AnimeListeler
Trend

En iyi Animeler: Eğlenceli ve Etkileyici Anime Önerileri

En Çok İzlenen Animeler ve Mutlaka İzlenmesi Gereken Anime Önerileri

En iyi anime önerileri listemizdeki animeleri en iyi animeler ve mutlaka izlenmesi gereken animeler derlemesi ile oluşturduk. Kendi kendine “Hangi animeleri mutlaka izlemeliyim?” şeklinde soru soran birisi isen, listemizdeki animeler en çok izlenen en iyi animelerden oluşmaktadır. O zaman gelin en iyi anime önerileri listemize geçelim;

Sizler adına kendi zevklerimizi ve genel zevkleri hesaba katarak 20+ animenin yer aldığı en iyi animeler listesini oluşturduk. Sıralamayı da IMDb puanlarını baz alarak oluşturdum.


26. Sword Art Online – 7.6/10

sword-art-online-en-cok-izlenen-animeler
En Çok İzlenen Animeler

Sword Art Online, oyuncuların, kendi gerçekliğinden koparılıp, fantastik bir dünyaya hapsedildiği, özgün bir macera animesidir. Oyuncuların ölümü gerçek ölüm anlamına gelir, ancak bu gerçeklik arasından çıkış yolu da mevcuttur. Oyuncular, VRMMORPGnin dünyasında büyük maceralara atılırlar ve kurtulmak için mücadele ederler. Sword Art Online, en iyi animeler arasında gösterilen, heyecan verici bir deneyim sunan bir öyküdür.


25. Black Clover – 8.1/10

black-clover-shounen-anime-onerileri

Yunanistanın küçük bir kasabasında yaşayan Asta, Güçlü bir sihirbaz olmayı istemesine rağmen hiçbir sihir kullanamamaktadır. Fakat kendine güveni ve kararlılığı ile her şeye karşı mücadele eder. O, karşısına çıkan engelleri aşmak, zorluklarla başa çıkmak ve en iyi animeler arasına girmeyi hayal eder. Yolda, dört sihirbazın önderliğinde bulunan ve dünyayı yönetmek için çalışan kötü güçlerle karşı karşıya kalacaktır.


24. Bleach – 8.1/10

bleach-en-iyi-animeler
En İyi Animeler

Bleach Konusu: 15 yaşındaki hayaletleri görme yeteneğine sahip lise öğrencisi Ichigo Kurosaki’nin yaşamını anlatır. Rukia Kuchiki adındaki Ölüm Meleği günün birinde Kötü Ruhu takip ederken Ichigo ile karşılaşır. Kötü Ruhla savaşırken yaralandığı için güçlerini Ichigo’ya vermek zorunda kalır. Böylece Ichigo ve Rukia’nın maceraları başlar. Birlikte Kötü Ruhları arar, düzensiz ruhlar üzerinde ruh gömme işlemi yani Konsoh yapar ve onları Ruh Toplumu’na yollarlar.


23. Psycho-Pass – 8.2/10

psycho-pass-mutlaka-izlenmesi-gereken-animeler
En İyi Animeler

Psycho-Pass Konusu: Harika bir aksiyon animesi olan Psycho-Pass, Kahramanlarımız insanların güvenliğini sağlamak maksadıyla kurulmuş olan Unit-1 biriminde özel silahlarıyla suçlulara karşı savaşmaktadır. Cyberpunk animelerinden biri olan Psycho-Pass, oldukça seveni ve hayranıyla insanları etkilemeyi başarmıştır. En iyi animeler 2021 listemizde de bu sayede yer almaktadır.


22. Naruto – 8.3/10

naruto-en-iyi-animeler

Naruto Konusu: Ninjalığın yüksek sınıf meslek sayıldığı zamanlarda Naruto’nun ailesi daha küçücükken ölmüştür. Vahşi bir ruhun Naruto’nun köyüne saldırması ve ninjalar tarafından yenilmesinin ardından ruhunun Narutoya bağlanmasıyla Naruto kötü bir ün sahibi olmuştur. Büyüdükçe de çevresindeki insanlar tarafından dışlanmıştır.

 #  Küçük Naruto sürekli dikkat çeken yaramaz davranışlarıyla köyün önemli bir parçası haline gelmiş ve herkes gibi Ninja olmaya karar vermiştir. Naruto’nun en büyük hayali Hokage yani en iyi ninja olmaktır. Efsane Naruto serüvenini mutlaka izlenmesi gereken animeler listesine koymasam olmazdı.


21. Kuroko no Basket – 8.3/10

kurokonun-basketi-mutlaka-izlenmesi-gereken-animeler
En Çok İzlenen Animeler

Kuroko no Basket, en iyi Japon animelerinden biri olup, başarılı bir basketbol takımının üyelerinden Tetsuya Kuroko ile Shintaro Midorima arasındaki başlangıç mücadelesi ekseninde ilerleyen bir hikâye anlatmaktadır. Takım arkadaşlarıyla birlikte, Shintaronun liderliğindeki Generation of Miracles adındaki takımın, basketbol arenasında köklü değişiklikler yaratma planlarını hayata geçirmeye çalışıyorlar..


20. Erased – 8.5/10

erased-romantik-animeler
Romantik Animeler

Erased Konusu: Bundan tam 18 yıl önce daha ilk okul yıllarında Satoru Fujinuma’nun sınıfından bir kız çocuğu öldürülmüştü, ne polisler suçluyu yakalayabilmişti ne de bir ipucu bulabilmişti. Bu da kahramanımızda her ne kadar derin psikolojik yaralar açsa da bu olayı aslında hatırlamama seviyesine getirmişti. Satoru bir gün kendini geçmişe yolculuk yaparken bulur ve olayı hatırlamaya bu arkadaşını kurtarmaya çalışmaya başlar. Mini bir anime olan Erased, Netflix yapımı bir anime olmakla beraber taktiri fazlasıyla toplamıştır. En iyi animeler listemizde yer bulması da kaçınılmazdır.

ilgini çekebilir >> Yeni Başlayanlar İçin Anime Önerileri: EN İYİLER 2023


19. Violet Evergarden – 8.5/10

violet-evergarden-romantik-dram-anime
Romantik Dram Anime

Violet Evergarden, özgün ve etkileyici bir anime olarak, dünyanın en iyi animelerinden biridir. Hikaye, çocukluğundan beri savaşın etkilerinin altında kalan bir kızın hikayesidir. Kız, savaştan sonra hayatının nereye gittiğini keşfetmek için mücadele etmektedir. Bu sırada, küçük bir çocuğun hikayesini öğrenir ve bu bilgiler onu çok daha yüksek bir anlayışa götürür. Hikaye, Violetin kendi kişisel gelişim sürecini izlemek, başkalarının anlamlandırılmış hikayelerini çözmeye ve büyümeye çalışmasını konu alır.


18. Jojo’s Bizarre Adventure – 8.6/10

jojos-bizarre-adventure-en-iyi-animeler

Jojo’s Bizarre Adventure Konusu: Bir aile hikayesi olarak konu edilir ve aile üyelerinin doğuştan gelen yetenekleri olan Standlar ile ilgilidir. Standlar, kişinin zihninde yaratılan güçlerdir ve her Stand kendine özgü özelliklere sahiptir. Bu aile, zamana ve yere göre değişen düşmanlarla mücadele eder ve dünyayı koruma amacıyla mücadele eder. Bu sırada, aile üyeleri Standlarını kullanarak düşmanları yok eder ve güçlerini artırır. Jojo’s Bizarre Adventure, aksiyon ve macera dolu bir hikayedir ve her bölümde yeni düşmanlarla mücadele edilir.


17. Code Geass – 8.6/10

Code-Geass-en-guzel-animeler
En Çok İzlenen Animeler

Code Geass Konusu: Japonya ve Britanya imparatorluğunun savaştığı zamanların sonrasındaki zamanı konu olan Code Geass, Britanyalıların Japonları ezmesini, onlara aşağılayıcı lakaplar takmasını bununla birlikte de Lelouch adlı gencin Geass adlı gücü ele geçirip Britanya İmparatorluğunu yok etmek için kullanmaya karar vermesini anlatır. İzleyicileri Death Note ile çok benzerliklerinin olduğunu söylese de mutlaka izlenmesi gereken animelerden biri olduğunu söylemeden geçmemem gerekiyor.


16. Chainsaw Man – 8.7/10

yeni-baslayacaklara-anime-onerileri-chainsaw-man

Chainsaw Man Konusu: Denji için işler oldukça kötü durumdadır. Babasından kalan borç ödenemeyececeği kadar fazladır, Denji de yakuzalardan borç alır. Bu borcu da ödemesinin mümkünatı yoktur. Her şey tam da kötü gitmeye başlamışken Pochita adında bir köpeği kurtarır. Bu köpek sayesinde iblis avına başlar ve iyi para kazanıp borçlarını ödemeye başlar ancak birgün Denji yaşamını yitirir ve ona can borcu olan Pochita, Denji’nin yaşaması için kendini feda eder ve Denji’yi diriltir ancak işler oldukça karmaşıklaşmıştır çünkü Denji artık Pochita’nın testere güçlerinin sahibi olmuştur.


15. Dragon Ball Z – 8.7/10

dragon-ballz-en-iyi-anime-diziler
en iyi ainmeler

Dragon Ball Z, Akira Toriyama tarafından yaratılan en iyi animeselerden biri olan, kahramanların kötülükleri yok etmek için çok büyük güçlerle mücadele ettiği bir seridir. Goku ve arkadaşları, dünyayı yok etmek isteyen kötü karakterlerle savaşırken çeşitli zorluklarla yüzleşmek zorunda kalırlar. Bu maceranın özü, dünyayı kötüye kullanma potansiyeli olan güçleri kontrol etmek ve bağımsızlığı koruyabilecek güçleri geliştirerek insanlara huzur ve güvenlik sunmaktır.


14. Slam Dunk – 8.7/10

slam-dunk-en-iyi-animeler
Anime Önerileri

Slam Dunk Konusu: Her ne kadar Kuroko no Basket ile rakip ve aynı zamanda benzer bir anime olduğu düşünülse de bunun çok büyük bir yanılgı olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Slam Dunk, hiç basketball izlememiş insanlara basketballı sevdiren, hiç anime izlememiş insanlara da animeleri sevdiren bir animedir. En iyi animeler listemizde mutlaka Slam Dunk’a da yer ayırmalıydık. Kendisi en iyi spor animelerinin başında gelmektedir.

ilgini çekebilir >> En İyi Spor Animeleri: En Popüler 10+ Spor Animesi


13. Hakikyuu!!!! – 8.7/10

haikyuu-shounen-anime-onerileri

Haikyuu!!! Konusu: Karasuno Lisesi’nin voleybol takımının hikayesi olarak konu edilir. Takımın lideri olan Shoyo Hinata, voleybol ilgi duyar ve lisede bir takım kurmayı hedefler. Ancak, Shoyo’nun ilk maçında takımının yıkılışını izler ve takımının başarısızlığından dolayı üzülür. Bu olaydan sonra, Shoyo voleybol daha da ilgi duyar ve Karasuno Lisesi’nin takımını kurar. Takımı, yıkılışını izlediği takım olan Shiratorizawa Lisesi’ne karşı mücadele eder ve yeniden yükselmeyi hedefler. Haikyuu!!, Shoyo ve takımının voleybola olan ilgilerini ve mücadelelerini anlatır. Daha önce “Spor Animeleri” yazımda da yerini almış en iyi animelerdendir. Anime önerileri arayanlar için mutlaka tavsiye edilir.


12. Demon Slayer (Kimetsu no Yaiba) – 8.7/10

demon-slayer-mutlaka-izlenmesi-gereken-animeler
Anime Önerisi

Demon Slayer (Kimetsu no Yaiba) Konusu: Adıyla şanıyla Demon Slayer, Japoncası da Kimetsu no Yaiba… Japonya da Pokemon’un yarattığı etkileri yaratan Demon Slayer, Japonya da yaşayan Türklerin yorumuyla “HER YERDE”‘dir. Kalemtıraşlardan, Demon Slayerli dondurmalara kadar o kadar büyük pazar payı elde etmiştir ki çılgın hayran kitleleriyle inanılmazı başarmıştır. Yeni nesil çizimleri ve efsane savaş sahneleriyle herkesin gönlünde taht kurmuştur. 2020’nin hiç şüphesiz en iyi 2 3 animesinden biridir ve mutlaka izlemeniz gereken en iyi animelerden biridir.

ilgini çekebilir >> En İyi Shounen Anime Önerileri – 2023


11. One Piece – 8.7/10

one-piece-anime-onerileri
Anime Önerileri

One Piece Konusu: Sürekli Arka Sokaklar misali yıllarca çıkması nedeniyle Arka Sokaklar yakıştırması yapılan One Piece 900’ü aşan bölümüyle rekorlara koşan bir animedir. Çok bölüm olması ve eski çizim tarzları insanları korkutsa da One Piece’yi Japonlar 3 çaylarında, yemek yerken ya da boş vakitlerinde izlemektedirler yani eğer hayatınızdaki boşlukları doldurmak için anime arayan biri iseniz mutlaka bunu One Piece ile değerlendirin. Kendileri en iyi animeler listesini zorlayan bir animedir.


10. Jujutsu Kaisen – 8.8/10

Jujutsu-kaisen-anime-tavsiyeleri

Jujutsu Kaisen, mahşerin gelmesine neden olan kötü ruhları ortadan kaldırmak için kullanılan magazin ve teknikleri kullanan özel bir grup üyelerinin hikayesini anlatmaktadır. Grup, kötü ruhları hapsetmek veya yok etmek için mahşerin gelmesine engel olmak için Jujutsu adı verilen gizli bir sanat kullanır. Serinin merkezinde, arkadaşının ölümünden intikam almak isteyen ve Jujutsu’yu kendi elleriyle öğrenmek isteyen bir genç olan Yuji Itadori yer alıyor. Bu arada, başka Jujutsu ustaları ile birlikte kötü ruhlarla savaşmak zorunda kalacak. Seri, şok edici ve eğlenceli serüvenleri ile birçok ödüle layık görülmüş ve öne çıkmış bir animedir.


9. Steins: Gate – 8.8/10

steins-gate-anime-onerileri
Anime Önerisi

Steins: Gate Konusu: Hakkında uzun uzun yazmak isterdim ancak kusursuz bir işleyişe sahip Steins: Gate animesinin konusu zaman yolculuğudur. Kusursuz bir işleyiş derken de yönetmenin zamanda yolculuk konusu sınırlarını daha ne kadar zorlayabileceğini kastediyorum. Steins: Gate izleyen anime severler çevrelerindeki anime izlememiş insanları anime izlemeye bu anime ile başlatıyorlar. Kendisi ölmeden önce mutlaka izlenmesi gereken animelerdendir.


8. One Punch Man – 8.8/10

one-punch-man-en-iyi-animeler
Anime Önerileri

One Punch Man, Saitama adında bir süper kahramanın hikayesini anlatır. Saitama, korkunç güçleri kontrol etme konusunda çok yeteneklidir ve dünyayı tehlikelerden koruma görevine başlamıştır. En iyi animeler arasında yer alan One Punch Man, Saitama’nın muhteşem gücünün sınırlarını keşfederken, komik ve cesur düşmanlarıyla da mücadele etmesini izleme fırsatı sunar.

ilgini çekebilir >> Komedi Animeleri: Gülmekten Karnınız Ağrıtacak! 11+ Anime


7. Attack on Titan (Shingeki no Kyojin) – 8.9/10

attack-on-titan-en-iyi-animeler
Anime Önerileri

Attack on Titan (Shingeki no Kyojin) Konusu: “Bugünlerde final sezonu (4.sezon) yayınlanan Attack on Titan rekor üstüne rekorlar kırıyor. Surlarla çevrili bir dünyada yaşayan 3 arkadaş günün birinde bu devasa surların neden yapıldığını anlıyor, DEVLER. Bu devler akılsız birer canlılar gibi davranmaktadır ve insanları yemek üzerine zaafları bulunmaktadır. İnsanlar ile devlerin mükemmel mücadelesi işte böyle başlıyor. Ancak bu savaşın sadece insanlarla devler arasında gerçekleşmeyeceği ortada.


6. Cowboy Bebop – 8.9/10

cowboy-bebop-en-cok-izlenen-animeler
En İyi Animeler

Cowboy Bebop Konusu: Güneş sisteminin belki de en azılı suçlularını yakalamayı amaç edinmiş kelle avcılarını anlatan Cowboy Bebop yeteri kadar ücret karşılığında dünyayı kurtarmak için her şeyi yapmaya hazırdır. En iyi animeler listemizin en üst sıralarını zorlayan bu animeyi mutlaka izlemeniz gereken animelerden biri olarak görebilirsiniz.


5. Hunter X Hunter – 8.9/10

hunterxhunter-en-cok-izlenen-animeler
En İyi Animeler

Hunter X Hunter Konusu: Gon Freecs adındaki baş kahramanımız, öldüğünü sandığını babası gibi avcı olmaya karar vermiştir çünkü babası yeryüzünde yaşayan en iyi avcı sayılmaktadır. Ancak avcı olmak sanıldığı kadar kolay değildir. Bu efsane serüveni izlerken tek bir dakikanızın dahi boş geçmediğini göreceksiniz. mutlaka izlemeniz gereken en iyi animeler lisemizde en üst sıralardaki animelerden birisidir.


4. Death Note – 9.0/10

death-note-en-iyi-animeler
En İyi Animeler

Death Note, en iyi animelerden biri olarak kabul edilen, bir ölüm defteri ile ilgili korku ve gerilim dolu bir hikayenin anlatıldığı bir anime serisidir. Ölüm defteri, ölümü istediği kişinin adını ve fotoğrafını yazmakla kullanılabilir. Light Yagami, ölüm defterinin gücünü kötüleri cezalandırmak için kullanır ve bu süreç kendisi için de tehlikeli bir maceraya dönüşür. Death Note, Lightın başına gelen olayların akışını ve karşılaştığı karmaşık kurgu ögelerini mükemmel bir şekilde anlatır.

ilgini çekebilir >> Anime Önerileri: En İyi ve En Yeni Anime Serileri – 2023


3. Fumetsu no Anata e (To Your Eternity) – 9.1/10

fumetsu-no-anata-e-anime-tavsiyeleri

Fumetsu no Anata e, “ölümsüzlük” arayışının konu alındığı bir anime. Hikaye, 17 yaşındaki öğrenci Yuna ve onun arkadaşı Fuuka’nın, ölümsüzlük için çözülmesi gereken bir gizemi çözmeye çalışmalarını ve onu yakalamaya çalışmalarını konu alıyor. Bu maceranın içinde, Yuna ve Fuuka, kötü güçler tarafından saldırıya uğrayıp, gizli sırları çözmeye ve aralarındaki bağları güçlendirmeye çalışacaklar. Fumetsu no Anata e, hayatın sınırlarını test etmek ve ölümsüzlük arayışı için eşsiz bir deneyim sunuyor. Anime, güçlü karakterleri, duygusal orijin hikayesi ve etkileyici animasyonuyla, en iyi animeler arasında yer alıyor.


2. Fullmetal Alchemist: Brotherhood – 9.1/10

fullmetal-alchemist-anime-onerileri
En İyi Animeler

Fullmetal Alchemist: Brotherhood, alkemiye odaklı bir anime olarak kabul edilen en iyi animelerden biridir. İki erkek kardeş, Edward ve Alphonse Elric, babalarının ölümünün ardından ölümsüzlüğe ulaşmak için alkemi öğrenmeye karar verirler. Ancak, çabaları başarısız olur ve kardeşlerin bedenleri büyük bir felakete maruz kalır. Edward, bir alchemist olarak kılıç kullanan bir dev adam olarak yeni bir beden kazanırken, Alphonse, ölümsüz bir ruh olarak, küçük bir metal kılıfa hapsolur. Edward, kendisini kutsal korumacılar olan Homunculusa karşı savunmak için kullanacak olan efsanevi alkemi toprağını aramaya çıkar.


1. Avatar the Last Airbender – 9.2/10

avatar-the-last-airbender-son-hava-bukucu-anime-onerileri
En İyi Animeler

Avatar: Son Hava Bükücü, ödüllü bir anime dizisidir ve kuşkusuz en iyi animeler arasında yer alır. Bu fantastik macera üç elemente sahip olan bir dünyada geçer. Güçlü Ateş, Su ve Toprak Bükücüleri güçlerini kontrol altına almaya çalışırken, Avatar, her üç elementi bükebilecek tek kişidir ve barışı koruma görevini üstlenir. Bu macerada, Avatar, elementleri bükerek dünyayı hayatına kötülükten kurtarmaya çalışırken, kahramanlık, kötülük ve arkadaşlık gibi klasik kavramların üzerinden akıp gider.


En İyi Animeler “Liste Halinde” – Anime Önerileri

 1. Avatar The Last Airbender
 2. Fullmetal Alchemist: Brotherhood
 3. Fumetsu no Anata e (To Your Eternity)
 4. Death Note – En İyi Animeler
 5. Hunter X Hunter
 6. Cowboy Bebop
 7. Attack on Titan (Shingeki no Kyojin)
 8. One Punch Man
 9. Steins: Gate
 10. Jujutsu Kaisen
 11. One Piece
 12. Demon Slayer (Kimetsu no Yaiba)
 13. Slam Dunk
 14. Dragon Ball Z
 15. Code Geass
 16. Shigatsu wa Kimi no Uso (Your Lie in April)
 17. Violet Evergarden
 18. Erased
 19. Kuroko no Basket
 20. Naruto
 21. Psycho-Pass
 22. Bleach
 23. Akame ga Kill
 24. Sword Art Online
 25. Sailor Moon

En İyi Animeler listemizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Mutlaka izlenmesi gereken animelerin yer aldığı bu listemizde en çok izlenen animelerin yer almasına özen gösterdim, anime önerileri arayan insanların gönül rahatlığı ile en iyi animeler listemizden bir animeyi seçmesini tavsiye etmekteyim. beğendiyseniz mutlaka;


IMDb puanlarına göre sıralanmış listelere de göz atmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

19 Yorum

 1. Tam en iyi animeler listesinin sıralamasına sallamak için yorum yazacaktım, IMDb puanına göre sıralama yaptığını fark ettim xD. Bu arada Sailor Moon favorimdir.

 2. Jujutsu kaisen en sevdiğim anime burada göremeyince şaşırdım ama genel olarak güzel animeler var. Demon slayer öneririm <3

   1. yorumumu okuyup emek verdiğin için teşekkür ederim. Bu kadar kısa sürede eklemen mutlu etti:)

 3. Naruto ve Bleach’te çok fazla filler bölüm var. Gerçekten baydığı çok fazla bölüm var. Psycho-Pass’in sadece ilk sezonu çok iyi. Keşke ilk sezonu uzatsalardı. Haikyuu! varken Kuroko No Basket çok olmamış sanki. Sürekli mavi kafanın power up almasını bekledim kuroko no basket’te ama bazı şeyler hariç mavi kafa hep aynı kaldı desem yalan olmaz. Sword art online sonlara doğru çok kalitesizleşti be abey. Fumetsu no Anata e – Vivy: Fluorite Eye’s Song – Banana Fish – Shigatsu wa Kimi no Uso – Violet Evergarden ve baş karakterimiz sapık olsa da Mushoku Tensei: Isekai Ittara Honki Dasu olmalıydı bence

 4. Bak bunu unutmuşum Çin animeleri genelde kalitesiz olsa da Shiguang Daili Ren gerçekten de en iyiler arasında kapışabilecek potansiyeli var

 5. Sonunda Kowboy Bebop’u ekleyen birini gördüm. Şimdikiler bilmez ama gelmiş geçmiş en iyi animelerden…

 6. Som zamanlarda çıkmış en iyi animelerden birisi kesinlikle Jujutsu Kaisendir. Demon slayeri saymazsak son zamanlsrda böyle anime gelmemişti

 7. peki ya black clover oda çok güzel bir anime o yoktu üzüldüm aot koyduğunuza sevindim ilk animem oydu ilk onla başladım sonra black clover ondan sonra jujutsu kaisen izledim çok güzel animelerdi,

 8. Berserk,Basiliks,Elfen Lied,Ghost in Shell,Cowboy Bebop,Ruroini Kenshin,Drifters bu animeler nerede sormazlar mı adama.

 9. Gelmiş geçmiş gerek karakterlerin dokusuyla gerek konunun genişliği ve hayran bırakan topluluğuyla ve en önemlisi günlük yaşama hatta politikaya bile inceden inceden dokunuşuyla en iyi anime narutodur. Filler falan diyebilirsiniz ama fillerlarin konu butunluguyle bi alakasi yok ana hikayayi sapitmayacak sekilde olusturulmus gereksiz yan hikayeler izlemek zorunda degilsiniz filler uzerindem animeyi kotuleyecekseniz.

 10. En iyi animeleri, objektif olması açısından IMDB puanlarına göre sıraladık. Yani bu listede yer alan veya almayan herhangi bir anime senin için en iyisi olabilir ^^

 11. Listenin yakın bir zaman içerisinde güncellenmesi gerektiğini düşünüyorum, içerik güzel ama sıralamada da değişiklik oldu. Elinize sağlık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu