AnimeListeler
Trend

Okul Animeleri!! 13+ En İyi Okul ve Lise Animesi – 2022

Okul Konulu Animeler ve Lise Animeleri 2022

Okul animeleri listemize hoş geldiniz. En iyi okul animeleri listesini hazırlarken özellikle lise animeleri ve okul süper güç animelerini seçtik. Sizler adına bu animeleri IMDb puanlarına göre sıraladık. Okul konulu animelere yani okulda geçen animelere ilginiz varsa buyrun listemize başlayalım.

Listeyi inceledikten sonra mutlaka yer almasını düşündüğünüz okul anime önerileri, lise animeleri varsa, yorum alanını kullanarak yazabilirsiniz.

Reklam:

14. Lucky Star

lucky-star-okul-konulu-animeler

Lucky Star Konusu: Okulda yakın arkadaşlarıyla birlikte yemekler yemek, oyunlar oynamak, eğlenmek yani kısacası kaliteli vakit geçirmek gibi birçok şeyi birlikte yapan arkadaşları anlatan bir anime. Kısaca okul konulu animeler listemize girmeyi hak edecek kadar eğlenceli bir okul animesi.

 IMDb PUANI: 7.4 

ilgini çekebilir >> Kısa Animeler: Herkesin İzlemesi Gerektiği 12+ Kısa Anime


13. Kokoro Connect – Okul Animeleri

kokoro-connect-anime-lise

Kokoro Connect Konusu: Akademiden arkadaş 5 öğrenci kendilerine uygun hiçbir kulüp bulamaz ve kendi aralarında bir kulüp kurarlar. Bir gün ellerinde olmayan bir şekilde bedenleri kendi aralarında değişir. Bu olay tamamen rastgele ve oldukça tutarsız bir şekilde olur. Artık bu kulüp onları istemediklerinden daha da yakınlaştırmıştır. Kısacası dostluk, arkadaşlık, eğlenceli lise anime konularına ilgi duyanlar için okul animeleri listemize girmiştir.

 IMDb PUANI: 7.5 


12. Beelzebub – Okul Animeleri

beelzebub-okul-doga-ustu-guc-animeleri

Beelzebub Konusu: Bütün iblislerin kralının oğlu Beelzebub babası tarafından dünyaya yollanır. Beelzebub büyüdüğü zaman dünyayı yerle bir etme göreviyle yollanmıştır. Büyüme derken de böyle dememin sebebi halen bir bebek olması… Lise öğrencisi Tatsumi Oga bir anda kendini Beelzebub’un bebek bakıcılığını yaparken bulur. Bebeğin esas bakıcısı bu durumu Tatsumi’ye anlatır ancak Tatsumi ile Beelzebub’u birbirinden ayıramaz. Lise öğrencisi Tatsumi’yi ne gibi bir macera beklemektedir.. Okul animesi sevenler için eklediğim bu animeyi lise animeleri sevenler ve komik okul animeler severlere özellikle tavsiye etmekteyim. Mutlaka görün, izleyin..

 IMDb PUANI: 7.6 


11. Angel Beats! – Okul Animeleri

angel-beats-okul-super-guc-animeleri

Reklam:

Angel Beats! Konusu: Yaşadıkları hayatlarında başarıyı tadamamış insanlar öldükten sonra kendilerini, kendileri gibi insanların olduğu bir evrende bulurlar. Bu evrende ölemezler ancak canları yanabilir. Bu onlar için bir şanstır, başarıya nasıl ulaşabileceklerini öğrenirler. Öğrenenler ise yok olur yeniden dünyaya gönderilip 0’dan bir hayata başlarlar. Bazı insanlar bunun suçlusunun Tanrı olduğunu düşünür ve Tanrı’ya savaş ilan ederler.. Tam olarak anlatıp heyecanınızı kaçırmak istemiyorum o yüzden süper güç konulu okul animeleri sevenler için mutlaka izlenmesi gereken okul animelerinden olduğunu düşünüyorum.

 IMDb PUANI: 7.7 


10. Sakurasou no Pet na Kanojo

sakurasou-no-pet-na-kanojo-okul-konulu-animeler

Sakurasou no Pet na Kanojo Konusu: Bir kedi beslediği için kaldığo yurttan kovulan baş karakterimiz Sorata, kendine yeni bir yurt bulur. Bulduğu yurda yerleştikten sonra burada kalan insanarın tuhaf davranıları olduğunu fark eder. Diğerlerine nazaran hiçbir farklılığı olmayan Sorata’nın yurt hayatı oldukça zor geçecektir. Okul anime önerileri listemizde mutlaka bulunması gereken bir okul animesi olduğunu düşünüyorum.

 IMDb PUANI: 7.7 


9. Hyouka – Okul Anime Önerileri

hyouka-okul-konulu-animeler

Hyouka Konusu: Houtaro Oteki oldukça içine kapanık bir çocuktur, kendi halinde takılmaktadır ve bu durumdan şikayetçi de değildir ancak ablası bir gün bu davranışının sürdürülemez olduğuna karar verir ve onu okul kulüplerine yazılmaya zorlar. Kulüpte Chitanta adında bir kız ile tanışır ve onda oldukça etkilenir, onun için kulüpte kalmaya biraz daha isteklidir. Gizem animeleri ve Lise Animeleri sevenler için Okul anime önerileri listemize eklemiş bulunuyorum.

 IMDb PUANI: 7.8 


8. Kimi ni Todoke

kimi-no-todoke-romantik-animeler
Romantik Animeler

Kimi ni Todoke Konusu: Kuronuma Sawako bembeyaz teni, çekingen tavırları ve tatlı hareketleri onu sınıfta kendinden uzak durulan bir kız yapmıştır. Beyaz teni nedeniyle insanlar ona hayalet kız lakabını bile takmıştır. Bir gün okulun popüler çocuğu Kezehaya ile konuşur ve bu konuşma onun hayatını tamamen değiştirecektir. Tıpkı romantik animeler listemize girmesi gibi romantik okul animeleri, lise animeleri ve okul konulu animeler listemize de girmiş bulunuyor.

 IMDb PUANI: 7.8 

ilgini çekebilir >> EN İyi Animeler: Gelmiş Geçmiş En İyi 25+ Anime – 2022


7. Clannad – Okul Animeleri

clannad-romantik-okul-animeleri

Reklam:

Clannad Konusu: Tomoya Okazaki, içinde bulunduğu hayatın herbir zerresinden mutsuz bir gençtir. İçinde bulunduğu zamanın bir annca bitmesini ve liseyi bir an önce atlamayı hedeflemektedir. Bir gün okula giderken ağlayan Nagisa’yı görür ve onunla arkadaş olmaya başlar. Tomoya Nagisa’nın bir hastalık geçirdiğini ve onun hayalinin okul drama kulübünü canlandırmak olduğunu öğrenir, dört kızdan ardım alan Tomoya Nagisa için çok fazla uğraşır. Romantik okul anime önerileri isteyenlerin yada lise animeleri sevenler için okul anime önerileri listemize mutlaka eklemem gerekiyordu diye düşünüyorum. Zaten Romantik anime önerileri listemizde de kendi yerini almış durumda.

 IMDb PUANI: 7.9 


6. Toradora!

toradora!-romantil-okul-anime
Romantik Okul Anime

Toradora! Konusu: Lise öğrencisi Ryuuji Yakasu henüz lise 2. sınıfa yeni başlayacaktır. Normalde oldukça sevimli ve normal bir çocuk olmasına rağmen serseriymiş hissi veren yüzü onu insanlardan soyutlamaktadır. En yakın arkadaşı ve hoşlandığı kızın da aynı sınıfa düşmesinin verdiği mutlulukla ilerlerken Taiga Aisaka’ya çarpar. Taiga ise tamamen yanlız bir kişiliktir, kendi ailesi dahi onu sevmez. Başta oldukça gürültülü başlayan ilişkileri dışlanmışlıklarının ortaklığıyla olsa gerek oldukça güzel bir sevgi hikayesine dönüşecektir. Romantik okul animeleri sevenler için harika bir tercih olduğunu düşünüyorum. Lise animeleri ve okul konulu animeler sevenlerin mutlaka izlemesi gerektiğini düşünüyorum.

 IMDb PUANI: 8 


5. Gin no Saji – Okul Animeleri

gin-no-saji-anime-lise

Gin no Saji Konusu: Ailesinden ayrılıp kendi başına bir birey olmak isteyen, kısacası kendi ayakları üzerinde durmak isteyen Yugo Hachiken, yatılı bir tarım lisesine kayıt olur. Çok çalışkan ve özgüvenli olan Yugo şehir hayatını bırakıp köy hayatına yerleştiğinde işlerin sanıldığı kadar kolay olmadığını anlayacaktır. Okul anime önerileri listemize yine bir lise animeleri kategorisinden giren animedir.

 IMDb PUANI: 8 


4. Kaichou wa Maid-sama

kaichou-wa-maid-sama-romantik-anime-onerileri
Romantik Anime Önerileri

Kaichou wa Maid-sama Konusu: Seiga lisesi bundan daha birkaç yıl önce tamamen erkek lisesiydi. Bu yüzden şimdiki kızların bu okulda tutunması oldukça zordur. Misaki Ayuzawa ise öğrenci konseyi başkanlığına seçilerek bunu değiştirmeye çalışır, kendisi okulun ilk kadın başkanıdıır. Maddi durumunun iyiy olmaması nedeniyle okuldan arta kalan vakitlerinde bir kafede yarı zamanla çalışır. Okuldaki müthiş şöhreti nedeniyle bu durumu gizler ancak okulun bir diğer popüler öğrencilerinden birisi onu görür.. Lise animeleri sevenler için okul anime önerileri listemizde yerini en ön sıralardan alıyor.

 IMDb PUANI: 8 

ilgini çekebilir >> Romantik Anime Önerileri!! En İyi 20+ Aşk Animeleri

Reklam:

3. Ouran Highschool Host Club

ouran-highschool-host-club-anime-onerileri-okul

Ouran Highschool Host Club Konusu: Haruhi Fujioka tam burslu bir şekilde en elitlerin gidebildiği bir okulu kazanır. Okul çok pahalı bir okuldur ve daha ilk gününden okulunda bir vazoyu kırar bu vazo ödeyebileceği ücrette bir vazo değildir bunun için Host Club üyelerine borçlanır ve mezun olana kadar artık Host Club’ta çalışması gerekmektedir ve ayrıca herkes onu erkek zannetse de aslında bir kızdır.. Lise animeleri sevenler için oldukça eğlenceli komik okul animeler’den biridir. Okul anime önerileri listemize de bu nedenle eklemiş bulunmaktayım.

 IMDb PUANI: 8.2 

ilgini çekebilir >> Komedi Animeleri: Gülmekten Karnınız Ağrıtacak! 11+ Anime


2. Boku no Hero Academia

boku-no-hero-academia-shounen-anime-onerileri

Boku no Hero Academia Konusu: Herkesin doğarken beraberinde gelen kimi saçma, kimi çok havalı özelliği vardır. Bu nedenle bazı özel güçleri olan insanların kabul edildiği süper kahramanlık okulları vardır. Bu okulların amacı süper güçleri olan kötü niyetli insanlarla savaşan süper kahramanlar eğitmektir. Izuku Midoriya bu evrende büyük bir şanssızlık sonucu tamamen özelliksiz gelen bir insandır ve en büyük hayali ise bir süper kahraman olmaktır. Bu hayaline o kadar canı gönülden bağlıdır ki şans onun yüzüne gülebilecek midir? Okul süper güç animeleri ve doğa üstü güç okul animeleri sevenler için aynı zamanda lise animeleri sevenler için EN İYİ ANİMELER listemizde de yerini almış bir animeyi Okul anime önerileri listemize koymazsak ayıp etmiş olurduk.

 ÖNEMLİ NOT:  Kimilerine göre çizimlerden, seslendirmelerden ziyade konu önemli olsa da Boku no Hero Academia benim gözümde bu tabuyu yıkmıştır. Böyle bir sanat yönetmeniyle böyle bir müzikal yönetmenlerle çalışan bir animenin başarısız olması da beklenemezdi. Hiç şüphesiz savaş sahnelerinin çizimleri, müzikleri ve savaş esnasında yarattığı duygularla benim gözümde EN İYİ ANİMELER‘dendir.

Reklam:

 IMDb PUANI: 8.4 


1. Great Teacher Onizuka

great-teacher-onizuka-anime-onerileri-okul

Great Teacher Onizuka Konusu: Eski yankee Eikichi Onizuka’nın en büyük ve tek hayali EN İYİ öğretmen olmaktır. (Ne büyük bir amaç..) Bu hayaliyle yanıp tutuşturken zar zor bir üniversiteye girer ve zar zor mezun olur çünkü kendisi pek parlak bir öğrenci değildir ancak yine de amacından şaşmaz bir okula girer ve bu okuldan bazı problemler nedeniyle ayrılmak zorunda kalır. Müdürün ricalarıyla okula yeniden döner ancak görür ki ona verilen sınıf esasında oldukça zor ve sorunlu bir sınıftır. Shounen anime önerileri listemize göz atarak başlamanızı öneriyorum zira Great Teacher Onizuka da oldukça güzel bir shounen okul animeleri‘ndendir. Komedi okul animeleri, dram okul animeleri sevenler için mutlaka, okul anime önerileri listeme eklemeliydim. Puanı da ortada izlemeden geçmeyin.

 IMDb PUANI: 8.5 


Okul animeleri sevenler için özellikle, lise animeleri, süper güç konulu okul animeleri, romantik okul animeleri, shounen okul animeleri ve komik okul animeleri‘ni sıraladığım listenin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Eğer listede şu da mutlaka olmalıydı dediğiniz bir lise animesi varsa yorum olarak belirtirseniz, lise animeleri listemize, bonus olarak eklemeye devam ederim.

Listemizi beğendiyseniz mutlakaListelerine de göz atmayı unutmayın..! | SON.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu