AnimeListeler

Dram Anime Önerileri: Gözlerinizi Kurutacak, Ağlatan Animeler

Dram anime önerileri listemizi oluşturmamızdaki amaç dram animeleri izlemeyi sevenler yada dram konulu animeleri denemek isteyenlere doğru bir öneri listesi oluşturmaktı.

 #  Dram anime önerileri listemizdeki ağlatan animeleri düşükten yükseğe doğru olacak şekilde myanimelist puanlarına göre sıraladık.

Reklam:

 #  Lütfen sizin de izleyip unutamadığınız dram animesi varsa yazımıza eklenmesi için yorum olarak yazın. Böylece bonus dram animeleri kısmına eklememe yardımcı olabilirsiniz.

Dram animelerimizi seçerken genel zevkleri göz önüne alarak ağlatan animeleri seçmeye özen gösterdik. Ayrıca Violet Evergarden gibi yeni çıkan ağlatan dram animelerini de seçerek 2021 model, yep yeni bir liste yaptık.

13. Angel Beats – Dram Anime Önerileri

angel-beats-okul-super-guc-animeleri

Angel Beats Konusu:  Öbür dünya ile mevcut dünya arasında istasyon vazifesindeki liseli bir gencimiz, araftaki canlıların hakları için amansız bir mücadelenin içine çekilir. Dram animeleri listemize Angel Beats ile başlamış bulunmaktayız.

 MYANIMELIST Puanı: 8.1 

bknz: Okul Anime Önerileri: EN İYİ Okul ve Lise Konulu 14 Anime


12. Mimi wo Sumaseba (Yüreğinin Sesi)

whisper-of-the-hearth-anime-filmleri
Anime Filmleri – Yüreğin Sesi

Mimi wo Sumaseba (Yüreğinin Sesi) Konusu: Henüz 14 yaşında olan Shizuku Tsulishima orta okulu bitirmekte genç bir kızdır. Birgün kütüphaneden aldığı kitapların birisinin içinden bir kart bulur, bu kartın üzerinde bir isim yazmaktadır, bu ismi merak ettiği için amansız bir araştırma içersinde kendini bulacaktır. Gerek Hayao Miyazaki animesi olması gerekse efsaneleşmiş dram animelerinden birisi olması onu harika bir anime yapmaktadır. Ağlatan, hüzünlendiren animeler arayanlar için efsane bir öneri olduğunu söylemeliyim.

 MYANIMELIST Puanı: 8.22 


11. Hotarubi No Mori E

hotaru-no-mori-e-dram-anime-aglatan-animeler

Hotarubi No Mori E Konusu: Hotaru adındaki küçük bir kız çocuğu henüz 6 yaşındayken dedesini ziyaret ettiği esnada ormanda kaybolmuştur. Ne yapacağını bilmez bir şekilde ormanda ağlarken karşısına maske takan, tuhaf birisi çıkar. Adı Gin olan bu kişi henüz genç bir erkektir. Gin, orman ruhlarından biridir, bir insan ona deydiği zaman yok olacak şekilde sihirlenmiştir. Hotaru, o gün Gin sayesinde kurtulacaktır ancak aralarında başlayan bu dostluk Hotaru’nun Gin’i her yaz ziyaret etmesi ile devam edecektir. Sosyal medyalarda aktif bir insansanız bu animenin ne kadar popüler ve sevilen bir anime olduğunu rahatlıkla anlayacaksınız. Ağlatan animeler listesi yapılsa hiç şüphesiz en iyi dram animelerinden birisi olacaktır.

 MYANIMELIST Puanı: 8.33 


10. Hotaru No Haka (Ateşböceklerinin Mezarı) – Dram Anime Önerileri

graves-of-the-fireflies-en-iyi-anime-filmler
Anime Filmleri

Hotaru No Haka Konusu: Bir millet düşünün ki dünyadaki en büyük acılardan birisini tatmıştır, hatta ilk ve son defa tatmıştır. Hiç şüphesiz bu acıyı harika şekilde filmlerine yansıtmış ve harika duygular içersinde işlemişlerdir. Japonya’nın başına gelenleri küçük 2 kardeş üzerinden inceleyip oldukça fazla etkileneceğinizi düşünüyorum. Benim gözümde gelmiş geçmiş en iyi dram filmlerinden birisidir. Koca koca insanları ağlatıp animelere sempati duymasını sağlamış bir animedir. Benim gözümde Hayao Miyazaki animelerinin en iyilerinden birisidir ve ağlatan animeler, dram animeleri arayanlar için hiç şüphesiz en iyi anime önerilerden birisidir.

Reklam:

 MYANIMELIST Puanı: 8.5 

bknz: Hayao Miyazaki Animeleri: Studio Ghibli’nin EN İYİ 10+ Animesi


9. Rainbow:Nisha Rokubou No Shichinin

rainbow-nisha-rokubou-no-shichinin-dram-animesi-aglatan-animeler

Rainbow:Nisha Rokubou No Shichinin Konusu: İkinci Dünya Savaşının ardından aradan 10 yıl geçtikten sonra, suçlu bir çocuk grubu karşılaştıkları adaletsizlik, pislik ve iğrençliklerle başa çıkma konusunda uzmanlaşmak için Shounan Özel Islahevine gönderilir. Oraya gittiklerinde daha önceden beri burada olan birisi bu gruba liderlik yapma rolünü üstlenir ve onlara arkadaşlığı ve her türlü engeli aşmaları konusunda yol gösterir. Yine savaşlar ve yine animeler. Dram animeleri severler için mutlaka izlenmesi gereken dram animelerinden birisi olduğunu düşünüyorum..

 MYANIMELIST Puanı: 8.5 


8. Kimi no suizô o tabetai (Pankreasını Yemek İstiyorum)

ı-want-eat-your-pancreas-anime-filmleri
Anime Filmleri

Kimi no suizô o tabetai (Pankreasını Yemek İstiyorum) Konusu:  Daha önce En iyi anime filmleri yazımızda da yerini almış olan bir animedir. Kitaplarla oldukça haşırneşir olan Sakura “Ölümle Yaşamak” adındaki bir kitabı okur ve oldukça etkilenir. Okuduğu bu kitabı sınıfın popüler çocuğunun yazdığını öğrenir. Sakura’nın halihazırda ömrü oldukça kısadır çünkü pankreas hastalığı vardır, bu sırrı çocukla paylaşmaya karar verir. Sakura son ana kadar dolu dolu bir hayat geçirmek ister ve bu hayat enerjisi çocuğun da hayatını değiştirir.. Romantik dram animeleri severlerin kaçırmaması gereken bir animedir.

 MYANIMELIST Puanı: 8.58 


7. Ookami kodomo no Ame to Yuki

kurt-cocuklari-animesi
En İyi Anime Filmleri

Ookami kodomo no Ame to Yuki Konusu: Keza bu da En iyi anime filmleri listemizde yerini bulmuş bir animedir. 19 yaşındaki Hana ve başlarda hiç bilmediği kurt adam ile arasındaki romantik bir hikayeyi anlatmaktadır. En iyi dram animeleri listemize girecek kadar güzel bir anime olduğunu söylemeden geçmemeliyim.

 MYANIMELIST Puanı: 8.61 


6. Shigatsu Wa Kimi No Uso – Dram Anime Önerileri

shigatsu-wa-kimi-no-uso-en-iyi-animeler

Shigatsu Wa Kimi No Uso Konusu: Çok sevdiği birisini kaybetmek, onu henüz çocuk olmasına karşın çok başarılı olan sanatından uzaklaştırmıştır. 2 yıldır elini bir kere dahi olsa piyanoya değmemiştir. Tanıştığı bir kız onu tekrardan sanatına yakınlaşacak cesareti bulmasına yardım edebilecek midir? Gerek Romantik Animeler severler için gerekse Dram animeleri severler için daha önce de En iyi animeler listesinde yerini almıştı, şimdi düşününce sadece romantik değil aynı zamanda harika bir romantik dram animesi olduğunu söylemeliyim. Gerçekten ağlatan animeler izlemek isteyenler için efsane bir dram anime önerisidir.

 MYANIMELIST Puanı: 8.68 

Reklam:

bknz: Romantik Anime Önerileri: Romantizm Kokan 21+ Anime!! 2021


5. Mononoke-hime (Prenses Mononoke)

princess-mononoke
Anime Filmleri Önerileri – Prenses Mononoke

Mononoke-hime (Prenses Mononoke) Konusu: Ormana bir kötülük bulaşmıştır, orman tanrısı o bilinen dostça yanını bir kenara bırakıp tüm gücü ile saldırmaya başlamıştır. Küçük bir kızı kurtarmak adına orman tanrısına saldıran Ashitaka lanetlenir. Bu laneti kırabilecek tek kişi ise orman ruhunun kendisidir. Doğa ile insanlar arasında geçen savaşı anlatan, kazananın aslında kaybeden olduğunu efsane bir şekilde işleyen animedir. Benim izlediğim ilk anime filmidir. Keza Hayao Miyazaki animeleri listemizde top 3’te bulunmaktadır. En iyi anime Filmleri listesinde de top 3’te bulunmaktadır. Doğa ile insanlık arasında geçen bu hüzünlü savaşı izleyenler gerçekten ağlatan dram animeleri listemize neden aldığımı anlayacaktır.

 MYANIMELIST Puanı: 8.69 


4. Kimi No Na Wa (Senin Adın)

kimi-no-na-wa-dram-animesi

Kimi No Na Wa (Senin Adın) Konusu: Senin Adın, son zamanlarda gelen ve Hayao Miyazaki filmi olmamasına rağmen top 5’e girebilen bir anime olmamıştı. Romantik anime severlerden ziyade çizimleri ve işlediği konunun enfesliği ile sanat animeleri severler karşısında da büyük bir beğeni toplamıştı. Romantik dram anime olma konusunda o kadar başarılı bir anime ki film bittiği anda kendinizi müziklerini dinlemekten alıkoyamıyorsunuz. Bana göre ağlatan animeler arasında en tepelerdedir ki şunu unutmamak lazım bu listede yer alan animelerden hiçbirisine kötü anime diyemeyiz çünkü bu listedeki animeler en iyi dram animeleri arasından özenle seçilmiş animelerdir.

 MYANIMELIST Puanı: 8.89 

bknz: Anime Filmleri Severlere, Birbirinden EFSANE 24 Anime Filmi


3. Clannad After Story – Dram Anime Önerileri

clannad_after-story-tarihi-romantik-animeler
Tarihi Romantik Animeler

Clannad After Story Konusu: Tomoya Okazaki’nin hayatı tepe taklak ilerlemektedir, artık onu seven dostları yoktur ve tamamen yapayalnızdır. Tıpkı kendisi gibi olan Nagisa Furukawa ile tanıştıktan sonra hayatı tamamen zıt yönde gelişir. Bu ikili arasında geçen efsane romantik dram izleyenlerin gözünü doldurmaya yetmektedir, tıpkı yazımızın içersinde de dediğimiz gibi ağlatan animeler arasında en yüksek puanlı romantik dram animelerinden birisidir.

 MYANIMELIST Puanı: 8.95 


2. Gekijouban Violet Evergarden

gekijouban-violet-evergarden-aglatan-animeler

Reklam:

Gekijouban Violet Evergarden Konusu: Violet Evergarden elbette izleyen herkesi büyüleyen bir animedir. Bana göre Senin Adın ile birlikte buradaki animeler arasında en başarılı sanat animelerindendir. (Miyazakinin Animeleri de öyle ancak onlar genel olarak daha eski animeler.) Yıllarca bir savaş makinesi olarak kullanıldıktan sonra aşkın ne olduğunu hiç bilmeyen masum bir kız ile aşkın ne olabileceğini bu kıza göstermiş ve bir kere bile yüzünü görmediğimiz adam (Eskiden Komutanı) arasında geçen efsane romantik dramı anlatmaktaydı. Henüz şimdilerde filmi çıktı ve onun da aldığı puanları göz önünde bulundurursak ne kadar başarılı bir romantik dram animesi olduğunu görebiliyoruz.

 MYANIMELIST Puanı: 8.97 


1. Koe no Katachi (Sessiz Ses)

ko-e-no-katachi-mangasi-var-mi

Koe no Katachi (Sessiz Ses) Konusu: Sağır bir kıza her türlü kabadayılığı yapan Ishida sonunda kızı başka bir okula kaçırır ancak karmanın mükemmelliği olsa gerek yaşadıklarının aynısını yaşarken bulur kendini. Ağlatan animeler arasında belki de gözlerinizi en çok dolduracak animelerden birisidir ki zaten dram animeleri listemizde en tepeden yerini almıştır. Ağlatan animeler severler yada romantik dram animeleri severlerin mutlaka göz atması gereken bir dram animesidir.

 MYANIMELIST Puanı: 8.97 

bknz: En İyi Mangalar: En iyi 40+ Manga Öneri [2021]


Evet, dram animeleri önerileri listemizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. En iyi romantik dram animelerinin ve ağlatan dram animelerinin yer aldığı bu listemizi beğendiyseniz mutlaka

Reklam:

Listelerine de göz atmayı unutmayın..! | SON.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu