AnimeListeler

Vampir Animeleri: Görüp Görebileceğiniz En Heycanlı 10 Anime

Vampir animeleri severler için oluşturduğum bu listede sizler için birbirinden YAKIŞIKLI ve GÜZEL vampirlerin baş karakterin etrafında döndüğü en iyi vampir animeleri derledim. En iyi vampir animelerini doğru bir sırayla paylaşabilmek adına animeleri, düşükten yükseğe doğru myanimelist puanına göre sıraladım. Vampir anime severler için kaçırılmaması gereken bir liste oldu.

Listeyi inceledikten sonra mutlaka yer almasını düşündüğünüz Vampir animelerini yorum alanını kullanarak yazabilirsiniz.

Vampir animeleri izlerken sizlerin kalpleri yer yer heyecandan titrecek, yer yer gerilimi iliklerinize kadar hissedeceksiniz. Bu yüzden izlemeden önce kendinizi ona göre hazırlamanızı öneriyorum.

10. Vampire Knight: Guilty

vampire-knight-guilty-vampir-animeleri

 

Vampire Knight: Guilty Konusu: Yuuki geçmişini ve gerçek ailesini hatırlamamktadır. Bu nedenle bunu araştırmaya koyulur. Araştırmaları ona yeni bir gizemi ve de yeni bir yasak aşkı gösterecektir. Vampir Knight animesinin devamı olan Vampir Knight: Guilty, vampir animeleri severler için vampir anime önerileri listemizde yerini alıyor.

Vampire Knight: Guilty Türü: Romantizm, Vampir, Gizem, Dram

 MYANIMELIST Puanı: 7.17 


9. Blood Lad – Vampir Animeleri

blood-lad-animesi

Blood Lad Konusu: Statz cehennemdeki bölgelerden biri olan doğu bölgesinin lideri, vampir lideridir. Acınası bi halde olacak ki insan kanını sevmez ve Japonya ve kültürüne bağımlılık derecesinde hayrandır. Yanagi Fuyumi adındaki genç, güzel bir Japon kızı kaza eseri cehenneme düşer ve Stats bunu duyduğunda her şey çok geçtir, çünkü bölgesine izinsiz giren birisiyle uğraşıyordur. Kızı bulduğunda, artık yaşamıyordur. Statz bu kızı hayata döndüreceğine yemin eder.

Blood Lad Türü: Aksiyon, Vampir, Şeytanlar, Komedi

 MYANIMELIST Puanı: 7.3 


8. Hellsing – Vampir Animeleri

hellsing-vampir-animeleri

Hellsing Konusu: Alucard, Avrupa’da vampirler ile insanlar arasında geçen savaşta en aktif rolü oynayan Hellsing Institute’nin en özel silahıdır. Birgün özel bir vampir ile savaşmaya giderler. Bu vampir bir köydeki insanları zombi yapıp onların kanlarıyla beslenmektedir. Buraya daha önce bir polis birliği gelmiştir ancak sadece Seras adında acemi bir polis hayatta kalabilmiştir. Seras da ölecekken Alucard gelir ve Seras ölmek üzeredir. Alucard Seras’a 2 seçenek sunar. Ya ölecektir ya da Alucard’ın kanını içerek yeniden doğacaktır. Seras 2. seçeneği seçer.. Türünün kült vampir animelerinden birisidir.

Hellsing Türü: Vampir, Aksiyon, Korku

 MYANIMELIST Puanı: 7.49 


7. Owari No Seraph

owari-no-seraph-vampir-animeleri

Owari No Seraph Konusu: Hiç bilinmeyen bir vürüs yüzünden tüm yetişkinlerin ölüdürüldüğü bir evrende, vampirler ise geriye kalan çocukları tutsak ederler. Yuichiro’nun hayali ise bütün vampirleri öldürebilecek kadar güçlü olmaktır. Peki, bunu başarabilecek midir? Vampir animeleri listemize oldukça heycanlı bir vampir animesi ile devam ediyoruz.

Owari No Seraph Türü: Shounen, Aksiyon, Vampir, Dram

 MYANIMELIST Puanı: 7.49 

bknz: Romantik Anime Önerileri


6. Kekkai Sensen – Vampir Animeleri

kekkai-sensen-vampir-animeleri

Kekkai Sensen Konusu: New York ile Cehennem arasında bir gedik açılır. Bu gedik, şehirdeki yaşayan insanları ve diğer boyuttaki yaratıkları bir balon içine hapsetmiştir. İçlerinden bir grup bu balonu delmeye çalışacaktır, diğer grup ise buna engel olmaya çalışacaktır. Vampir animeleri listemize oldukça farklı bir konuya sahip olan ve Amerika’da geçen bir vampir animesi ile devam ediyoruz.

Kekkai Sensen Türü: Shounen, Aksiyon, Vampir, Komedi

 MYANIMELIST Puanı: 7.63 


5. Blood+

blood+animesi

Blood+ Konusu: Vampir animeleri listemize, askeri ve gizem animelerini severler için eklediğim bu vampir animesi Blood+’ı izlemeden geçmemenizi öneriyorum. Konusunu yazmak istemedim çünkü izlediğinizde öğrenince heyecanlanacağınız birçok şey özetin içersinde mevcut o yüzden vampir animeleri seven sizler için harika bir öneri olduğunu unutmayın.

Blood+ Türü: Askeri, Gizem, Vampir, Dram, Korku

 MYANIMELIST Puanı: 7.64 


4. Shiki – Vampir Animeleri

shiki-korkunc-anime

Shiki Konusu: Sotobamaru adlı 1300 kişinin yaşadığı ufak bir kasabada geçmektedir. Diğer şehirlerle bağlantı kuracağı bir yolu bile yoktur. Bu kasabada insanlar ölülülerini tıpkı biz Müslümanlar gibi gömmektedir. Kasabanın doktoru bunu incelemeye koyulur ancak olağan dışı bir şey görmez, ölümleri doğal yolla olarak değerlendirir. Kimsenin tahmin edemeyeceği o şey gerçekleşir ve ölülerin sayısı birer birer artmaya başlar.. (Japonya genel olarak Budist ve Shinto inancına sahip olduğu için ölüleri genelde yakılarak kül haline getirilir.) Korku vampir animeleri severler için listemize eklediğim bu animeyi gerilim vampir animeleri severlerin mutlaka izlemesini öneriyorum.

Shiki Türü: Gerilim, Korku, Vampir, Gizem

 MYANIMELIST Puanı: 7.76 


3. Trinity Blood

trinity-blood-kanli-anime

Trinity Blood Konusu: Uygarlıkların yıkıldığı bir tarihte vampirler günyüzüne çıkmıştır. İnsanlar ile vampirler bitmek bilmeyen bir savaşın içersine dalmışlardır. Abel, Vatikan’a bağlı bir pederdir. İnsanlığı korumak için özel bir timde çalışır. Bu tim özel güçleri olan bireylerden oluşmaktadır. Zirâ kendisi de vampir kanıyla beslenen bir vampirdir. Bunlar olurken Rozen Kreuz belirir ve amaçları dünyayı yok etmektir. Vampirler ile insanlar bu tehidide karşı bir olabilecek midir? Vampirler vs insanlar konusu, oldukça güzel işlenmiştir. Vampir animelerini severlerin mutlaka izlemesi gereken vampir animesidir.

Trinity Blood Türü: Aksiyon, Vampir

 MYANIMELIST Puanı: 7.83 


2. Bakemonogatari

bakemonogatari-konusu

Bakemonogatari Konusu: Senjogahara adındaki bir kız gökyüzünden Koyomi Araragi’nin üzerine düşer, Koyomi Arargi ise bu kızın ağırlığı olmadığını fark eder. Bakemonogatari animesi, Koyomi ve bunun gibi tuhaf birçok lise öğrencisinin anlatıldığı bir animedir. Vampir anime önerileri listemizdeki en yüksek puanlı vampir animelerindendir.

Bakemonogatari Türü: Gizem, Vampir, Romantizm

 MYANIMELIST Puanı: 8.35 


1. Hellsing Ultimate

hellsing-ultimate-vampir-animeleri

Hellsing Ultimate Konusu: Alucard yakalanmasının ardından laboratuvar ortamlarında güçlendirilmiş efsanevi güçleri olan bir vampirdir. Britanya merkezli Hellsing organizasyonu için önemli bir kişi olan alucard, tıpkı diğer hellsing üyeleri gibi gecenin yaratıklarına karşı savaş halindedir. Hellsing’i izledikten sonra Hellsing Ultimate’yi de mutlaka izlemelisiniz diye düşünüyorum. Vampir animesi denildiğinde akla ilk gelen vampir animelerinden olan Hellsing Ultimate her vampir animesi seven kişinin izlemesi gerektiği animedir. Hatta kişisel fikrimce kişinin Hellsin Ultimate’yi sevmek için vampir animeleri sevmesine gerek de yoktur.

Hellsing Ultimate Türü: Korku, Vampir, Aksiyon

 MYANIMELIST Puanı: 8.38 


Evet, vampir anime önerileri listemizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. En iyi vampir animeleri nin yer aldığı bu listemizi beğendiyseniz mutlaka

Listelerine de göz atmayı unutmayın..! | SON.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu