KoreListeler

Fantastik Kore Dizileri: GÜNCEL EN YENİ, İYİLER 2022

Bilim Kurgu Kore Dizileri ve Sihir Konulu Kore Dizileri 2022

Fantastik Kore dizileri listemizi; fantastik Kore dizileri, bilim kurgu Kore dizileri ve Sihir konulu Kore dizileri severler için özellikle en iyi fantastik Kore dizilerini seçerek oluşturmuş bulunmaktayız.

Listemideki fantastik Kore dizilerini, en iyi fantastik Kore diziler olarak sıralayabilmek adına IMDb puanlarına göre düşükten yükseğe doğru olacak şekilde sıraladık. En Yeni Fantastik Kore dizileri listemizde eksik ya da yanlış gördüğünüz yerleri yorum alanını kullanarak belirtebilirsiniz.

Reklam:

14. Gu Family Book

gu-family-book-eski-zamanda-gecen-kore-dizileri

 

Gu Family Book Konusu: Choi Kang Chi, yarım mitolojik yarım insandır, sevdiği insanları korumak için ve aynı zamanda tamamen insan olabilmek için oldukça zorlu yollardan geçmesi gerekmektedir. Fantastik tarihi Kore dizileri severler için oldukça iyi bir dizi önerisi olduğunu düşünüyorum.

Türü: Fantastik, Dram, Romantik, Tarih

 IMDB Puanı: 8.2


13. Faith (The Great Doctor)

faith-tarihi-kore-dizileri

Faith Konusu: Faith, (The Great Doctor) Goryeo dönemi savaşçısı Choi Yeong’le günümüzde doktorluk yapan bir kadının arasında geçiyor. Bu kadın doktor Yoo Eun Soo, Goryeo dönemine gitmiş biridir. Bu iki kişi arasında geçen aşk insanları diziye hemencecik bağlamaktadır.

Türü: Fantastik, Dram, Aksiyon, Tarih, Romantizm

ilgini çekebilir >> Tarihi Kore Dizileri

 IMDB Puanı: 8 


12. You Who Came from the Stars

you-who-came-from-the-stars-bilim-kurgu-kore-dizi

Reklam:

You Who Came from the Stars Konusu: Dört Yüz “400” yıl önce Joseon Hanedanlığı döneminde dünyaya gelen uzaylı Do Min-Joon, süper güçlere sahiptir. 400 yıl sonra bir gün Chun Song-Yi’ye aşık olur ve hayat o zaman karmaşık bir hale gelmeye başlar.

Türü: Fantastik, Romantik, Komedi

 IMDB Puanı: 8.2 


11. Joogoonui Taeyang

joogoonui-taeyang-bilim-kurgu-kore-dizisi

Joogoonui Taeyang Konusu: Hayaletleri görebilen bir kadın ve kadının hayaletleri görmesine inanan erkek arasında geçen bir dizidir. Bir olaydan sonra Tae Kong-Sil hayaletleri görmeye başlar. Artık geceleri uyuyamaz hâle gelmiştir.. Dizi hakkında sizlere SPOILER sayılabilecek bir bilgi vermek istemediğim için özeti kısa tuttum. Fantastik Kore dizileri arayanlar için belki de en iyi dizilerden biri…

Türü: Fantastik, Aşk

 IMDB Puanı: 8.2 

ilgini çekebilir >> Romantik Komedi Kore Dizileri: EN iyi 18+ Kore Dizisi [2022]


10. Hotel Del Luna – Fantastik Kore Dizileri

hotel-del-luna-bilim-kurgu-kore-dizileri

Hotel Del Luna Konusu: Ölü ruhların yaşadığı bir oteli işletmek için çağrılan kıdemli bir otelci mekanı ve mekanın sahibi olan kişiyi tanımaya başlar. Komedi ağırlıklı Fantastik kore dizilerinden biridir.

Türü: Fantastik, Romantik Komedi

 IMDB Puanı: 8.2 

Reklam:

9. God’s Gift: 14 Days – Fantastik Kore Dizileri

god_s-gift-14-days-mutlaka-izlenmesi-gereken-kore-dizileri

God’s Gift: 14 Days Konusu: Onlarca duyguyu bir arada yaşamanıza neden olacak God’s Gift: 14 Days dizisi, Bilim kurgu teması ağırlıktadır. Kızı kaçırılmış ve öldürülmüş bir anneyi anlatıyor. Çocuğunu kaybeden anneye yas tutarken harika bir şans doğuyor. İstediği zamana gidebiliyor ancak zaman oldukça kısıtlıdır. Kızını yaşatabilmek için attığı tüm adımları özenle seçmek zorunda çükü attığı her adım zamanla yarışıyor. Fantastik Kore Dizileri listemizde yerini almadan önce Gelmiş Geçmiş EN iyi Kore Dizileri listemizde de yerini almıştı o listeye de mutlaka göz atmalısınız.

 #  (Bu diziyi izleyip sevenlere Erased animesini izlemesini şiddetle öneriyorum. 12 bölümlük Erased’in de çok benzer konusu var ve inanılmaz duygusal anlar yaşatıyor.)

Türü: Fantastik, Gizem, Gerilim

 IMDB Puanı: 8.2 

ilgini çekebilir >> Kore Dram Dizileri! Ağlatan, Duygusal Kore Dizileri 2022


8. The King: Youngwonui Gunjoo

the-king-youngwonui-gunjoo-bilim-kurgu-kore-dizi

The King: Youngwonui Gunjoo Konusu: İnsan dünyasında serbest kalan şeytan öbür paralel dünyaya geçmeye çalışmatadır. Kore imparatoru Lee Gon ise bu iki dünya arasındaki kapıyı kapalı tutmakla yükümlüdür. Dedektif Jung Tae-Eul ise diğer paralel dünyada insanlar ve sevdiği insanların hayatlarını güvence altına almaktadır. Sadece özetini okuduysanız bile nasıl bir Fantastik Kore Dizisi olduğunu anlamışsınzıdır. Bence bu türün en iyi temsilcilerinden birisi sayılabilir.

Türü: Fantastik, Dram, Romantik Komedi

 IMDB Puanı: 8.3 

Reklam:

7. Teoneol  – Fantastik Kore Dizileri

teoneol-fantastik-kore-dizileri

Teoneol Konusu: Lee Jung-Soo kızının doğum günü partisine gitmek için eve doğru yola çıkar, Sarpa bir yoldan dağların arasından geçerken tünele girer ve kısa süre sonra bu tünel çöker, bilinci yerine geldiğindeyse arabanın altında sıkışmıştır ve yanında sadece iki şişe su ve kızı için aldığı doğum günü pastası bulunmaktadır..

Türü: Fantastik, Aksiyon, Dram

 IMDB Puanı: 8.3 


6. Sikago Tajagi – Fantastik Kore Dizileri

sikago-tajaki-fantastik-kore-dizileri

Sikago Tajagi Konusu: 1930’lu yıllarda Japonya’nın sömürgesi altında bulunan birkaç yazarın, reenkarnasyon ile günümüzde yeniden bir araya gelmeleriyle harika bir üçlü olmuşlardır. Çok satan yazar, gizemli bir yazar ve ilk yazarın anti yazarlığını yapan bu üç kişi oldukça heycanlı sahnelere konu olacaktır. Fantastik Kore dizileri severlerin mutlaka izlemesi gerektiği bir dir diğer dizi olduğunu düşünüyorum.

Türü: Fantastik, Dram, Romantik Komedi

Reklam:

 IMDB Puanı: 8.3 


5. Nine Times Time Travel

nine-times-time-travel-en-yeni-fantastik-kore-dizileri

Nine Times Time Travel Konusu: Park Sun-Woo, haber bülteni sunucusudur ve oldukça güzel muhabir olan Joo Min-Young’a da abayı yakmıştır. Park Sun-Woo 20 yıl geriye gidebilmesine imkan sağlayan 9 tane tılsıma sahip olur ve artık kendisi zamanlar arasında yolculuk eden birisidir.. Bilim Kurgu Kore dizileri severler için kaçırılmaması gereken bir dizidir.

Türü: Fantastik, Dram, Gerilim, Gizem, Romantik

 IMDB Puanı: 8.3 


4. While You Were Sleeping

while-you-were-sleeping-fantastik-kore-dizileri

While You Were Sleeping Konusu: Rüyasında gelecekte gerçekleşecek olayları görebilme yeteneği olan Suzy ile kötü olayların gerçekleşmemesi için oldukça yoğun bir çaba harcayan savcı Lee Jong Suk arasında geçmektedir. Fantastik Kore dizileri severler için baş yapıt sayılabilecek bir konusu vardır.

Türü: Fantastik

 IMDB Puanı: 8.4 

ilgini çekebilir >> Okul Konulu Kore Dizileri!! 16+ En İyi Kore Lise Dizileri


3. Aseudal Yeondaegi (Arthdal Chronicles)

arthdal-chronicles-korean-diziler

Aseudal Yeondaegi Konusu: Gezegenimiz dünyada iki farklı ırk yaşamaktadır. Birisi biz, insanlarken diğeri Nweantallar’dır. Bu iki ırk arasında efsane bir savaş dönmektedir. Günün birinde insanlar tarafından asla bulunmaması gereken özel bir çocuk dünyaya gelir. Bu yüzden doğduğu yerden kaçar ancak günün birinde tekrardan dönmesi gerekmektedir. Acaba bu efsane savaşı bitirebilecek midir? Efsane aksiyon sahneleri sizlerin kalbinin atışını değiştirecektir.

Türü: Fantastik, Dram, Tarih

ilgini çekebilir >> Gelmiş Geçmiş En İyi Kore Dizileri

 IMDB Puanı: 8.4 


2. Signal – Fantastik Kore Dizileri

signal-mutlaka-izlenmesi-gereken-kore-dizileri

Signal Konusu: Dizideki çoğu vaka gerçek vakalardan esinlenilmiş olan Signal dizisinde bir dedektif telsizindeki bir frekansta seksenlerdeki başka bir dedektifle iletişim kuruyor. Suçluları yakalamak için seksenlerdeki dedektifle iş birliği yapan dedektifin efsane fantastik dizisini izlemeyi herkese öneriyorum. Mutlaka izlemeniz gereken Fantastik Kore dizilerinden birisidir.

Türü: Fantastik

 IMDB Puanı: 8.6 


1. Goblin (Guardian: The Lonely and Great God)

goblin-en-yüksek-puanli-kore-dizileri
En Yüksek Puanlı Kore Dizileri

Goblin Konusu: Dizi genel olarak Goblin ismiyle de bilinen bir dizidir. Evlenene kadar lanetlenmiş bir generalin, geçmiş yıllarda kurtardığı Ji Eun-tak arasındaki hüzünlü aşk hikayesini anlatıyor. Bu kategoride “Fantastik Kore Dizileri” en iyi dizilerden biridir. Oldukça yüksek IMDb puanı da zaten bunun en net örneklerinden biridir. Goblin’i mutlaka izlemelisiniz diye düşünüyorum eğer izlediyseniz yorumlarda fikirlerinizi belirtip aklında en ufak bir soru işareti bulunan birisine yardımcı olabilirsiniz

Türü: Fantastik, Dram, Romantik Komedi

 IMDB Puanı: 8.6 

ilgini çekebilir >> En İyi Kore Dizileri: Tüm Zamanların En İyi 20+ Kore Dizisi


Fantastik Kore dizileri listemizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Listemizde yer alan bilim kurgu Kore dizileri, sihir konulu Kore dizileri ve en yeni fantastik Kore dizileri listemizi yaparken IMDb puanına göre sıralama yaptık. En iyi fantastik Kore dizileri listemizde gördüğünüz eksik veya hatalı kısımları lütfen yorum alanını kullanarak belirtin.

Daha önceden oluşturduğum aşağıdaki;


listelere de göz atmayı unutmayın. Eğer Korece’ye ve Kore Kültürüne meraklıysanız aşağıdaki;


yazılarıma da göz atmanızı öneriyorum. Kesinlikle detaylı araştırılmış ve sizler adına oldukça faydalı yazılardır. | SON.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu