AnimeListeler

Komedi Animeleri: Gülmekten Karnınız Ağrıtacak! 11+ Anime

Komedi Animeleri severler için oluşturduğum bu listede sizler için birbirinden EĞLENCELİ KARAKTERLERİN baş karakterin etrafında döndüğü en iyi komedi animeleri derledim. En iyi komedi animelerini doğru bir sırayla paylaşabilmek adına animeleri, düşükten yükseğe doğru myanimelist puanına göre sıraladım. Komedi anime severler için kaçırılmaması gereken bir liste oldu.

Listeyi inceledikten sonra mutlaka yer almasını düşündüğünüz Komik animeler varsa, yorum alanını kullanarak yazabilirsiniz.

11. Kamisama Hajimemashita

kamisama-hajimemashita-komik-anime-onerileri

Kamisama Hajimemashita Konusu: Momozono Nanami’nin babasının kumar sorunu vardır ve oldukça fazla bir miktarda borç ile ortalıktan kaybolur. Borçları yaptığı kişilerse Nanami’yi evden zorla çıkarırlar. Nanami de bir köpeğin saldırısından kaçarken sakin görünüşlü, ikna yeteneği yüksek bir adamla karşılaşır. Bu adam ona kendi evini verebileceğini söyler, Nanami de buna inanır ve onun evine gider; ancak geldikleri yer tapınaktır ve tilki kulaklı bir adam vardır. Romantik Animeler listemizde de yerini bulmuş en iyi komedi animeleri listemize de girmeyi hak etmiştir.

Kamisama Hajimemashita Türü: Fantasik, Komedi, Romantizm

 MYANIMELIST Puanı: 8.18 


10. Ouran Koukou Host Club

ouran-highschool-host-club-anime-onerileri-okul

Ouran Koukou Host Club Konusu: Haruhi Fujioka tam burslu bir şekilde en elitlerin gidebildiği bir okulu kazanır. Okul çok pahalı bir okuldur ve daha ilk gününden okulunda bir vazoyu kırar bu vazo ödeyebileceği ücrette bir vazo değildir bunun için Host Club üyelerine borçlanır ve mezun olana kadar artık Host Club’ta çalışması gerekmektedir ve ayrıca herkes onu erkek zannetse de aslında bir kızdır.. Lise animeleri sevenler için oldukça eğlenceli komik okul animeler‘den biridir. Komedi anime önerileri listemize de bu nedenle eklemiş bulunmaktayım. Daha önce çekici kızların yer aldığıHarem Animeleri” listemizde de yerini almış, “Okul animeleri” listemizde de yerini almış efsane bir komedi animesidir. Aynı zamanda romantik animelerden olması onu aynı zamanda oldukça sağlam bir Romantik Komedi animesi yapıyor.

Ouran Koukou Host Club Türü: Harem, Komedi, Okul, Romantizm

 MYANIMELIST Puanı: 8.18 


9. SKET Dance – Komedi Animeleri

sket-dance-komedi-animeleri

SKET Dance Konusu: Sket Dance Gakuen Lisesi’nin neşe ve huzur kaynağıdır. Amacı; okulda yer alan problemleri çözmek, bunun için toplanmış bir grup da denebilir. Daha önce paylaştığımız Lise animeleri severler için okul animeleri, Shounen animeler gibi pek çok konuda oldukça etkileyici bir anime olsa da SKET dance’yi SKET dance yapan harika bir Komedi anime olmasıdır. Komik animeler arasında rahatlıkla en iyilerden denebilir.

Sket Dance Kaimei Gakuen Lisesinin öğrencileri desteklemek için açtığı bir kulüptür. Kulübe öğrenciler veya çalışanlar tarafından gelen ricaları çözmek için elinden geline yapıyorlar.

SKET Dance Türü: Shounen, Okul, Komedi

 MYANIMELIST Puanı: 8.24 


8. Danshi Koukousei no Nichijou

danshi-koukousei-no-nichijou-komedi-anime-onerileri

Danshi Koukousei no Nichijou Konusu: Erkek lisesine giden ve bu yüzden kızlarla konuşurken sıkıntılar yaşayan Yoshitake, Hidenori ve Tadakuni’nin başlarından geçen oldukça eğlenceli olaylar silsilesini konu almaktadır. Komik animeler arayanlar için en iyi komedi animeleri listemize eklediğim bir komedi animesidir.

Danshi Koukousei no Nichijou Türü: Okul, Komedi

 MYANIMELIST Puanı: 8.26 


7. Barakamon – Komedi Animeleri

barakamon-komedi-anime-onerileri

Barakamon Konusu: Handa Seishu, çok ünlü bir kaligrafi sanatçısına yumruk attığı için küçük bir adaya sürgün edilmiştir. Zaten daha önce şehir dışında da hiç yaşamamştır. Buraya geldiğinde çocuklar onun evini oyun alanı olarak kullanmaya başlarlar ve ortaya harika eğlenceli görüntüler çıkar. Esas sorunumuz; Handa burada kaligrafi sanatında ilerleyebilecek midir? Komik anime severler için komedi animeleri listemize ekliyorum. Oldukça eğlenceli bir animedir.

Barakamon Türü: Komedi

 MYANIMELIST Puanı: 8.4 

bknz: Romantik Anime Önerileri


6. Saiki Kusuo no Psi-nan

saiki-kusuo-no-psi-nan-shounen-anime-onerileri

Saiki Kusuo no Psi-nan Konusu: Saiki Kusuo doğduğu ilk andan itibaren medyumluk özelliklerine sahiptir. Işınlanmadan tutun psikokinezi, insanları taşlaştırmadan tutun telepatiye kadar çok fazla özelliği vardır ancak onun ise tek isteği sıradan bir öğrenci olmaktır. Ah ne üzücü.. Daha önce kendisine Shounen anime önerileri listemde de yer vermiştim. Okul animeleri ve shounen animeleri severler için efsane ötesi bir komedi animesidir. En iyi komedi animeleri listelerinin hemen hemen hepsinde zirveleri rahatlıkla zorlayacak bir animedir.

Saiki Kusuo no Psi-nan Türü: Shounen, Okul, Komedi

 MYANIMELIST Puanı: 8.43 


5. Nichijou – Komedi Animeleri

nichijou-komedi-animeleri

Nichijou Konusu: Yukko, Miho ve Mari adındaki üç şirin kız ve Nano adındaki bir android robotun etrafında geçen ve eğlenceyi doruklarında yaşatan bir komedi animesidir.

Nichijou Türü: Okul, Komedi

 MYANIMELIST Puanı: 8.46 


4. Slam Dunk – Komedi Animeleri

slam-dunk-en-cok-izlenen-animeler
en güzel animeler

Slam Dunk Konusu: Her ne kadar Kuroko no Basket ile rakip ve aynı zamanda benzer bir anime olduğu düşünülse de bunun çok büyük bir yanılgı olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Slam Dunk, hiç basketball izlememiş insanlara basketballı sevdiren, hiç anime izlememiş insanlara da animeleri sevdiren bir animedir. En iyi animeler listemizde mutlaka Slam Dunk’a da yer ayırmalıydık. Kendisi en iyi komedi animelerinin başında gelmektedir. Basketbol konulu animeler ve spor animeleri severlerin gözü kapalı koşması gereken bir komedi animesidir.

Slam Dunk Türü: Shounen, Okul, Spor, Komedi, Dram

 MYANIMELIST Puanı: 8.53 


3. One Punch-man

one-punch-man-en-iyi-animeler
mutlaka izlenmesi gereken animeler

One Punch-man Konusu: Bir insan düşünün, gördüğü ve duyduğu her canlıyı tek yumruk ile moleküllerine kadar ayıracak güce sahip. Aslında sahip değil ancak sahip. Ne diyorsun be diyebilirsiniz ancak bunu en doğru anlatacak tabirin bu olduğunu düşünüyorum. Madem herkesi tek bir vuruşla yenebiliyor, nasıl oluyor da bu kadar yüksek puan ve izleyici kitlesine sahip derseniz de işte orda Steins: Gate de yazdığım kusursuz işleyiş giriyor. Derinlemesine tanıttıkları kötü karakterler olay örgülerinin içine sizleri öyle bir alıyor ki yeri geliyor gülmekten ölüyor, yeri geliyor üzülüyorsunuz. En iyi animeler listemizde One Punch Man mutlaka yer almalıydı ve alıyor da. En iyi animeler listemizi incelediyseniz One Punch-man’in en iyi komedi animeleri listemizde neden yer aldığını anlamış olmalısınız.

One Punch-man Türü: Aksiyon, Bilim Kurgu, Parodi, Komedi

 MYANIMELIST Puanı: 8.53 


2. Great Teacher Onizuka

great-teacher-onizuka-anime-onerileri-okul

Great Teacher Onizuka Konusu: Eski yankee Eikichi Onizuka’nın en büyük ve tek hayali EN İYİ öğretmen olmaktır. (Ne büyük bir amaç..) Bu hayaliyle yanıp tutuşturken zar zor bir üniversiteye girer ve zar zor mezun olur çünkü kendisi pek parlak bir öğrenci değildir ancak yine de amacından şaşmaz bir okula girer ve bu okuldan bazı problemler nedeniyle ayrılmak zorunda kalır. Müdürün ricalarıyla okula yeniden döner ancak görür ki ona verilen sınıf esasında oldukça zor ve sorunlu bir sınıftır. Shounen anime önerileri listemize göz atarak başlamanızı öneriyorum zira Great Teacher Onizuka da oldukça güzel bir shounen okul animeleri‘ndendir. Komedi okul animeleri,dram okul animeleri sevenler için mutlaka, komedi animeleri listeme eklemeliydim. Puanı da ortada izlemeden geçmeyin.

Great Teacher Onizuka Türü: Shounen, Okul, Dram, Komedi

 MYANIMELIST Puanı: 8.69 


1. Gintama – Komedi Animeleri

gintama-komik-animeler

Gintama Konusu: Amando adındaki kötü uzaylılar Edo dönemi sonlarına doğru dünyaya saldırılar düzenlemeye başlar ve istila ederler. Samuraylar bu Amandolara yenik düşer ve birer birer hayatlarını kaybederler. Bu aşağılama yetmezmiş gibi bir de yönetim samurayların kılıç taşımasını yasaklar. Oldukça uzun zaman sonra artık samuraylığın olmadığı gönemde yaşyan Sakata Gintoki adındaki samuray, güçlü uzaylı Kagura ve öğrencisi Shinpachi ile Dünya’yı daha iyi bir yer haline getirebilmek e tabi bir de kiralarını ödeyebilmek için aldıkları görevleri yapan bir takım olmuştur. Samuray konulu shounen animeler severler için özellikle de bu kadar komik bir anime olması nedeniyle onu komedi animeleri listesine ekliyorum.

Gintama Türü: Shounen, Tarihi, Aksiyon, Komedi

 MYANIMELIST Puanı: 8.95 


Evet, komedi anime önerileri listemizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Birbirinden komik anime ve en iyi komedi animeleri nin yer aldığı bu listemizi beğendiyseniz mutlaka

Listelerine de göz atmayı unutmayın..! | SON.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu