Kişisel GelişimUmutvadi Özel

Konuşacak Konu Bulamamak: Başarısız İnsan Problemleri

Konuşacak konu bulamamak bana göre başarısız insanlara atfedilebilecek bir sorundur zira bir insan sevgilimle konuşacak konu bulamıyorum gibisinden sorular yöneltiyorsa o insan, insan olmanın beraberinde getirdiği en temel iletişim konusunda bile problem yaşayan ve çözüm bulamayan bir insandır. Peki çözümü var mı? Yazımızın sonuna kadar okursanız ne kadar etkili çözümler sunduğumuzu görürsünüz.

Burda unutulmaması gereken şey sevgilimle konuşacak konu bulamıyorum yada kızla konuşacak konu bulamıyorum gibisinden bir sorunsa ve bu sorun kızdan yada sevgilinizden hoşlanmamanızdan kaynaklanıyorsa ona yapacağımız bir şey olmayabilir.

Reklam:

Şunu unutmayın hiçbir diyalog tek başına ilerlemez, hiçbir tartışma tek taraflı olmaz. Olamaz. Olmamalı.

Konuşacak konu bulamayanlar için gelin birkaç tavsiyede bulunalım.

Kızla Konuşacak Konu Bulamıyorsan Limon Emojisi Gönder

Bildiğiniz üzre Elraen adlı ünlü yayıncının bu konu hakkında esprili bir söylemi olmuştu. Bir kişi ile konuşmak ve konuşmaya devam etmek istiyorsan öncelikle o kişiyle bir iletişim başlatman gerekiyor. Bunun içinse spesifik, yerkürenin yaradılışı hakkında bir sohbet olması gerekmiyor. Bir emoji yolla, attığı bir fotoğrafı ona gönder ve fotoğrafla alakalı güzel bir yorum yap. Ayrıntıları ve kişinin zevklerini yakala oradan ona güzel bir mesaj ver. Örneğin;

  1. Güzel bir fotoğraf paylaştığında herkes gibi alev gönderme, belki bir itfaiye emojisi gönderip herkesin alev attığını düşündüğünüzü ve birinin bu yangını söndürmesi gerektiğini bile yazabilirsin.
  2. Sadece komik bir emoji at. Kıza at atıp at gibisin, kiraz atıp kiraz gibisin demeyin. Taç emojisi atıp tacını göremedim yazabilirsiniz, yada bir ayakkabı emojisi atıp kül kedisinin meşhur hikayesine gönderme yapabilirsin.

Burada sizlere bir kıza nasıl açılabilirsinizi değil de konuşacak konu bulamıyorsan ne yapmalısın onu anlatıyorum. Artık mesajlaşırken konu bulamamak tan yakınmamanız gerektiğini düşünüyorum.

Sevgilimle Konuşacak Konu Bulamıyoruz

sevgilimle-konusacak-konu-bulamiyorum

Burada yazdıklarımı sevgiliniz ile aranızda gerçekleşen aşktan bağımsız olarak yazmaktayım. Birbirinize karşı bir şeyler hissetmiyorsanız ve konuşacak konu bulamıyorsanız bir şey diyemem ancak aksi bir durumda sorunun sizlerde olduğunu ve sevgilimle konuşacak konu bulamıyorum gibi söylemlerinizi doğru buluyorum. Gelin birkaç çözüm bulalım.

bknz: Sınırsız Motivasyon, Bitmeyen Yaratıcılık ve Motive Gücü

a. Neden Kız Arkadaşımla Konuşacak Konu Bulamıyorum!

mesajlasirken-konu-bulamamak

  1. Ayrıntıları göremiyorsun ve karşındakine çok yüzeysel bakıyorsun.
  2. Yeterince değer vermiyorsun, hep kendi fikirlerini/önerilerini değerlendiriyorsun.
  3. Onda neyi tanıyıp neyi tanımadığını bilmiyor ve öğrenmeyi denemiyorsun.
  4. Dış güzellikte çok takılı kalmışsın.
  5. Düşüncesizsin.
  6. Sevmiyorsun.

b. Nasıl, Sevgilimle Konuşacak Bir Şeyler Bulabilirim?

sevgilimle-konu-bulamiyorum

 1. Ayrıntılara değer ver ve kız arkadaşınla konuşacak konu bulmak için gözlemle.

Saçlarını diğer kızlardan farklı yapıyorsa neden öyle yaptığını sor, onu diğer kızlardan farklı kılan bir şey olduğunu söyle ve saçlarını öv.

Reklam:

Güzel bulduğun her yerini, her şeyini kaba insanlar gibi değil de centilmen bir adammışsın yada kibar bir leydiymişsin gibi öv.

2. Ona değer ver, dünyanın merkezinde sen yoksun.

Gerçekten kız arkadaşımla konuşacak konu bulamamak gibi bir arama yaptıysan ve bu yazıyı okuyorsan sevgiline yeterince değer vermemen oldukça aşikar. Ona müzik atmak, dizi atmak yada bir söz atmaktan ziyade neler dinlediğini, neler izlediğini ve favori alıntılarını sor ve gerçekten değer vererek incele ve geri dönüş bildir. Yüzündeki gülümsemeyi takip edin, size yeni şeyler önermek için yanıp tutuşacak.

3. Onu tanımaya çalış.

Ona onunla ilgili merak ettiğin yada ilişkide karşına çıkabilecek sorunlarla ilgili soru sor. Örneğin bazı spesifik fetişleriniz varsa ona bundan bahset ve bu konu hakkındaki fikirlerini al yada onun gelecekte gerçekten ne yapmak istediğini, kim olmak istediğini sor. Onu tanıdıkça ona karşı yeni sorular ve yeni cevaplar elde edeceksin. Bunu kendin de fark edeceksin ki ileride konuşacak konu bulamamak şeklinde aramalar yaptığın için utanır hale geleceksin..

4. Dış güzellik sohbet etmek için yetersiz.

Onu gerçekten seviyorsan ve değer veriyorsan onu tanıman gerekiyor. Konuşacak bir şey bulamamak diye bir şey yoktur, birbirinin içini ve fikirlerini tanımayan insan vardır.

Zira bir insan bir bedene ancak milyarlarca düşünceye, 100’lerce plana ve 1000’lerce düşe sahiptir.

5. Düşüncesizsin.

Dünyada milyarlarca insan var. Bu insanların çok büyük kısmı evli yada sevgili ve birbirlerine aşırı saygı duyan insanlar. Bunca insan birbirine karşı ilgili ve sevgi dolu iken sen karşındaki insanı önceliğin yapmayıp bir de onunla konuşacak konu bulmak istiyorsun. İnan bana karşındaki insana değer vermeye başladığın an, karşındaki bunu hissedip sana aynı şekilde karşılık verecek.

6. En kötü ancak olası bir gerçek Sevmemek.

Karşındaki insanı sevmiyorsan yada karşındaki insan seni sevmiyorsa konuşacak konu bulamamanız olağan bir durum ancak bana göre bu düşünülmesi gereken son seçenektir.

Reklam:

Bir insan sizi başlarda sevmiyor olabilir hatta nefret ediyor bile olabilir ancak bunu ileride rahatlıkla yenebilirsiniz, en basit örneği ise;

Bir kızla konuşacak konu bulamıyorsunuz ve arada müthiş bir ilgisizlik var diyelim. Ona attığın mesajlar samimiyetsizlik kokuyor, kız bunu koklayarak size aynı şekilde karşılık veriyor. Oysa yukarıda belirttiğimiz bazı kuralları uygularsanız ve ona işte bak ben de buradayım mesajı verirseniz artık aklında yer etmeye, düşüncelerine girmeye başlarsınız.


Aslında uzun tutmadığım bir yazı oldu, zira karşındaki insanla konuşacak konu bulamaman tehlikeli bir durum olsa da hastalık sayılabilecek kadar da tehlikeli değil zira karşındaki insanla konuşamıyorsan en büyük sebebi denemiyor olman. Reddedilmekten ve dahasından korkuyor olman.

Sadece yaz, içinden geldiğini yaz. Ters bi cevap almazsın da olur da alırsan bundan sonra başkalarına yazdığın zaman aynı tarzda şeyleri deneyip aynı cevapları almayacağın kesin. Utangaçlığı ve konuşacak konu bulamamak sorununu yenmen için reddedilme korkusunu aşman gerekiyor. Reddedilmek için sor, reddedilmezsen zaten zafer senin ^.

/SON.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu