DilKore

Korece Müzik Dinleyerek En İyi Korece Öğrenme Yöntemi

Korece Müzik dinleyerek Korece Öğrenebilir Miyim?

Korece Müzik dinleyerek Korece öğrenebilirsiniz. Bunu sadece Korece’ye yormamak lazım evet, müzik dinleyerek yeni bir dili öğrenebilirsiniz, sadece nasıl dinlemeniz gerektiği konusunda bilgili olmalı ve insan beyninin yeni bir dili öğrenme sürecinde nasıl bir psikolojide olduğunu bilmelisiniz.

Dil Öğrenmek için Müzik Dinlerken Yapılan Yanlışlar:

 • Aktif (bilinçli) olarak dinlememek

Evet, Korece bir müzik seçtik ve başlattık ardından hani ders çalışma anlarının en büyük düşmanı olan hayallere kapılma evresine geçtik ya da çevremizdeki şeylerle ilgilendik kısacası müziği aslında hiç de bilinçli dinlemedik. Ne sözlerini takip ettik ne de anlamını düşündük…

 • Sözlerinin anlamını bilmeden dinlemek

Anlamını bilmediğin şeyi söyleme diye azar işitirdik ya hep, hah tam olarak dil öğrenme sürecinde de geçerli bu tabir. Eğer amacın dil öğrenmekse şarkının anlamlarını da bilmelisin.

 • Telaffuzlarını bilmeden dinlemek

Anlamını bilmediğin bir şarkıdan ziyade söylenenleri sadece melodik olarak takip edip sözlerini duymuyorsan tam anlamıyla yanlış yapıyorsun.

 • Müziği beyaz gürültü olarak kullanmak

Amacını doğru belirlemelisin. Müziğini açıp başka bir işle mi uğraşıyorsun? Müziği takip ederek Korece mi Öğreniyorsun?

Korece Öğrenmek için Korece Müzik Nasıl Dinlenmeli?

korece-muzik-dinle-korece-ogrenmek
Müzik dinle ve Korece öğren

Korece Müzik dinleyerek Korece Öğrenmeyi istiyorsan tam anlamıyla doğru yerdesin. Burada bunu nasıl yapman gerektiğini öğreneceksin.

İnsan beynini esnek bir anahtar olarak düşünmen gerekiyor, bazen sen bir şeyi görürsün ama önemsemezsin ancak karmaşık insan beyni bunu görür, anlar ve bütünleştirir, bu tam anlamıyla dil için de geçerli sen bir nesneyi gördüğün anda beyin onu eşleştirir.

İşte bu yüzden Korece Müzik dinleyerek Korece öğrenme taktiğimizde de bundan faydalanacağız. O zaman Korece öğrenmek için Korece Müzik dinleme yöntemimize geçelim..

Korece öğrenmek için Çalışma Kağıdı Hazırlama:

 1. Elinize boş bir kağıt alın.
 2. Dinleyeceğiniz şarkıların Korece’sini satır atlayarak yazın (Bir satır korece bir satır boşluk şeklinde)
 3. Boş bıraktığınız satıra ise çevirisini yazın. (Burada kesinlikle Google Çeviri gibi doğrudan çeviren araçlar kullanmayın internetten X şarkısı Türkçe çeviri şeklinde aratabilirsiniz çünkü Çeviri araçları doğrudan kelime kelime çeviriyor ve hata yapabiliyor, hatta İngilizceniz varsa şarkıları İngilizceden çevirebilirsiniz bu hata yapmanızı engeller.)

Korece Müzik ile Korece Çalışma taktiği

 1. Şarkıyı başlatıp Türkçesine -ya da İngilizcesine- bakarak takip edip hangi kısımlarda ne anlattığını anlamaya ve öğrenmeye çalışın.
 2. Birinci madde gerçekten güzel oturana kadar tekrar edin, zaten şarkılar 3 ila 4 dakika civarlarında oluyor ve bu şarkıların büyük kısmı tekrardan ibaret oluyor.
 3. Artık şarkıyı Korece dinlerken anlamı yakalayabiliyorsanız Korece’sine çalışmaya başlayın, artık sizin için önemli olan dinlerken anlamını anladığınız kelimelerin Korecelerini yakalamak yani beyninizin eşleştirme yapması. Yani “Aşk” anlamını taşıyan kısımda “사랑 – salang” kelimesini duymalı takip etmelisiniz.
 4. Bu işlemi devam ettirdiğinizde sanki artık Korece anlıyor hissine kapılacaksınız ve şarkıda gecen cümlelerin ve kelimelerin anlamlarını bileceksiniz.
 5. Bu işlemi defalarca tekrarlamalısınız. Artık beyniniz siz daha anlamını düşünmeden tercüme edecek kadar bilgili olmalı.

Çalışma taktiğine uygun olarak çalıştıktan sonra yeni bir şarkı seçip yeniden bu işlemi tekrarlamanız gerekiyor. Bu işlemi sık sık tekrar ederseniz Korece Öğrenme yolunda harika bir adım atmış olacaksınız. Korece söylenenleri anlayacak ve cevaplayacak seviyeye gelmek için çok çalışmalısınız. Buna ek olarak Korece Öğrenmek yazıma da göz atmalısınız.

Sitemiz kurulduğu andan itibaren öğren, öğret prensibini benimsemekte. Bunu en iyi yapmak adına da verilen bilgileri detaylandırmakta. Eğer amacınız, Korece Öğrenmeyse. sitemizde yer alan;

Korece Öğrenmek

Korece En Çok Kullanılan Kelimeler

ve

Korede Yaşamak ve Çalışmak Hakkında

yazılarımızı da okumanızı tavsiye ediyorum. Ek olarak Korece müzik dinleyerek Korece öğrenmek istiyorsanız

Adlı yazımı göz atmalısınız. Sizler adına bizzat seçtiğim sıfırdan Korece öğrenmek adına yapabileceğiniz en iyi şey olan müzikleri seçtim. Öneri, istek ve görüşlerinizi yorum ya da iletişim alanını kullanarak bize bildirebilirsiniz. |SON

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu