GeziİlginçListeler
Trend

Yılbaşında Nereye Gidilir? Mutlaka Gör (Türkiye’de)

Yılbaşında Türkiye'de Gezilecek Yerler, Gidilmesi Gereken Yerler

Yılbaşında nereye gidilir? Yılbaşında Türkiye’de nereye gidilir? sorularının cevaplanması için yazdığımız bu yazımızda, soğuk kış aylarında Türkiye’nin en güzel yerlerini listeledik. Yılbaşı yaklaşmışken gelin bu yerleri listeleyip sizinle inceleyelim.

  1. Kapadokya/Nevşehir
  2. Abant/Bolu
  3. Çamlıhemşin/Rize
  4. Uludağ/Bursa
  5. Erciyes/Kayseri
  6. Sarıkamış/Kars
  7. Palandöken/Erzurum
  8. Olympos/Antalya
  9. Sapanca/Sakarya
  10. Doğu Ekspresi/Kars

Benzer Yazılar >> Yeni Yılda Yapılacak Şeyler, Hayatını Değiştir!! 2023

Yılbaşında Türkiye’de Gezilecek Yerler, Yılbaşıda Nereler Gezilir?

Kapadokya/Nevşehir

yilbasinda-nerelere-gezilir-kapadokya-nevsehir

Yılbaşında gezilecek yerler arasında en güzel yerlerden biri olduğunu söylemeliyim. Dünyanın öbür ucu Uzak Doğu ülkelerinden Japonya’da dahi bilinen dünya mirası olan Kapadokya mutlaka gezilip görülmesi gereken yerlerdendir.

Yılbaşı gecesi dev meydanlarda güzel ses ve ışık şovları, konserler ile dopdulu bir gece geçirebilirsiniz. Dünya mirası harika doğal güzellikleri de sizi büyülemeye devam edecek.

Abant/Bolu

yilbasinda-nereler-gezilir-bolu-abant

Yılbaşında nereye gidilir listesinde Bolu Abant, Abant Gölü’nün çevresindeki milli park doğayla baş başa vakit geçirmek için harika bir tercih olacaktır.

Gölün mavinin en güzel tonu, karın en beyaz hali ile cennetten bir köşedir. Kesinlikle gidilmesi gereken bir yerdir. Yılbaşı zamanında mutlaka görülmesi lazım diye düşünüyorum.

Çamlıhemşin/Rize

yilbasinda-gezilecek-yerler-rize-camlihemsin

Yılbaşında Karadeniz’de belki de gidilebilecek en güzel yerlerdendir. Özellikle büyük şehirlerde yaşayan birisi iseniz Rize gibi temiz havası olan ve doğayla iç içe olan bir yere geldiğinizde gerçekten vücudunuzun fonksiyonları daha sağlıklı bir hale gelecektir. Hele de yılbaşı gibi kışın en güzel zamanlarında gelirseniz Rize’ye kaldığınız yerler karla kaplı, sıcacık soba ve taptaze Karadeniz yemekleri ile iç içe olacaksınız. Dünya gözüyle ölmeden önce gidip görmeli olduğunuzu söylemeliyim.

Uludağ/Bursa

yilbasinda-nereye-gidilir-uludag-bursa

Marmara bölgesinin en güzel kayak bölgesine sahiplik yapan yer, Bursa/Uludağ, Kış aylarında Türkiye’nin en çok ziyaret edilen, en güzel yerlerindendir. Yılbaşında ziyaret edilecek en güzel kış turistlik yerlerdendir.

Sarıkamış/Kars

Yılbaşı zamanları ülklemizin en çok ziyaret edilen en soğuk yerlerinden birisidir. Özellikle Doğu Ekspresi kullanarak gelinmesi gerektiğini söylemeliyim. Unesco Dünya Mirası Listesi’nde Ani Harabeleri, Çıldır gölü gibi katkılarıyla Kars, kış aylarının efsane yerlerinden birisidir.

Yılbaşında gezilip görülmesi gereken yerlerden en iyilerinden birisi olduğunu ve mutlaka gezilip görülmesi gerektiğini söylemeliyim.

Palandöken/Erzurum

Yılbaşında gezilecek yerler listemizden olan Erzurum/Palandöken, kayak yapma ve harika kış eğlence etkinlikleriyle ön plana çıkmaktadır. Erciyes ve Uludağ eğlence merkezlerinin aksine daha ucuz ve daha az kalabalıktır. Kesinlikle kalitelidir, ucuz olmasının sebebi ise doğuda kalıp en büyük şehirlerden biraz uzak olması olabilir.

Yılbaşı gecesi kaldığınız otellerdeki eğlencelere katılabilir, büyük ve güzel meydanlarda eğlenceler yapabilirsiniz.

Erciyes/Kayseri

yilbasinda-nereye-gidilir-erciyes-kayseri

Ee, Yılbaşında nereye gidilir? Adında bir liste yaparsak en güzel kayak merkezlerinden biri olan İç Anadolunun kalbi Kayseri/Erciyes de olmazsa olmazdır.

Olympos/Antalya

yilbasinda-nereye-gidilir-olympos

Yılbaşında nereye gideceğine karar veremeyenler için verebileceğim en iyi tavsiye Olympos/Antalya’dır. Yaz ayları tıklım tıklım dolan bu yerler belki de sizin için çok da gidilesi bir yer olmayabilir ancak kış aylarında özellikle de çok da soğuk insanı değilseniz gidebileceğiniz yerler arasında en başlardadır. Sessiz, sakin ve elit insanların olduğu ki bunun altını çizmem gerekiyor. Yazları her türden insanlar gelip tarzları ile huzurunuzu kaçırabilir ancak kışları gerçekten kaliteli insanlarla dolu olduğunu söylemem gerekiyor.

Ağaç evler, bungalovlar ve ormanın içersinde güzel hayatlar yaşamak istiyorsanız sizin için bir numaralı yerlerdendir. Sevgilinizi, eşinizi yada arkadaş gruplarınızı ikna edip güzel bir yılbaşı geçirebilir sonrasında da tatilinizi uzatabilirsiniz diye düşünüyorum.

Benzer Yazılar >> Yılbaşında Ne Yapılır? Evde, Aileyle En İyi Aktiviteler

Doğu Ekspresi/Kars

yilbasinda-nereye-gidilir-dogu-ekspresi-kars

Dünyanın belki de en elit, en güzel tren yolculuklarından biri olan Doğu Ekspresi artık ününü sınırların dışına çıkarmış bulunmakta. Yılbaşında nereye gidilir listesinde adının geçmesi biraz absürt oldu zira yılbaşında bilet bulabileceğinizi pek sanmıyorum ancak bulabilirseniz hiç düşünmeyip alın.

Yol boyu gözünüze uyku girmeyecek, gözünüz pencereden dışarsını ve harika manzaraları kesmekten şaşkına dönecektir. Kars’a vardığınızda ise sizi UNESCO Mirası harika yerler beklemekte. Onu da bilmenin rahatlığıyla elinize sıcak bir kahve alıp ayaklarınızı uzatıp yolculuğun tadını çıkarmaya bakın.

Sapanca/Sakarya

yilbasinda-nereye-gidilir-sapanca-golu-sakarya

Eğer İstanbul yada Ankara gibi büyük şehirlerde yaşıyorsanız ve bu şehirlerin kalabalığından, yollarından ve hayatından bıktıysanız ancak çok da uzaklaşacak zamanınız yoksa Sakarya/Sabanca Yılbaşında nereye gidilir listenizde mutlaka olmalı diye düşünüyorum. Özellikle Sapanca Gölü’nün baştan çıkarıcı güzelliği size harika bir yılbaşı yaratacak ve tüm yılı kapsayacak enerji atımı yapmanızı sağlayacaktır.

Yılbaşında nereye gidilir, listemizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Yılbaşında sevdiklerinizle, dünyalar güzeli bir akşam geçirmenizi ardından yeni yılın, yeni hayatınıza; şans, mutluluk, para ve huzur getirmesini diliyoruz. Umutvadi olarak bizleri takipte kalmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu