AnimeListeler
Trend

En İyi Animeler: TÜM ZAMANLARIN En Başarılı Animeleri

En İyi Animeler ve En İyi Anime Diziler: Anime Öneri Listesi - 2024

En İyi Animeler 2024 listemize hoş geldiniz. Bu listemizde mutlaka izlenmesi gereken animeler, en çok izlenen animeler gibi bir çok değerlendirmeyi baz alarak güzel bir liste hazırladık. En iyi animelerin olduğu bu listeyi geliştirmemiz için yorum bırakmayı unutmayın. İyi okumalar

Eğer “En iyi animeler, en iyi anime dizi hangisi yada hangileri” soruları aklınıza takılıyorsa, işte sizler için oluşturduğumuz en iyi animeler öneri listesi. Bu liste, hem kendi zevklerimizi hem de genel zevkleri göz önünde bulundurarak hazırlandı. IMDb puanlarını da dikkate alarak sıralama yapıldı.


26. Sword Art Online – 7.6/10

sword-art-online-en-cok-izlenen-animeler
En Çok İzlenen Animeler

Sword Art Online, oyuncuların, kendi gerçekliğinden koparılıp, fantastik bir dünyaya hapsedildiği, özgün bir macera animesidir. Oyuncuların ölümü gerçek ölüm anlamına gelir, ancak bu gerçeklik arasından çıkış yolu da mevcuttur. Oyuncular, VRMMORPGnin dünyasında büyük maceralara atılırlar ve kurtulmak için mücadele ederler. Sword Art Online, en iyi animeler arasında gösterilen, heyecan verici bir deneyim sunan bir öyküdür.


25. Black Clover – 8.1/10

black-clover-shounen-anime-onerileri

Yunanistanın küçük bir kasabasında yaşayan Asta, Güçlü bir sihirbaz olmayı istemesine rağmen hiçbir sihir kullanamamaktadır. Fakat kendine güveni ve kararlılığı ile her şeye karşı mücadele eder. O, karşısına çıkan engelleri aşmak, zorluklarla başa çıkmayı hayal eder.  Yolda, dört sihirbazın önderliğinde bulunan ve dünyayı yönetmek için çalışan kötü güçlerle karşı karşıya kalacaktır. En iyi animeler listesine hiç şüphesiz böylesine bir ün ve başarıya sahip olması nedeniyle girmesi kaçınılmazdır.


24. Bleach – 8.1/10

bleach-en-iyi-animeler
En İyi Animeler

15 yaşındaki hayaletleri görme yeteneğine sahip lise öğrencisi Ichigo Kurosaki’nin yaşamını anlatır. Rukia Kuchiki adındaki Ölüm Meleği günün birinde Kötü Ruhu takip ederken Ichigo ile karşılaşır. Kötü Ruhla savaşırken yaralandığı için güçlerini Ichigo’ya vermek zorunda kalır. Böylece Ichigo ve Rukia’nın maceraları başlar. Birlikte Kötü Ruhları arar, düzensiz ruhlar üzerinde ruh gömme işlemi yani Konsoh yapar ve onları Ruh Toplumu’na yollarlar. En iyi anime diziler listesinde bu denli aşağılarda olması sizi yanıltmasın, listenin geri kalanı şampiyonlar ligi gibi. Bleach izleyip sevmeyecek insan tanımıyorum. En iyi animelerden biri olduğunu kesinlikle söyleyebilirim.


23. Psycho-Pass – 8.2/10

psycho-pass-mutlaka-izlenmesi-gereken-animeler
En İyi Animeler

Psycho-Pass Konusu: Harika bir aksiyon animesi olan Psycho-Pass, Kahramanlarımız insanların güvenliğini sağlamak maksadıyla kurulmuş olan Unit-1 biriminde özel silahlarıyla suçlulara karşı savaşmaktadır. Cyberpunk animelerinden biri olan Psycho-Pass, oldukça seveni ve hayranıyla insanları etkilemeyi başarmıştır. En iyi animeler 2024 listemizde de bu sayede yer almaktadır.


22. Naruto – 8.3/10

naruto-en-iyi-animeler

Ninjalığın yüksek sınıf meslek sayıldığı zamanlarda Naruto’nun ailesi daha küçücükken ölmüştür. Vahşi bir ruhun Naruto’nun köyüne saldırması ve ninjalar tarafından yenilmesinin ardından ruhunun Narutoya bağlanmasıyla Naruto kötü bir ün sahibi olmuştur. Büyüdükçe de çevresindeki insanlar tarafından dışlanmıştır. Küçük Naruto sürekli dikkat çeken yaramaz davranışlarıyla köyün önemli bir parçası haline gelmiş ve herkes gibi Ninja olmaya karar vermiştir. Naruto’nun en büyük hayali Hokage yani en iyi ninja olmaktır. Efsane Naruto serüvenini en iyi animeler listesine koymasam olmazdı.


21. Kuroko no Basket – 8.3/10

kurokonun-basketi-mutlaka-izlenmesi-gereken-animeler
En Çok İzlenen Animeler

Kuroko no Basket, en iyi Japon animelerinden biri olup, başarılı bir basketbol takımının üyelerinden Tetsuya Kuroko ile Shintaro Midorima arasındaki başlangıç mücadelesi ekseninde ilerleyen bir hikâye anlatmaktadır. Takım arkadaşlarıyla birlikte, Shintaronun liderliğindeki Generation of Miracles adındaki takımın, basketbol arenasında köklü değişiklikler yaratma planlarını hayata geçirmeye çalışıyorlar.. Daha önce basketbol animeleri ve spor animeleri listemizde de yerini almış bu efsane yapım. Spor temalı en iyi anime diziler listelerinin hepsine rahatlıkla girer.


20. Erased – 8.5/10

erased-romantik-animeler
Romantik Animeler

Erased Konusu: Bundan tam 18 yıl önce daha ilk okul yıllarında Satoru Fujinuma’nun sınıfından bir kız çocuğu öldürülmüştü, ne polisler suçluyu yakalayabilmişti ne de bir ipucu bulabilmişti. Bu da kahramanımızda her ne kadar derin psikolojik yaralar açsa da bu olayı aslında hatırlamama seviyesine getirmişti. Satoru bir gün kendini geçmişe yolculuk yaparken bulur ve olayı hatırlamaya bu arkadaşını kurtarmaya çalışmaya başlar. Mini bir anime olan Erased, Netflix yapımı bir anime olmakla beraber taktiri fazlasıyla toplamıştır. Daha önce en iyi Netflix animeleri ve en iyi dram animeleri listelerinde de yer bulmuş, en iyi anime dizilerden birisidir

ilgini çekebilir >> En Çok İzlenen Animeler! Tüm Zamanların ENLERİ


19. Violet Evergarden – 8.5/10

violet-evergarden-romantik-dram-anime
Romantik Dram Anime

Violet Evergarden, özgün ve etkileyici bir anime ayrıca tam bir sanatsal bir yapıt olarak olarak, en iyi animelerinden biridir. Hikaye, çocukluğundan beri savaşın etkilerinin altında kalan bir kızın hikayesidir. Kız, savaştan sonra hayatının nereye gittiğini keşfetmek için mücadele etmektedir. Bu sırada, küçük bir çocuğun hikayesini öğrenir ve bu bilgiler onu çok daha yüksek bir anlayışa götürür. Hikaye, Violetin kendi kişisel gelişim sürecini izlemek, başkalarının anlamlandırılmış hikayelerini çözmeye ve büyümeye çalışmasını konu alır.


18. Jojo’s Bizarre Adventure – 8.6/10

jojos-bizarre-adventure-en-iyi-animeler

Bir aile hikayesi olarak konu edilir ve aile üyelerinin doğuştan gelen yetenekleri olan Standlar ile ilgilidir. Standlar, kişinin zihninde yaratılan güçlerdir ve her Stand kendine özgü özelliklere sahiptir. Bu aile, zamana ve yere göre değişen düşmanlarla mücadele eder ve dünyayı koruma amacıyla mücadele eder. Bu sırada, aile üyeleri Standlarını kullanarak düşmanları yok eder ve güçlerini artırır. Jojo’s Bizarre Adventure, aksiyon ve macera dolu bir hikayedir ve her bölümde yeni düşmanlarla mücadele edilir. Bu kült yapım anime fanları tarafından ayrı bir kategoride değerlendirilmektedir, zira Jojo’s Bizarre Adventure adlı anime belki en yüksek puanlı anime değil ancak çılgınlar gibi seven hayranları olan en iyi animelerden birisi.


17. Code Geass – 8.6/10

Code-Geass-en-guzel-animeler
En Çok İzlenen Animeler

Japonya ve Britanya imparatorluğunun savaştığı zamanların sonrasındaki zamanı konu olan Code Geass, Britanyalıların Japonları ezmesini, onlara aşağılayıcı lakaplar takmasını bununla birlikte de Lelouch adlı gencin Geass adlı gücü ele geçirip Britanya İmparatorluğunu yok etmek için kullanmaya karar vermesini anlatır. İzleyicileri Death Note ile çok benzerliklerinin olduğunu söylese de en iyi animelerden biri olduğunu söylemeden geçmemem gerekiyor.


16. Chainsaw Man – 8.7/10

yeni-baslayacaklara-anime-onerileri-chainsaw-man

Denji için işler oldukça kötü durumdadır. Babasından kalan borç ödenemeyececeği kadar fazladır, Denji de yakuzalardan borç alır. Bu borcu da ödemesinin mümkünatı yoktur. Her şey tam da kötü gitmeye başlamışken Pochita adında bir köpeği kurtarır. Bu köpek sayesinde iblis avına başlar ve iyi para kazanıp borçlarını ödemeye başlar ancak birgün Denji yaşamını yitirir ve ona can borcu olan Pochita, Denji’nin yaşaması için kendini feda eder ve Denji’yi diriltir ancak işler oldukça karmaşıklaşmıştır çünkü Denji artık Pochita’nın testere güçlerinin sahibi olmuştur. Henüz yeni bir anime olmasına karşın bu denli bu denli başarılı bir yapım olması, onu en iyi anime diziler listesine girmesinin önünü açıyor.


15. Dragon Ball Z – 8.7/10

dragon-ballz-en-iyi-anime-diziler
en iyi ainmeler

Dragon Ball Z, Akira Toriyama tarafından yaratılan en iyi animelerden biri olan, kahramanların kötülükleri yok etmek için çok büyük güçlerle mücadele ettiği bir seridir. Goku ve arkadaşları, dünyayı yok etmek isteyen kötü karakterlerle savaşırken çeşitli zorluklarla yüzleşmek zorunda kalırlar. Bu maceranın özü, dünyayı kötüye kullanma potansiyeli olan güçleri kontrol etmek ve bağımsızlığı koruyabilecek güçleri geliştirerek insanlara huzur ve güvenlik sunmaktır.


14. Slam Dunk – 8.7/10

slam-dunk-en-iyi-animeler
Anime Önerileri

Slam Dunk Konusu: Her ne kadar Kuroko no Basket ile rakip ve aynı zamanda benzer bir anime olduğu düşünülse de bunun çok büyük bir yanılgı olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Slam Dunk, hiç basketball izlememiş insanlara basketballı sevdiren, hiç anime izlememiş insanlara da animeleri sevdiren bir animedir. En iyi animeler listemizde mutlaka Slam Dunk’a da yer ayırmalıydık. Zira kendisi spor temalı en iyi animeler ve basketbol temalı en iyi animeler listelerimizde başı çekmektedir.

ilgini çekebilir >> Ecchi Anime Önerileri: En Cesur 18+ Ecchi Animeler


13. Hakikyuu!!!! – 8.7/10

haikyuu-shounen-anime-onerileri

Haikyuu!!! Konusu: Karasuno Lisesi’nin voleybol takımının hikayesi olarak konu edilir. Takımın lideri olan Shoyo Hinata, voleybol ilgi duyar ve lisede bir takım kurmayı hedefler. Ancak, Shoyo’nun ilk maçında takımının yıkılışını izler ve takımının başarısızlığından dolayı üzülür. Bu olaydan sonra, Shoyo voleybol daha da ilgi duyar ve Karasuno Lisesi’nin takımını kurar. Takımı, yıkılışını izlediği takım olan Shiratorizawa Lisesi’ne karşı mücadele eder ve yeniden yükselmeyi hedefler. Haikyuu!!, Shoyo ve takımının voleybola olan ilgilerini ve mücadelelerini anlatır. Daha önce Spor Animeleri yazımızda da yerini almış ve tüm zamanların en sevilen spor animelerindendir.


12. Demon Slayer (Kimetsu no Yaiba) – 8.7/10

demon-slayer-mutlaka-izlenmesi-gereken-animeler
Anime Önerisi

Adıyla şanıyla Demon Slayer, Japoncası da Kimetsu no Yaiba… Japonya da Pokemon’un yarattığı etkileri benzer şekilde yaratabilen Demon Slayer, Japonya da yaşayan insanların yorumuyla “Demon Slayer her yerde”‘dir. Kalemtıraşlardan, Demon Slayerli dondurmalara kadar o kadar büyük pazar payı elde etmiştir ki çılgın hayran kitleleriyle inanılmazı başarmıştır. Yeni nesil çizimleri ve efsane savaş sahneleriyle herkesin gönlünde taht kurmuştur. Aktif olarak yayınlanan en iyi 3-4 animeden birisidir. Anime severlerin mutlaka izlemesi gereken en iyi animelerdendir.

ilgini çekebilir >> En İyi Anime Film Önerileri: Çerezlik 20+ Anime Filmleri


11. One Piece – 8.7/10

one-piece-anime-onerileri
Anime Önerileri

One Piece, 900’ü aşan bölümüyle rekorlara koşan tüm zamanların en iyi animelerden biridir. Çok bölüm olması ve eski çizim tarzları insanları korkutsa da One Piece’yi Japonlar 3 çaylarında, yemek yerken ya da boş vakitlerinde izlemektedirler yani eğer hayatınızdaki boşlukları doldurmak için anime arayan biri iseniz mutlaka bunu One Piece ile değerlendirin. Kendileri en iyi animeler listesini zorlayan bir animedir.


10. Jujutsu Kaisen – 8.8/10

Jujutsu-kaisen-anime-tavsiyeleri

Jujutsu Kaisen, mahşerin gelmesine neden olan kötü ruhları ortadan kaldırmak için kullanılan magazin ve teknikleri kullanan özel bir grup üyelerinin hikayesini anlatmaktadır. Grup, kötü ruhları hapsetmek veya yok etmek için mahşerin gelmesine engel olmak için Jujutsu adı verilen gizli bir sanat kullanır. Serinin merkezinde, arkadaşının ölümünden intikam almak isteyen ve Jujutsu’yu kendi elleriyle öğrenmek isteyen bir genç olan Yuji Itadori yer alıyor. Bu arada, başka Jujutsu ustaları ile birlikte kötü ruhlarla savaşmak zorunda kalacak. Seri, şok edici ve eğlenceli serüvenleri ile birçok ödüle layık görülmüş ve öne çıkmış bir animedir. Özellikle son zamanlarda çıkan animelerin grafik ve müzikalitesi tartışılmaz derecede başarılı. Son zamanlarda çıkan en iyi anime diziler listesine rahatlıkla girmiştir.


9. Steins: Gate – 8.8/10

steins-gate-anime-onerileri
Anime Önerisi

Hikaye, Rintarou Okabe adlı bir üniversite öğrencisinin, kendisiyle birlikte labratuvar arkadaşları olan Mayuri ve Daru ile birlikte “Future Gadget Laboratory” adlı bir grup kurmasını konu alır. Okabe’nin icat ettiği “Mikrowave (Phone) Future Gadget” ile zamanın manipüle edilebildiği keşfedilir. Ancak bu keşif, kendilerini büyük bir komplonun içinde bulmalarına sebep olur. Rintarou, yanlışlıkla geçmişi değiştirir ve dünya çapında bir olayın tetikleyicisi haline gelir. Şimdi, Okabe ve ekibi, zamanı geri almak ve geleceği yeniden şekillendirmek için mücadele ederken büyük bir tehlikeyle karşı karşıya kalır. Kendisi ölmeden önce mutlaka izlenmesi gereken en iyi animelerdendir.


8. One Punch Man – 8.8/10

one-punch-man-en-iyi-animeler
Anime Önerileri

One Punch Man, Saitama adında bir süper kahramanın hikayesini anlatır. Saitama, korkunç güçleri kontrol etme konusunda çok yeteneklidir ve dünyayı tehlikelerden koruma görevine başlamıştır. En iyi animeler arasında yer alan One Punch Man, Saitama’nın muhteşem gücünün sınırlarını keşfederken, komik ve cesur düşmanlarıyla da mücadele etmesini izleme fırsatı sunar.

ilgini çekebilir >> Komedi Animeleri: Gülmekten Karnınız Ağrıtacak! 11+ Anime


7. Attack on Titan (Shingeki no Kyojin) – 8.9/10

attack-on-titan-en-iyi-animeler
Anime Önerileri

Attack on Titan” (Shingeki no Kyojin), insanlığın varoluş mücadelesini anlatan bir distopik anime serisidir. Devasa boyutlardaki yaratıklar olan Titanlar, insanları acımasızca avlamak için ortaya çıkar. İnsanlar, dev surların arkasında yaşayarak kendilerini korumaya çalışır. Anime tarihinin en iyi anime dizilerinden kabul edildiğini bilmenizde var.


6. Cowboy Bebop – 8.9/10

cowboy-bebop-en-cok-izlenen-animeler
En İyi Animeler

Güneş sisteminin belki de en azılı suçlularını yakalamayı amaç edinmiş kelle avcılarını anlatan Cowboy Bebop yeteri kadar ücret karşılığında dünyayı kurtarmak için her şeyi yapmaya hazırdır. En iyi animeler listemizin en üst sıralarını zorlayan bu animeyi mutlaka izlemeniz gerektiğini rahatlıkla söyleyebilirim.


5. Hunter X Hunter – 8.9/10

hunterxhunter-en-cok-izlenen-animeler
En İyi Animeler

Gon Freecs adındaki baş kahramanımız, öldüğünü sandığını babası gibi avcı olmaya karar vermiştir çünkü babası yeryüzünde yaşayan en iyi avcı sayılmaktadır. Ancak avcı olmak sanıldığı kadar kolay değildir. Bu efsane serüveni izlerken tek bir dakikanızın dahi boş geçmediğini göreceksiniz. En iyi animeler lisemizde en üst sıralardaki animelerden birisidir.


4. Death Note – 9.0/10

death-note-en-iyi-animeler
En İyi Animeler

Death Note, en iyi animelerden biri olarak kabul edilen, bir ölüm defteri ile ilgili korku ve gerilim dolu bir hikayenin anlatıldığı bir anime serisidir. Ölüm defteri, ölümü istediği kişinin adını ve fotoğrafını yazmakla kullanılabilir. Light Yagami, ölüm defterinin gücünü kötüleri cezalandırmak için kullanır ve bu süreç kendisi için de tehlikeli bir maceraya dönüşür. Death Note, Lightın başına gelen olayların akışını ve karşılaştığı karmaşık kurgu ögelerini mükemmel bir şekilde anlatır.

ilgini çekebilir >> Anime Önerileri: En İyi ve En Yeni Anime Serileri – 2023


3. Fumetsu no Anata e (To Your Eternity) – 9.1/10

fumetsu-no-anata-e-anime-tavsiyeleri

Fumetsu no Anata e, “ölümsüzlük” arayışının konu alındığı bir anime. Hikaye, 17 yaşındaki öğrenci Yuna ve onun arkadaşı Fuuka’nın, ölümsüzlük için çözülmesi gereken bir gizemi çözmeye çalışmalarını ve onu yakalamaya çalışmalarını konu alıyor. Bu maceranın içinde, Yuna ve Fuuka, kötü güçler tarafından saldırıya uğrayıp, gizli sırları çözmeye ve aralarındaki bağları güçlendirmeye çalışacaklar. Fumetsu no Anata e, hayatın sınırlarını test etmek ve ölümsüzlük arayışı için eşsiz bir deneyim sunuyor. Anime, güçlü karakterleri, duygusal orijin hikayesi ve etkileyici animasyonuyla, en iyi animeler arasında yer alıyor.


2. Fullmetal Alchemist: Brotherhood – 9.1/10

fullmetal-alchemist-anime-onerileri
En İyi Animeler

Fullmetal Alchemist: Brotherhood”, bilim kurgu ve fantezi öğelerini ustalıkla harmanlayan, derin bir hikayeye sahip olan bir anime serisidir. Hikaye, iki kardeş olan Edward ve Alphonse Elric’in yolculuğunu anlatır. Bu kardeşler, kaybettikleri annelerini tekrar canlandırmak için yasaklanmış bir alkemi kullanırlar. Ancak bu deneyim korkunç bir şekilde başarısız olur ve Edward bir kolunu, Alphonse ise tüm bedenini kaybeder. Gelmiş geçmiş en iyi 3-4 animeden birisi kabul edilen bu anime, bize göre de en iyi anime diziler listesinde başları çekmektedir.


1. Avatar the Last Airbender – 9.2/10

avatar-the-last-airbender-son-hava-bukucu-anime-onerileri
En İyi Animeler

Avatar: Son Hava Bükücü, ödüllü bir dizidir ve kuşkusuz en iyi animeler arasında yer alır. (kimileri anime olarak kabul etmez ve bazı ortamlarda anime olarak kabul görmez.) Bu fantastik macera üç elemente sahip olan bir dünyada geçer. Güçlü Ateş, Su ve Toprak Bükücüleri güçlerini kontrol altına almaya çalışırken, Avatar, her üç elementi bükebilecek tek kişidir ve barışı koruma görevini üstlenir. Bu macerada, Avatar, elementleri bükerek dünyayı hayatına kötülükten kurtarmaya çalışırken, kahramanlık, kötülük ve arkadaşlık gibi klasik kavramların üzerinden akıp gider.


En İyi Animeler – Liste Halinde

 1. Avatar The Last Airbender
 2. Fullmetal Alchemist: Brotherhood
 3. Fumetsu no Anata e (To Your Eternity)
 4. Death Note – En İyi Animeler
 5. Hunter X Hunter
 6. Cowboy Bebop
 7. Attack on Titan (Shingeki no Kyojin)
 8. One Punch Man
 9. Steins: Gate
 10. Jujutsu Kaisen
 11. One Piece
 12. Demon Slayer (Kimetsu no Yaiba)
 13. Slam Dunk
 14. Dragon Ball Z
 15. Code Geass
 16. Shigatsu wa Kimi no Uso (Your Lie in April)
 17. Violet Evergarden
 18. Erased
 19. Kuroko no Basket
 20. Naruto
 21. Psycho-Pass
 22. Bleach
 23. Akame ga Kill
 24. Sword Art Online
 25. Sailor Moon

En İyi Animeler listemizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. En iyi anime dizilerinin yer aldığı bu listemizde en iyi animelerin yer almasına özen gösterdim, anime önerileri arayan insanların gönül rahatlığı ile en iyi animeler listemizden bir animeyi seçmesini tavsiye etmekteyim. beğendiyseniz mutlaka;


 

IMDb puanlarına göre sıralanmış listelere de göz atmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

19 Yorum

 1. Tam en iyi animeler listesinin sıralamasına sallamak için yorum yazacaktım, IMDb puanına göre sıralama yaptığını fark ettim xD. Bu arada Sailor Moon favorimdir.

 2. Jujutsu kaisen en sevdiğim anime burada göremeyince şaşırdım ama genel olarak güzel animeler var. Demon slayer öneririm <3

   1. yorumumu okuyup emek verdiğin için teşekkür ederim. Bu kadar kısa sürede eklemen mutlu etti:)

 3. Naruto ve Bleach’te çok fazla filler bölüm var. Gerçekten baydığı çok fazla bölüm var. Psycho-Pass’in sadece ilk sezonu çok iyi. Keşke ilk sezonu uzatsalardı. Haikyuu! varken Kuroko No Basket çok olmamış sanki. Sürekli mavi kafanın power up almasını bekledim kuroko no basket’te ama bazı şeyler hariç mavi kafa hep aynı kaldı desem yalan olmaz. Sword art online sonlara doğru çok kalitesizleşti be abey. Fumetsu no Anata e – Vivy: Fluorite Eye’s Song – Banana Fish – Shigatsu wa Kimi no Uso – Violet Evergarden ve baş karakterimiz sapık olsa da Mushoku Tensei: Isekai Ittara Honki Dasu olmalıydı bence

 4. Bak bunu unutmuşum Çin animeleri genelde kalitesiz olsa da Shiguang Daili Ren gerçekten de en iyiler arasında kapışabilecek potansiyeli var

 5. Sonunda Kowboy Bebop’u ekleyen birini gördüm. Şimdikiler bilmez ama gelmiş geçmiş en iyi animelerden…

 6. Som zamanlarda çıkmış en iyi animelerden birisi kesinlikle Jujutsu Kaisendir. Demon slayeri saymazsak son zamanlsrda böyle anime gelmemişti

 7. peki ya black clover oda çok güzel bir anime o yoktu üzüldüm aot koyduğunuza sevindim ilk animem oydu ilk onla başladım sonra black clover ondan sonra jujutsu kaisen izledim çok güzel animelerdi,

 8. Berserk,Basiliks,Elfen Lied,Ghost in Shell,Cowboy Bebop,Ruroini Kenshin,Drifters bu animeler nerede sormazlar mı adama.

 9. Gelmiş geçmiş gerek karakterlerin dokusuyla gerek konunun genişliği ve hayran bırakan topluluğuyla ve en önemlisi günlük yaşama hatta politikaya bile inceden inceden dokunuşuyla en iyi anime narutodur. Filler falan diyebilirsiniz ama fillerlarin konu butunluguyle bi alakasi yok ana hikayayi sapitmayacak sekilde olusturulmus gereksiz yan hikayeler izlemek zorunda degilsiniz filler uzerindem animeyi kotuleyecekseniz.

 10. En iyi animeleri, objektif olması açısından IMDB puanlarına göre sıraladık. Yani bu listede yer alan veya almayan herhangi bir anime senin için en iyisi olabilir ^^

 11. Listenin yakın bir zaman içerisinde güncellenmesi gerektiğini düşünüyorum, içerik güzel ama sıralamada da değişiklik oldu. Elinize sağlık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu