AnimeListeler

Orta Çağ Animeleri ve Kraliyet Temalı En İyi Animeler

Orta Çağda Geçen, Tarihi Kraliyet Animeleri

Orta çağ animeleri ve kraliyet animeleri. Bu liste, izleyiciyi tarihin derinliklerine ve taçların ışıltısına götürecek. Epik savaşlar, büyülü güçler ve kahramanlık hikâyeleriyle dolu bu animeler, sizi tam anlamıyla büyüleyecek.

İlk adımda Orta çağ animeleri, bu listeyle karşınızda. Şövalyeler, büyücüler ve efsanevi yaratıklarla dolu bir dünyada yaşanan maceralar, heyecanınızı doruklara çıkaracak. Orta çağın mistik atmosferi ve o döneme özgü detaylar, sizi tamamen içine çekecek.

Bu liste, düşükten yüksek puana doğru sıralanmış en iyi Orta çağ animeleri ve kraliyet animeleri derlemesini içeriyor. Macera, aşk, savaş ve büyüyle örülü bu animeler, size unutulmaz bir izleme deneyimi sunacak. Hazır mısınız? O zaman Orta çağ animeleri ve kraliyet animeleri dünyasına doğru adımlarınızı atın ve bu eşsiz atmosferin büyüsüne kendinizi bırakın!


10. “Tears to Tiara” – 6.97

tiers-of-tiara-tarihi-animeler

Konu: Kelt mitolojisi ve Ortaçağ Britanya’sı temalarını içeren bir hikâye. Tanrıça’nın gözdesi olan Arthur, Romalı işgalcilere karşı savaşmak için seçilen bir lider olur. Orta çağ mitoloji temalı bir animedir.


9. “Grancrest Senki” – 7.18

grancrest-senki-kraliyet-temali-tarih-animeleri

Konu: İnsanları birleştirerek dünyayı koruyan “Semboller” adında güçlü kişilerin olduğu bir hikâye. Siluca ve Theo, krallığı birleştirmek ve barışı sağlamak için savaşırlar. Kraliyet animeleri sevenler için oldukça başarılı bir öneridir.


8. “Arslan Senki” (The Heroic Legend of Arslan) – 7.52

arslan-senki-orta-cag-animeleri

Konu: Arslan, bir prens olarak doğmuş ve büyük bir imparatorluğu geri almak için bir maceraya atılmıştır. Orta çağ atmosferindeki bu hikâye, savaşlar ve entrikalarla doludur. Başrolünün prens olduğu, orta çağ animeleri, kraliyet animeleri temalı animeleri sevenler için oldukça başarılı bir yapımdır.


7. “Akagami no Shirayuki-hime” – 7.83

akagami-no-shirayuki-hime-romantik-animeler
Romantik Animeler

Konu: Shirayuki, kırmızı saçlarıyla tanınan bir genç kızdır. Kralın onu zorla almak istemesi üzerine, Shirayuki, bir maceraya atılır ve bağımsız bir yaşam kurmaya çalışır. Orta çağda geçen animelere ilgi duyanlar için başarılı bir kraliyet animesidir.


6. “The Ancient Magus’ Bride” – 7.84

the-ancient-magus-bride-kraliyet-animeleri

Konu: Sihirli güçlere sahip olan Chise, gizemli bir büyücü tarafından satın alınır ve onun çıraklığına başlar. Orta çağ büyüsü ve mitolojiye dayanan bu hikâye, aşk ve macera ile örülüdür. Orta çağ animeleri sevenler için bulunduğu zaman diliminde aşk gibi konuları işleyen bir yapımdır.

ilgini çekebilir >> En Çok İzlenen Animeler! Tüm Zamanların ENLERİ


5. “Gosick” – 7.89

gosick-kraliyet-animeleri

Konu: 1924 yılında, Avrupa’da geçen bir hikâye. Orta çağ atmosferindeki bir üniversite şehrinde, bir öğrenci olan Kazuya ve gizemli bir kız olan Victorique, cinayetleri çözmek için birlikte çalışırlar.


4. “Princess Tutu” – 8.01

princess-tutu-kraliyet-temali-animeler

Konu: Bir peri masalı dünyasında geçen bir hikâye. Pato, bir ördek dönüşen bir prensesi canlandırır ve onunla birlikte prensin kaybolmuş kalbini arar. Kraliyet animeleri sevenler yada bu tarz animeler arayanlar için iyi bir öneridir.


3. “Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu” (Re:ZERO – Starting Life in Another World) – 8.02

re-zero-starting-life-in-another-world-s2-kis-sezonu-anime-odulleri
2021 Kış Sezonu En iyi Animeler

Konu: Subaru, bir fantezi dünyasına taşınır ve orada sürekli olarak öldükten sonra geri döner. Bu dünyada, kraliyet ailesi ve entrikalarıyla ilgili birçok olayla karşılaşır. Orta çağ animeleri listemizde yer alan en ünlü animelerdendir.


2. “Juuni Kokuki” – 8.08

juuni-kokuki-orta-cag-isekai-anime

Konu: Normal bir lise öğrencisi olan Yoko Nakajima, birdenbire fantastik bir dünyaya taşınır ve orada bir krallığın kaderini değiştirmek zorunda kalır. Orta çağ animeleri listemizde en tepelere. yaklaştıkça birbiri ardına başarılı animeler ile karşılaşıyoruz. Juuni Kokuki de orta çağ animeleri sevenler için oldukça başarılı bir animedir. Ayrıca oldukça başarılı bir İsekai Animedir

ilgini çekebilir >> En iyi Animeler: Eğlenceli ve Etkileyici Anime Önerileri


1. “Saiunkoku Monogatari” – 8.10

saiunkoku-monogatari-orta-cag-animeleri

Konu: Shurei Hong, zorlu bir imparatorluk sınavını geçtikten sonra, prensi yönlendirmek ve krallığı düzeltmek için saraya çağrılır. Bu politik drama, kraliyet entrikaları ve romantizmle doludur. Kraliyet temalı animeleri sevenler için oldukça başarılı bir orta çağ animesidir.


Son olarak, Orta çağ animeleri ve kraliyet temalı animelerle dolu bu liste, izleyicilere büyülü bir deneyim sunuyor. Epik savaşlar, büyülü güçler ve kahramanlık hikayeleriyle dolu bu animeler, izleyicileri tarihin derinliklerine sürüklüyor.

Orta çağ animeleri, mistik atmosferleri ve büyülü dünyalarıyla izleyicilere gerçeküstü bir deneyim sunuyor. Şövalyeler, büyücüler ve efsanevi yaratıklar, bu animelerin başrolünde yer alıyor. Orta çağın gizemli atmosferi, izleyicileri kendine çekiyor ve tarihin büyüsüne kapılmalarını sağlıyor.

Kraliyet animeleri ise aristokrat dünyasının sırlarını keşfetme fırsatı sunuyor. Kraliyet entrikaları, taht kavgaları ve saray yaşamının ihtişamıyla dolu bu animeler, izleyicileri sarayların koridorlarına davet ediyor. İhtişamlı saraylar, zengin kostümler ve sırlarla dolu hikayeler, izleyicilere muhteşem bir atmosfer sunuyor.

Bu liste, Orta çağ ve kraliyet temalı animelerin en iyilerini sunuyor. Macera, romantizm ve büyü dolu bu animeler, izleyicilere unutulmaz bir izleme deneyimi vaat ediyor.

Listelerine de göz atmayı unutmayın..!

Ayrıca listemiz IMDb puanlarına göre düşükten yükseğe doğru yapılmıştır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu