DilListeler

İngilizce Şarkı – İngilizce Öğrenmek için 5 Müzik Önerisi [2021]

İngilizce Şarkı Dinleyerek İngilizce Öğrenebilir miyim?

İngilizce şarkı dinlemek sana İngilizce öğretir. Yabancı Müzik dinlemek, sen hiç farkında olmadan sana o dilde aşinalık kazandırır.

Şunu belirtmeliyim ki, İngilizce Öğrenmek için yapılan İngilizce müzik dinlemenin önemini kavramalısınız. Öylesine dinlenen müzikler sizlere yeni bir dil öğretmez.

Neden Bunca Zamandır İngilizce müzikler Dinlememe Rağmen İngilizce Öğrenemedim?

BKNZ: Neden İngilizce Konuşamıyoruz, Öğrenemiyoruz? Basit Düşün.!

 1-  İngilizce Müziği Aktif Dinlemedin

 #  Açtığın İngilizce müzik sana İngilizce öğretmek amacıyla açılmadıysa çok üzgünüm ki boşa kürek çekersin. Evet, bazı şarkıları yüzlerce defa dinleyerek ezberlemiş olabilirsin. Bundan çok daha az dinleyip daha az çaba harcayarak o şarkının sözlerini, anlamlarını ezberleyebilirsin.

 2-  Sözlerine veya Anlamına Dikkat Etmedin

 #  Müzik dinlerken bazen şarkıcının sesi güzel gelir, şarkı size bir şeyler anımsatır, hayal kurdurtur… Bütün bunlar yaşanırken şarkıyı dinlerken akıp geçen sözcüklere dikkat etmezsin. Anlamını da bilmezsin. Bu nedenle ne İngilizce öğretir ne de aşinalık kazandırır.

 3-  Müziği Dil Öğrenmek için Değil, Gürültü Olarak Kullandın.

 #  Herhangi bir işle uğraşırken arka planda açtığın müzik sadece beyaz gürültüden ibarettir. Zaten araştırmalar gösteriyor ki. Birden fazla işi aynı anda yapmak iki işi de kötü yapmanıza neden oluyor.

İngilizce Öğrenmek için İngilizce Şarkılar Nasıl Dinlenmeli?

ingilizce-ogrenmelik-5-kolay-sarki

Bunun için daha önce detaylı bir yazı yazmıştım, çalışma kağıdı hazırlayıp İngilizce şarmızı açıp İngilizce öğrenmeye başlıyoruz. İngilizce Öğrenmek için nasıl İngilizce şarkı dinlemeliyim? Sorusunun cevabını bilmiyorsanız yazımı ziyaret ederek rahatça öğrenebilirsiniz.

İngilizce Öğrenmek için 5 Tane Şarkı Önerisi:

Başlangıç Seviyesi Sayılabilecek İngilizce Şarkı Önerisi:

 1-  Rihanna’nın açık ve anlaşılabilir İngilizcesiyle birlikte yıllardır eskimeyen “Diamons – Elmaslar” şarkısı, İngilizce öğrenmek için şarkı dinleyen herkese rahatlıkla önerilebilir.

Başlangıç ve Orta Seviye Sayılabilecek 4 İngilizce Şarkı Önerisi:

 2-  Anime müziği olmasına rağmen tamamen İngilizce olan “You can Be King Again – Yeniden Kral Olabilirsin” şarkısı, hem eğlenerek dinlenecek hem de çok açık İngilizcesi ile rahatlıkla İngilizce öğretebilecek bir şarkı.

 3-  Son zamanların en popüler sanatçılarından olan Imagine Dragon’un “Bad Liar – Kötü Yalancı” şarkısı gerek sözleri gerekse melodik ritimleriyle İngilizce şarkılar dinleyerek İngilizce öğrenmek isteyenler için müthiş bir alternatif.

 4-  Belki de hem duygusal sözleriyle hem de sözlerinin anlaşılabilirliğiyle en güzel İngilizce öğrenebileceğiniz şarkı “I Want Something Just Like This – İşte Bunun Gibi Bir Şey İstiyorum”dur. Sizlerden süper kahraman olmanızı değil, kendiniz olmanızı istiyorum. Felsefesini anlatan bu şarkı belki de Coldplay’in en güzel şarkılarındandır.

 5-  Bonus olarak da hem rap hem de popun aynı anda yer aldığı Nicki Minaj’ın “Pills N Potion” diğerlerine kıyasla zor olsa da bile takip yeteneğinizi geliştirip İngilice şarkı dinleyerek İngilizce öğrenme yolunda doğru adımları atmanızı sağlayabilir.


Evet, İngilizce Öğrenmek için 5 Müzik Önerisi yazımızın sonuna gelmiş bulunmaktayız. Yabancı dizi izlemeye meraklıysanız Korece Müzik Dinleyerek En İyi Korece Öğrenme Yöntemi ve İngilizce Öğrenmek İçin Dizi İzlemek yazılarıma da göz atmanızı öneriyorum. Eksik ve kusurlu gördüğünüz yerleri, iletişim veya yorum kısmını kullanarak bana bildirebilirsiniz. |SON

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu