AnimeListeler

Korku Animeleri: En İyi 15 Korkunç Anime Önerisi

Korku Animeleri: Sizi Korku ve Gerilimden Terletecek 15 Anime

Korku animeleri, anime sektöründe özellikle son yıllarda oldukça popüler hale gelmiştir. Bu tür animeler, izleyicileri gerilim, korku ve endişe dolu hikayelerle büyüler. Korku anime önerileri arasında en çok izlenenler arasında “Death Note”, “Elfen Lied”, “Tokyo Ghoul” ve “Paprika” gibi animeler yer alır. Bu animeler, izleyicileri gerçek hayatta olmayacak şeylerin nasıl gerçekçi bir şekilde anlatılabileceğini gösterir. Aynı zamanda, korku anime önerileri arasında “Corpse Party” ve “Monster” gibi animeler de yer almaktadır. Bu animeler, izleyicileri gerçek hayatta olabilecek korkunç olaylarla karşı karşıya bırakır. Korku anime önerileri arasından seçim yaparken, kişinin beğeneceği türleri ve gerilim seviyesini dikkate alması önerilir.


15. Corpse Party

corpse-party-korkunc-animeler

Corpse Part, Öğrenci ve personellerinin cinayetlere kurban gitmesi nedeniyle yıkılan bir okulun üzerine, Kisaragi Akademisi bu alanın üzerine inşaa edilmiştir. Öğrenciler birbirlerine hayalet öyküleri anlattığı esnada birden deprem olur ve cinayete kurban giden o masum öğrencilerin hayaletleri tarafından lanetlenen Heavenly Host ilkokulunda kendilerini bulurlar. Kisaragi Akademisi öğrencileri bu güçlü laneti kırıp yeniden kendi dünyalarına dönmeye çalışmaktadır. Korku animeleri severler için sıralamada diğer animelerden daha düşük puanlı olmasına rağmen özel olarak eklemiş bulunmaktayım. Ziraa korku anime önerileri listemizdeki en sağlam gerilim animelerinden.

 MYANIMELIST Puanı: 7.12 

ilgini çekebilir >> Okul Konulu, Lise Animeleri


14. Elfen Lied

elfen-lied-en-iyi-korku-animeleri

Elfen Lied, Diclonius adı verilen iki boynuzlu yaratıklar, oldukça güçlü telekinetik güçlere sahiptirler. Bu güçleri insanları tedirgin etmiştir ve bu insanlar kendilerini korumak amaçlarıyla Diclonius ırkındaki tüm canlıları laboratuvarlara hapsetmiştir. Birgün bir Diclonius laboratuvardaki tüm insanları öldürür ve kaçar. Bu kaçan Diclonius kaçışı esnasında kafasından vurulur ancak kuzeni tarafından kurtarılır. Ölmez ancak hafızasını kaybetmiştir. Elfen Lied yıllardır en iyi korku animeleri listelerinde yıllardır tepeleri zorlayan bir korku animesidir. Bu yüzden izlenecek anime listesi oluşturan birisiyseniz hemen listenizin bir köşesine Elfen Lied’i de ekleyin.

 MYANIMELIST Puanı: 7.53 


13. Hell Girl

hell-girl-korkutucu-animeler

Hell Girl, Anlatılan satır araları hikayelerinde bir siteden bahsediliyor. O siteye sadece gece yarısı girilebiliyor. Siteye girip sevmediğiniz birinin adını yazarsanız. Cehennem kızı o kişiyi cehenneme götürecektir. Konusunu baz aldığımızda en iyi korku animelerinden biridir.

 MYANIMELIST Puanı: 7.63 

ilgini çekebilir >> En Çok İzlenen Kore Dizileri! 30+ En Sevilen K-Drama


12. Mousou Dairinin

mousou-dairinin-animesi

Mousou Dairinin, Son zamanlarda, ayağında paten ve elinde yamuk beyzbol sopası olan bir çocuk tarafından çok fazla cinayet işlenmiştir. Yaptığı vur ve kaç şeklinde gerçekleştirilen saldırılar, Tokyo polisini hayli endişelendirmektedir. Dedektif Keiichi Ikari ve Mitsuhiro Maniwa bu gizemi çözebilecek midir? Eğer polisiye animeleri seven birisi iseniz oldukça sağlam gerilim animesi olduğunu söylemeliyim.

 

 MYANIMELIST Puanı: 7.68 


11. Shiki

shiki-korkunc-anime

Shiki, Sotobamaru adlı 1300 kişinin yaşadığı ufak bir kasabada geçmektedir. Diğer şehirlerle bağlantı kuracağı bir yolu bile yoktur. Bu kasabada insanlar ölülülerini tıpkı biz Müslümanlar gibi gömmektedir. Kasabanın doktoru bunu incelemeye koyulur ancak olağan dışı bir şey görmez, ölümleri doğal yolla olarak değerlendirir. Kimsenin tahmin edemeyeceği o şey gerçekleşir ve ölülerin sayısı birer birer artmaya başlar.. (Japonya genel olarak Budist ve Shinto inancına sahip olduğu için ölüleri genelde yakılarak kül haline getirilir.) Korku vampir animeleri severler için listemize eklediğim bu animeyi gerilim vampir animeleri severlerin mutlaka izlemesini öneriyorum. Ayrıca vampir animeleri seven birisiyseniz Vampir Animeleri listemize de göz atmanızı öneriyorum.

 MYANIMELIST Puanı: 7.76 

ilgini çekebilir >> Kısa Animeler: Mutlaka İzlenmesi Gereken 12+ Mini Anime


10. Ghost Hunt!

ghost-hunt-animesi

Ghost Hunt! Birbirine hayalet hikayeleri anlatan bir grup gençten biri olan Mai Taniyama, yine birgün birbirlerine hayalet hikayeleri anlattıkları sırada 17 yaşında olan hayalet avcısı Kazuya gelir ve bu hikayeleri anlattıkları sırada onu da çağrmalarını ister. Mai bu olaydan sonra okulun yanında bulunan ve sürekli merak duyduğu o terk edilmiş eve girer. Kazuya’nın asistanı onu korkutur ve bu nedenle Mai Taniyama Kazuya’nın asistanı olmak zorunda kalır. Mai Taniyama’nın en büyük eğlencelerinden biri olan hayalet hikayeleri acaba gerçekten de sadece hikayelerden mi ibarettir?

 MYANIMELIST Puanı: 7.78 


9. Higurashi no Naku Koro ni

higurashi-no-naku-koro-ni-korku-animeleri
Korku Animeleri

Higurashi no Naku Koro ni, Higurashi no Naku Koro Ni adlı amatör oyundan uyarlanan Higurashi no Naku Koro ni animesinin konusu, Maebara Keiichi, Hinamizawa Köyü’ne taşınır. Hinamizawa Köyü’nün sakin yüzünün altında bir sır perdesi vardır. Watanagashi Festivalleri sırasında bir kişi ölür ve bir kişi de kaybolur, bu olay ise tekrarlanır. Maebara Keiichi bu olayları aydınlatmak için çabalamaya başlar ancak çabaladıkça daha da derine batmaktadır. Gerilimi iliklerinize kadar hissettireceğini düşünüyorum, zira ben gerilim animesi izleyecek olsam baş rolündeki karakterin piskopat bir manyak olduğu gerilimi animesi izlerdim.

 MYANIMELIST Puanı: 7.92 


8. Serial Experiments Lain

serial-experiments-lain-en-iyi-korku-animeleri

Serial Experiments Lain, Wired adı verilen bir ağ bağlantısına geçilen bir dönemde olmasına rağmen wireddan uzak duran Lain Iwakura. Sınıf arkadaşı Chisa’nın intihar etmesinin ardından diğer arkadaşları gibi tuhaf mailler alır, Chisa’nın bilincinin hâlâ wired ağında yaşadığını öğrenir ve bu nedenle wireda merak salar. Wired, Navi adlı bilgisayarlar aracılığıyla bağlanılan şuan ki ağa göre çok daha güçlü ve kapsamlı ağ bağlantısına verilen addır. Lain gerçek hayattan daha çok wirede zaman ayırdıkça gerçeklik ile hayal arasındaki o ince çizgi silinmeye başlar.. Tam anlamıyla korku animesi yada gerilim animesi olmasa da bu denli dram piskoloji içeren bir animenin en iyi gerilim animeleri yada en iyi korku animeleri listesinde yer alması kaçınılmazdı.

 MYANIMELIST Puanı: 8.05 


7. Paprika

paprika-animesi

Paprika, Dr. Atsuko Chiba, DC-MINI adlı bir cihazı geliştirmiş saygın bir psikoterapisttir. DC-MINI, insanların rüyalarına girip anksiyete gibi ciddi hastalıkları tedavi etmekte kullanılmaktadır. Düşünülmeyen tek şey ise DC-MINI’nin kötü niyetli insanların eline düşmesidir. DC-MINI ve doktorun asistanı birgün aynı anda kaybolur. Laboratuvardaki insanların akıl sağlıkları yavaş yavaş bozulmaya başlar. Birisi DC-MINI’yi çalmış ve kötü niyetle kullanmaya başlamıştır.. Korku animeleri severler için oldukça sağlam konulu ve işleniş olarak gayet başarılı bir anime ile en iyi korku animeleri listesine devam ediyoruz.

 MYANIMELIST Puanı: 8.05 

ilgini çekebilir >> En İyi Ecchi Anime Önerileri:En Çekici Anime Kızları ve Dahası


6. Zankyou no Terror

zankyou-no-terror-animesi

Zankyou no Terror, Tokyo’nun çok büyük bir kısmı, bir terörist saldırısı sonucunda yok olmuştur. Suçluları bulmada kullanılabilecek tek bir ipucu, internete yüklenen garip bir videodur. Bu gizemin geri kalan kısmı nasıl ilerleyecektir? Korku animeleri sevenlerden daha çok psikoloji gerilim animeleri severlere hitap edecek bir animedir.

 MYANIMELIST Puanı: 8.11 


5. Death Parade – Korku Animeleri

Death Parade, Decim adındaki beyaz saçlı ve bir o kadar tuhaf bir hakimin amacı ölüler üzerine ölüm oyunu oynayarak, onların gerçek yüzlerini ortaya çıkarmaktadır. Kimin yaşaması gerektiğine ve kimin ölmesi gerektiğine karar verecek o oyunu insanlara sunar ve kararı verir. Yer yer mısır mitolojisini anlatıyormuş hissine kapılsam da gizem gerilim animeleri arasında en iyilerinden olduğunu söylemeliyim.

 MYANIMELIST Puanı: 8.18 


4. Kiseijuu: Sei no Kakuritsu

kiseijuu-sei-no-kakuritsu-korku-animeleri

Kiseijuu: Sei no Kakuritsu, Parazit adı verilen uzaydan gelen yaratıklar, bir gece saldırı düzenleyip insanların kulak yada burunlarından girerek beyinlerini ele geçirirler. Bu istila sırasında 17 yaşında olan Izumi Shinichi ailesiyle birlikte evde uyumaktadır. Shinichi’ye Migi adında bir parazit saldırır. Kulağından içeri girmeyi dener ancak başaramaz çünkü Shinichi kulaklık takmaktadır. Migi ise onun sağ koluna girer. Migi Shinichi’nin beynine giremediği için kontrolü ele alamaz. Bu nedenle ikisi bir beden içersinde yaşamaya devam ederler. Shinichi beyninin kontrolünü kaybetmediği için Migi ile işbirliğine girip parazitlere savaş açarlar. Siz de benim gibi kıyamet senaryolarından hallice korku animeleri seven birisi iseniz. İzleyebileceğiniz en iyi korku animelerinden birisi olduğunu unutmayın.

 MYANIMELIST Puanı: 8.37 


3. Mononoke!

mononoke!-korku-animeleri

Mononoke! Japonya’da Mononokelerle ilgilenen bir ilaç satıcısını konu almaktadır. Bu seyyar satıcı bu ruhları bir takım araçları kullanarak öldürebilmektedir ancak onları öldürmesinin tek yolu ise Mononekelerin formunu, ortaya çıkış gerçeğini ve bu olağandışı hareketlerinin arkasındaki gerekçeyi ortaya çıkarmaktdır. Sonrasında bu Mononokeleri öldürebilmektedir. Japonsal ögelere hayranlık duyan birisi iseniz aynı zamanda da korku animeleri seven birisiyseniz izleyebileceğiniz en iyi korku animeleri listemizdeki, Mononokeyi kaçırmayın derim. Zira kendisi listemizde yer alan en iyi 3-4 korku animesinden birisi

 MYANIMELIST Puanı: 8.44 


2. Death Note

death-note-en-iyi-animeler
en güzel animeler

Death Note, Death Note hakkında konuşulan ortamlarda genelde insanlar şunu söyler, izlediğim ilk anime. Evet, insanları animeleri sevdiren ve anime izlemeye başlattıran animedir, Death Note. Gelmiş geçmiş en yüksek puanlı 3 4 animeden birisidir. Konusuna gelecek olursak: Günün birinde gökten bir defter düşer ve üzerinde Death Note (Ölüm Defteri) yazmaktadır. İlk sayfasında kuralların yer aldığı bu defterin olayı; bir kişinin yüzünü düşünerek adını, ölüm tarihini ve nasıl öldüğünü yazarsanız tam o tarihte o şekilde ölmektedir. Peki baş karakter Yagami bu defteri DÜNYADAKİ TÜM SUÇLULARI öldürmek amacıyla kullanırsa asıl suçlu kendisi mi olur? Efsane dedektif L ve Yagami arasında geçen efsane zihin savaşları yıllarca unutamayacağınız efsane bir animeyi yaratıyor. En iyi animeler listesine de eklenmesine neden oluyor. Mutlaka izlemeniz gereken bir anime olduğunu düşünüyorum. Korku animeleri severler için tam anlamıyla bir korku anime önerisi olmasa da oldukça sağlam bir gerilim animesi denilebilir.

 MYANIMELIST Puanı: 8.63 

ilgini çekebilir >> En İyi Animeler: Mutlaka İzlemiş Olman Gerekenler 25+


1. Monster

monster-animesi

Monster, Monster, 80li yıllar Almanya’sında geçmektedir. Japon Kenzou Tenma ve çalıştığı hastaneye gelen bir Türk hastanın, hastanenin baskıcı politikaları nedeniyle yaşamına son vermesi ile başlamaktadır. Bu ve devamında gelen esrarengiz cinayetler, doktor Tenma tarafından engellenmeye çalışılmaktadır. Avrupa’da yaşayan azınlıkları konu alması, özellikle Türkler hakkında da konularn olması insanı heycanlandırıyor. En iyi korku animeleri 2021 listemizin en iyi korku animesi olması da ayrı bi gurur niteliği taşısa yeridir.

 MYANIMELIST Puanı: 8.80 


Korku anime türü, anime sevenler için gerçek bir değerlidir. Bu türde yer alan animeler, izleyiciyi gerçek bir korku deneyimine sokarken, aynı zamanda korku dolu hikayelerinin tadını çıkarmanıza olanak tanır. Myanimelist puanlarına göre sıralandığında, “Death Note” gibi ünlü animeler yer alıyor. Eğer korku anime türünün hayranı iseniz, bu yazıda sizlere en iyi korku animelerini ve önerilerimizi sunuyoruz. Ayrıca animeler myanimelist puanlarına göre sıralanmış bulunmakta ancak şunu da unutmayın puanlar sadece bir göstergedir. O nedenle seçim yaparken rahat ve gönlünüzce davranın

Listelerine de göz atmayı unutmayın..! | SON.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu