DilKore
Trend

Korece Öğrenmek ve Kore Alfabesi Hangıl | 2022 En İyi Rehber

Korece öğrenmek adına oluşturduğumuz bi rehberimizin amacı Kore’de yaşamak yada Kore’ye ilgi duyanların merak ettiği Korece öğrenmek zor mu?, Kore alfabesini öğrenmek zor mu? Gibi soruların yanıtını bulmak ve Türkçe Korece kaynak eksikliğinin az olması nedeniyle Korece öğrenme konusunda sorun yaşayanların çözüme ulaşmasını sağlamak.

Eğer yazımı sonuna kadar takip ederseniz Korece öğrenmek adına çok büyük bir adım atcağınıza emin olabilirsiniz. Yazıda gördüğünüz eksikleri ve hataları yorum olarak bildirirseniz sevinirim.


Araştırmalarım bana şunu gösterdi ki Güney Kore dili olan Korece’yi öğrenmek ve konuşabilir düzeye gelebilmek için Korece Türkçe kaynak yok denecek kadar az. Belki Korece İngilizce kaynaklardan faydalanabilirsiniz ama onlar da size Korece Öğrenmeye nereden başlamaktan ziyade.

 • 30 GÜNDE Güney Korece ÖĞREN.!
 • Sallama bir zaman içerisinde günde Güney Kore Alfabesi
 • Şu kadar sallama zaman içerisinde Güney Korece Konuş

Gibi gibi, samimiyetten uzak, sadece kâr amacı güden kaynaklardı ki zaten Güney Korece gibi bir tabiri kullanmalarından bile bu kaynakların kalitesiz olduğunu anlayabilirsiniz. İşte bu yüzden sizler için Korece öğrenmek adına tamamen Korece Türkçe olacak şekilde bir rehber hazırladım.

Bu Rehberin Amacı Ne?

Korece öğrenmeye doğru adımlarla yaklaşmanızı sağlamak. Kore Alfabesi öğrenmek adına bilgilendirmek. Arkadaş edinmenizi ve öğrenmekten ziyade konuşabilmenizi sağlamak. Kısacası Korece öğrenmek isteyip de hangi adımları izlemesi gerektiğini bilmeyen insanlara yol göstermektir.

Korece Öğrenmek Giriş

korece-dilek-feneri

Korece öğrenmeye başlamadan önce şunu belirtmeliyim ki, hepimiz yıllardır İngilizce eğitimi alıyoruz. Almaya da devam edeceğiz. Akıllara da sürekli “İngilizce neden konuşamıyorum?” ya da “İngilizce anlıyorum ama konuşamıyorum?” gibi pek çok klişe cümle kaldı. Bunun yanlış öğretme şeklinden kaynaklandığını herkes bilse de kimse bunun için bir şey yapamıyor. Sizlere bu rehberdeki en büyük vaadim:

Gerçekten düzenli bir şekilde çalışmanız durumunda sizlerin bu dili öğrenmesi.

Korece Öğrenebilir miyim?

kore-alfabesi-hangıl

Sizlerin aklına daha bu yazıyı okurken dahi acaba Korece öğrenebilir miyim? Korece öğrenmeye nerden başlamalıyım? Korece öğrenmek zor mu? Korece’yi ne kadar zamanda öğrenebilirim? Korece öğrenmek kolay mı? gibi gibi bir sürü soru geldiğini biliyorum ve sizlere şunu söylemek istiyorum Sıfırdan Korece Öğrenmek adına ve aklınızdaki tüm soruları yanıtlamak adına yazıyı baştan sona okuyunuz. Yeterince ilgi gösterir ve çalışırsanız, yeterli önemi verirseniz Korece Öğrenebilirsin.

Korece Öğrenmek Zor mu?

Zor olan Korece’yi öğrenmek ya da başka bir dili öğrenmek değil. Zor olan bir dili öğrenmeye zorlanmak. Sizlerin burada oldukça şanslı olduğunuzu düşünüyorum çünkü kendi rızanızla Korece öğrenmeye çalışıyorsunuz. Bu yüzden bazen biraz zorlanabilirsiniz ama kesinlikle Korece öğrenmek zor değil.

Korece’yi Ne Kadar Zamanda Öğrenebilirim?

Yukarıda belirttiğim gibi;

-Şu kadar zamanda Güney Korece öğren.!!

-Şu kadar zamanda Kore alfabesini yala yut.!!

-Sallama bir zaman dili içersinde Güney Korece konuş.!!

Gibi hayal satan kaynaklar sizleri doğru yoldan uzaklaştırıyor. Normalde böyle bir sorunun olması bile yanlış çünkü hiçbir insan başka bir insana şu kadar zamanda dil öğrenirsin gibi bir iddiada bulunamaz çünkü bu sadece ilgi alaka duyup çalışmana bağlıdır.

 #  Sorunun cevabına gelecek olursak da sadece birkaç ayda Korece konuşabilen insanlar da gördüm. Yıllarca çabalayıp hiçbir ilerleme katedemeyenleri de. Sizlere kesin bir dille söyleyebilirim ki bir dili öğrenmek aylar, uzmanlaşmak yıllar sürer. Bir şeyi asla unutmamalısınız:

İstikrar. Kendinize bu rehberi bitirdiğinizde bir çalışma planı yapın ve her gün bıkmadan usanmadan çalışın. Gerçekten sonuçlara İNANAMAYACAKSINIZ.

Korece Öğrenmeye Nerden Başlamalıyım?

Evet, işte tüm olayların başlangıcına geldik. Hani cevabını bilmediğiniz, tam da bu yüzden Korece çalışmaya bir türlü başlayamadığınız noktaya.. Korece çalışmaya nerden başlamalıyım, nereden?!!

Neyse artık hazırsanız Korece Öğrenme Rehberine başlayabiliriz.

 1-  Kore Alfabesi Öğrenmek

korece-gazete

Korece öğrenmeye her ne olursa olsun Kore Alfabesi Hangıl’ı öğrenerek başlanmalısınız. Çünkü Latin alfabesini kullanmayan bir ülkenin dilini öğrenmeye çalışıyoruz.

 a-  Kore Alfabesi Öğrenmek Zor mu?

 #  Yazımızın içerisinde de belirttik. Eğer hedef koyulmuşsa bu iş bitmiştir. Hangıl öğrenilecek. Korece konuşulacak.

 #  Hangıl öğrenmek adına sizlere söyleyebileceğim en önemli şey. Hangul adı verilen Kore Alfabesinin ortaya çıkış amacı kolay olmasıdır.

 b-  Hangıl öğrenmek çok zaman alır mı?

 #  Latince kullanmayan bir ülkenin dilini öğrenmeye başladığımızda yapılması gereken ilk iş kesinlikle o dilin alfabesini öğrenmek olmalıdır. O dili öğrenmek için okumalar yapılmalıdır ki okumalar yapacağınız kaynaklar kendi alfabeleriyle yazılmaktadır.

Bknz:

 • Japonca Öğrenmek yazımızda belirttiğimiz Katagana, Hiragana ve Kanji..
 • Korece öğrenirken karşılaştığımız Kore alfabesi, Hangıl..
 • Arapça da kullanılan Arap Alfabesi..

Gibi örnekler çoğaltılabilir.

 c-  Hangıl öğrenmek

 #  Hangul öğrenmek isteyen sizlere şunu söylemem gerekiyor: Gerek Youtube da gerek de internet de çok fazla Hangıl öğreten kaynak var. Benim buradaki amacımsa sizleri doğru yönlendirmek. Onlarca güzel Kore Alfabesi öğrenebileceğiniz kaynak varken yeniden yazmak zaman kaybı olacaktı. İşte bu yüzden sizlere birkaç farklı kaynak önereceğim. Hepsi de tamamen ücretsiz ve çok hızlı bir şekilde hangul öğrenmenize yardımcı olacak kaynaklardır.

 c1-  Mobil Programlar
korece-türkce-kore-alfabesi-hangıl-program

 

 #  Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi aratma yaparak kolayca birçok hangul öğreten testler yaparak pekiştiren programlar var. Bu programların birçoğu Korece Türkçe içerik üretiyor yani esas dili Türkçe ve birçoğu gerçekten çok başarılı. Özellikle sizlere Kore Alfabesi harflerini kullanarak test yapan, hangi Korece harfin nasıl okunduğunu ya da harfin sesini dinletip hangi Korece harf olduğunu işaretleten programları tercih etmelisiniz.

 #  Buna bir oyun gözüyle bakmak yerine saat tutup düzenli çalışarak gerçekten çok hızlı verim alabilirsiniz. Sizlere tavsiyem, paylaşacağım 90 dakikalık Youtube videosu ile Kore Alfabesi Hangul’u öğrenmeniz ardından bu programlarla pekiştirmeniz. Aynı zamanda isterseniz aramalarınıza: Hangıl öğren gibi aramalarınızı özelleştirerek daha fazla programa erişebilirsiniz.

 #  Bununla birlikte gerek telefonunuza, Korece Türkçe sözlük indirmenizi de tavsiye ediyorum. Elinizin altında Korece Türkçe sözlük bulundurmanız, Korece öğrenme anında bilmediğiniz kelimelerin anlamlarını anında öğrenip yazıp kalıcı olarak öğrenebilirsiniz. Sözlük tavsiye etmeyeceğim ancak Google’nin çeviri ağını, ister online olarak ister Mobil Marketlerden indirip kullanmanız sizler adına en doğru sonucu verecektir.

 c2-  Youtube

 #  Arkadaşlar biliyorum bana kızacaksınız ama bu yazımızda bazı kaynakları ve içerikleri İngilizce önermek zorundayım. Gerek Telif Hakları nedeniyle gerekse kaynağın içeriğiyle alaklı olarak çünkü gerçekten incelediğim yerli kaynakların birçoğu saatlerce insanı oyalayacak videolar hazırlamışken, profesyonel ekipler tarafından hazırlanan videoları izleyip 90 dakikada Kore Alfabesini öğrenebilirsiniz. Gönül isterdi ki Korece Türkçe bir kaynak önereyim ama çok basit seviye İngilizce bilerek bile rahatlıkla çalışabileceğine emin olduğum video:

 c3-  İnternet Siteleri

 #  Bunu doğrudan yazılı kaynak isteyip bilgisayar karşısında çalışmak isteyen insanları baz alarak yazdım. Doğrudan hiç bilmediğiniz bir konu hakkında bir şey öğrenirken o konunun uzmanı öğretmenler tarafından hazırlanmış kaynakları anlatıp dinleyicilerine özel ders tadında sunulan Youtube videosundan notlar alarak çalışmak varken kendi kendinize bir siteden çalışmanızı önermiyorum. Eğer sizin için çok önemliyse;

“Learn Hangul”

şeklinde aramalarla hızlıca Hangıl öğreten sitelere ulaşabilirsiniz. Ticari amaçlı yazılan (reklam verip üstlerde çıkan) yazılara dikkat etmenizi, hem paranızı hem vaktinizi doğru kullanmanızı öneriyorum.

 2-   Korece Gramer öğrenmek

Evet geldik en sıkıcı noktaya. Yandık.!

Hayır. İnanın bana tamamen palavraydı. Gramer yıllarca bizlere istediğimizi sormadan öğretilen dillerin en sıkıcı noktasıydı ama artık işler değişti, ipleri elimize aldık ve tam olarak istediğimiz noktadayız. Cümleler kurmak, daha doğrusu doğru cümleler kurmak.

 #  Gramer çalışmak dili öğrenmeyi engelleyecek kadar çok yapılıyorsa bilin ki dili öğrenmekten sıkılabilirsiniz. Yıllarca İngilizce eğitimi alan bizlerin dili gerçekten ileri seviyelere getirememesinin en büyük sebeplerinden birisi de budur. İngilizce öğrenmeye başladığımız yıllarda hocalarımız bizlerden sürekli bir şeyleri ezberlememizi ve ezberlediklerimizi ölçmek için sınava tabi tutulacağımızı söylerlerdi. Evet ezberledik ama sonunda da UNUTTUK.

 #  Dil öğrenmek bir bütündür. Göreceğiz, duyacağız ve yazacağız. Bunları yaparken de gramer çalışacağız. Gramer çalışma konusunda sizlere önerebileceğim şey bir kitap, PDF ya da video edinmeniz.  Size incelemeniz ve fikir sahibi olmanız için İngilizce Korece olarak yazılmış Korece Gramer kitabı paylaşacağım. Ön bilgi sahibi olmanız açısından paylaşıyorum. İngilizce olması sizleri kızdırmasın çünkü Telif Hakları gereği bir başkasının kitabını izni olmadan paylaşamıyoruz. Zaten dile takılmanızı önermiyorum, sözlük programı açık bir telefon ve boş bir kağıda notlar alarak her gün belirlediğiniz kadar çalışmak sizlere grameri yeterince öğretir.


Korece Gramer Öğrenme Kitabı

Kitabı İndir

Bu öge sadece ilk izlenim için paylaşılmıştır, telif hakkı ihlali için iletişime geçebilirsiniz.
Tekrar etmek gerekirse kendinizi gramere boğup o dilden soğumayın. Gramer öğrenirken aşağıdaki belirttiğim diğer maddeleri yapmaya başlayın ve hepsini aynı anda götürün, çünkü dediğim gibi öğrenmek bir süreçtir, göreceğiz, duyacağız ve yazacağız..

 3-  Dinleme yaparak Korece Öğrenmek

Bir dili öğrenme sürecinde dil hakkında ufak tefek bilgi sahibi olduktan sonra yapılması gereken en önemli şey listening yani dinleme yapmaktır. Kulak aşinalığı denen şey tamamen doğrudur ama bilinçli dinleme yapmak gerekiyor. Yani en azından dinlenenlerin bütününe yakınının anlaşıldığına emin olarak.

Peki, nedir bilinçli, aktif dinleme?: Açtığınız bir şarkının ya da dizinin, arkada akıp gitmemesi durumu. Yani dinlerken sözlerini duyduğunuz, gerekirse eşlik edebildiğiniz durumdur. Hani ders çalışırken ya da hayal kurarken müzik dinlersin de sözleri hiç duymazsın ya bunu yapmaman gerekiyor.

Gelin sizler için birkaç Korece Dinleme yapabileceğiniz içerik önereyim.

 a-  Diziler

dizi-izleyerek-korece-ogren

 #  Kore dizileri… İster kendiniz ilgi alanınıza göre bir dizi bulup ona başlayın isterseniz. İsterseniz de yüksek IMDb puanlı ve genel zevklere hitap eden dizileri izleyin. Ben yine de sizlere 3 adet dizi önerisi bırakıyorum, ilginizi çektiği taktir de izlemekten çekinmeyin.

 • Boys over Flowers (2009) – Tür: Romantik, komedi, gençlik – IMDb: 8.1
 • Secret Garden (2010) – Tür: Romantik, fantastik – IMDb: 8.3
 • Playfull kiss (2010) – Tür: Romantik, komedi, gençlik – IMDb: 7.2

Peki, Korece öğrenmek için diziyi nasıl izlemeliyim?

Arkadaşlar bu konuda kesinlikle şunu söylemeliyim ki bir dili en doğru şekilde öğrenmenin net bir yolu yok ancak bazı kesin şeyler var.

 #  Bir diziyi Türkçe alt yazı ile izlerseniz beyniniz o diziyi yukarıda da belirttiğimiz gibi aktif duymaz. Kelimelerle ilgilenmez. Bura da aktif işi yapan gözleriniz olur ve alt yazıyı okur geçer. Bunun için sizlere Korece Öğrenmek amacıyla Korece dizi izleme yöntemini anlatacağım.


 a1-  Korece Öğrenmek için diziyi nasıl izlemeliyim?
 1. İlgili dizi Türkçe altyazılı bir şekilde izlenir.
 2. Dizi ikinci kere izlemek üzere indirilir çünkü bu sefer bir farklılık yapıp o diziyi Korece altyazı ile izleyeceğiz.
 3. Dizinin Korece alt yazı dosyası indirilir.
 4. İlgili dizi Korece alt yazı ile izlenir.
 5. İlgili diziyi üçüncü kere evet yanlış duymadın, üçüncü kere izliyoruz ama bu sefer altyazısız izliyoruz. Beynimizi ve kulaklarımızı kullanarak aktif bir şekilde duyup öğreniyoruz.

Bu şekilde diziyi izleyerek Korece Türkçe öğrenmek adına çok önemli bir adım atmış bulunuyoruz. Belki zevk alarak bir günde onlarca bölüm izleyemeyeceğiz ama kesinlikle sevdiğimiz şeyi yaparak dil öğreneceğiz.

Diziyi İzlerken Durdurup Anlamını Bilmediğimiz Kelimelere Bakmalı Mıyız?

Bazı insanlar: “Dizi izlenirken durdurulup bilmediğiniz kelimelerin anlamlarına bakılmalı” derken.

Bazı insanlarsa “Anlamına bakmak öğrenme sürecini olumsuz etkiler anlamını cümleden çıkarmaya çalışın” diyor.

Benim yaptığım şey ise altyazı dosyasını açarak aşinalık olması açısından kelimelere ufaktan göz atıyorum. Bilmediğim kelimelerin anlamlarına bakıyorum. Ardından diziyi açıp hiç anlamadığım cümleler olmadığı sürece anlamına bakmıyorum. Halihazırda Türkçesini de izleyip anlatılmak istenenleri anladığımız için diziyi böle böle izlemeye gerek kalmıyor.

Diziye Korece Altyazıyı Nasıl İndireceğim?

Alt yazı indirmek aslında gayet basit bir işlem, bunun için evrensel her dilde altyazıyı barından siteler var yapmanız gerekeni bilmeniz önemli:

 1. İzleyeceğinizDizi | sezon ve bölüm sayısı |download subtitle
 2. İzleyeceğinizDizi | sezon ve bölüm sayısı |download korean subtitle

Gibi basit İngilizce gerektiren aramalarla o dizinin ilgili sezonuna ve bölümüne ait altyazı dosyası indirebilirsiniz. Dizi indirmeye değinmedim bunun için birçok yol var, internet üzerinde arama yaparak en net sonuca ulaşabilirsiniz.

Dizi ve alt yazıyı aynı anda çalıştırmak ise çok basit, sizlere önerim benim de kullandığım VLC playeri indirmeniz, diziyi açın, üst kısımdan altyazı kısmını seçin. Altyazı ekle deyip indirdiğiniz altyazı dosyasını seçin.

 b-  Müzik

Her gün belki yüzlerce defa dinlediğiniz müzikler size o dili öğretebilir. Bunu Youtube üzerinden yapmak rahatlıkla yapabilirsiniz. Korece müzikler dinleyerek Korece Öğrenmek isteyen birisi iseniz aşağıdaki iki yazıma da göz atabilirsiniz.

Korece müzik dinleyerek Korece öğrenilebilir mi?

Korece öğrenmek için 5 müzik önerisi

Korece öğrenmek için müzik bulurken: “İLGİLİMÜZİK lyrics with Korean”

Şeklinde aramalar yapmak size o şarkının sözleriyle birlikteki haline ulaşmanızı sağlar. Şarkıyı defalarca sözlerine eşlik ederek dinlemeniz sizlere dinleme ve öğrenmeyi aynı anda yaptırır. Eğer daha Kore Alfabesi olan Hangıl’a hakim değilseniz.

Aramanızı:İLGİLİMÜZİK lyrics with Korean romanization”

Şekline yapabilirsiniz. Bu şekildeki aramalar sonucunda da Korece sözleri Latince harflerle yazılmış altyazı ile birlikte de çalışabilirsiniz.

 4-  Korece okumalar yaparak öğrenmek

kore-alfabesi, korece-türkce
Kore dili yeterlilik testi seviyeleri
 
Yukarıdaki resimde de görüldüğü gibi Korece Yeterlilik sınavı 5 aşamadan oluşmaktadır. Burada kendinize ait düzeyi belirleyip Google da: “Korean A2 reading practice”
Şeklinde aramalar yaparak okuma metinlerine ulaşabilirsiniz. Kore Alfabesi olan Hangıl’ın oturması açısından bol bol okuma yapmanızı da öneriyorum.

 5-  Korece konuşarak öğrenmek

Hepimizin maddi düzeyi Kore de dil eğitimi alma ya da Kore dil kursuna gitme konusunda yeterli olmayabilir. Bu yüzden doğrudan Korelilerle konuşamayacağımız için kendi kaynaklarımızı kendimiz yaratmalıyız. İşte size birkaç önemli tavsiye:

 a-  Aynanın Karşısına Geçerek Kendi Kendinize Konuşmanız

Biliyorum akıllıca gelmiyor ancak hiç de küçümsememelisiniz. Cümle kalıpları kullanmaya çalışacak haliyle de eksiklerinizi görüp özgüven kazanacaksınız. Özgüven kazanmak ve korkusuzca konuşmak dil öğrenme aşamasında en önemli şeylerdir.

 b-  Yabancı Arkadaşlar Edinip Yazışmak ve Sesli Mesajlar Göndermek

 #  Hiçbir insan bir dili sadece bilmek istemez, bir dili öğrenmekteki en büyük amaç konuşmaktır. Bunun için gerek mobil ortamlarda gerekse tarayıcı üzerinden güzel araştırmalar yaparak kendiniz için siteler, uygulamalar bulabilirsiniz.
 #  Dikkat etmeniz gereken en önemli husus ise bu programları sadece dil öğrenmek için kullanmanız. Kimliğinizi ve açık adresinizi doğrudan ifşa etmemeniz. Bu şekilde art niyetli insanlardan kendinizi korumuş olursunuz. Sizlere doğrudan isim vermek yerine, daha çok ne yapmanız gerektiğini anlattım. Doğru şekilde aramalar yaparak rahatlıkla bu uygulamalara erişebilirsiniz. Doğrudan kendiniz için en uygun olanı seçip öğrenme sürecinizi daha da hızlandırabilirsiniz.

 6-  Sadece Korece Çalışmak için Bir Defter Alın

Size burada verebileceğim en önemli tavsiye: Sizin mücadeleniz; Telaffuz edemediğiniz ve anlamını bilmediğiniz korece kelimelerledir

Biliyorum hepimiz bunları görmezden gelmeye çalışıyoruz ancak size dili asıl öğretecek şey bunlarla yüzleşmektir. Aldığınız not defterine hiç çekinmeden anlamını bilmediğiniz Korece kelimeleri, kalıpları yazın. Sık sık o defteri açıp okuyarak zayıf yönlerinizi geliştirin.

 7-  En Çok Kullanılan Korece Kelimeler, Sayılar ve Renkleri Öğrenin

Hayati önem taşıyan bir noktaya daha değineceğim, hepimiz şu şekilde araştırmalara denk gelmişizdir:
X ülkesi vatandaşları Bir günde ortalama şu kadar kelime konuşur ve bu kelimeleri öğrenmek o dilin  %50’sini öğrenmeye eşdeğerdir
İşte benim burada sizlere verebileceğim altın tavsiye o dilde en çok kullanılan kelime ve kalıpları öğrenmeniz. Sizler için daha önce Korece Kelimeler ve Türkçeleri gibi bir çok içerik paylaştım. Kesinlikle bu yazılarıma da göz atmanızı öneriyorum. Bir dili öğrenirken o dile ait en çok kullanılan kelime ve kalıpları öğrenmenin o dili öğrenme aşamasında hayati bir önem taşıdığına emin olabilirsiniz.

Kore’de Dil Eğitimi Almak

Eğer gerçekten Kore de dil eğitimi almak, öğrenci vizesi alarak Kore’ye gitmek istiyorsanız. Kore Vize almak adlı yazımı okumanızı öneriyorum.

Kore de yaşamak zor mu?

korece-kore-de-yasamak
 #  Kime göre zor? Neye göre zor?..  Kore de yaşayan onlarca insan tanıdım ve birçok vlogger Türk, Kore yaşamlarını kayıt altına alıyorlar. Açıkçası verdiği karardan pişmanlık duyup da mutsuz olanı henüz görmedim
 #  Mutlu olmalarına rağmen Kore’ye geleceklere uyarıda bulunan tüm insanların genel yorumu: “Sadece yemek kültürüne alışmak biraz zaman alabilir” şeklinde oluyor. Evet, “ben nadıl yiyom, seviyom.!” diye kendi kendinize düşünebilirsiniz ama bu konuda şu şekilde değerlendirmek gerekiyor ki kendi kültürünüzdeki tüm yemekleri reddetip tamamen yepyeni bir kültürün yemeklerine bağlı kalacaksınız ve sandığınız gibi Kore kültürü sadece Noodle ve Noodle türevlerinden oluşmuyor bu konularda hızlı düşünüp basit kararlar vermemek gerekli diye düşünüyorum. 

Kore Çalışma Vizesi Almak?

Bunu uzun uzadıya yazmak yerine hali hazırdaki Kore de Vize almak adlı yazıma yönlendireyim sizleri. Kore çalışma vizesi almak ve Kore de yaşamakla ilgili her şeyi güzelce belirttim.

Turistlik Kore vizesi ücretli mi, ücreti ne kadar?

Vize ile ilgili tüm soruların yanıtını Güney Kore Vize almak adlı yazımda belirttim.

Güney Kore’de Hayat Pahalı mı?

Kore’de yaşamak ve sıkça sorulan tüm soruları derleyip cevaplarını verdiğim yazımı okumanızı da öneriyorum. Yazımı ziyaret ederek Güney Kore’de yaşamak ve gitmeden önce bilinmesi gerekenlere dair onlarca sorunun cevabını rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Güney Kore’ye Gitmek için Ne Kadar Para Gerekli?

Kore’de yaşamak ve sıkça sorulan tüm soruları derleyip cevaplarını verdiğim yazımı okumanızı da öneriyorum. Yazımı ziyaret ederek Güney Kore’de yaşamak ve gitmeden önce bilinmesi gerekenlere dair onlarca sorunun cevabını rahatlıkla


Bu yazımızda Korece ve Korece Öğrenme hakkında uzunca konuştuk. Biraz uzun bir yazı oldu biliyorum ama kesinlikle sizler için çok faydalı olacağını düşündüğüm yazı oldu. Umarım bu rehberden faydalanıp rehberi başka insanlarla da paylaşırsınız. Öneri ve sorunlarınızı yorum kısmından ya da iletişim bölümünden belirterek bizlere yardımcı olabilirsiniz. |SON.

İlgili Makaleler

5 Yorum

 1. Korece öğrenmek gerçekten hiçte zor değil okkuldan arta kalan vaktlerim çalışarak bile korece de çok ilerledim. Dizi konusunda çok teşekkür ederim böyle şeyler olduğunu bile bilmiyordum. (Güney Korece kısmında tebessüm ettim ^^)

 2. Gerçekten Korece Öğrenmek adına kendimi çok yoruyorum üstelik bir yandan da çalışıp para biriktiriyorum, daha önce hiç bu kadar uzun yazı okumamıştım gözlerim ağrıdı ama deydi xD umarım Korece’yi en kısa zamanda öğrenirim.

 3. Merhaba,
  Türkiye’de bitirilen okulları Kore denk sayıyor mu?
  Bunu nasıl öğrenebiliriz?
  Mesela Türkiye’de eczacı olan bir kişi Kore’de eczacılık yapabilir mi? (bir şirkette, eczanede vs.)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu