AnimeListeler
Trend

Shounen Anime Önerileri: EN İyi Shounen Animeler [2022]

Shounen Anime Önerileri listemize hoş geldiniz. Sizler adına en iyi shounen animeleri Myanimelist  puanlarına göre sıralayarak derledim. Shounen animelerine ilgi duyan birisi iseniz shounen anime listemizi mutlaka incelemeniz gerektiğini düşünüyorum. Çünkü listemizi oluştururken en iyi shounen animelerini seçmeye özen gösterdim.

Shounen Anime Nedir?

Shounen kelimesi Japonca kökenli bir kelimedir ve anlamı genç erkek, erkek çocuktur. Hitap ettiği kitle genç erkek çocukları olsa da aslında zamanla bu etkinliğini yitirmiştir daha çok baş karakterin erkek olduğu animelerde kullanılmaktadır. Shounen animeleri çok seven birçok kız tanıyorum hiçbirinin de yaşı küçük değil yani böyle bi takıntınız olmasın.

Reklam:

15. Mirai Nikki – Shounen Anime Önerileri

mirai-nikki-gelecek-gunlukleri-animesi

Mirai Nikki Konusu: Mirai Nikki, yani anlamı “Gelecek Günlükleri” . Amono Yukiteru asosyal bir çocuktur. Arka sıralarda oturduğu yerden olan biteni sürekli telefonuna günlük olarak yazmaktadır. Bir gün Yuki’nin gelecekte yazacağı şeyler daha henüz kendi yazmadan telefonuna gelmeye başlar. Deus Ex Machina, Yuki’yi bir oyuna girmeye zorlar ve oldukça heycan verici bir hikayenin içersinde kendinizi bulursunuz.

 #  Eğer Shounen animelere ilginiz varsa ve aynı zamanda baş karaktere takık derecede aşık olan kızların olduğu animeleri seviyorsanız tam size göre bir anime. Romantik anime sayılmasa da oldukça etkileyici bir anime.

 IMDb Puanı: 7.3 


14. Kemono Jihen

kemono-jihen-2021-kis-sezonu-en-sevilen-animeler
2021 Kış Sezonu En iyi Anime Ödülleri

Kemono Jihen Konusu: Uzak birdağ köyünde aniden bir gecenin ardından çürüyen hayvan cesetleri görünmeye başlar. Tokyo da okült konusunda kendini geliştirmiş bir dedektif Inugami bu durumu araştırmak amacıyla görevlendirilir. İnceleme esnasında okula gitmek yerine tarlada çalışan bir çocuğu tanır ve arkadaş olurlar. Dedektife cinayetlerin ardındaki sırları aydınlatmasında yardımcı olur..

 #  Mutlaka izlemeniz gereken animelerden olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle Shounen anime önerileri listemize de ekledim.

 IMDb Puanı: 7.4 


13. Ao no Exorcist

ao-no-exorcist-shounen-anime-onerileri

Ao no Exorcist Konusu: Şeytanlar ile insanların yaşamakta olduğu iki dünya vardı. Ghenna ile Assiah… İki dünya arası geçiş olmamasına rağmen şeytanlar insanların ruhlarına erişip Assiah’a erişim sağlayabiliyorlardı. Şeytan kralı ise kendini taşıyabilecek bir insan bulamıyordu. Şeytan kral ise bunun çözümünü bir insan kadınıyla birlikte olarak Okumura Rin isimli çocuğun sahibi olarak buldu. Rin ya babasına yardım edecekti ya da ruh kovucu olup ona karşı savacaktı…

 IMDb Puanı: 7.5 


12. Horimiya – Shounen Anime Önerileri

horimiya-shounen-anime-onerileri

Reklam:

Horimiya Konusu: Hori’nin anne ve babası oldukça işkolik insanlardır. Bu yüzden erkek kardeşine hem analık hem babalık yapmaktadır. O gençlerin yaptığı işlerden ziyade daha çok sorumluluklarıyla ilgilenmektedir. Okulda kendisi gibi kişiğini gizleyen Miyamura ile yanışır. Miyamura, Hori’nin zannettiği gibi otaku, kitap kurdu biri değildir. Artık ikisi kendi aralarında yaşamlarını paylaşmaya başlarlar..

 #  Romantik anime severler için hazırladığım listeye de mutlaka göz atın. Yer yer güzel romantik sahneleri de olsa shounen anime önerileri listemizde de mutlaka yerini almalıydı.

 IMDb Puanı: 8.2 


11. Saiki Kusuo no Ψ-nan

saiki-kusuo-no-psi-nan-shounen-anime-onerileri

Saiki Kusuo no Ψ-nan Konusu: Saiki Kusuo doğduğu ilk andan itibaren medyumluk özelliklerine sahiptir. Işınlanmadan tutun psikokinezi, insanları taşlaştırmadan tutun telepatiye kadar çok fazla özelliği vardır ancak onun ise tek isteği sıradan bir öğrenci olmaktır. Ah ne üzücü..

 #  Daha önce hiç tatmadığım animeler göster bana admin bey diyecek olursanız Saiki Kusuo tam size göre bir anime diye düşünüyorum.

 IMDb Puanı: 8.2 


10. Black Clover – Shounen Anime Önerileri

black-clover-shounen-anime-onerileri

Black Clover Konusu: Büyü İmparatoru olmaya kafayı takmış iki adet kardeşin oldukça güzel hikayesi desek yeterli olur.

 IMDb Puanı: 8.3 


9. Naruto

naruto-en-iyi-animeler

Naruto Konusu: Naruto henüz yeni doğmuşken, dokuz kuyruklu tilki köylerine saldırır ve onu zar zor yenerler. Onun ruhunu ise Narutonun bedenine hapsederler. Naruto’nun kötü Konoha’da insanlar Naruto’yu pek sevmezler, onu resmen bir yaratık olarak görürler. Narutonun tek hayali ise Hokage olmaktadır. Hokage olmak için oldukça kararlıdır ve bir o kadar da yaramazdır herkesi illallah ettirişi sizi oldukça eğlendirecektir.

Reklam:

 #  Gelmiş geçmiş en iyi animelerin olduğu mutlaka izlemeniz gereken animeler listemize göz attıysanız Naruto’nun basit bir anime olmadığını anlamış olmanız gerekiyor.

 IMDb Puanı: 8.3 


8. Boku no Hero Academia

boku-no-hero-academia-shounen-anime-onerileri

Boku no Hero Academia Konusu: Doğan herkesin harika güçleri vardır. Kimisi şeker yediğinde güçlenir, kimisinin ter bezleri patlayıcıdır, kimi uçabilir, kimi görünmez olabilir ama bir tek sizin özel güçleriniz yoktur. Izuku Midoriya, doğduğu andan itibaren özel güçlere sahip değildir. Birçok doktora gitseler de bu hastalığının tedavisi yoktur. Artık özel güçleri olan insanların sınavla alındığı kahramanlık okuluna gitme hayalinden vazgeçmesi gerekir taaa ki diyarın en güçlü kahramanının ona uzattığı bir teklife kadar..

 #  Kendisi yeni başlayanlar için anime önerileri listesinde de yer vermiş olduğum. Çizimleriyle savaş sahneleriyle insanın gözlerini doldurabilecek. Şarkılarıyla insanı ağlatabilecek bir anime. Mutlaka göz atmanız gerektiğini düşünüyorum.

 IMDb Puanı: 8.5 


7. Tokyo Revengers – Shounen Anime Önerileri

tokyo-revengers-shounen-anime-onerileri

Tokyo Revengers Konusu: Takemichi’nin eski sevgilisi, oldukça kötü ve topluma zarar veren Tokyo Mangi Gang adlı çete tarafındna öldürülür. Takemichi ise bu sorunu çözmeye çalışırken 12 yıl öncesine ölen eski kız arkadaşı ile henüz sevgili olduğu zamanlara döner. Kendini bu çeteye aldırtıp rütbe olarak yükseltmeye çalışır ki eski kız arkadaşının cinayetini engelleyebilsin…

 IMDb Puanı: 8.6 


6. Haikyuu!!

haikyuu-shounen-anime-onerileri

Reklam:

Haikyuu!! Konusu: Bir etkinlik vasıtasıyla Shouyou Hinata voleybol oynamaya karar verir. Kortun Kralı lakablı Tobio Kageyama’ya fena şekilde ezilirler. İçini intikam hissi saran Souyou tamamen Kagayema’dan intikam almak amacıyla Karsuno Lisesi voleyvol takımına yazılır..

 #  Spor animesi sevenler için shounen anime önerileri listesine eklediğim Haikyuu oldukça eğlenceli ve bir o kadar da güzel bir anime.

 IMDb Puanı: 8.7 


5. One Piece – Shounen Anime Önerileri

one-piece-anime-oneri
gelmiş geçmiş en güzel animeler

One Piece Konusu: Monkey D. Luffy eski korsanlar kralının (Gol D. Roger) hazinesi olan “One Piece”yi bulmak amacıyla ve aynı zamanda korsanlar kralı olmak amacıyla bir yola çıkar. Bu yol 900 bölümleri bulan upuzun bir serüveni oluşturur. Bu kadar bölüm izlenir mi yav dediğinizi duyar gibiyim. Evet arkadaşlar izlenmez. Zaten izleyenler de aynı şeyi diyor. En son 1. bölümü izliyordum 850. bölüme ben ne zaman geldim diye ..

 #  En iyi animeler listemize göz atmayı unutmayın çünkü ilk 5 anime resmen baş yapıt değerinde animeler. Shounen anime önerileri listemize de gözü kapalı girebilecek animelerdendirler.

 IMDb Puanı: 8.8 


4. Death Note

death-note-en-iyi-animeler
en güzel animeler

Death Note Konusu: Yagami Light oldukça zeki bir öğrencidir. Bu zekası onu genel olarak kibre yöneltmektedir. Yagami’nin derste olduğu birgün gökten bir defter süzülür ve usulca yere düşer. Yagami ise ders bitiminde hemen defteri alır. Defteri açar ve okumaya başlar. Bu defter ölüm meleğine ait bir defterdir. İçine adı, nasıl ve ne zaman öleceğini yazdığınız insan tam o şekilde ölmeye başlar. Deftere dokunan insanlar ise ölüm meleği Ryuk’u görebilmektedirler. Yagami Ryuk’u gördüğü zaman koskocaman bir kahkaha atar. Ryuk bile onun kendinden korkmamasına şaşırır. Yagami’nin kibri meleği bile ürkütecektir. Yagami’ye göre suç işlemiş herkes ölmelidir. Herkes ama herkes, kimseye af yoktur. Dünyayı temizlemenin tek yolu budur. Peki kendisi bunu yaptığında temiz kalabilecek midir?

Reklam:

 #  En iyi animeler listemize göz atmayı unutmayın çünkü ilk 5 anime resmen baş yapıt değerinde animeler. Shounen anime önerileri listemize de gözü kapalı girebilecek animelerdendirler. Eğer hâlen Yagami Light’ın efsane serüvenini izlemediyseniz derhal başlamınızı öneriyorum. Dünyanın en zeki dedektifi ile yeryüzünün en zeki ve en kibirli insanı Yagami’nin satranç oynar misali zeka savaşları insanı oturduğu yerden titretmeye yetecektir.

 IMDb Puanı: 9.0 


3. Hunter X Hunter

hunterxhunter-en-cok-izlenen-animeler
en iyi animeler

Hunter X Hunter Konusu: Gon küçük bir kasabada hayata gözlerini açar. İçindeki macera tutkusu özenilecek cinstendir. Babasını en başından beri öldü olarak bilmektedir ancak babasının efsane ötesi bir avcı olduğunu öğrendikten sonra. Babasının peşinden avcı olmaya karar vermektedir ancak bu avcılık sınavı dillere destan olacak derecede zor bir sınavdır ki avcılık lisansı almak hiç de kolay olmayacaktır…

 #  En iyi animeler listemize göz atmayı unutmayın çünkü ilk 5 anime resmen baş yapıt değerinde animeler. Shounen anime önerileri listemize de gözü kapalı girebilecek animelerdendirler.

 IMDb Puanı: 9.0 


2. Fullmetal Alchemist : Brotherhood

fullmetal-alchemist-en-iyi-animeler
en çok izlenen animeler

Fullmetal Alchemist : Brotherhood Konusu: Edward ve Alphonso Elric kardeşler henüz küçük yaşlarında babaları tarafından terk edilmiştirler. Babaları tarafından simyaya merak saldıkları için de küçücük yaşlarına rağmen iyi derecede simya bilgisine sahiptirler. Onlara bakan tek kişi olan anneleri de hastalığa yakalanır ve hayatını kaybeder. Bu iki küçük kardeş boylarını aşan bir işe karışırlar. Ölen bir kişiyi geri getirmek.. Annelerini geri getirirler ancak unuttukları çok önemli bir şey vardır. Simyada getirdiğin şeye eşit bir şey vermen gerekir. Bu yüzden anneleri lütfen beni öldürün diye yalvaran canavarımsı bir yaratık olarak geri gelmiştir. Karşılığında ise Edward kolunu, Alphonso ise bedeninin tümünü kaybeder. Edward küçük kardeşini kurtarmak amacıyla onun ruhunu bir zırha mühürler ve bu içler acısı ve bir o kadar da kahramanlık dolu iki kardeşin bedenlerini ve annelerini geri getirmek amacıyla yola çıktıkları serüven başlar.

 #  En iyi animeler listemize göz atmayı unutmayın çünkü ilk 5 anime resmen baş yapıt değerinde animeler. Shounen anime önerileri listemize de gözü kapalı girebilecek animelerdendirler.

 IMDb Puanı: 9.1 


1. Avatar: The Last Airbender

avatar-the-last-airbender-son-hava-bukucu-en-iyi-anime
avatar son hava bükücü anime mi?

Avatar: The Last Airbender Konusu: Kadim çağlardan itibaren dört elementin ve dört krallığın dengesi, Avatar adında ruhlar alemiyle iletişim kurabilen ve dört elementi ustalıkla bükebilen kişiler tarafından korunmuştur. Bir avatar öldüğü zaman sırasıyla Hava, Su, Toprak ve Ateş krallıklarından yeni bir avatar dünyaya gelir. Ateş avatarı Roku öldükten sonra yeni avatar Hava krallığında dünyaya gelir. Avatarlara 16 yaşında avatar olduğunu ve artık dünyayayı koruma sorumluluğu alması gerektiği söylenir ancak Son Hava Bükücü Aang’in ustası 13 yaşındayken söyler. Aang avatar olmanın gerektirdiği sorumlulukları anlayacak yaşta değildir. Ağlar ve penceresinden süzülüp kaçar. Kaçtığı esnada deniz üzerinde planörüyle süzülürken bir fırtınaya yakalanır ve suyun dibine gömülür, avatar formu onu korur ve tam 100 yıl bu formda suyun altında kalır. Avatarın yokluğunda kötü niyetli Ateş Ulusu Kralı tüm dünyaya savaş açar ve yeni avatarın hava bükücü olduğunu bildiği için yeryüzündeki tüm hava bükücülerini öldürür. Aang artık tek hava bükücüdür. Son hava bükücüdür…

 #  En iyi animeler listemize göz atmayı unutmayın çünkü ilk 5 anime resmen baş yapıt değerinde animeler. Shounen anime önerileri listemize de gözü kapalı girebilecek animelerdendirler.

 #  Avatar: the Last Airbender anime olarak sayılmasa da çizg film kategorisinde yer alsa da hiç fark etmeksizin konusu ve hikaye bütünlüğüyle birlikte IMDb’de animasyon kategorisinde puan rekoru kırmış eserlerden biridir. Bu yüzden hiçşüphesiz anime yada değilden ziyade MUTLAKA İZLEMENİZ GEREKEN eserlerden biri diye yorumlarsanız asla pişman olmazsınız. Başlarda çocukça gelse de 3’ü sezondaki felsefi konuşmalar ve epic savaşlar yüreğinizi kabartmaya yetecektir.

 IMDb Puanı: 9.3 


Shounen Anime Önerileri listemizin sonuna geldik. Listeyi oluştururken animeleri IMDb Puanlarına göre sıraladım. Eğer bu listede mutlaka olması gerekiyor dediğiniz animeler varsa yorum alanında belirtirseniz eklemeye çalışırım. | SON.

Shounen Anime Önerileri listemizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. En iyi Shounen Animelerinin yer aldığı bu listemizi beğendiyseniz mutlaka

Listelerine de göz atmayı unutmayın..! | SON.

3 Yorum

  1. Aralarından izlediklerim death note ve Naruto diğerlerini izlemedim ama yazın izlemeyi düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu