ListelerÜlke

Dünyanın En Güvenli Ülkeleri: Suç Oranı En Düşük 10 Ülke

Dünyanın En Güvenli 10 Ülkesinin Yer Aldığı Liste

Dünyanın en güvenli ülkeleri hangileri? Diye kendi kendinize sorduğunuzu biliyorum. İster genel bilgi konusunda kendinizi geliştirmek; isterseniz de orta doğudan ve tehlikenin, terörün her an kol gezdiği yerlerden sıkılıp kendinize bir kaçış planı yaptıysanız gelin sizle birazcık sohbet edelim.

Suçun olmadığı bir yer inanın ütopik bir düşüncedir, işte bu nedenle suçun olmadığı yer değil de dünyanın en güvenli ülkeleri yada suç oranının en düşük olduğu ülkeler şeklinde bir arayışın içersine girmenizi öneriyorum. Burada da devreye yapmış olduğumuz araştırmalar giriyor. Gelin birlikte dünyanın en güvenli 10 ülkesini inceleyelim.

Reklam:

Diğer Benzer Yazım >> Hangi Ülkeye Taşınmalıyım: Yaşam Kalitesi EN İYİ Ülkeler

10. Kanada

kanada-bayragi-hangi-ulkede-yasamaliyim

Her ne kadar aşağısında ABD gibi suç oranı oldukça yüksek bir ülkeyi barındırsa da Kanada oldukça düşük suç oranına sahip bir ülkedir. Bireysel silahlanmanın az olması, adalet ve eğitim sisteminin oldukça iyi işlemesi ve ekonomik durumlar göz önünde bulundurulduğunda oldukça kaliteli ve suç oranı düşük bir ülke haline geliyor. Öyleyse dünyanın en güvenli ülkeleri listemize Kanada ile başlayalım.

Kanada Nüfus: 38 Milyon


9. Çekya

cekya-bayrak

Dünyanın en güvenli 9. ülkesi olan Çekya’da ülkenin askeriyeye yapmış olduğu yatırım bile oldukça kısıtlı seviyelerdedir. Sanılanın aksine kapkaç yada hırsızlık oranı da diğer büyük avrupa ülkelerine nazaran oldukça düşük. Öyleyse suç oranı en düşük ülkeler listemize devam edelim.

Çekya Nüfus: 10 Milyon


8. İrlanda

irlanda-suc-orani-en-dusuk-ulkeler

İrlanda Büyük Britanya’nın en büyük ülkelerinden birisidir. Konumu itibariyle orta doğulu savaştan kaçan onlarca çocuklu ailelerden de muaf bir durumdadır. Ekonomik durumlar iyi, eğitim ve hukuk oldukça gelişmiştir. Harika doğası ve manzaraları ile insanların oldukça kaliteli bir ruh hali vardır. Hava koşulları her ne kadar biz Türklere göre olmasa da güvenlik durumu tam da hayal ettiğimiz gibi..

İrlanda Nüfus: 4.9 Milyon


7. İsviçre

isvicre-bayragi-hangi-ulkede-yasamaliyim

Reklam:

Dünyanın en güvenli 7. ülkesi olan İsviçre, düşük bireysel silahlanmaya ve oldukça kaliteli bir kültürel birikime ev sahipliği yapmaktadır. Özellikle 2020’den beri yani son 2 yıldır yapılan yatırımlar ile birlikte dünyanın en güvenli ülkeleri listesine sonradan girmiş bir ülkedir

İsviçre Nüfus: 8.6 Milyon


6. Avusturya

avusturya-dunyanın-en-guvenli-ulkeleri

Avusturya, 2020 yılında gerçekleşmiş terör saldırısına karşı alınan güvenlik yatırımlarıyla birlikte çıkardığı özel yasalar suç oranını oldukça azalttı. Konum itibari ile bana göre avrupanın en iyi yerlerinden birinde yer alan Avusturya, tıpkı İsviçre gibi 2020 yılından itibaren bu listede yerini bulmuş bir ülkedir.

Avusturya Nüfus: 8.9 Milyon


5. Slovenya

slovenya-bayragi-hangi-ulkede-yasamaliyim

İngiltere’de doğmuş büyümüş ancak Türk olan bir büyüğümüzle yaptığımız güzel bir konuşmada adını ve kültürünü öğrendiğim bir ülkeydi. Keşke evli barklı olmasaydım da ülkeme (İngiltere’ye) dönmek zorunda olmayıp şu Slovenya’da yaşasaydım demişti. Bu denli doğa harikası ve bizden farklı olarak sahip çıkılan doğal güzellikleri, yüksek standartlı hayat koşulları nedeniyle halkın oldukça sağlam ve güzel bir psikolojisi var. Suç oranının bu denli düşük olmasını da kendimce buna bağlamaktayım.

Slovenya Nüfus: 2.1 Milyon


4. Portekiz

portekiz-dunyanın-en-guvenli-ulkeleri

Suç oranı en düşük ülkelerden olan Portekiz listemizde 4. sıradan yerini bulmuştur. Adeta cennet Akdeniz’in en güzel yerlerinde yer almaktadır. Sabahları TLC’de çıkan Akdeniz Rüyası programında (ABD’den Akdeniz ülkelerine taşınan insanları anlatıyor) oldukça sık gördüğüm bir ülkedir. Suları mavinin en açık tonu, güneşi sarının en parlak tonunundadır. İnsanlar keyiflerine düşkün, az stresli insanlardır. İşte bu nedenle güvenlik konusunda sıkıntılar yaşayan aynı zamanda hayatınızı tamamen küçük bir tatile çevirmek istiyorsanız hiç düşünmeyin, Portekiz’e gidin.

Portekiz Nüfus: 10.31 Milyon


3. Danimarka

danimarka-dunyanın-en-guvenli-ulkeleri

Reklam:

Danimarka’yı araştırdığınızda Danimarkalı insanların bu hayatı tam anlamıyla bir bulmacada yaşıyormuş gibi olduğunu görürsünüz. Televizyonlar tamamen eğlence odaklı programlara yer vermekte. -bizde sürekli kayıp çocukları, gelinleri, eşleri arayan programlarla dolu olduğunu hatırlatarak devam edeyim- İşte bu nedenlerle Danimarka dünyanın en güvenli ülkeleri listemize, suç oranı en düşük 3. ülke olarak girmekte.

Danimarka Nüfus: 5.8 Milyon


2. Yeni Zellanda

avusturalya--suc-orani-en-dusuk-ulkeler

Ana dili İngilizce olan ülkelerle ilgili bir araştırma yaptığımda karşıma çıkan Yeni Zellanda oldukça kaliteli ve bir o kadar da güvenilir bir ülkedir. Zaten bu okuduklarımdan sonra dünyanın en güvenilir 2. ülkesi olmasına hiç de şaşıramadım.

Yeni Zellanda Nüfus: 5 Milyon


1. İzlanda

izlanda-dunyanın-en-guvenli-ulkeleri

İzlanda ortalama olarak 100.000 insan başına 33 adet suç işlenme oranına sahip, yani yüzdeye vurduğumuzda %0,033 suç oranına sahip bir ülkedir. Yani %1’in bile altında olan şaka gibi bir ada ülkesidir. Zaten konumu itibariyle ne etliye karışır ne sütlüye. Askeriyeye dahi doğru dürüst bir yatırımları yoktur. Amaçlar insan gibi yaşamak, ilim öğrenmek ve bununla bilime katkıda bulunmak, e sonra da huzurlu bir şekilde ölmek.

İzlanda Nüfus: 366 bin


Dünyanın en güvenli ülkeleri listemizde suç oranı en düşük ülkeler incelemiş bulunmaktayız

Kaynak: W

Reklam:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu