K-dramaKoreListeler

Komedi Kore Dizileri: Güldürme Garantili Top 10

Komedi Kore Dizileri: En İyi Komedi Romantik Diziler

Komedi Kore dizileri, izleyiciler için eğlenceli ve keyifli bir deneyim sunmaktadır. Bu tür diziler, komik senaryoları ve karakterleriyle izleyicileri güldüren ve onların günün stresinden uzaklaşmalarına yardımcı olan bir seçenektir. Komik Kore dizileri, genellikle aşk, arkadaşlık ve aile temalarını işlemektedir ve komedi Kore dizileri de bu temaları kullanırken ekstra bir dozu eğlence ekler. Özellikle “Reply” ve “Crash Landing on You” gibi popüler komik Kore dizileri, izleyiciler için unutulmaz bir deneyim sunmaktadır. Komedi Kore dizileri, izleyiciler için eğlenceli ve keyifli bir seçenek olmasına rağmen, aynı zamanda kültürler arasındaki farklılıkları ve insanların duygusal yollarını da ele alır. Bu nedenle, komedi Kore dizileri izlemek, hem eğlenmek hem de birçok şey öğrenmek için harika bir seçimdir.


10. The Greatest Love (Choegoui Sarang) – 7.8/10

the-greates-love-komedi-kdrama

The Greatest Love, Ae Jung eskiden popüler olan ancak şu anda havası sönmüş bir grubun üyesidir. Bir gün bir TV programında şov programına katılır. Şu anda halihazırda popüler olan Ko Jin ile oldukça sıcak, samimi görüntüler verir. Ae Jung ve Ko Jin ve bir de Ae Jung’un grubundan bir başka kızla birlikte oldukça komik bir aşk üçgenine girerler. Hem komik Kore dizileri hem de romantik Kore dizileri listesinde bana göre oldukça eğlenceli Kore dizisidir. Romantik komedi Kore dizileri severlerin kaçırmaması gerektiği bir dizidir.


9. Oh My Venus (O Ma-i Bi-neo-seu)- 7.8/10

oh-my-venüs-romantik-güney-kore
Romantik Komedi Güney Kore Dizileri

Oh My Venus, Efsane derecede iyi bir kişisel antrenör ile efsane derecede kilolu olan iki kişi arasında geçen bir konuyu ele almaktadır. Aynı zamanda kiloları ile başı dertte olan kişi ilk aşkını da takıntı haline getirmiştir. Aşkın gözü kör mü? Bu fikri oldukça güzel işlediklerini düşünüyorum. Genel olarak romantik Kore dizilerinden de olsa bana göre komedi kısmı daha ağır basmaktadır. Komik Kore dizileri listemize koymazsam olmayacak dizilerden birisidir. 

ilgini çekebilir >> Romantik Komedi Kore Dizileri: En İyi 16+ Kore Dizisi


8. Kimssi Pyoryugi – 8.0/10

kimssi-pyoryugi-komedi-kore-dizileri

Kimssi Pyoryugi, Kim kendini Han Nehri’ne atmaya karar verir. Kendini bırakır ve karanlık sulara gömülür. Yapamaması gerekirken gözünü açar üstü başı kumla kaplıdır. Etrafına bakar nerede olduğunu anlayamaz. Bir adada olduğunu fark eder. Nehrin kenarındaki evlerden birinde yaşayan genç kız bu durumu fark eder ve dikkatini çeker. Takip eder, izler gözlemler ve birgün Kim’in yanına gelmeye karar verir. Bu kez Dram yönü ağır basan komedi Kore filmlerinden biri ile karşınızdayım. Komik Kore filmleri izlemek isteyenler için harika bir öneri olduğunu düşünüyorum.


7. Yeopgijeogin geunyeo (My Sassy Girl – Benim Hırçın Sevgilim) – 8.0/10

my-sassy-girl-eski-zamanda-gecen-kore-dizileri

Yeapgijeogin Geunyeo, 2001 yılında yapılan bir komik Kore filmidir. Sonradan adı My Sassy Girl olarak değişmiştir. Kyun-woo. Gün sonunda metro dönüşünde. Yerde güzel ve olabildiğince zır zarhoş bir kız görür. Kız kalksa bile yürüyemeyecek haldedir ayakta zor durmaktadır. Kyon-woo’nun dikkati sayesinde trenin altında kalmaktan kurtulur. Trene binerler ve kız bayılır. Bayılmadan önce ise en son Kyon-woo’ya bulaşmıştır. İnsanların gözünde ikisinin ilişkileri vardır. Kyon-woo artık onu bırakamaz ve onu motele kadar taşımak zorunda kalır. Her ne kadar dram Kore filmlerinden de olsa genelde romantik komedi Kore filmlerindendir. Bu nedenle komik Kore dizileri listemizde yerini almıştır.

ilgini çekebilir >> Mini Kore Dizileri: En İyi +17 Kısa Dizi Tavsiyesi


6. My Lovely Sam-Soon (Nae ireumeun Kim Sam-soon) – 8.0/10

my-lovely-sam_soon-komik

My Lovely Sam-Soon, Sam Soon Fransa’da eğitim görmüş bir pastacıdır. 30’lu yaşlarında olmasına karşın halen bekardır. Annesiyle birlikte yaşamaktadır. Noel günü sevgilisinin kendisini anlattığını yanlşıklıkla öğrenir. Jim Heon da bu olaya tanık olanlardandır ve aralarınde hiç güzel şeyler yaşanmaz. Jim Heon birgün restorantıına pastacı almak ister. İkisi de bir takım ihtiyaçlarını gidermek amacıyla bir araya gelirler ve sahte bir birlikteliğe atılırlar ancak bu birliktelik gerçeğe dönüşmeye başlar… Dramı da romantikliği de bolca içinde barındıran oldukça komik Kore dizisidir.


5. Because It’s My First Life – 8.1/10

because-this-is-my-first-life-komedi-kore-dizileri

Because It’s My First Life, Daha iyi ekonomik şartlara gelmek amacıyla evlenmeye karar veren iki kişi. Erkeğin ailesinin talplerine ve aralarında oluşan o enerjiye göz attığı zaman bunun hiç de kolay olmayacağını anlar. Netflix’te yayınlanan Because It’s My First Life dizisi Komik Kore dizileri listemizde mutlaka yerini almalıydı..


4. Romance is a Bonus Book – 8.1/10

romance-is-a-bonus-book-komik-kore-dizileri

Romance is a Bonus Book, Yayıncı şirketinde baş editör olan hatta bu şirketin gelmiş geçmiş en genç baş editörü olan yetenekli yazar ile acil iş arayan bir metin yazarı karşılaşır. Listemizdeki komik Kore dizilerinden en iyilerinden biri olan bu dizimizi romantik komedi Kore dizileri seven herkesin mutlaka izlemesini tavsiye ediyorum.

ilgini çekebilir >> En Popüler Yeni Kore Dizileri: Güncel K-Drama Önerileri


3. Fight for My Way (Ssam, Maiwei) – 8.1/10

figth-for-my-way-komedi-kore-dizileri

Fight For My Way, Eski bir tekvando şampiyonu ile danışman. Sıradan yaşayan insanlara hayatın neler yaptığını çok iyi bilirler ve bunu bildikleri için hayatlrının peşinden gitmeye karar verirler. 2017 yapımı bu diziyi özellikle de diğer diziler gibi romantik komedi Kore dizilerinden saymak yerine. Daha farklı komik yanı ağır basan komik Kore dizilerinden saymanızı ve ona göre izlemenizi önereceğm.


2. Welcome To Waikiki – 8.3/10

welcome-to-waikiki-romantical-comedy-korean-series

Welcome to Waikiki, Pansiyon işleten bir grup gencin öyküsünü anlatan Welcome To Waikiki dizisi. Bu gençlerin pansiyondan kazandıkları paralarla film çekmesini konu alıyor. Hayat çok zordu ancak bu gençleri asla vazgeçiremiyordu. Günün birinde bu pansiyona bi anne ile bebeği geliyor ve bu gençler aslında kendi zorluklarının hiç de zor olmadığının farkına varıyor. Hayatın acı yüzünü böyle derinden işleyip bu kadar da güzel tebessüm ettirebiliyorsa bu dizi olmuş demektir. Drama ve komedi konularını severler için en iyi Kore dizileri listemize eklemiş bulunmaktayım lütfen o listemize de göz atmayı unutmayın.


1. Weigtlifting Fairy Kim Bok-Joo – 8.4/10

weightlifting-fairy-kim-bok-joo-komedi-dizileri

Weigtlifting Fairy Kim Bok-Joo: Genç bir yüzücü ve kariyerinin en iyi çıkışlarından birini yakalayan halter dünyasında yıldızlaşan çocukluk arkadaşına rastlar. Halterci kız, çocuğun kuzenine aşık olduğunu fark eder ve olaylar hiç olmadığı kadar büyür. 2016 yapımı, tek sezonluk bu dizi bana göre bu listedeki komik Kore dizileri listesindeki tanımına en iyi uyan dizidir. Oldukça güzel bir şekilde işlenmiş konusu ve zekice düşünülmüş espirileri ile mutlaka izlemeniz gereken komik Kore dizilerindendir.

ilgini çekebilir >> En İyi Kore Dizileri Listesi: 20+ Popüler Kore Dizisi


Komik Kore dizileri – Komedi Kore dizileri listemizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Her ne kadarda olsa biraz komik Kore filmleri de paylaşsak da listenin adını değiştirmeyeceğim. Komik Kore dizileri listemizi beğendiyseniz. Aşağıdaki diğer dizilere de göz atmanızı önereceğim;listelere de göz atmayı unutmayın. Eğer Korece’ye ve Kore Kültürüne meraklıysanız;

Ayrıca > Kore < Kategorisini de ziyaret etmeyi unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Diziler gerçekten komik olan diziler ^^ çoğunu severek izledim aralarında izlemediklerim de var. Onları da izleyeceğim 🙂 her ne kadar komedi de olsa bir tutam dram serpiştirilmiş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu