AnimeListeler

Basketbol Animeleri: Türünün En İyi 5 Basket Animesi

Basketbol Anime Önerileri, En İyi Basketbol Animeleri

Basketbol animeleri seven biriyseniz ki basketbol animeleri oldukça azdır ki birkaç tanesi türünün efsaneleşmiş animelerindendir.

Basketbol animeleri severler için oldukça az ve öz animenin yer aldığı bir liste hazırlamaya karar verdim. Basketbol konulu animeler severler adına oldukça fikir verici bir liste olduğunu düşünüyorum.

Basketbol animeleri seven biriyseniz ve bu listede görmediğiniz bir anime varsa yorum kısmını kullanarak bana ulaştırıp listeye eklememe yardımcı olabilirsiniz.

Öyleyse gelin basketbol konulu animeler listemize başlayalım;


5. Ro-Kyu-Bu!

ro-kyu-bu-basketbol-konulu-anime

Ro-Kyu-Bu! Konusu: Hasegawa Subaru, Nanashiba Lisesindeki basketbol kulübüne girer ancak bu kulüp faliyet dışıdır çünkü eski koçları 11 yaşındaki bir kızla duygusal bağ kurmuştur, bunun neticesinde Subaru’nun teyzesi ona koçluk yapıp yapamayacağını sorar. Subaru bu teklifi başlarda olumlu değerlendirmeyi hiç düşünmese de hayat ona neler gösterecektir.

Basketbol animeleri severler için biraz farklı olsa da güzel denebilecek bir anime olması neticesiyle ekliyorum.

Ro-Kyu-Bu! Türü: Spor, Okul, Komedi, Ecchi

 MYANIMELIST Puanı: XX 


4. Basquash! – Basketbol Animeleri

bashquash-basketbol-konulu-anime

Basquash! Konusu: Mecha ve basketbol kelimesini her ne kadar yanyana duymak oldukça garipse bu anime de öyle gariptir. Mecha kontrol edilebilen, robot şeklindeki cisimlere verilen addır ve bu bigfoot robotlarının oynadığı bigfoot adındaki basketbollarını oynadıklarını düşünecek olursak bizi ne gibi tuhaflıkların beklediğini buyrun izleyerek siz görün.

Basketbol animeleri severler için bile hiç olmadığı kadar garip hiç olmadığı kadar farklı bu animeyi listemize ekliyorum

Basquash! Türü: Shounen, Spor, Mecha, Basketbol

 MYANIMELIST Puanı: XX 


3. Ahiru no Sora

ahiru-no-sora-basketbol-animeleri

Ahiru no Sora Konusu: Annesinin isteğini yerine getirmek amacıyla basketbol turnuvasını kazanmak isteyen Sora Kurumatani, Kuzuryuu Lisesine yazılır ancak bu lisede basketbol kulübü, basketbol oynamaktan ziyade boş insanların gelip boş yaptığı bir kulüptür. Acaba Sora bu kulüpteki o haytaları yeniden ateşleyebilecek mi yoksa annesine verdiği yemin boşa mı gidecek?

Basketbol konulu animeler listemizde gerçekten de mutlaka olması gerektiğini düşündüğüm bir animeydi, zira basketbol animeleri arayan birileri için bu tarz animelerin harika seçim olduğunu düşünüyorum

Ahiru no Sora Türü: Shounen, Okul, Spor, Komedi, Dram, Basketbol

 MYANIMELIST Puanı: XX 


2. Kuroko no Basket

kurokonun-basketbolu-spor

X Konusu: Zamanında Mucizeler Takımı ünvanı kazanmış namağlup bir orta okul takımı, orta okulun bitmesi ve lisenin başlamasıyla dağılmıştır. Kuroko da bu efsane takımın bir parçası hatta en değerli oyuncusu sayılacak birisidir. Lisede herkes onun geldiği okulu duydukça onunla tanışmak için sıraya girer ancak tanıdıkça farkederler ki Kuroko sıradan birisidir ve hiçbir yeteneği yoktur. Zamanla fark ederler ki Kuroko’nun kimsede olmayan bir yeteneği vardır. Kendisini unutturma yeteneği çok üst düzeydedir. Silik olan kişiliği onu bu sporda çok başarılı yapmaktadır. Kesinlikle izlemeniz gereken animelerden biri olan Kuroko no Basket animesini. En iyi animeler listemizde de paylaşmıştım, basketbol animeleri ve spor animesi severlerin izlemeden geçmemesi gerektiği bir animedir.

Konusuna azcık hakim olmak için Kuroko no Basket için yapılan şu montajı izlemenizi öneririm: https://www.youtube.com/watch?v=loT7n_mSVps

Kuroko no Basket Türü: Shounen, Spor, OkulKomedi

 MYANIMELIST Puanı: XX 


1. Slam Dunk – Basketbol Animeleri

slam-dunk-en-cok-izlenen-animeler
en güzel animeler

Slam Dunk Konusu: Hani Death Note animesi tıpkı En iyi animeler listemizde belirttiğimi gibi birçok insanı animeye başlatmıştır, birçok insanın animelere olan bakış açısını değiştirmiştir ya; Slam Dunk ise aynı şekilde basketbolu insanların huzuruna çıkarmış ve bir altın tepside servis etmiştir. Üzerinden onca zaman geçmesine rağmen hâlâ en iyi animeler listelerini zorluyor. Spor animeleri listelerinde en tepelerde yer alıyor. Böylesine iyi ve kült bir animenin mutlaka basketbol animeleri listesinde yer alması gerekiyordu. Mutlaka izleyin, izlettirin.

Slam Dunk Türü: Shounen, Okul, Spor, KomediDram

 MYANIMELIST Puanı: XX


Evet, basketbol animeleri listemizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Listemize basketbol konulu animeleri koymuş bulunmaktayım. Her ne kadar kısa bir liste olsa da 2-3 tanesi efsanelemiş en iyi animeler listemizden tutun da birçok listeye gözü kapalı girmiş animelerdir.

Animelerini seçerken basketbola ilgisi olmayanlara basketbolu sevdirecek, basketbol severlerin canını çektirecek animeler olmasına özen gösterdim.

Bu listemizi beğendiyseniz mutlaka;Listelerine de göz atmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu