ListelerUmutvadi Özel

Ünlü Yabancı Oyuncular ve Benzerliğiyle Şaşırtan Dublörleri

Dünyaca ünlü aktörlerin onlarca filmini/dizisini izledik. Saçma sapan sahneler gördük; ama sinemanın büyüsünden olsa gerek, hiçbir zaman bu sahneleri oyuncuların dublörlerinin çekmiş olabileceğini düşünmedik. E istisnası yok mu?

Jackie Chan gibi dublör kullanmayı reddeden istisnai oyuncular olsa da genel olarak dublör kullanmak tercih edilmektedir.

Reklam:

Gelin, bazı büyük oyuncuları ve onlara çok benzediği iddaa edilen dublörlerini inceleyelim.

15. Johnny Depp ve Tony Angelotti

johnny-depp-ve-dubloruJohnny Depp’in Karayip Korsanları filmindeki dublörü Tony Angelotti, her ne kadar ikiz gibi olmasalar da fiziki yapıları ve tarzlarının benzerliği nedeniyle oldukça başarılı bir dublaj seçimi olmuş.


14. Jon Snow

jon-snow-ve-dubloru

Jon Snow ve dublörü, bu listedeki birbirine en benzemeyen ikili ödülünü rahatlıkla alabilir. Zaten Jon Snow’un dublörlüğünü yapmak çok da zor değildi diye düşünüyorum.


13. Ken Stott, Hobbit

ken-stott-hobbit-ve-dubloru

Yüzüklerin Efendisi fanlarına selam olsun. Hobbit seven bizler şu listeye azcık göz attığımızda görüyoruz ki Ken Stott ve dublörü gerçekten de olağan üstü benzerliğe sahipler. Yüzüklerin Efendisi mi? Harry Potter mi? yazımıza da göz atmayı unutmayın.


12. Maisie Williams Game of Thrones

maisie-williams-ve-dubloru

Görüyoruz ki, dublör olmak için benzemenize gerek yok…


11. Scarlett Johhanson

scarlett-johansson-ve-dubloru

Buradan Scarlett Johhanson’un çok güzel bir kadın olduğunu anımsayarak yazımıza başlamamız gerkeiyor diye düşünüyorum. Ten rengi, saç rengi ve yüz şekli olarak benzerlik olduğunu düşünsem de totala baktığımızda az benzerlik gösterdiğini söylemeliyim.


10. Sophie Turner, Game of Thrones

sophie-turner-ve-dubloru

Reklam:

Baktığım zaman şaşırdığımı itiraf etmeliyim. Yüz şekli olarak çok benzemese de duruşlarına kadar benzerlik gösteriyorlar. Doğru ışıklandırma ve doğru sahnelerde asla ayırt edilemezler..


9. The Rock

the-rock-ve-dubloru

The Rock’a ne kadar da benzese The Rock’taki star ışığını taşımadığı ortada. Aslında The Rock’taki star ışığını çok az insan taşıyor.


8. Elijah Woods, Yüzüklerin Efendisi?

elijah-woods-ve-dubloru

Tarz olarak benzediğini düşünüyorum. Sadece bu kadar.


7. Charlize Theron

charlize-theron-ve-dubloru

Charlize Theron’a benzemek bile bir insanın başına gelebilecek en iyi şeylerden olduğunu bilmeli ve Allah’a şükretmeli diye düşünüyorum.


6. Chris Hemsworth

chris-hemsworth-ve-dubloru

Chris Hemsworth hayranlarını en ön sıraya alalım keza bu dublör seçimi ile hayranlarını katil yapabilirler.


5. Game of Thrones Şövalyeleri

game-of-thrones-karakterleri-ve-dublorleri

Game of Thrones izleyenler bilir ki bu efsane iki şövalye ve aralarında geçen epic savaş akıllarımıza kazındı. Bu iki karakterin dublörlerinin de benzerliği oldukça iyi seviyede gözüküyor.


4. Gandalf, Yüzüklerin Efendisi

gandalf-ve-dublorleri

Reklam:

Burdan Asla Geçemezsin (You Shall Not Pass) ve “Beşinci Günün Şafağında Beni Bekleyin, Şafakta Doğuya Bakın” repliklerini okurken Gandalfın sesiyle okuyorsanız, mis gibi Yüzüklerin Efendisi fanısınız. Baktığımız zaman bu listedeki en eski filmlerden biri olması nedeniyle dublör seçimindeki daha az benzerlik sırıtmamışa benziyor.


3. Harley Quinn 2 (Margot Robbie)

harley-quinn-margot-robbie-dubloru

Margot Robbie’nin Harley Quinn’i efsane canlandırdığını düşünen insanlardan biriyim. Bakıldığı zaman dublör seçimi de oldukça başarılı duruyor. Yüzü hariç oldukça benzerler. Makyajın sihrinin payı büyük.


2. Harley Quinn (Margot Robbie)

harley-quinn-margot-robbie-ve-dubloru

Margot Robbie’nin Harley Quinn’i canlandırdığı filmlerin hepsini göz önüne aldığımızda Harley Quinn’in Margot Robbie’ye en çok benzerlik gösterdiği film bu. Zira dublörünün de Margot’a en çok benzediği film de bu.


1. Jason Momoa

jason-momoa-ve-dubloru

Aquaman yada See dizisini izleyenler bilir ki Jason Momoa oldukça başarılı, yakışıklı bir aktör. Kendine has bir tarzı var -Kuzeyli ancak esmer tenli erkeklere benziyor- oldukça kaba saba ama oldukça da oturaklı bir tarzı var. Dublörü ise tarz olarak ve fiziki olarak çok benzese de Jason Momoa’nın o kabalığını içermediğini söylemeliyim. Bence sima olarak çok da benzemiyorlar.


Yazımızın sonuna geldik. Bu tarz içerikler hoşunuza gittiyse UMUTVADİ ÖZEL kategorisine göz atmayı unutmayın. Bu ve buna benzer içerikler çok yakında orada olmaya başlayacak. |SON.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu