı olduğunu bildiğimiz Erased kısa animeler listemizde yerini buluyor.

Bölüm Sayısı: 12

 MYANIMELIST Puanı: 8.33 

ilgini çekebilir >> Gelmiş Geçmiş En İyi Animeler


10. Sakamichi no Apollon

sakamichi-no-apollon-kisa-animeler

Sakamichi no Apollon, Kaoru babasının işinden ötürü sürekli şehir değiştirmektedir. Gittiği her okulda da dışlanmaktadır çünkü oldukça zeki birisidir. İlk defa yeni okulunda işler farklı gelişmiştir. Sınıf başkanı ve kavgacı yani oldukça belalı iki kişi ile dostluk kurar. Kısa animeler severler için iyi bir kısa anime tercihi olacağını düşünüyorum

Bölüm Sayısı: 12

 MYANIMELIST Puanı: 8.34 


9. Parasyte: The Maxim

kiseijuu-sei-no-kakuritsu-korku-animeleri

Kiseijuu: Sei no Kakuritsu, Parazit adı verilen uzaydan gelen yaratıklar, bir gece saldırı düzenleyip insanların kulak yada burunlarından girerek beyinlerini ele geçirirler. Bu istila sırasında 17 yaşında olan Izumi Shinichi ailesiyle birlikte evde uyumaktadır. Shinichi’ye Migi adında bir parazit saldırır. Kulağından içeri girmeyi dener ancak başaramaz çünkü Shinichi kulaklık takmaktadır. Migi ise onun sağ koluna girer. Migi Shinichi’nin beynine giremediği için kontrolü ele alamaz. Bu nedenle ikisi bir beden içersinde yaşamaya devam ederler. Shinichi beyninin kontrolünü kaybetmediği için Migi ile işbirliğine girip parazitlere savaş açarlar. Siz de benim gibi kıyamet senaryolarından hallice korku animeleri seven birisi iseniz. İzleyebileceğiniz en iyi korku animelerinden birisi olduğunu unutmayın.

Bölüm Sayısı: 24

 MYANIMELIST Puanı: 8.37 

ilgini çekebilir >> Dram Anime Önerileri: Gözlerinizi Kurutacak, Ağlatan Animeler


8. Anohana – Kısa Animeler

anohana-kisa-animeler

Anohana, Jinta Yadomi ve 5 tane çok yakın çocukluktan beri süre gelen arkadaşlık, Honma’nın ölmesiyle dağılır. Honma tabiri caizse Jinta ile küs gitmiştir. Aradan 10 yıl geçmiştir ve Jinta içine kapanık birine dönüşmüştür. Jinta birgün Honma’yı karşısında görür, Honma büyümüştür ama sadece fiziksel olarak büyümüştür. Bunu kimseye inandıramaz çünkü sadece kendisi görmektedir. Başta kendisi bunu halisülasyon zannetse de değildir. Son bir dileği vardır. O harika çocukluk arkadaşlarının tamamını son bir kere daha bir araya getirmek. Oldukça kısa bir anime olmasına karşın hikayesi bile insanın kalbine dokunmaktadır. İzledikten sonra etkisinde kalmalık bir anime arıyorsanız ve zamanım çok yok kısa animelerden olsun diyorsanız yerinizi ayırtınız.

Bölüm Sayısı: 11

 MYANIMELIST Puanı: 8.37 


7. Hellsing Ultimate

hellsing-ultimate-vampir-animeleri

Hellsing Ultimate, Alucard yakalanmasının ardından laboratuvar ortamlarında güçlendirilmiş efsanevi güçleri olan bir vampirdir. Britanya merkezli Hellsing organizasyonu için önemli bir kişi olan alucard, tıpkı diğer hellsing üyeleri gibi gecenin yaratıklarına karşı savaş halindedir. Hellsing’i izledikten sonra Hellsing Ultimate’yi de mutlaka izlemelisiniz diye düşünüyorum. Vampir animesi denildiğinde akla ilk gelen vampir animelerinden olan Hellsing Ultimate her vampir animesi seven kişinin izlemesi gerektiği animedir. Hatta kişisel fikrimce kişinin Hellsin Ultimate’yi sevmek için vampir animeleri sevmesine gerek de yoktur.

Bölüm Sayısı: 10

 MYANIMELIST Puanı: 8.38 

ilgini çekebilir >> Romantik Anime Önerileri


6. Usagi Drop – Kısa Animeler

usagi-drop-kisa-animeler

Usagi Drop, Dedesinin cenazesine giden Daikichi, diğer tüm akrabaları gibi dedesinin gizli birinden gizli bir çocuğu olduğunu öğrenir. Adı Rin’dir. Bu ufaklığı kimse istemez zira çocuğu utanç olarak görmektedirler. Daikichi ise ani bir kararla Rin’e bakabileceğini söyler ancak kendisi henüz 30 yaşındadır ve bu konularda çok ama çok bilgisizdir. Kısa animeler listemizdeki Usagi Drop sizleri derinden etkileyecek bir animedir.

Bölüm Sayısı: 11

 MYANIMELIST Puanı: 8.40 


5. Sora yori mo Tooi Basho

sora-yori-mo-tooi-basho-kisa-animeler

Sora yori mo Tooi Basho, Güney Kutbunu ziyaret etmek amacıyla maceraya atılan dör tane kızın hikayesini ele alıyıor. Oldukça kısa bir animedir, kısa animeler listesindeki diğer animelere nazaran çok da derin bir konusu yoktur.

Bölüm Sayısı: 13

 MYANIMELIST Puanı: 8.55 


4. Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu

shouwa-genroku-rakugo-shinjuu-kisa-anime-onerileri

Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu, Daha önce hiç çırak almayan Yakumo, hapisten yeni çıkmış Yotaro adındaki hapsiten yanı çıkmış birini yanına çırak olarak alır. Konatsu ünlü bir hikaye anlatıcısının öz kızıdır. Babası vefat etmiştir ve amacı babası kadar iyi belki de daha iyi bir hikaye anlatıcısı olmaktır. Bu bir kadın için oldukça zordur. Oldukça dramatik bir anime olmasına karşın kısa animelerden biridir. Kısa anime severleri en önden alalım.

Bölüm Sayısı: 13

 MYANIMELIST Puanı: 8.59 


3. Death Note – Kısa Animeler

death-note-en-iyi-animeler
en güzel animeler

Death Note, Death Note hakkında konuşulan ortamlarda genelde insanlar şunu söyler, izlediğim ilk anime. Evet, insanları animeleri sevdiren ve anime izlemeye başlattıran animedir, Death Note. Gelmiş geçmiş en yüksek puanlı 3 4 animeden birisidir. Konusuna gelecek olursak: Günün birinde gökten bir defter düşer ve üzerinde Death Note (Ölüm Defteri) yazmaktadır. İlk sayfasında kuralların yer aldığı bu defterin olayı; bir kişinin yüzünü düşünerek adını, ölüm tarihini ve nasıl öldüğünü yazarsanız tam o tarihte o şekilde ölmektedir. Peki baş karakter Yagami bu defteri DÜNYADAKİ TÜM SUÇLULARI öldürmek amacıyla kullanırsa asıl suçlu kendisi mi olur? Efsane dedektif L ve Yagami arasında geçen efsane zihin savaşları yıllarca unutamayacağınız efsane bir animeyi yaratıyor. En iyi animeler listesine de eklenmesine neden oluyr. Mutlaka izlemeniz gereken bir anime olduğunu düşünüyorum. Korku animeleri severler için tam anlamıyla bir korku anime önerisi olmasa da oldukça sağlam bir gerilim animesi denilebilir. Zira kısa animeler severler için önerebileceğim en iyi kısa animedir.

Bölüm Sayısı: 37

 MYANIMELIST Puanı: 8.63 


2. Violet Evergarden

violet-evergarden-romantik-dram-anime
Romantik Dram Anime

Violet Evergarden, Violet resmen savaşlarda kullanılmak için yetiştirilen yetim bir kızdı. Uzunca yıllar savaştı, harika bir savaş makinesiydi. Yıllarca emrini aldığı Binbaşı Gilbert’a çok büyük bir hayranlık duyuyordu. Büyük bir savaşın ardından Violet’in de diğer insanlar gibi bir hayat yaşaması gerekiyordu ancak bunu yapabilir miydi? Acaba Binbaşı Gilbert’e karşı hissettiklerinin adı neydi? Aşkın dahi anlamını bilmeyen bir kız… Kısa animeler listemizde hem en dramatik hem de en iyi kısa animelerden biridir.

Bölüm Sayısı: 13

 MYANIMELIST Puanı: 8.65 

ilgini çekebilir >> Gelmiş Geçmiş En İyi Animeler


1. Made in Abyss

made-in-abyss-kisa-animeler

Made in Abyss Konusu: İnsanlık tarihinin henüz keşfedemediği ucu bucağı olmayan devasa mağralar sistemine hiçlik denmektedir. Bu hiçliğin içersi insanlığın hiç tanıklık etmediği nesneler, yaratıklarla doludur. Bu mağaralara dalıp buraları keşfeden ve insanlığa hizmet eden kişilere ise mağara akıncısı denir. Kimsesiz kız Rico’nun hayali ise tıpkı annesi gibi mağara akıncısı olmaktır. Bakalım hikaye bizi nereye götürecektir. Kısa animeler listemizdeki en iyi kısa animelerden biridir.

Bölüm Sayısı: 13

 MYANIMELIST Puanı: 8.67 


Evet, kısa anime önerileri 2021 listemizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. En iyi kısa animeleri nin yer aldığı bu listemizi beğendiyseniz mutlaka aşağıdaki listelere de göz atınız;

Myanimelist puanlarına göre sıralanmış bu listemizi sevdiyseniz. Yukarıdaki listelerine de göz atmayı unutmayın.

“ve izleyip de etkiside kaldığınız en iyi tek sezonluk animeler veya en iyi kısa animeleri yorum alanını kullanarak bize ulaştırırsanız listemize ekleyebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu